Οι Τρεις Χάριτες (1990 MEGA)

Παιδιά SOS μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως ονομάζεται το σημερινό επεισόδιο στις "Τρεις Χάριτες" που η Ειρήνη παθαίνει τρέλα με τα μικρόβια και καταλήγουν όλες άρρωστες; Λόγω έκτακτου (πάλι....) δεν έπαιξε ο τίτλος.
 
Mήπως λέγεται "Υιέ Μου Υιέ Μου"????

ps:Με την παλιά αρίθμηση των επεισοδίων το 9ο του Β'Κύκλου (31ο επεισόδιο συνολικά) είναι το "Μόνη στο σπίτι"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπητοί φίλοι,

Θέλω να σας ενημερώσω ότι η λίστα με τα επεισόδια των Τριων Χαρίτων στη retrodb έχει ανανεωθεί από χθες το βράδυ και ότι τα επεισόδια έχουν μπει στη σωστή τους σειρά. Το εγχείρημα αυτό ολοκληρώθηκε με τη βοήθεια του ειδικού επί του θέματος ChristosM και με παράλληλη αναφορά στο site του MEGA (http://www.megatv.com/megaliciousclassics), το οποίο επίσης μπορείτε να εμπιστεύεστε, διότι παίζει τα επεισόδια (απ' ότι φαίνεται τουλάχιστον, μέχρι στιγμής) με τη σωστή τους σειρά.

mix24p είπε:
Παιδιά SOS μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πως ονομάζεται το σημερινό επεισόδιο στις "Τρεις Χάριτες" που η Ειρήνη παθαίνει τρέλα με τα μικρόβια και καταλήγουν όλες άρρωστες; Λόγω έκτακτου (πάλι....) δεν έπαιξε ο τίτλος.

thebest20 είπε:
Mήπως λέγεται "Υιέ Μου Υιέ Μου"????ps:Με την παλιά αρίθμηση των επεισοδίων το 9ο του Β'Κύκλου (31ο επεισόδιο συνολικά) είναι το "Μόνη στο σπίτι"
Όντως, είναι το "Iέ μου ιέ μου".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγχαρητηρια!!!!

Σορρυ που θα βγω για 2 γραμμες offtopic, αλλα αν δημοσιευσω ποτε τη λιστα πραγματων που κανουν καθημερινα και αθορυβα τα παιδια, σε φορουμ και retrodb, θα μεινετε με ανοιχτο στομα.
 
Εγω να ρωτησω κατι?? Ειδα σημερα το επεισοδιο με τη Μοσχα και γελασα παααρα πολυ, αλλά δεν προσεξα τον τιτλο.. Μηπως μπορει κανεις να βοηθησει?? Προσπαθω να το βρω και δεν το εχουν πουθενα με αυτον τον τιτλο.. χοχο Τι γελιο!! Στη Μοσχα αδερφες μου στη Μοσχα!!!
 
Οι 3 Αδερφές είναι ο τίτλος του επεισοδίου
 
charmie είπε:
Εγω να ρωτησω κατι?? Ειδα σημερα το επεισοδιο με τη Μοσχα και γελασα παααρα πολυ, αλλά δεν προσεξα τον τιτλο.. Μηπως μπορει κανεις να βοηθησει?? Προσπαθω να το βρω και δεν το εχουν πουθενα με αυτον τον τιτλο.. χοχο Τι γελιο!! Στη Μοσχα αδερφες μου στη Μοσχα!!!

Η ατάκα στην Μόσχα αδελφές μου στην Μόσχα μου έχει αφήσει αποτύπωμα από τις 3 Χάριτες και από τις 3 αδελφές του Τσέχοφ.
 
charmie είπε:
Εγω να ρωτησω κατι?? Ειδα σημερα το επεισοδιο με τη Μοσχα και γελασα παααρα πολυ, αλλά δεν προσεξα τον τιτλο.. Μηπως μπορει κανεις να βοηθησει?? Προσπαθω να το βρω και δεν το εχουν πουθενα με αυτον τον τιτλο...
Να το ξαναπούμε άλλη μία φορά:

Τη σειρά των επεισοδίων και τους τίτλους τους μπορείτε να τους συμβουλεύεστε είτε στη retrodb:

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Τρεις_χάριτες_%28Οι%29

είτε στο site του MEGA:

http://www.megatv.com/megaliciousclassics
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Η ατάκα στην Μόσχα αδελφές μου στην Μόσχα μου έχει αφήσει αποτύπωμα από τις 3 Χάριτες και από τις 3 αδελφές του Τσέχοφ.
Εγώ από την Πέγκυ Καρρά στο Κωσταντίνου και Ελένης το άκουσα πρώτη φορά!Μετά έμαθα ότι είναι από τις 3 αδελφές του Τσέχωφ!

