Οι Τρεις Χάριτες (1990 MEGA)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας johnalepou
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
ChristosM είπε:
Αντι να συνεχισουν το Δις Εξαμαρτειν...... :cry:
Δε λες πάλι καλά που δεν βάζουν την Πολυκατοικία ή το Λάκη απ' την αρχή;;

Τουλάχιστον θα δούμε τη θρυλική Σάσα! Το Ντόλτσε Βίτα είναι από τις κορυφαίες κωμωδίες (ακόμα και αν το ξέρουμε απ' έξω από τις συχνές προβολές).

Τελειώνουν πάντως οι Χάριτες έχοντας "καεί". Πότε από έκτακτα δελτία ειδήσεων που ξεχνούσαν από το Mega να πατήσουν "pause" και έτρωγαν δευτερόλεπτα, πότε από τις εκλογές. Ειδικά το Σεπτέμβρη που είχα την όρεξη να τις παρακολουθήσω, είχαν βαρέσει διάλυση στο κανάλι εν όψει εκλογών. Μετά μου 'φυγε το κέφι...

Καλύτερα να τις έβγαζαν σε DVD με την ολόσωστη σειρά των επεισοδίων και τα εορταστικά μαζί, παρά η φετινή "νύλα". Τόσο από πλευράς χειρισμού όσο και Agb.

Τελικά "ναυάγησε" και το σχέδιο για την επανάκαμψη σε μορφή τηλεταινίας; Ούτε που ξανάκουσα τίποτα! Μισές δουλειές όπως πάντα όταν πρόκειται για ένα τόσο σημαντικό εγχείρημα!
 
sunset89 είπε:
Δε λες πάλι καλά που δεν βάζουν την Πολυκατοικία ή το Λάκη απ' την αρχή;;
Τελικά "ναυάγησε" και το σχέδιο για την επανάκαμψη σε μορφή τηλεταινίας; Ούτε που ξανάκουσα τίποτα! Μισές δουλειές όπως πάντα όταν πρόκειται για ένα τόσο σημαντικό εγχείρημα!
Ελα που τον δειχνουν (τον "Γλυκουλη"-μπλιαχ) σε επαναληψη, απλα σε αλλη ωρα (απ΄οτι ειδα στο προγραμμα).

Ναι δεν θα γινουν τα νεα επεισοδια των Χαριτων.
 
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το ότι την κάψαν την σειρά, προκειμένου να ξεκινήσεις να δεις τις Χάριτες και να συμβαίνουν όλα αυτά τα γελοία πράγματα που σε καμία περίπτωση δεν αρμόζουν σε ένα μεγάλο κανάλι καλύτερα να μην το δεις καθόλου ή να περιμένεις μπας και μας κάνει την χάρη καινά περιοδικό ή εφημερίδα να δώσει ολοκληρωμένη και σωστή την σειρά. (Την όποια σειρά).
 
Τουλαχιστον προβληθηκαν οι τρεις Χαριτες τόσα χρόνια μετα. Ας ηταν και ετσι, εμενα μου αρεσε :)
 
Και μένα, πολύ! Εδώ και τόσο καιρό επιστρέφοντας από το γραφείο μετά το φαγητό καθόμασταν με τη γυναίκα μου και βλέπαμε το επεισόδιο της ημέρας, γελάσαμε με την ψυχή μας. Πολύ στενοχωριέμαι που τελειώνουν.
 
Πρεπει να ειναι το μονο σηριαλ των Ρεππα-Παπαθανασιου που μου αρεσε.

Το εβλεπα ανελλειπως και ειχε γελιο. Οι επομενες προσπαθειες τους δεν ηταν καθολου του γουστου μου - στη φαση να μην αντεχω να τις βλεπω.

Τις προαλες ξαναειδα το Χριστουγεννιατικο επεισοδιο που οι Χαριτες ειχαν κλειστει στο ασανσερ...πολυ πλακα
 
Και το Δις εξαμαρτείν ήταν ωραίο Wally.
 
bernard.c είπε:
thebest20, δεν τις παρακολουθείς τις Τρεις Χάριτες μου φαίνεται.
Την επόμενη Παρασκευή 8 Ιανουαρίου θα έχει ολοκληρωθεί η προβολή της σειράς από το MEGA...
ναι,δεν τα παρακολουθώ τελευταία γιατί το έχουν στο Κωνσταντίνου και Ελένης,και στις δύο τηλεοράσεις!Και μετά βλέπουν το Καφέ της Χαράς!Και εδώ που σπουδάζω λείπω σχολή συνήθως,ή τώρα που έχουμε διακοπές κοιμάμαι εκείνη την ώρα!
 
Πάντως αύριο γύρω στις 2 το βράδυ θα προβληθεί το εορταστικό επεισόδιο! Δείτε το γιατί τώρα στα 30χρονα ίσως κάτι ξαναπαίξει. Για τν επόμενη δεκαετία ξεχάστε τα.
 
thebest20 είπε:
ναι,δεν τα παρακολουθώ τελευταία γιατί το έχουν στο Κωνσταντίνου και Ελένης,και στις δύο τηλεοράσεις!Και μετά βλέπουν το Καφέ της Χαράς!Και εδώ που σπουδάζω λείπω σχολή συνήθως,ή τώρα που έχουμε διακοπές κοιμάμαι εκείνη την ώρα!
Κακως, κακως και κακως!
 
sunset89 είπε:
Πάντως αύριο γύρω στις 2 το βράδυ θα προβληθεί το εορταστικό επεισόδιο! Δείτε το γιατί τώρα στα 30χρονα ίσως κάτι ξαναπαίξει. Για τν επόμενη δεκαετία ξεχάστε τα.
Εννοείς το επεισόδιο Show Business με Κραουνάκη,Πρωτοψάλτη κλπ ή το κομμένο επεισόδιο "Οι τρεις χάριτες τραγουδούν" που περιέχει μόνο τα τραγούδια του Show Business?
 
