Μπουγελόφατσες: H αναβίωση!!!!

θα ήθελα πολύ να βρώ αλλά όχι σε τέτοια περίοδο που περνάμε να δώσω 17ευρώ/τμχ.....

Ας μου μείνει μια ομορφη ανάμνηση...
 
jkanellopoylos είπε:
θα ήθελα πολύ να βρώ αλλά όχι σε τέτοια περίοδο που περνάμε να δώσω 17ευρώ/τμχ.....Ας μου μείνει μια ομορφη ανάμνηση...
Δεν είσαι ο μόνος που θέλει να κρατήσει στα χέρια του κάτι από το "παιδικό του παρελθόν". Την έχουμε κάνει πολλές φορές εδώ μέσα την κουβέντα για τις τιμές των παιχνιδιών = αναμνήσεων. Θα συμφωνήσω μαζί σου ως προς το ποσό που διάβασα και την άποψή σου επ' αυτού. Πίστεψέ με, μας έχουν πει και πολύ χειρότερα ποσά για άλλα παιχνίδια και έχουμε πέσει από τα σύννεφα που καθόμασταν. Τι να πω άλλο. Μην απογοητεύεσαι, ίσως κάπου κάτι βρεθεί εκεί που δεν το περιμένεις.

Καλώς όρισες κιόλας ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρόσφατα βρήκα και τις δικές μου! Μπουγέλο ακόμα και στο σπίτι χωρίς πολλές φωνές απ' τη μαμά, χαχα! Δεν έχω όλη τη συλλογή αλλά ήταν απίστευτες!!Έχω και μία απομίμηση, αλλά τη λάτρευα γιατί ήταν δελφίνι. Βρήκα και τα "κατρουλίνια"... Μακάρι να είχα κάποια διπλή να τη χαρίσω, αλλά.... Φωτογραφία0285.jpg

Φωτογραφία0281.jpg
 
attachment.php


:)
 
Μπραβο ρε αλανια που της εχετε ακομα ολα τα λεφτα ειναι :thumbup:
 
τις ειχα ολες καποτε.... τωρα ουτε 1 μπραβο παιδες για τις συλλογες σας..
 
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΟΛΕΣ 2 ΦΟΡΕΣ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ...ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΛΛΑ ΒΡΗΚΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΜΙΑ....[edited] έμμεση αγγελία ζήτησης [edited] .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
SAKIS-MJ καλώς όρισες. Γράφε σε παρακαλώ με μικρά γράμματα γιατί τα κεφαλαία δηλώνουν οτι φωνάζεις και κουράζουν στο διάβασμα :)
 
Ευχαριστώ....οκ με μικρά λοιπόν!
 
Εγώ έχω την μπάλα και τον κάστορα (σε μία συφονιέρα) και αν κρίνω από τα παραπάνω είναι σπάνια κομμάτια. Στον ίδιο χώρο βρίσκονται αυτοκόλλητα από κουκουρούκου με κάτι ζωάκια περίεργα που κάναν όλο σκανδαλιές και φυσικά αυτά του Garfield.
 
Μην δώσετε με τίποτα 20 ευρώ για μια μπουγελόφατσα!!! Τέτοια ποσά ζητάνε οι επιτήδειοι και είναι κλεψιά! 4-5 ευρώ είναι η τιμή τους από αυτές που έχω βρει!
 
σημερα θυμηθηκα κατι στο σακουλακι που ειχα πετυχει τον γκολακια μεσα ειχε ενα χαρτι δωρου με το οποιο κερδισαμε την κουκλα που ετρωγε και μετα εκανε τσισα την οποια εδωσα στην αδερφη μου επισης θυμαμαι οτι επινα νερο απο μπουγελοφατσα καποιες φορες αφου δεν επαθα τιποτα παλι καλα....
 
Τρομερό παιχνίδι και αυτό από τα παιδικά μας χρόνια.... Και ευκαιρία τότε, αλλοτινές εποχές θα μου πεις, για να κάνεις μία ακόμα συλλογή...

Πλην όμως, ούτε το μυαλό υπήρχε τότε για συλλογές (μόνο το παιχνίδι είχε σημασία) αλλά ούτε και η δυνατότητα υπήρχε για να παίρνουμε συνέχεια χαρτζιλίκι από τους γονείς για να αγοράζουμε μπουγελόφατσες..... Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαις (από χαρα)...
 
zombiesquad3 είπε:
Τρομερό παιχνίδι και αυτό από τα παιδικά μας χρόνια.... Και ευκαιρία τότε, αλλοτινές εποχές θα μου πεις, για να κάνεις μία ακόμα συλλογή...Πλην όμως, ούτε το μυαλό υπήρχε τότε για συλλογές (μόνο το παιχνίδι είχε σημασία) αλλά ούτε και η δυνατότητα υπήρχε για να παίρνουμε συνέχεια χαρτζιλίκι από τους γονείς για να αγοράζουμε μπουγελόφατσες..... Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαις (από χαρα)...

Για δείτε τη συλλογούλα μου.... Την έχω ολόκληρη από τότε... Με την πρώτη ευκαιρία θα πλαστικοποιήσω σε μία ενιαία καρτέλα μερικές συσκευασίες που έχω για να τις διατηρήσω όσο το δυνατόν πιο ανέπαφες...



mpougelofatses collection.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχεις σακουλάκια;;;; Χαρίζεις κανένα;;:biglaugh:
 
D@redevil είπε:
Χαχαχαχα εντάξει ο φίλος kingtiger απλά μια ερωτησούλα έκανε εν μέσω ενθουσιασμού, όπως όλοι μας σαφώς..!! Αυτός ο ενθουσιασμός εξάλλου είναι που χαρακτηρίζει την πλειάδα των συμμετεχόντων εδώ μέσα, αλλιώς δεν θα ασχολούμασταν με αυτά που συζητάμε...!! Φίλε kingtiger έχω ακριβώς 12 σακουλάκια, όσες δηλαδή είναι κι οι μπουγελόφατσες και τα έχω "καδραρισμένα" αν και σκέφτομαι να τα πατήσω μία πλαστικοποίηση όπως έκανα με το εξώφυλλο του περιοδικού ΜΠΛΕΚ που δείχνει τη συλλογή των guts-μικροδύναμη...
 
Ωραια συλλογη ζομπι :thumbup: .Ειχα κι εγω αρκετα απο αυτα.
 
Πίσω
Μπλουζα