Στο megatv.com έχει τίτλους με τα επεισόδια αλλά όχι όλους!
 
Θυμάμαι όταν είχε παιχτεί το συγκεκριμένο επεισόδιο όλοι οι "έξυπνοι" ισχυρίζονταν μετά ότι από την αρχή ήξεραν πως ο Ρέπας είχε ονομάσει τους χαρακτήρες βάσει των Τριών Αδερφών του Τσέχοφ. Όχι εγώ, δεν θα κατάφερνα να ξεγελάσω κανένα άλλωστε αφού η κουλτούρα μου τότε ξεκινούσε από τον Μίροσλαβ Οκόνσκι και κατέληγε στην Κατερίνα Στανίση.
 
thebest20 είπε:
Εγώ από την Πέγκυ Καρρά στο Κωσταντίνου και Ελένης το άκουσα πρώτη φορά!Μετά έμαθα ότι είναι από τις 3 αδελφές του Τσέχωφ!
Μην τα λες ετσι αποτομα αυτα....
 
ChristosM είπε:
Μην τα λες ετσι αποτομα αυτα....
Συμφωνώ Χρήστο! Το θεωρώ λιγάκι περίεργο να μαθαίνουν κλασικούς της παγκόσμιας λογοτεχνίας μέσω κάποιων σήριαλ. Όπως "τα 'χασα" όταν φέτος διαπίστωσα ότι οι περισσότεροι μάθανε τον Ελύτη μέσω των "Δύο ξένων"!

Τεσπα, για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα, εμπιστευτείτε τη retrodb ρε παιδιά! Έχει πέσει δουλειά εκεί πέρα, βάσει αρχειακών αναφορών, δυνατού μνημονικού και έγκυρων γενικά πηγών!

Το μόνο άσχημο είναι ότι στο Μεγκα το προβάλλουν τις Χάριτες σε στυλ "ξέπλυμα κι έξω απ' την πόρτα" επειδή δεν τους φέρνει νούμερα κι επειδή έχουν ήδη προγραμματιστεί τα τέσσερα νέα επεισόδια. Πώς να αντέξουν τη χασούρα;

Σχετικό άρθρο στο tv zapping (συγγνώμη αν έχει ξαναγραφτεί - δεν το πρόσεξα):

http://www.tvzapping.gr/tvnews/todaynews/?entityid=ff7bc0aa-1f2a-48aa-8beb-8247da28a4f5
 
Έχει και δεύτερο μέρος οι 3 αδερφές!
 
thebest20 είπε:
Έχει και δεύτερο μέρος οι 3 αδερφές!
Όπως και πολλά άλλα επεισόδια των Τριων Χαρίτων, ιδιαίτερα στον 3ο κύκλο επεισοδίων...
 
bernard.c είπε:
Όπως και πολλά άλλα επεισόδια των Τριων Χαρίτων, ιδιαίτερα στον 3ο κύκλο επεισοδίων...

Είναι από τα λίγα επεισόδια που δεν είχα δει,αυτό,μαζί με το Σχολείο Γυναικών,την Ψυχώ,Με τα δόντια,Σπίτι μου σπιτάκι μου,Μέρες Ραδιοφώνου κλπ!Περιμένω να τα δείξει όλα!!!!!!!!
 
thebest20 είπε:
Είναι από τα λίγα επεισόδια που δεν είχα δει,αυτό,μαζί με το Σχολείο Γυναικών,την Ψυχώ,Με τα δόντια,Σπίτι μου σπιτάκι μου,Μέρες Ραδιοφώνου κλπ!Περιμένω να τα δείξει όλα!!!!!!!!
Το "σπιτι μου σπιτακι μου" (πρωτο επεισοδιο τριτου κυκλου) ειναι απο τα πιο αστεια. Σχεδον ξερω τις ατακες "απ εξω"! Θυμοσαστε το πατωμα απο το "Γκιτεμπούργκεν"? Εχω γελασει τοσο πολυ...
 
Ειλικρινα περιμενω με χαρα καθε μεσημερι να δω άλλο ενα επεισοδιο απο τις τρεις χαριτες.

Τιποτα αλλο δεν θελω εκεινη την ωρα. Ποσα χρονια με γυρισε πισω, καθως θυμομουν κατι μεσημερια του καλοκαιριου που τα βλεπαμε οικογενειακως.

