Οι Ελληνικές συμμετοχές στην Eurovision

Εγώ πάλι, εκείνη τη χρονιά ήθελα να πάει η Πέγκυ στη Γιουροβίζιον :(

[edit] no video [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
alkis21 είπε:
Δεν είμαι mod αλλά θα σε παρακαλούσα να προσέχεις τις εκφράσεις σου εδώ μέσα.
αυτη την εκφραση χρησιμοποιουσε η Μαλβινακαι απο κει ειναι το κλοπυ ραιτ..αυτο που φανταζεσαι ΜΗΝ το φανταζεσαι.αν ηθελα..αυτο που φανταζεσαι,δεν θα εκανα παρακατω σχολια.Με τον μακαριτη τον Ζαμπετα το Γιωργη καλα τα πηγαινες?
 
Παντως παρατηρω με χαρα πως ο κοσμος σιγα-σιγα (εστω και πολυ αργα πλεον) χωνευει και κατανοει το "S.A.G.A.P.O".

H φετινη Eurovision ειχε αρκετες ωραιες γυναικειες παρουσιες (Ισλανδια -τσουπωτο στυλ, Αζερμπαιτζαν - δυναμις, Τουρκια - Uber sexy κτλ κτλ). Δεν βρηκα κατι αλλα αξιο λογου (αντε βαλε και την αλλαγη του συστηματος ψηφοφοριας στο τεφτερι)
 
Τσουπωτό στυλ RULES!!!!! :boss:

Μία και μία!!!
 
Η αλήθεια είναι ότι το τραγούδι μας δεν ήταν κάτι αξιόλογο ούτε η παρουσία του Ρουβά μπορεί να συγκριθεί με αυτή της Κωνσαντινούπολης... Βέβαια ο άνθρωπος έδωσε τον καλύτερο του εαυτό με βάσει αυτού που είχε... και πάλι καλά να λέμε και ευχαριστημένοι να είμαστε με την εβδομη θέση...

Ο Νορβηγός πάλι έγραψε ....ήταν φανταστικός...είχε τρομερή αμεσότητα και άνεση και το τραγουδι πραγματικά σε ταξίδευε.

Τώρα για το τραγούδι από το Αζερμπαιτζαν, οι φίλοι που βλέπαμε μαζί τον διαγωνίσμο δεν μπορούσαν να πάρουν τα μάτια τους πάνω από την τραγουδίστρια.... τι να πεις η κοπέλα το είχε..

Η έκπληξη για μας ήταν το τραγούδι της Τουρκίας και εδώ είναι να απορείς πραγματικά.... πως πλασαρίστηκε τόσο καλά.... άβυσσος η ψυχή των ανθρώπων που ψηφίζουν στη Eurovision..... :D
 
Και ικανοποιημένοι πρέπει να είμαστε με την 7η θέση!!!!!!Ο Σάκης έκανε ότι μπορούσε καλύτερα!!!!!!!!!!!!Το τραγούδι δυστυχώς δεν ήταν και το καλύτερο!
 
Δεν καταλαβαίνω γιατί κάθε χρόνο έχουμε δεδομένη την πρωτιά και στο τέλος του πανηγυριού τα βάζουμε με όσους μας... χαντάκωσαν.8)

Το τραγούδι της Νορβηγίας ήταν από αυτά που θα μείνουν :) σε αντίθεση π.χ. με το περσινό που με το ζόρι το "αναγνώρισα" ... (να μην αναφέρω το δικό μας που σε τρεις μήνες δε θα το θυμόμαστε καν... )
 
Το τραγουδι της Νορβηγιας ηταν φρικτο και το εφτιαχνε ο οποιοσδηποτε μουρμουριζοντας...

Το ιδιο ισχυει για ολα τα κομματια του θεσμου, εδω και χρονια.

Μαντευετε φυσικα ποιο εξαιρω ;)
 
Το Νορβηγικό ήταν ένα κομμάτι με εξαιρετική εισαγωγή - βασική μελωδία και πάρα πολύ καλό refrain. Aυτός ήταν ο λόγος που πήρε τα σώβρακα όλων

Ελπίζω οι ιθύνοντες της ΕΡΤ μετά από αυτή τη χλαπάτσα να μαζευτούν λίγο και απ' του χρόνου να διαθέσουν λιγότερα χρήματα για κάτι που ουσιαστικά δεν προσφέρει κανένα ώφελος στην Ελλάδα, σε σχέση με τα χρήματα που έχουν δαπανηθεί τα τελευταια χρόνια.
 
Wally είπε:
Το τραγουδι της Νορβηγιας ηταν φρικτο και το εφτιαχνε ο οποιοσδηποτε μουρμουριζοντας...Το ιδιο ισχυει για ολα τα κομματια του θεσμου, εδω και χρονια.
Νομίζω έχουμε την πρώτη υποψηφιότητα συνθέτη για του χρόνου!!! :biglaugh:
 
@Χουανα

Τον Μιχαλη εννοω βρεεεε!

@Dino

Κινδυνευω να παρασυρθω απο κανα "κορμι" πατριωτη :D

Ασε, θα συνεχιζω να μουρμουριζω στο ντουζ...
 