Πριν ήμουνα στο Σύνταγμα και συναντάω που λέτε τον Ρέππα και έλεγε στο τηλέφωνο κάτι για τα νέα επεισόδια της σειράς. Λέτε να τα γυρίσει να χαρούμε;
 
thebest20 είπε:
Εννοείς το επεισόδιο Show Business με Κραουνάκη,Πρωτοψάλτη κλπ ή το κομμένο επεισόδιο "Οι τρεις χάριτες τραγουδούν" που περιέχει μόνο τα τραγούδια του Show Business?
Ολοκληρο το εορταστικο. Πιστευω να μην το χασεις παλι, μια και εκεινη την ωρα δεν παιζει Κωνσταντινου και Ελενης! ;)
 
Εκείνη την ώρα μάλλον θα κοιμάμαι!
 
thebest20 είπε:
Εκείνη την ώρα μάλλον θα κοιμάμαι!
Αχ βρε thebest20, τη μία κοιμάσαι, την άλλη η TV είναι γυρισμένη στον ANT1 σε άλλες σειρές, δεν τις βλέπεις και ποτέ τις 3 Χάριτες που τις περίμενες πώς και πώς να τις δεις...
 
bernard.c είπε:
thebest20, δεν τις παρακολουθείς τις Τρεις Χάριτες μου φαίνεται. Διότι αν τις παρακολουθούσες, θα ήξερες ότι τα επεισόδια "Να γαμπρός να μάλαμα" (Α' και Β' μέρος), και "Έβδομη τέχνη" (Α' και Β' μέρος) έχουν ήδη προβληθεί από το MEGA, το οποίο δεν έχει προβάλλει με τη σειρά τα επεισόδια του 3ου κύκλου, λόγω του ότι τα δείχνει δυο-δυο. Αυτά που έχουν μείνει είναι τα εξής 6 επεισόδια:
3x15 (77) Τρία Χρόνια Τρεις Χάριτες (Special επεισόδιο με τα παρασκήνια της σειράς)

3x23 (85) Βασίλισσες του χιονιού

3x26 (88 ) Καράτε κιντ

3x27 (89) Μπέιμπυ μπουμ

3x28 (90) Αντίστροφη μέτρηση

3x29 (91) Κατ' εικόνα κ' ομοίωση (τελευταίο Γ' Κύκλου)

Την επόμενη Παρασκευή 8 Ιανουαρίου θα έχει ολοκληρωθεί η προβολή της σειράς από το MEGA...

thebest20 είπε:
ναι,δεν τα παρακολουθώ τελευταία γιατί το έχουν στο Κωνσταντίνου και Ελένης,και στις δύο τηλεοράσεις!Και μετά βλέπουν το Καφέ της Χαράς!Και εδώ που σπουδάζω λείπω σχολή συνήθως,ή τώρα που έχουμε διακοπές κοιμάμαι εκείνη την ώρα!

ChristosM είπε:
Κακως, κακως και κακως!

thebest20 είπε:
Εννοείς το επεισόδιο Show Business με Κραουνάκη,Πρωτοψάλτη κλπ ή το κομμένο επεισόδιο "Οι τρεις χάριτες τραγουδούν" που περιέχει μόνο τα τραγούδια του Show Business?

ChristosM είπε:
Ολοκληρο το εορταστικο. Πιστευω να μην το χασεις παλι, μια και εκεινη την ωρα δεν παιζει Κωνσταντινου και Ελενης! ;)

thebest20 είπε:
Εκείνη την ώρα μάλλον θα κοιμάμαι!

bernard.c είπε:
Αχ βρε thebest20, τη μία κοιμάσαι, την άλλη η TV είναι γυρισμένη στον ANT1 σε άλλες σειρές, δεν τις βλέπεις και ποτέ τις 3 Χάριτες που τις περίμενες πώς και πώς να τις δεις...
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh:

Bernard μην τον προκαλείς! Θα σου πει ότι θα τις κατεβάσει από γνωστό σάιτ!

Πάντως βρε παιδιά, αυτές οι στιχομυθίες μεταξύ ChristosM, thebest20 και Bernard.C, για τις 3 Χάριτες είναι όλα τα λεφτά. Χωρίς ίχνος χλευασμού από μέρους μου ειλικρινά, αλλά αξίζουν να μπουν σε ειδική θυρίδα του φόρουμ! #)
 
Ουτε το μισο δεν εδειξαν σημερα απο το special επεισοδιο για τα 3 χρονια της σειρας!
 
ChristosM είπε:
Ουτε το μισο δεν εδειξαν σημερα απο το special επεισοδιο για τα 3 χρονια της σειρας!
Σήμερα το είδα...είναι αυτό που έδειξε και στα 15χρόνια MEGA και όχι το ολόκληρο!
 
Νομίζω Ρένα Καπιτσαλά. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
 
Πίσω
Μπλουζα