Κόναν ο Βάρβαρος

H ταβερνιαρισα ηταν ομορφουλα. :D

zath.h17.gif

Η αραχνη απο την αλλη.

zath.h12.jpg

SavageSword210.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ!θυμάμαι την ειχε και σε σέξι πόζες! Εγώ το είχα στην ελληνική έκδοση.
 
AEON είπε:
Έχω σώσει εγώ τα 2-3 πρώτα τεύχη σκαναρισμένα από πρόσφατη διαδικτυακή βόλτα. (αδιάφορο σφύριγμα...)
Αν δεν βρω τα υπόλοιπα online, η παλιές μου οι κούτες όλο και κάτι θα ξετρυπώσουν!

Conan, Μanowar and dry bread!
\m/

έχω πετύχει κατά καιρούς διάφορα έγχρωμα και είναι μεγάλη μούφα.... τα παλιά ασπρόμαυρα ήταν όλα τα λεφτά.... και οι περιγραφές που έκαναν.... respect
 
Ο σχεδιαστης ειναι ο Sal Buscema αδελφος του θρυλικου John που μας χαρισε τους περισσοετρους Κοναν. Η ιστορια που αναφερεσαι ειναι απο τις ωραιοτερες.
 
Οντως τα ἐνχρωμα ειναι χάλια (αν και στα περισσοτερα κομικ εκτος και αν το χρωμα το κανει ο σχεδιαστής συνηθως δεν λέει). Πάντως ο καημένος ο Χάουαρντ αγνώριστος έγινε στο κομικ ας αφήσουμε δε την ταινια. Επισης προσφατα βρηκα μερικά τευχη στην βιβλιοθηκη της πολης εδώ, και υπάρχουν χαώδεις διαφορές στο σενάριο και στο σχέδιο ανάλογα με τον σχεδιαστή. Κάποια δε ειναι πολύ κακή ποιοτητα.
 
Domenica είπε:
Οντως τα ἐνχρωμα ειναι χάλια (αν και στα περισσοτερα κομικ εκτος και αν το χρωμα το κανει ο σχεδιαστής συνηθως δεν λέει). Πάντως ο καημένος ο Χάουαρντ αγνώριστος έγινε στο κομικ ας αφήσουμε δε την ταινια. Επισης προσφατα βρηκα μερικά τευχη στην βιβλιοθηκη της πολης εδώ, και υπάρχουν χαώδεις διαφορές στο σενάριο και στο σχέδιο ανάλογα με τον σχεδιαστή. Κάποια δε ειναι πολύ κακή ποιοτητα.
H δουλειά του Howard πραγματικά έχει κακοποιηθεί πολλάκις. Καταρχάς οι ίδιες οι ιστορίες του Howard μέχρι πρόσφατα είχαν κουτσουρευτεί και αλλάξει πάρα πολύ σε σχέση με τις αυθεντικές λόγω του Sprague De Camp που τις είχε πειράξει, τις είχε ξαναγράψει, είχε πάρει άλλες ιστορίες του Howard που δεν ήταν του Κόναν και τις άλλαξε για να γίνουν με τον Κόναν και έγραψε και δικές του. Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να διαβάσει το Conan vs. Conantics.
 
Domenica είπε:
Οντως τα ἐνχρωμα ειναι χάλια (αν και στα περισσοτερα κομικ εκτος και αν το χρωμα το κανει ο σχεδιαστής συνηθως δεν λέει). Πάντως ο καημένος ο Χάουαρντ αγνώριστος έγινε στο κομικ ας αφήσουμε δε την ταινια. Επισης προσφατα βρηκα μερικά τευχη στην βιβλιοθηκη της πολης εδώ, και υπάρχουν χαώδεις διαφορές στο σενάριο και στο σχέδιο ανάλογα με τον σχεδιαστή. Κάποια δε ειναι πολύ κακή ποιοτητα.
Πολυ σπανια το μολυβωμα, το μελανωμα και το χρωμα γινεται απο τον ιδιο καλλιτεχνη, οταν μιλαμε για εμπορικα αμερικανικα κομικς. Παλιοτερα γινοταν, αλλα αποφασισαν οτι θα ηταν πιο παραγωγικο να υπαρχει μια assembly line τυπου Ford. Εμπειροι κομιστες οι οποιοι ασχολουνται με υψηλων απαιτησεων σχεδια παραδεχονται οτι δεν μπορουν να παραξουν πανω απο 3-4 σελιδες την ημερα. Οποτε η δουλεια εσπασε στα 3 για να προχωραει το προτζεκτ ουσιαστικα 3 φορες γρηγοροτερα. Βασικο σε μια εποχη που υπηρχε πολυ μεγαλη παραγωγη και ζητηση στο μεσο. Αυτη η τακτικη καθιερωθηκε τοσο πολυ που καποιοι σχεδιαστες εξειδικευτηκαν τοσο ωστε να μην μπορουν να αποδωσουν το ιδιο σε καποια απο τις αλλες 2 ''ειδικοτητες''. Υπαρχει και μια ενδιαφερουσα διαμαχη μεταξυ pencilers και inkers οπου οι δευτεροι αποκαλουνται tracers. Δηλαδη οτι απλα ξεπατικωνουν το σχεδιο, κατι που ειναι 100% λαθος εκτος και αν ο penciler εχει περιγραψει και την παραμικρη λεπτομερεια (πολυ σπανιο).
 