Πάρτε και τον κορυφαίο γείτονα (από τη Βουλγαρία), Azis σε ένα εκπληκτικό κατ'εμέ κομμάτι (ναι, είναι το "Θα σπάσω ποτήρια" του αγαπημένου μου τραγουδιστή Γιώργου Αλκαίου)...

Εμφάνιση και video clip, οτι πρέπει για τη Eurovision!!!!! :D

AZIS - No Kazvam ti stiga (High Quality)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
don dokken είπε:
αυτη την εκφραση χρησιμοποιουσε η Μαλβινακαι απο κει ειναι το κλοπυ ραιτ..αυτο που φανταζεσαι ΜΗΝ το φανταζεσαι.αν ηθελα..αυτο που φανταζεσαι,δεν θα εκανα παρακατω σχολια.Με τον μακαριτη τον Ζαμπετα το Γιωργη καλα τα πηγαινες?
Δεν κατάλαβα λέξη από όσα είπες.

Η ουσία είναι πως δεν υπάρχει δικαιολογία για την χρησιμοποίηση τέτοιων εκφράσεων εν έτη 2009, κι αν πιστεύεις το αντίθετο σου προτείνω να αποκαλέσεις έτσι την επόμενη έγχρωμη γυναίκα που θα συναντήσεις στο δρόμο. Κατά προτίμηση μία που θα συνοδεύεται από τον άντρα της και 2-3 φίλους τους.
 
Για να πω και την αληθεια ουτε το "εγχρωμη" το θεωρω ιδιαιτερα τιμητικο...αλλα το παμε offtopic...
 
Προτείνω να ξαναστείλουμε τον Χρήστο Κάλοου με σακάκι με βάτες και παντελόνι με πιέτες, για να τα "σπάσει"...

και να γίνει και το avatar μου, ξανά επίκαιρο...
 
Wally είπε:
Για να πω και την αληθεια ουτε το "εγχρωμη" το θεωρω ιδιαιτερα τιμητικο...αλλα το παμε offtopic...
Το να τους πούμε "έγχρωμους" είναι ρατσιστικό !

Είναι σα να λέμε ότι όλοι οι άλλοι είναι ... ΑΧΡΩΜΟΙ !!! :eek:
 
Απο τραγουδια στην Γιουροβιζιον (βαριεμαι να το αλλαξω στα αγγλικα..), μια μου αρεσε. Εκεινη με την Γαρμπη και το γαλαζιο της φορεμα που αφησε ιστορια. Ηταν και ωραιο το τραγουδακι :)

Και το Σ'αγαπω του Ρακιτζη, καλο ηταν, αλλά το φαγε η στολη :p

Αν μιλησουμε για ξενες συμμετοχες, εχω πολλα να πω
 
Εμένα πάλι η αγαπημένη μου ελληνική συμμετοχή ήταν η Άνοιξη με τη Βόσσου, αλλά χωρίς το Μικρούτσικο να χτυπιέται με την κιθάρα από πίσω! Το τραγούδι κορυφαίο και πιστεύω ότι αδικήθηκε πολύ τότε!

Δεν μιλάω για Έλενα το 2005, θεά!!!

Η φετινή μας συμμετοχή δεν μου άρεσε καθόλου (αν εξαιρέσεις το Σάκη :p ), το τραγούδι ήταν απαίσιο και ο Σάκης μόνος του τι να σου κάνει? Μια χαρά η 7η θέση, μόνος του την έφερε ο Σάκης! Και το τραγούδι της Νορβηγίας μου άρεσε πολύ! Ειδικά αν το συγκρίνω με το χάλι της Ρωσίας πέρισυ, το φετινό είναι πολύ καλύτερο!!! ;)
 
alkis21 είπε:
Δεν κατάλαβα λέξη από όσα είπες.
Η ουσία είναι πως δεν υπάρχει δικαιολογία για την χρησιμοποίηση τέτοιων εκφράσεων εν έτη 2009, κι αν πιστεύεις το αντίθετο σου προτείνω να αποκαλέσεις έτσι την επόμενη έγχρωμη γυναίκα που θα συναντήσεις στο δρόμο. Κατά προτίμηση μία που θα συνοδεύεται από τον άντρα της και 2-3 φίλους τους.
Μαλβινα= Μαλβινα Καραλη..τις αποκαλουσε ετσι σχεδον καθημερινα Ζαμπετας"ο αραπης,ο μαυρος ο σκυλος ,ο ταμ(Χ3) ρατσιστομουτρα και αυτοι..οχι μαγκιτσες και εξυπναδουλες σε μενα..ειχα 2 φορες σχεση στη ζωη μου με "εγχρωμες γυναικες"και η συζυγος τυγχανει αλλοφυλη..αν εχω οικειοτητα,φυσικα και θα την αποκαλεσω ετσι..οπως μπορω να πω εναν φιλο μου"καραφλα"αν ειναι ξυπολητο κρανιο..αν το πω στο δρομο σημαινει οτι "ψαχνομαι.."για κατι..οπως εσυ καλη ωρα..δεν υπαρχει δικαιολογια εν ετι 2879 αν δεν κατανοεις το χιουμορ που δεν ειναι ιδιο με αυτο που εσυ αποκαλεις χιουμορ..αν διαθετεις.ξεφυγα,αλλα επρεπε να απαντησω.
 
Πίσω
Μπλουζα