Ακομη και το ντυσιμο των ηθοποιων σε γενικες γραμμες παραμενει επικαιρο αν το προσεξε κανεις
 
Όπως θα έχουν πληροφορηθεί όσοι αγόρασαν το σημερινό τεύχος του Downtown, η ιδέα για τις επετειακές "Τρεις Χάριτες" έχει παγώσει ξανά, κυρίως λόγω κόστους, αλλά και λόγω της χαμηλής τηλεθέασης που κάνει η σειρά κάθε μεσημέρι (προχθες χτύπησε το μεγαλειώδες 6%) ...

Όντως, η συγκεκριμένη επανάληψη αποτελεί εδώ και μέρες βραχνά για το κανάλι, αφού στα τέταρτα 15:00-15:45 χτυπάνε τα μικρότερα νούμερα της μέρας (σε αντίθεση με τις επαναλήψεις του Ρώμα απέναντι που κάνουν τριαντάρια). Προβλέπω, λοιπόν, ότι όχι μόνο δε θα δούμε ποτέ "Χάριτες-20 χρόνια μετά", αλλά σιγά σιγά θα τελειώνει και το θέμα με τις επαναλήψεις τους.....

Υ.Γ.: Προσωπικά δεν τα βάζω με το Mega. Είναι ιδιωτικό κανάλι και κοιτάζει το συμφέρον και τα κέρδη του. Έχει φερθεί με μεγάλη επιείκια στο συγκεκριμένο θέμα (στο παρελθόν όταν έπαιζαν σίριαλ που έκαναν χαμηλά νούμερα στο 15:00-16:00 όπως οι "Γοργόνες" τα έκοβε στη δεύτερη εβδομάδα) και είναι παράλογο να ζητάμε να επαναπροβάλλει ένα ολόκληρο πρόγραμμα δεκαετίας '90 για να γιορτάσει τα 20 του χρόνια, τη στιγμή που το αντίπαλο δέος δε θυμάται καν ότι έγινε 20 χρονών και την έβγαλε με κάτι φθηνο-σποτάκια μέσα στο καλοκαίρι... Κι εγώ θα ήθελα να ήταν διαφορετικά τα πράγματα, αλλά όταν η τηλεοπτική αγορά είναι χάος, εσύ δε μπορείς να μένεις αμέτοχος για να μη χαλάσεις το χατίρι ενός κοινού, που, δυστυχώς, δεν προσωποποιείται ποτέ ενεργά σε αριθμούς... Είναι γνωστό σε όλους ότι οι κοινωνικές και οι δραματικές σειρές δεν κάνουν νούμερα στις επαναλήψεις και το είδαμε ακόμα και στο "Λόγω Τιμής"... Οπότε, κανείς δε μπορεί να κατηγορήσει το Mega ούτε ότι δεν προσπάθησε, ούτε ότι δεν είχε τη διάθεση... Εδώ, ρε παιδιά, δεν κάνουν νούμερα οι "Χάριτες", το -κατα γενική ομολογία- πιο κλασσικό σίριαλ όλων των εποχών, ποιός και σε ποιά ζώνη θα κάτσει να δει τον Άρη Μποσαλέντη?
 
Φίλε mix24p, έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις.

Δεν είχα υπόψη μου ότι "Οι 3 Χάριτες" κάνουν τόοοοοσο χαμηλά νούμερα.

Δεν φταίει κανένας άλλος, φταίνε οι τηλεθεατές (αν οι μετρήσεις είναι σωστές) που βλέπουν χιλιοπαιγμένες σειρές την ίδια ώρα σε άλλα κανάλια...

Πάντως, μου κάνει εντύπωση πως μία από τις θρυλικότερες σειρές της ιδιωτικής τηλεόρασης "κατατροπώνεται" από μία πολύ πιο πρόσφατη και χιλιοπαιγμένη...

Πάντως, "όσο ζούμε ελπίζουμε". Ελπίζουμε λοιπόν να δούμε ολοκληρωμένες τις "3 Χάριτες" σε επανάληψη, διότι διαφορετικά σε πόσα χρόνια θα ξαναπαιχτούν? Κάναμε (νομίζω) πάνω από 10 χρόνια για να τις δούμε (αν εξαιρέσουμε τα λιγοστά επεισόδια που προβλήθηκαν στο πλαίσιο του εορτασμού των 15 Χρόνων MEGA το 2004)... Άντε, κοντεύουμε στη μέση του Β' κύκλου, μη μας κόψουν τη χαρά μας...!

Προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο να προβληθούν όλα τα επεισόδια σε επανάληψη, παρά να γυριστούν και να προβληθούν τα 4 νέα, τα οποία "φοβάμαι" μήπως δεν είναι εφάμιλλα των παλιών σε χιούμορ και μας απογοητεύσουν (λέμε, αν είχαμε την επιλογή...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mix24p είπε:
Όπως θα έχουν πληροφορηθεί όσοι αγόρασαν το σημερινό τεύχος του Downtown, η ιδέα για τις επετειακές "Τρεις Χάριτες" έχει παγώσει ξανά, κυρίως λόγω κόστους, αλλά και λόγω της χαμηλής τηλεθέασης που κάνει η σειρά κάθε μεσημέρι (προχθες χτύπησε το μεγαλειώδες 6%) ...
Όντως, η συγκεκριμένη επανάληψη αποτελεί εδώ και μέρες βραχνά για το κανάλι, αφού στα τέταρτα 15:00-15:45 χτυπάνε τα μικρότερα νούμερα της μέρας (σε αντίθεση με τις επαναλήψεις του Ρώμα απέναντι που κάνουν τριαντάρια). Προβλέπω, λοιπόν, ότι όχι μόνο δε θα δούμε ποτέ "Χάριτες-20 χρόνια μετά", αλλά σιγά σιγά θα τελειώνει και το θέμα με τις επαναλήψεις τους.....

Υ.Γ.: Προσωπικά δεν τα βάζω με το Mega. Είναι ιδιωτικό κανάλι και κοιτάζει το συμφέρον και τα κέρδη του. Έχει φερθεί με μεγάλη επιείκια στο συγκεκριμένο θέμα (στο παρελθόν όταν έπαιζαν σίριαλ που έκαναν χαμηλά νούμερα στο 15:00-16:00 όπως οι "Γοργόνες" τα έκοβε στη δεύτερη εβδομάδα) και είναι παράλογο να ζητάμε να επαναπροβάλλει ένα ολόκληρο πρόγραμμα δεκαετίας '90 για να γιορτάσει τα 20 του χρόνια, τη στιγμή που το αντίπαλο δέος δε θυμάται καν ότι έγινε 20 χρονών και την έβγαλε με κάτι φθηνο-σποτάκια μέσα στο καλοκαίρι... Κι εγώ θα ήθελα να ήταν διαφορετικά τα πράγματα, αλλά όταν η τηλεοπτική αγορά είναι χάος, εσύ δε μπορείς να μένεις αμέτοχος για να μη χαλάσεις το χατίρι ενός κοινού, που, δυστυχώς, δεν προσωποποιείται ποτέ ενεργά σε αριθμούς... Είναι γνωστό σε όλους ότι οι κοινωνικές και οι δραματικές σειρές δεν κάνουν νούμερα στις επαναλήψεις και το είδαμε ακόμα και στο "Λόγω Τιμής"... Οπότε, κανείς δε μπορεί να κατηγορήσει το Mega ούτε ότι δεν προσπάθησε, ούτε ότι δεν είχε τη διάθεση... Εδώ, ρε παιδιά, δεν κάνουν νούμερα οι "Χάριτες", το -κατα γενική ομολογία- πιο κλασσικό σίριαλ όλων των εποχών, ποιός και σε ποιά ζώνη θα κάτσει να δει τον Άρη Μποσαλέντη?
Προσωπικα δεν πιστευω πως τα νουμερα της AGB ειναι αληθινα. Κρυβονται πολλα συμφεροντα και πολλα λεφτα πισω απο αυτα. Καμμια εταιρεια δεν θα με πεισει πως οι τηλεθεατες δεν βλεπουν τις Χαριτες αλλα βλεπουν τον Ρωμα. Τα ιδια πιστευα και για το "Λογω Τιμης". Δυστυχως η τηλεοραση μας εχει αλλαξει πολυ απο το πως ηταν πριν 15 χρονια (και φυσικα δεν εχει καμμια σχεση με το πως ηταν πριν 30+ χρονια). Οι διαφημιστικες εταιρειες ουσιαστικα επιβαλλουν το τι θα δειχνουν τα ιδιωτικα καναλια. Ναι, οι Ελληνες δεν ειναι ο πιο μορφωμενος λαος, αλλα σιγουρα δεν ειναι και ο πιο χαζος οπως τον παρουσιαζουν οι μετρησεις τηλεθεασης. Αν λοιπον το mega (και το καθε mega) αποφασισει πως οι τηλεθεατες θελουν να βλεπουν ολη μερα ανοησιες του στυλ Μαρια η ασχημη και Λακης ο γλυκουλης, τοτε πολυ απλα επιλεγουμε να δουμε dvd και τους κλεινουμε την πορτα στα μουτρα.
 
Πίσω
Μπλουζα