'Οντως όλα τα λεφτά τα Κόναν της Cobra press και ειδικά τα ασπρόμαυρα. Φανταστείτε πως ένιωσα αρκετά χρόνια πριν όταν φανατικός αναγνώστης του Κόναν βρήκα σε περίπτερο στις διακοπές τα τεύχη 1, 2, 3, 4, και 5!!! Η τύχη του (πρωτάρη) συλλέκτη!
 
Αυτά μόνο μου έχουν μείνει.... :( :( :( .........No 96, 101, 110, 111, 144, No3 Από Μodern Times.... Και 3 τόμοι Νο 24, 26, 28

attachment.php


attachment.php


attachment.php


CONAN 4ever................. :)

attachment.php
 
Ειχα χαρισει πολλα απο αυτα σε εναν πορωμενο φιλο μου. Ηθελα να του τα δωσω ολα, αλλα μαλλον δε θα το κανω :)
 
Kαποια μου τευχη απο την πιο Hardcore σειρα κομικ που γνωρισε η Ελλαδα.

 


Εδω τα κατεμε καλυτερα εξωφυλλα απο την εκδοση.


 


attachment.php


Εδω αυτα που περνουν το αργυρο μεταλιο.

attachment.php


Και εδω μια πανοραμικη ποζεραδικη καμμια 80αρια τευχων της συλλογης μου

attachment.php
 
Aardvark είπε:
Κανονικα και αυτο το εξωφυλλο επρεπε να παει σε εκεινα που πηραν το "χρυσο"... :diablotin:

Οπως και να εχει,παρε αλλο ενα σετακι υποκλισεων... :bow: :bow:

Κατι τετοιες στιγμες ειναι που ψαχνεις το ρημαδι το κουμπακι του Thanks και δεν υπαρχει... :angry:
 
stayros είπε:
Κανονικα και αυτο το εξωφυλλο επρεπε να παει σε εκεινα που πηραν το "χρυσο"... :diablotin:
Οπως και να εχει,παρε αλλο ενα σετακι υποκλισεων... :bow: :bow:

Κατι τετοιες στιγμες ειναι που ψαχνεις το ρημαδι το κουμπακι του Thanks και δεν υπαρχει... :angry:
+1000000!!!
 
Κανονικα και αυτο το εξωφυλλο επρεπε να παει σε εκεινα που πηραν το "χρυσο"... :diablotin:
 


Και αυτο το τευχος δεν μπηκε τυχαια πανω πανω να ποζαρει,καποιος το βαλε.Lol



 
Πραγματικά πολύ καλή σειρά κι αυτή!!! Τα αγόραζα όταν κυκλοφορούσαν αλλά δεν τα είχα πάρει όλα. Πλέον μου λείπουν πολύ λίγα για να κλείσω τη σειρά ενώ. έχω ήδη συπληρώσει την έγχρωμη σειρά με τα Super Conan!!!
 
To τευχος με τον πιθηκανθρωπο και τον Κοναν να κραταει το σπαθι του ειναι η πρωτη εικονα του που ειδα στη ζωη μου!!!Ενας συμμαθητης μου στη δευτερα δημοτικου εφερε το τευχος στην ταξη και απο τοτε το επαιρνα χωρις να χασω τευχος.Επισης τα περισσοτερα απο τα εξωφυλλα που ποσταριστηκαν ειναι δημιουργιες του Joe Jusko οπου για μενα ηταν ο καλυτερος.
 
Ειδικότερα, μου άρεσαν οι ιστορίες που είχαν και τέρατα μέσα και να βλέπω τον Κόναν να τα κόβει φέτες!!!! Όσο για τις γυναίκες, το σχέδιο ήταν τόσο όμορφο και αληθοφανές που σου ερχόταν να μπεις μέσα στο περιοδικό :biglaugh:
 
Μερικα ΚΟΝΑΝ που βρηκα προσφατα..

Εχω και ενα που ειναι πιο μεγαλο και λιγο πιο χοντρο, δε το τσεκαρα, χαχα!!





Αν μπορειτε να μου πειτε ΤΙ εχω, ποια ειναι τα παλια ασπρομαυρα, ποια ειναι μεταγενεστερα Σουπερ Κοναν και τις διαφορές τους, θα το εκτιμουσα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα απο κατω ειναι τα ασπρομαυρα σε μεγαλο μεγεθος και τα απο πανω τα Super απο οτι δειχνουν απο τα τελευταια τευχη της σειρας (τα Σουπερ),ολα απο την Κομπρα.


Ωραια ειναι.
 
viking4a είπε:
Μερικα ΚΟΝΑΝ που βρηκα προσφατα..
Μπιλαρα και αυτα απο τον Φειδια ειναι???!!! :what:

Αν ναι....Ε,τοτε απιστευτο το τι θησαυρους κρυβει εκει!!!!!! :eek:

Οπως και να εχει...Καλοριζικα και καλη αναγνωση!!! :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα