Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

Πολύ ωραίο το παρκέ σας κύριε Αντωνόπουλέ μας.
Παρκέ ψαροκόκκαλο. Από τα ωραιότερα σχέδια και κρίμα που ορισμένοι τα ξηλώνουν ιδιαιτέρως αν δεν έχουν πιάσει σαράκι (εξαρτάται και από το ξύλο) σε ανακαινίσεις για να βάλουν πλακάκια..
 
Παρκέ ψαροκόκκαλο. Από τα ωραιότερα σχέδια και κρίμα που ορισμένοι τα ξηλώνουν ιδιαιτέρως αν δεν έχουν πιάσει σαράκι (εξαρτάται και από το ξύλο) σε ανακαινίσεις για να βάλουν πλακάκια..
Μου πάτησες τον κάλο τώρα με τα πλακάκια...
 
Νομίζω ότι έχει αλλάξει η νοοτροπία και ότι έχει κάνει στροφή στο ξύλο. Απλά είναι ακριβό σαν υλικό το ξύλο και όταν η ανακαίνιση φτάνει στα πατώματα και χρειάζεται αντικατάσταση κομμάτι τους αναγκάζονται να βάλουν πλακάκι.
 
Είχε και συλλογή με κούκλες η Βουγιουκλω
 
Αλλού μιλάει, αλλού κοιτάει κι αλλού είναι το ποτήρι που γεμίζει ο Αντωνόπουλος. Προβλέπω το ψαροκόκκαλο θα πιει ουλισκυ σε λίγο.
 
Νομίζω ότι έχει αλλάξει η νοοτροπία και ότι έχει κάνει στροφή στο ξύλο. Απλά είναι ακριβό σαν υλικό το ξύλο και όταν η ανακαίνιση φτάνει στα πατώματα και χρειάζεται αντικατάσταση κομμάτι τους αναγκάζονται να βάλουν πλακάκι.
Προτιμώ να ρίξω λεφτά σε καλά δομικά υλικά (παρκέ, καλά κουφώματα, μόνωση κλπ) κι ας πάρω φτηνιάρικα έπιπλα από το Τάιγκερ να πούμε.
 
Παρκέ ψαροκόκκαλο. Από τα ωραιότερα σχέδια και κρίμα που ορισμένοι τα ξηλώνουν ιδιαιτέρως αν δεν έχουν πιάσει σαράκι (εξαρτάται και από το ξύλο) σε ανακαινίσεις για να βάλουν πλακάκια..
Στο εκτελεστικό πάραυτα!! Ανίδεοι.. έχω συγχιστεί πολλές φορές για αυτό το θέμα ακόμα και με "ειδικούς" επί ανακαινίσεων.
 
Προσωπικά όταν έκανα ανακαίνιση του σπιτιού πριν 4 χρόνια (μένοντας ταυτόχρονα εντός χωρίς να μετακομίσω) ήθελα να αποσυναρμολογήσω και ξανασυναρμολογήσω τα πατώματα γιατί ήθελα να αντικαταστήσω τους υπάρχοντες σωλήνες της κεντρικής θέρμανσης (αν και τελευταίος όροφος έρχονται από το κάτω διαμέρισμα και διακλαδίζονται οριζόντια κάτω από τα πατώματα). Ωστόσο με απέτρεψαν... Το σαλόνι έχει σχέδιο ψαροκόκκαλο.
Δεν χάλασα ούτε τα υπάρχοντα μωσαϊκά παρά μόνο στο μπάνιο και το WC αναγκαστικά, ενώ τα εξωτερικά στα μπαλκόνια τρίφτηκαν από ειδικό τεχνίτη (οι οποίοι αρχίζουν σιγά σιγά να σπανίζουν) με την κλασική βαριά μηχανή με τις πέτρες (4 διαφορετικά μεγέθη και κατόπιν άλλες τόσες με ειδική παρκετέζα).
 
Δεν είναι σκαρφαλωμένος στο μπαλκόνι αλλά στα κάγκελα της μάντρας ώστε και να πηδήσει να μη χρειάζεται να είναι γνήσιος Χριστός για να μην πάθει τίποτε. (Πάλι θυμήθηκα το Godspell με το Χριστό να σταυρώνεται σε φράχτη)
 
Ειναι ο κυριος;;;
Ελα λιγο πιο κοντα...να σε δω καλυτερα...που πηγες κ στηθηκες στην ακρη ακρη του σπιτιου...
 
Πίσω
Μπλουζα