Μπλεκ

Αν αποβάλλει κάποια μικροπροβληματάκια (όπως η "τσιμπημένη" τιμή), ελπίζουμε πως θα έχει μέλλον...
 
DINO είπε:
Αν αποβάλλει κάποια μικροπροβληματάκια (όπως η "τσιμπημένη" τιμή), ελπίζουμε πως θα έχει μέλλον...
σε αυτο συμφωνο δηλαδη 3.90 για αυτονομη εκδοση χωρις την εφημεριδα μου φαινονται πολλα ειδικα αν γινει εβδομαδιαιο ας ελπισουμε οτι θα αλλαξει
 
3,90? πλέον είναι πολλά και για μηνιαία έκδοση. Ας ελπίσουμε για το καλύτερο.
 
Σήμερα έλαβα ένα δώρο από ένα καλό φίλο και χάρηκα πολύ γιατί αυτό το βιβλίο έλειπε από τη συλλογή μου... :happyjump:

attachment.php


Πάνω απ'ολα χάρηκα γιατί η επαφή που έχω όλα αυτά τα χρόνια, με όλα τα παιδιά του φόρουμ, είναι αυθεντική και ζυμωμένη με τα καλύτερα αισθήματα...

attachment.php


Φίλε Πάνο, το δώρο σου με συγκίνησε και σε ευχαριστώ πολύ!

Θα καταλήξει σε περίοπτη θέση στη βιβλιοθήκη μου, αφού διαβαστεί μέχρι και η τελευταία τελεία...

attachment.php


attachment.php


Όπως βλέπετε θα κάνει την καλύτερη παρέα σε εκατοντάδες Μπλεκάκια και όχι, μόνο!

Wally αισθάνομαι την ανάγκη να σε ευχαριστήσω και δημόσια για το υπέροχο αυτό δώρο και θα προσπαθήσω με τη σειρά μου να ανταποδώσω όπως μπορώ...

Να είσαι πάντα καλά!

:beer:
 
Εχεις ανταποδωσει πολλακις με την καλη σου παρεα, την ευχαριστη παρουσια και τη ανιδιοτελη σου προσφορα στη κοινοτητα!

Οι συγγραφεις οταν το εγραφαν, στοχευαν σε συλλεκτες/γνωστες σαν εσενα και οχι σε γατακια στα κομικς σαν εμενα. ;)
 
Είσαι άνθρωπος ο οποίος ξέρει να εκτιμήσει ένα καλό κόμικ, κι ας μην είσαι hardcore συλλέκτης...

Αφού το μικρόβιο υπάρχει, εύχομαι να ξεκινήσεις σύντομα τη δική σου συλλογή (καλοκαίρι έρχεται), γιατί ποτέ δεν είναι αργά...

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...
 
DINO είπε:
Σήμερα έλαβα ένα δώρο από ένα καλό φίλο και χάρηκα πολύ γιατί αυτό το βιβλίο έλειπε από τη συλλογή μου...

Wally είπε:
Εχεις ανταποδωσει πολλακις με την καλη σου παρεα, την ευχαριστη παρουσια και τη ανιδιοτελη σου προσφορα στη κοινοτητα!
Απο μια :beer: και στους δυο...

:wave:
 
Κι άλλος συλλέκτης εν όψει! :headbangdude:
 
και επισημως αρχιζει η μηνιαια εκδοση η διαφιμηση οπως βλεπετε γραφει πως θα ειναι βελτιωμενη τωρα μενει να δουμε.... 10390331_10203018130088036_1077426693692972950_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χρειαζοταν βελτιωσεις.

Φυσικα θα στηριξω τη προσπαθεια.

Αν μια στο εκατομυριο διαβαζει καποιος απο την εκδοτικη ομαδα....θα προτεινα να ανοιξουν ενα απλο blog για feedback απο τους αναγνωστες. Νομιζω οτι οι σημερινοι 35-45ρηδες εχουν και ιδεες και διαθεση να αγοραζουν φανατικα το εντυπο.

Προσωπικα αν και γατακι στα κομικς, εχω πολλες προτασεις...
 
Χμμ,πολλοι ξεχναμε οτι το Μπλεκ κυκλοφορουσε μεχρι πριν κατι χρονια σε αυτην μορφη,μακαρι να παει καλα και σε αυτην.


Αντε και το Αγορι μετα με τον Dredd.


BlekSyllektiko_0091.jpg

Link
 
Εχασα επεισοδια. Τι λενε τα νεα τευχη του Μπλεκ?
 
Στα τρία τελευταία τεύχη υπάρχει σχετική βελτίωση...

Προστέθηκαν αδημοσίευτες ιστορίες με τους ήρωες της "Περιπέτειας". Επίσης υπήρξε βελτίωση και στο θέμα του χαρτιού.

Ακόμα το περιοδικό μεγάλωσε σε πλάτος σχεδόν ένα πόντο και μπήκαν και διαγωνισμοί με δώρα tablets και παλιά τεύχη.

Η έκδοση είναι μηνιαία, κάτι που κατά τη γνώμη μου είναι αρνητικό. Δεκαπενθήμερο θα ήταν το ιδανικό, πιστεύω...

Φαίνεται τελικά πως αρχίζει να σχηματίζεται κάτι καλό...
 
Θα παω στο περιπτερο.

Συμφωνω με το 15ημερο. Το μηνιαιο ξεχνιεται ευκολα. Δεν γινεται συνηθεια.

Δεν καταλαβαινω παντως γιατι δεν ακολουθει τη συνταγη του παλιου πολυθεματικου Μπλεκ. Οχι στα ακρα (πχ 15 ιστοριες), αλλα ας εχει 7 καλες ιστοριες και οχι αλλο Περιπετεια! Τα διαβασαμε, τα ξαναδιαβασαμε!
 
Κοίτα...

Πάντα προτιμούσα τον Μαρκ από τον Μπλεκ... (τις ιστορίες εννοώ :D )

Οι ιστορίες της "Περιπέτειας" ήταν λίγο πιο συναρπαστικές και τα sidekicks (Μιστερ Μπλουφ - Θλιμμένος Μπούφος) σαφώς καλύτερα από αυτά του Μπλεκ (Καθηγητής Μυστήριος - Ρόντυ)...

Επίσης, αν πρόσεξες, έγραψα "αδημοσίευτες", κάτι που είναι πολύ καλό αν σκεφτείς οτι τόσα χρόνια δεν έχει εκδοθεί επίσημα το τελευταίο τεύχος του Μαρκ. Ελπίζω να γίνει έστω, μέσα από τις σελίδες του νέου Μπλεκ.

Όσον αφορά τη μηνιαία έκδοση, άστα να πάνε... Εδικά όταν υπάρχουν ιστορίες που συνεχίζονται, τρέχα γύρευε μετά από ένα μήνα τι παίζει...

Αυτό φαίνεται πως είναι το μεγάλο πρόβλημα του περιοδικού αυτή τη στιγμή. Η μηνιαία κυκλοφορία και οι ιστορίες που συνεχίζονται...

Χίλιες φορές αυτοτελείς ιστορίες...
 
Α για να μην παρεξηγηθω. ΣΑΦΩΣ προτιμω Μαρκ, αλλα τον Μαρκ τον διαβαζω και στη Περιπετεια. Ακομα και αδημοσιευτες να εχει...χορτασα.

Θα προτιμουσα να Παιδι Πανθηρα, Αρια κτλ
 
Και για να μιλήσουμε με φωτος...

Αριστερά παλιό τεύχος (με την εφημερίδα) - δεξιά καινούργιο (αυτόνομο):

attachment.php


attachment.php
 
Και μια πληροφορία "εκ των έσω":

Μέχρι τα μέσα Νοεμβρίου, ο εκδότης του Νέου Μπλεκ κ. Λεωκράτης Ανεμοδουρας, θα λειτουργήσει site, στο οποίο θα μπορούμε να παραγγέλνουμε με την άνεσή μας, παλαιά τεύχη των εκδόσεων της εταιρίας (Περιπέτεια, Μπλεκ κ.α.)!
 
DINO είπε:
Και μια πληροφορία "εκ των έσω":
Μέχρι τα μέσα Νοεμβρίου, ο εκδότης του Νέου Μπλεκ κ. Λεωκράτης Ανεμοδουρας, θα λειτουργήσει site, στο οποίο θα μπορούμε να παραγγέλνουμε με την άνεσή μας, παλαιά τεύχη των εκδόσεων της εταιρίας (Περιπέτεια, Μπλεκ κ.α.)!
επιτελους!

ευχαριστουμε για το νεο! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα