Μίκυ Μάους [ το κόμικ ]

PT8 είπε:
Αυτά πρέπει να μπουν σε θυρίδα στον Άρη.
:supergrin:

Ανατύπωση είναι το #1 πάνω αριστερά.

Μπορείς να βρεις κάποια παλιά τεύχη προς αγορά, αλλά είναι αρκετά "αλμυρά". Κυρίως όσο πλησιάζεις προς τα 100 - 200 πρώτα και κάποια επετειακά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
I know..

Τα συγχαρητήρια μου πάντως και περιττό να πω ότι τα ζήλεψα :fafoutis:
 
Εύγε DINO. Καλό διαβασμα! Ελπίζω να είναι ενδιαφέρουσες οι ιστορίες και το λέω γιατί είναι 3-4 μέρες που αγόρασα μετά από καιρό Μίκυ Μάους, Κλασσικά συγκεκριμένα (διόλου ρετρό αφού είναι του 2011) και οι ιστορίες πλέον δε μου κάνουν αίσθηση ιδιαίτερα. "Παλεύω" τώρα 3 μέρες να το τελειώσω. Ευτυχώς τσίμπησα και μερικά Πόπαϋ. Αυτά σπάνια με απογοητεύουν.
 
Να'στε καλά παίδες...

Που να δείτε κάτι άλλες συλλογές μερικών "ιερών τεράτων" που κυκλοφορούν ανάμεσά μας... :D

@johnny 19818:

Έχεις απόλυτο δίκιο για τις ιστορίες... Η αγορά ρετρό τευχών είναι μονόδρομος (με μερικές εξαιρέσεις)...
 
Γεια σου ρε Ντίνο με τις συγκομιδές σου!!! Όντως τα παλιά τεύχη του Μίκυ Μάους έχουν αυτό το κάτι...μαγικό!!! Καλή ανάγνωση και εύχομαι να βρεις κι άλλα τέτοια καλούδια!!!
 
Υποκλινομαι..... :bow: :bow: :bow:

Καλοριζικα και καλοδιαβαστα!!!! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thanx guys! :)

Η απόλυτη φαντασίωση μου είναι να βρω μια στοίβα από αυτά σε κανα παλαιοβιβλιοπωλείο και να ξεπροβάλλει ανάμεσά τους το #1!!!
 
DINO είπε:
Η απόλυτη φαντασίωση μου είναι να βρω μια στοίβα από αυτά σε κανα παλαιοβιβλιοπωλείο και να ξεπροβάλλει ανάμεσά τους το #1!!!
Earth calls DINO,

Earth calls DINO.....

You receive DINO?.... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χιούστον, γουι χεβ α πρόμπλεμ!!! :D
 
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλού, αλλά από την προηγούμενη Κυριακή η Καθημερινή ξεκίνησε να δίνει την υπόλοιπη Βιβλιοθήκη Disney, οπότε και αύριο θα κυκλοφορήσει ο δεύτερος τόμος "Τα λάφυρα του Πιζαρρο". Δυστυχώς δεν το πήρα πρέφα την προηγούμενη Κυριακή, κι έχασα τον πρώτο τόμο. Πέρσι είχα πάρει και τους 16, για φέτος δεν ξέρω.
 
Πολύ καλή δουλεία φίλε μου!Μπράβο σου και πάλι μπράβο σου!
 
nwntas είπε:
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλού, αλλά από την προηγούμενη Κυριακή η Καθημερινή ξεκίνησε να δίνει την υπόλοιπη Βιβλιοθήκη Disney, οπότε και αύριο θα κυκλοφορήσει ο δεύτερος τόμος "Τα λάφυρα του Πιζαρρο". Δυστυχώς δεν το πήρα πρέφα την προηγούμενη Κυριακή, κι έχασα τον πρώτο τόμο. Πέρσι είχα πάρει και τους 16, για φέτος δεν ξέρω.
ίσως να τηλεφωνήσεις στην εφημερίδα για να σου στείλουν το τόμο που έχασες την προηγούμενη εβδομάδα...
 
nwntas είπε:
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλού, αλλά από την προηγούμενη Κυριακή η Καθημερινή ξεκίνησε να δίνει την υπόλοιπη Βιβλιοθήκη Disney, οπότε και αύριο θα κυκλοφορήσει ο δεύτερος τόμος "Τα λάφυρα του Πιζαρρο". Δυστυχώς δεν το πήρα πρέφα την προηγούμενη Κυριακή, κι έχασα τον πρώτο τόμο. Πέρσι είχα πάρει και τους 16, για φέτος δεν ξέρω.
Αν είσαι Αθήνα, πας Πανεπιστημίου 49, Στοά Αρσακειου (τηλ. 210 3316825)

Αν όχι, παίρνεις τηλέφωνο courrier να πάει να πάρει τον τόμο που σου λείπει (μαζί με την εφημερίδα), αφού πρώτα συννενοηθείς οτι υπάρχει, στο πιο πάνω τηλέφωνο...
 
Να 'στε καλά παιδιά! Μπορεί να περάσω καμιά βόλτα από τη στοά Αρσακείου ;)

Πάντως πολύ καλή δουλειά και η φετινή έκδοση των τόμων, οι οποίοι δεν πρόλαβαν να κυκλοφορήσουν από την Ακτίνα, οπότε πρόκειται για πρώτη κυκλοφορία.

Ποιότητα και κατασκευή ίδια με την περσινή.
 
44 χρόνια πριν... Νοέμβριος 1971, τεύχος 51, σελίδες 100!

MIKY-1.jpg

MIKY-2.jpg

MIKY-3.jpg

MIKY-7.jpg

το τέλος της περιπέτειας...

MIKY-16.jpg

μια μονοσέλιδη περιπέτεια στην τελευταία σελίδα...

MIKY-99.jpg

και μια γεύση από το επόμενο τεύχος...

MIKY-DEC-71.jpg

MIKY-4.jpg

MIKY-5.jpg

MIKY-6.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θυμάστε ποια χρονιά είχε κυκλοφορήσει το παρακάτω τευχος;
 
Είναι το τεύχος 223 του Μεγάλου Μίκυ και κυκλοφόρησε το Μάρτιο του 1986! :)
 
Γιατί ο Ντόναλντ έχει ολόκληρο κουτί με πρόκες; Δεν του φτάνει μόνο μία για να καρφώσει το κάδρο (με τη γιαγιά Ντακ); Ή είναι τόσο...αδέξιος που του χρειάζεται όλο το κουτί; Κατά τα άλλα εγώ έχω ελάχιστα παλιά Μίκυ μιας και τα δώσαμε όλα στον μπογιατζή μας, σε ...σακούλες σκουπιδιών.
 
Πίσω
Μπλουζα