Μπλεκ

Είχα αγοράσει μερικά Μπλεκ εκεί γύρω στο 1993 γιατί έδιναν κάτι χαρτάκια ποδοσφαίρου και ήθελα να συμπληρώσω το άλμπουμ. Κατά τα άλλα το περιοδικό μου φάνηκε αδιάφορο τότε.
 
Ούτ' εγώ ήμουν φαν. Δεν μου άρεσε το ότι οι ιστορίες ήταν σε συνέχειες.
 
Απ'ότι φαίνεται κι ακούγεται, θα κυκλοφορήσουν μαζί με γνωστή εφημερίδα σαν ένθετα, τομάκια με τις καλύτερες ιστορίες Μπλεκ όπως έγινε με τον Μικρό Ήρωα!!! Αναμένουμε!
 
Διαβαζω οτι ο εγγονος του Ανεμοδουρα σκεφτεται να εκδοσει νεο πολυθεματικο περιοδικο με το ονομα Νεος Μπλεκ!!!!!!!!!!!

Excited!!!!
 
Ωραια νεα ,να δουμε τι μορφη θα'χει αν και οταν και αμα.
 
Οχι πως ενδιαφερομαι προσωπικα, αλλα μια που υπεπεσε στην αντιληψη μου, το γραφω για τα αγορια του φορουμ....

Αυτη την Κυριακη 27 Απριλιου, η εφημεριδα Ελευθερος Τυπος ξεκινα ενθετους τομους Μπλεκ με τον υποτιτλο "Οι χαρτινοι ηρωες που αγαπησαμε επιστρεφουν".

http://www.bloglovin.com/viewer?post=2653022759&group=0&frame_type=b&blog=6808831&link=aHR0cDovL2JsZWttYWdhemluZS5ibG9nc3BvdC5jb20vMjAxNC8wNC9ibG9nLXBvc3RfMTUuaHRtbA&frame=1&click=0&user=0

[edit] έγινε αντικατάσταση του link από το blog που αρχικά αναρτήθηκε στο ποστ με αυτό του επίσημου blog των φίλων του Μπλεκ καθώς το πρώτο περιείχε copyrighted υλικό [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αν κατάλαβα καλά από τη διαφήμιση θα είναι ασπρόμαυρο-πορτοκαλί (μάλλον θα του ρίξω καμιά ματιά :) )
 
To καλο απο οτι δειχνει ειναι οτι δεν θα χει μονο ιστοριες του Μπλεκ αλλα και απο αλλους ηρωες του περιοδικου.


 
Εβαλα υπενθυμιση στο κινητο για 27 του μηνος...7 το πρωι, και θα χρησιμοποιησω την εφημεριδα για το βαψιμο του μπροστα μπαλκονιου :)
 
Wally είπε:
Εβαλα υπενθυμιση στο κινητο για 27 του μηνος...7 το πρωι, και θα χρησιμοποιησω την εφημεριδα για το βαψιμο του μπροστα μπαλκονιου :)
:worship:

Εγώ μάλλον για προσάναμμα BBQ...
 
γιατί να την κουβαλήσω ως το σπίτι; κάδους δε θα βρώ στο δρόμο :p

πάντως αν το έπιασα καλά, θα είναι 4 τόμοι με 4 ήρωες (έναν ο τόμος) και ο πρώτος θα είναι ο Μπλεκ (πράγμα που ίσως σημαίνει ότι θέλουν να δουν πώς θα κινηθεί ο καθένας τους σαν για κάποια μελλοντική αυτόνομη κυκλοφορία; )
 
Μερικες φωτοζ απο το τευχος

Το εξωφυλλο

attachment.php


Το σημειωμα του εκδοτη

attachment.php


Μπλεκ

attachment.php


Ροϊ

attachment.php


Οπισθοφυλλο (απο οτι γραφει θα κυκλοφορησει και στα περιπτερα)

attachment.php
 
Ο Ρόι είναι ο τερματοφύλακας - γιατρός? :flower:
 
Ααχχχ... Αυτό το magenta μας τα'βγαλε τα μάτια...

Τεσπα... Αρκεί που βγήκε ξανά...

D@redevil είπε:
Ο Ρόι είναι ο τερματοφύλακας - γιατρός? :flower:
Ο Μπεν Λήπερ είναι ο "Τερματοφύλακας - Γιατρός"... ;)
 
το πηρα και εγω πολυ καλη προσπαθεια τωρα βεβαια δεν ξερω αν η εκδοση που θα κυκλοφορησει στα περιπτερα χωρις την εφημεριδα θα εχει πιο σκληρο εξωφυλλο αλλα δεν πιστευω....
 
Το τσίμπησα και γω,και αφού διαβαστεί...προσεκτικά,θα μπει σε σακουλάκι προς αποθήκευση προσεκτικααααα...
 
Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε θα κυκλοφορήσει στα περίπτερα και κάθε πότε;
 
Θα κυκλοφορήσει για άλλες δύο Κυριακές με την εφημερίδα και αν υπάρξει ανταπόκριση, θα κυκλοφορήσει αυτόνομο.

Ελπίζουμε και ευχόμαστε οτι θα συνεχίσει...
 
Πολυ ωραια προσπαθεια..μακαρι να συνεχιστει για πολυ καιρο(αυτονομα εννοω και εκτος της εφημεριδας)...
 
Πίσω
Μπλουζα