Κουίζ: ταινίες μέσα σε ταινίες

Στην ταινια "απ τ αλωνια στα σαλονια" η αφισα που φαινεται μαλλον ειναι απ την ταινια "ανταρτες των πολεων",βλεπω την Ελενα Ναθαναηλ και τον Γιαννη Φερτη..εκτος κι αν προκειται για δυο διαφορετικες αφισες..

attachment.php
attachment.php


aloniasalonia.JPG

as1.JPG
 
Στην ταινια "εμπαινε Μανωλιο" η Βικυ Βανιτα οταν υποτιθεται οτι στενοχωριεται που την αφησε ο υποψηφιος γαμπρος,αναφερει τους παρακατω τιτλους ελληνικων ταινιων:

"αγαπησα και πονεσα"

"κλαψε φτωχη μου καρδια"

κοινωνια με αδικησες,αναφερομενη στην ταινια "η κοινωνια μας αδικησε"

και "ορφανη στους πεντε δρομους"
 
Πως το παρατήρησα ούτε εγώ δε ξέρω! :eek: Σε ταινία της Ζωής Λάσκαρη υπάρχει αφίσα από άλλη της ταινία! Συγκεκριμένα στην ταινία "Οι θαλασσιές οι χάντρες" υπάρχει αφίσα από την ταινία "Δάκρυα για την Ηλέκτρα"!

 


39.jpg


38.jpg


37.jpg


36.jpg


35.jpg


35.jpg

39.jpg

38.jpg

37.jpg

36.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τι παρατηρητικοτητα ειναι αυτη που εχεις Αντωνη; :bow: :bow: :bow: :bow:

δεν υπηρχε περιπτωση να βρουμε την αφισα αυτη εκει που την εκρυψαν..
 
Tony^2 ξέρω οτι ο λογαριασμός στο pathfinder είναι δικός σου αλλά αν μια μέρα το site για τους χ,ψ λόγους σταματήσει να λειτουργεί τα ποστ που έχουν εικόνες θα μείνουν κενά. Οπότε κάνε έναν κόπο και όταν ποστάρεις εικόνες τσέκαρε και το κουτάκι με το "Retrieve remote file and reference locally" σε παρακαλώ :)

Yγ. Το μήνυμα αυτό θα αυτοκαταστραφεί σε λίγες ώρες :D
 
δεν ξερω αν ο παρακατω διαλογος μπορει να θεωρηθει εμμεση διαφημιση ταινιας..

Στην ταινια "Ησαΐα μη χορευεις" ακουμε τον Λαμπρο και τη Μιτση Κωνστανταρα να λενε:

ΛΚ: ειμαι στα μπουρινια μου

ΜΚ: ποιος φταιει παλι;

ΛΚ: η Αγνη

ΜΚ: του λιμανιου;

ΛΚ: οχι,του περιοδικου!
 
Στην ταινια "ο κατεργαρης" εχω την εντυπωση οτι φαινεται η αφισα της ταινιας "ενα κοριτσι για δυο",τι λετε κι εσεις;Δε φαινεται ομως για τη Ζωη Λασκαρη η εικονιζομενη(στην αφισα).. :wait2:

attachment.php


katergar.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι όντως από αυτή τη ταινία και στην αφίσα είναι η Ρένα Βλαχοπούλου.
 
tonytony είπε:
Είναι όντως από αυτή τη ταινία και στην αφίσα είναι η Ρένα Βλαχοπούλου.
Αντωνη σ ευχαριστω για την επιβεβαιωση!! περιμενα να δω στην αφισα της ταινιας τη Ζωη,τον Αλεξανδρακη και το Βουτσα(μου φαινοταν πιο λογικο)αλλά τελικα ηταν η Βλαχοπουλου :eek:
 
Στην ταινια "το κοροϊδακι της πριγκηπεσσας" βλεπουμε την αφισα της ταινιας "η χαρτοπαιχτρα"

attachment.php


koroidprigkxartopextra.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην ταινία "Οι βάσεις και η Βασούλα" βλέπουμε αφίσα της ταινίας "Οι υπερήφανοι" και λίγο πιο δεξιά που δε φαίνεται , της ταινίας "Εσχάτη προδοσία".

 


71.jpg


71.jpg
 
Υπήρχε ταινία "Οι υπερήφανοι" με Ελληνικά μαχητικά αεροσκάφη F-102; Όπου κοίταξα, με παρέπεμπε σε ταινία από την ...Ελληνική επανάσταση του 1821!!!
 
miki-mik7 είπε:
Υπήρχε ταινία "Οι υπερήφανοι" με Ελληνικά μαχητικά αεροσκάφη F-102; Όπου κοίταξα, με παρέπεμπε σε ταινία από την ...Ελληνική επανάσταση του 1821!!!
μηπως ειναι ξενη η ταινια που βλεπουμε στην αφισα;να δουμε τι θα μας απαντησει ο Αντωνης

Παντως υπαρχει ενα μικρο τμημα της αφισας "εσχατη προδοσια" που ειναι on topic με το παρον θρεντ αφου προκειται για ελληνικη ταινια
 
Αφίσα της ταινίας "Οι υπερήφανοι". Τώρα , δε ξέρω αν αφορά την ίδια...

 


168105_1739392572080_1997821_n.jpg


168105_1739392572080_1997821_n.jpg

Εκτός αν μιλάμε γι΄αυτή...

 


163760_1739398772235_4186790_n.jpg


163760_1739398772235_4186790_n.jpg
 
η αφισα μαλλον ταιριαζει περισσοτερο με την ταινια "υπερηφανοι αετοι" ,ευχαριστουμε Αντωνη για τον κοπο που εκανες να το ψαξεις :)
 
Δεν νομίζω ότι υπάρχει περιθώριο για παρεξήγηση ανάμεσα σε καριοφίλια και αεροσκάφη!!!! :D

Σίγουρα πρόκειται για την δεύτερη ταινία. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, Αντώνιε.
 
στην ταινια "ενα ασυλληπτο κορόιδο" φαινεται μια αφισα με τιτλο "το θυμα" ,δε μου φαινεται ομως να ειναι η ελληνικη ταινια με Βουτσα,Ζωζω και Τζανετακο..Τι λετε κι εσεις;

attachment.php


1asil.JPG
 
Κι όμως είναι αυτή Κατερίνα. Και ολόκληρη η αφίσα (έγχρωμη) είναι αυτή!...

 


91.jpg


91.jpg
 
:thanx2: :thanx2: Αντωνη για την πληροφορια και την αφισα!!! με μπερδεψε η φωτογραφια που βλεπουμε στην ταινια γιατι εστιασα την προσοχη μου στα προσωπα(προφανως προκειται για ηθοποιους που πρωταγωνιστουσαν σε αλλες ταινιες) κι οχι στο ζωντανο:biglaugh: τελικα ειναι το μονο που φαινεται στην αφισα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι αφισες που βλεπουμε στην ταινια "το κοριτσι του λουνα παρκ" εχουν σχεση με ελληνικες ταινιες;

attachment.php


kl0.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα