Οι Τρεις Χάριτες (1990 MEGA)

Φίλε thebest20 εννοώ ένα πρόγραμμα που να γράφει τα αρχεία avi που έχω σε dvd. Ξέρεις κάποιο καλό??
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
konkar είπε:
Φίλε thebest20 εννοώ ένα πρόγραμμα που να γράφει τα αρχεία avi που έχω σε dvd. Ξέρεις κάποιο καλό??
Δες το ConvertX to DVD, κάνει ακριβώς αυτή τη δουλειά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν είναι free όμως. Απαιτεί αγορά.
 
tonytony είπε:
Και γω λυπήθηκα για τις Χάριτες αν και λατρεύω και το Ντόλτσε Βίτα...
Και εγω λυπηθηκα πολυ χθες που τελειωσαν. Στα τελευταια δε λεπτα, εκει στον καναπε, δακρυσα.... Ειναι "αστειο" (μια και μεσα στην εικοσαετια εχω δει πανω απο 15 φορες ολο το σηριαλ), αλλα χθες συγκινηθηκα οπως τοτε, το βραδυ της 20ης Απριλιου του 1992. Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Μιχαλη, στον Θαναση, στην Αννα, στη Νενα, στην Μινα και στην Αννα για το ταλεντο τους, το χιουμορ και το κεφι τους, για να γινει η καλυτερη (κατα τη γνωμη μου) κωμικη σειρα της πρωτης δεκαετιας της ιδιωτικης τηλεορασης.
 
Το "Karate Kid" το έδειξε; Γιατί δε το θυμάμαι....
 
Πάντως και εγώ ένιωσα κάτι σαν συγκίνηση βλέποντας ξανά το τέλος των Χαρίτων, και σίγουρα απόλαυσα όλη την επανάληψη φέτος. Σταθερή αξία στην τηλεοπτική μας ιστορία. Μακάρι να εκτίμησαν τη σειρά και οι νεότεροι/ες.
 
Απλά το έχω απορία γιατί στις "Τρεις χάριτες" ακόμα και όταν γινόταν συνένωση των επεισοδίων, οι τίτλοι του πρώτου από τα δύο προβάλλονταν όπως έπρεπε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
latinsoapsfever είπε:
Απλά το έχω απορία γιατί στις "Τρεις χάριτες" ακόμα και όταν γινόταν συνένωση των επεισοδίων, οι τίτλοι του πρώτου από τα δύο προβάλλονταν όπως έπρεπε.
Στις 3 Χάριτες, λόγω της παρέμβασής τους στη ροή των επεισοδίων (και στα σχόλια του καναλιού ενδιάμεσα), τις πρόβαλλαν με τους κανονικούς τους τίτλους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμ όχι όπως έπερεπε. Κάθε δεύτερο επ. κόβονταν τα γκεστ των ηθοποιων. Λες και μέβαλαν στόχο να συγχύζομαι.
 
Αναφέρθηκα στους τίτλους του πρώτου από τα δύο επεισόδια για αυτόν ακριβώς το λόγο.
 
Στη σελίδα της σειράς στο Facebook βρήκα αυτό το μήνυμα:

"oi treis xarites gurizontai me akra mustikopa8eia wste na mhn doume oute kan photografiko uliko sthn idia logiki diladi pou gyristikan ta epeteiaka twn eutuxismenwn mazi kai 50-50!!!tha to doume lene thn hmera pou prwtovgikan oi treis xarites ston aera kapou diladh ston fevrouario!!"

Το μήνυμα καταχωρήθηκε πριν λίγες ώρες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
konkar είπε:
Στη σελίδα της σειράς στο Facebook βρήκα αυτό το μήνυμα:
"oi treis xarites gurizontai me akra mustikopa8eia wste na mhn doume oute kan photografiko uliko sthn idia logiki diladi pou gyristikan ta epeteiaka twn eutuxismenwn mazi kai 50-50!!!tha to doume lene thn hmera pou prwtovgikan oi treis xarites ston aera kapou diladh ston fevrouario!!"

Το μήνυμα καταχωρήθηκε πριν λίγες ώρες.
Τι να πω? Μακάρι να είναι αλήθεια και να μην έχει διαρρεύσει το νέο ώστε να αποτελέσει "έκπληξη"! Όπως και να 'χει, θα ξέρουμε πολύ σύντομα, διότι μέχρι τις 8 Φεβρουαρίου δεν μεσολαβούν και τόσες πολλές ημέρες..!
 
Μακάρι,δηλαδή σε 2 βδομάδες και κάτι μέρες δηλαδή!
 
Αν και θα θελα πάρα πολύ να είναι αλήθεια δε το βλέπω να γίνεται. Αν ισχύουν τα λεγομενα αυτου που το γραψε, είναι δυνατόν να μην έχουμε δει trailer? ΙΔΩΜΕΝ.
 
Τώρα μπορεί να μου πείτε ότι ξύνω πληγές και θα'χετε δίκιο, αλλά δείτε τι βρήκα.... http://www.tve.gr/ProductionList.aspx?id=62 Είναι το site της εταιρείας παραγωγής. Βρε λες.... 8)
 
Που το βρήκες ρε θηρίο???
 
Μακάρι να ισχύει...η photo από που είναι?Από κάποιο επεισόδιο?Γιατί δεν μου λέει κάτι.
 
serano915 είπε:
Τώρα μπορεί να μου πείτε ότι ξύνω πληγές και θα'χετε δίκιο, αλλά δείτε τι βρήκα.... http://www.tve.gr/ProductionList.aspx?id=62 Είναι το site της εταιρείας παραγωγής. Βρε λες.... 8)
serano915, μπράβο για την ανακάλυψη!

Αν είχε νόημα να γυριστούν νέα επεισόδια, αυτό ήταν για να προβληθούν κατά την επέτειο της προβολής του πρώτου επεισοδίου από το MEGA (8 Φεβρουαρίου 1990), δηλαδή στις 8 Φεβρουαρίου του τρέχοντος έτους (το γράφει και στο site άλλωστε...). Εφόσον δεν έχουμε ακούσει τίποτα άλλο, παρά μόνο αρχικά (1) ότι τα γυρίσματα αρχικά καθυστερούσαν και μετά (2) ότι τα γυρίσματα μάλλον δεν θα πραγματοποιηθούν λόγω φορτωμένου προγράμματος από τη μεριά των πρωταγωνιστριών, τείνω να πιστεύω ότι το project έχει όντως ματαιωθεί. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι το website της εταιρίας παραγωγής "TV Productions" δεν έχει ενημερωθεί ακόμα και για αυτό δεν έχουν ακόμα "αφαιρέσει" τη σειρά... Δυστυχώς... :(
 
Το βρήκα εντελώς τυχαία ψάχνοντας κάτι άλλο. Απλώς είπα να σας το δείξω για να μου πείτε κι εσείς τη γνώμη σας. Δυστυχώς, θα αναγκαστώ να συμφωνήσω με τον bernard, καθώς γενικά το site δεν φαίνεται να είναι ενημερωμένο... Κρίμα και είχα μια ελπίδα... :(
 
Πίσω
Μπλουζα