"Μαγικές" στιγμές στην αλληλογραφία του USER!

Τεύχος 46, Απρίλιος 1994. Αναγνώστες θέτουν την καλύτερη ερώτηση που έχει δημοσιευθεί ποτέ:

Προβολή συνημμένου 283538

Δυστυχώς η απάντηση του Περιοδικού ήταν μέτρια σε χιούμορ γι' αυτό την αφήνουμε στη λήθη.
Πιστεύω ότι η ερώτηση ήταν απίστευτη πάσα για ΕΠΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!
Κρίμα που το περιοδικό δεν κάρφωσε με τέτοια ασίστ!
 
Δεν είχα αγοράσει ποτέ το USER. Ήταν πράγματι τόσο άθλιο;
 
Δεν είχα αγοράσει ποτέ το USER. Ήταν πράγματι τόσο άθλιο;

Ότι είπε ο Always, που είναι ότι ειπα εγώ πριν από 20 χρόνια :D

Το USER είχε τις στιγμές του σίγουρα, και για τουλάχιστον δύο χρόνια έπαιξε "στα ίσια" τους αντιπάλους του.
 
Τεύχος 33, Φεβρουάριος 1993. Οργισμένοι Amigάδες, κάτοχοι της Α4000, απαιτούν δημοσίευση του γράμματός τους γιατί ...το έχουν σωσμένο σε δισκέτα!

a4.png
 
Αρχισυντάκτη;;;; Ξέρω που μένεις...τελικά είχατε δίκιο για το θέμα...ομολογώ ότι δεν είχα εικόνα αφού είχα σταματήσει να διαβάζω περιοδικά για computer games τότε...
 
Φοιτητικά χρόνια, εργασία και γκομενινγκ...τα γνωστά φοιτητικά σπορ που σε απομακρύνουν από το nerdικο εαυτό σου! Πέραν αυτού τότε είχα pc πλέον οπότε είχε χαθεί η μαγεία των home micros
 
Αυτά τα γράμματα μου θυμίζουν ένα τρισγελοίο video που μας έδειχναν στον στρατό (2001) με κάτι καμμένους χριστιανοταλιμπάν που έλεγαν για τον σατανισμό που προωθεί η ροκ και το heavy metal και στη λεζάντα έγραφε "Πρώην σατανιστής"! Το γέλιο που είχε πέσει δεν θα το ξεχάσω! Είχαν βγάλει σατανιστή μέχρι και τον Michael Jackson επειδή στα χορευτικά σχημάτιζε με το σώμα του τον κεραυνό! Μετά το τέλος του video είχα σκεφτεί πολύ σοβαρά να γίνω σατανιστής για να αποφύγω τη συναναστροφή με τόσο ηλίθιους!
Ωρες ειναι να μου βγαλετε και την Κα ΛΟΥΚΑ, θεομουρλη. Για` μαζευτειτε λιγο
 
Δεν μπορω να καταλαβω αφου δεν του αρεσε το USER, γιατι δεν σταματουσε να το αγοραζει? Και χαλιοταν με το να κανει παραπονα. Κι εμενα δεν μου αρεσε το ΜΟDATORE και αγοραζα το ΖΑΚΟΥΛΑ. Τι να κανουμε τωρα, γουστα ειναι αυτα. Τελικα δικαιο ειχε η lady Aντζυ που ηθελε να πηδιχτει απο το παραθυρο
 
Δεν μπορω να καταλαβω αφου δεν του αρεσε το USER, γιατι δεν σταματουσε να το αγοραζει? Και χαλιοταν με το να κανει παραπονα. Κι εμενα δεν μου αρεσε το ΜΟDATORE και αγοραζα το ΖΑΚΟΥΛΑ. Τι να κανουμε τωρα, γουστα ειναι αυτα. Τελικα δικαιο ειχε η lady Aντζυ που ηθελε να πηδιχτει απο το παραθυρο
Η λαίδη Αντζυ ήταν απλά άσφαλτος. Άλλος ήθελε να πηδηχτεί από το παράθυρο
 
Τεύχος 34, Μάρτιος 1993. Το περιοδικό δίνει ένα "insight" πάνω στο πώς φτιάχνεται η δισκέτα τριπλού φορμάτ (Amiga-PC-Atari ST) με αφορμή την κριτική αναγνωστών ότι αυτή φτάνει πολλές φορές χαλασμένη. Σύμφωνα με το περιοδικό, η διαδικασία περιλαμβάνει την αποστολή των δισκετών στην Αγγλία(!):

de1.png
 
Πίσω
Μπλουζα