Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας tonytony
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Αν ειναι χομπι η ζωγραφικη, μονο ενα εργο εχει φτιαξει;
Ο τοιχος επρεπε να φιλοξενει τις δημιουργιες του κ. Πουλόπουλου, εκτος δεν και αν δεν βλεπονται...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ούτε βλέπονται ούτε βλέπουν, αφού το ένα μάτι του δύστυχου πίνακα είναι κλειστό και κλαίει (το άλλο μάτι του το έχει βγάλει η γωνία του κάδρου μπροστά).

Βιβλιοθήκη είναι αυτή ή ταμπακιέρα βιομηχανικού μεγέθους?
1648736356436.png
 
Πάντως υπάρχει και η λεγόμενη "αυγουλιέρα" αυτό το άσπρο αντικείμενο που μοιάζει με αυγοθήκη στο κάτω ράφι. Χρησιμοποιείται για να ανακατεύεις ακρυλικά χρώματα ή τέμπερες σε κάθε μπολάκι. Ένα είδος παλέτας δηλαδή. Άρα ο Πουλόπουλος πράγματι ασχολούταν με την ζωγραφική.
 
Τώρα πρόσεξα ότι έχει ένα βιβλίο που το έχω διαβάσει κι εγώ. Σε άλλη έκδοση, νομίζω με αυτό το εξώφυλλο.
1648747038539.png

Ουπς, το είχε γράψει νωρίτερα η laura ingalls, δεν είχα δει το σχόλιο νωρίτερα.

Επίσης: Ρουφάει κοιλιά αλα Σαπουντζάκη ή μου φαίνεται? Τι είναι αυτή η γωνία όταν τελειώνουν τα παΐδια του?
1648747229671.png
 
Προσπαθώ τόση ώρα να βρω να πω κάτι για το σπίτι του Βουτσά, αλλά μάλλον δεν βρίσκω. Ναι δείχνει φορτωμένο αλλά και τόσο φυσιολογικό. Πιο πολύ έχω να σχολιάσω το χάλι της φωτογράφισης (πόσο σκοτάδι πια; ) παρά το θέμα της.
 
Αμα ειναι ετσι, τοτε το θεμα να το ονομασουμε Οι σταρ μας ανοιγουν το ζαχαροπλαστειο τους.
 
Έτσι ντυμένη σφουγγάριζε?
Μπορεί να ηθελε να φερει κανα κουβα...να δροσισει τον φωτογραφο...

Πολύ ανθυγιεινός ο σκουπιδοντενεκές στην κουζινα του σπιτιου...
 
Έτσι ήταν η μόνιμη θέση του μαγνητοφώνου? Πολύ πρωτότυπη διακοσμητική πρόταση.
("Σμυρνέικα και Λαϊκά" λεγόταν ο δίσκος τον οποίο δεν θυμόμουνα καθόλου κι επειδή δεν γίνεται να μην είχε ακουστεί το 76 που βγήκε μάλλον τον είχε πετάξει η μνήμη μου στον Καιάδα των δυσάρεστων εμπειριών)
 
Κυρία Μαρινέλλα μας, ζουμε για να σας ακουμε...
Βαλτε μας δικα σας τραγουδια...
 
Μπορεί να ηθελε να φερει κανα κουβα...να δροσισει τον φωτογραφο...

Πολύ ανθυγιεινός ο σκουπιδοντενεκές στην κουζινα του σπιτιου...
Ακόμη πιο ανθυγιεινός ο κουβάς του σφουγγαρίσματος μέσα στον νεροχύτη!
 
Πίσω
Μπλουζα