Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

397.jpg
397.jpg
 
Μπρος στην Polaroid κοιτούνε γελαστοί, που λέει κι ο Σαββόπουλος.

Προσπαθήστε να φανταστείτε, με τόσο καπνιστικό φορτίο (βλέπε μέγεθος τασακιών), τη μυρωδιά του συγκεκριμένου τύπου κουρτίνας !

Γενικά παίζει τόσο πολύ κεντήδι που φαντάζομαι ότι το σπίτι θα είναι γεμάτο σεμεδάκια !

Φοβερής έμπνευσης το χρώμα στο πουκάμισο του Αρζόγλου - αλλά έτσι κι αλλιώς πάει για πλύσιμο, φαίνεται να έχει στάξει γλυκό βύσσινο ! Εποχή της τρίχας : μουστάκι-Λεχ Βαλέσα και μαλλί-Πιατάς.

Η Βέρα πιο λαμπερή, στη δοκιμασμένη λύση του συνδυασμού "ξανθό-κόκκινο".

Η φοντανιέρα από άλλες εποχές. Σήμερα θα είχε μέσα κλειδιά δύο αυτοκινήτων, κινητά, χάπια, γυαλιά, κανα-δυο λογαριασμούς κλπ.

Η γνωστότατη καρέκλα κουζίνας, με τη "μπάλα" πάνω πάνω, και η επίσης γνωστή τηλεφωνική συσκευή "κράτα τα και τα δύο".

Αυτά !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΦΖΠ1 είπε:
- αλλά έτσι κι αλλιώς πάει για πλύσιμο, φαίνεται να έχει στάξει γλυκό βύσσινο !
rofl2.gif


ΦΖΠ1 είπε:
Η φοντανιέρα από άλλες εποχές. Σήμερα θα είχε μέσα κλειδιά δύο αυτοκινήτων, κινητά, χάπια, γυαλιά, κανα-δυο λογαριασμούς κλπ.
Η γνωστότατη καρέκλα κουζίνας, με τη "μπάλα" πάνω πάνω, και η επίσης γνωστή τηλεφωνική συσκευή "κράτα τα και τα δύο".

Αυτά !

Έχεις εντρυφήσει όχι αστεία. Σαν να περιγράφεις τα πατρικά πολλών από εμάς
ras.gif
 
Το μουστάκι ήταν απαραίτητο τότε. Εϊχα κι εγώ. Αλλά ο Βαλέσα είχε μουστάκι-φώκια, του Αρζόγλου ήταν λεπτότερο και έμενε σταθερά πάνω από το χείλος. Γενικά το στυλ της εποχής ταίριαζε στον Αρζόγλου πολύ καλύτερα απ' ότι σε άλλους.

Η Κρούσκα γιατί κοιτάει το άπειρο? Εκτός αν λέει "Θεέ μου χάλια που βγήκα" οπότε κοιτάει το θεό.
 
ΦΖΠ και Ελέφαντα δεν ξέρω τα επαγγέλματά σας αλλά είστε φοβεροί σχολιαστές και με γλαφυρές περιγραφές.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χημικός μηχανικός από σπουδές, μηχανικός έρευνας διεργασιών σε ηλεκτρονικά από επάγγελμα, οπότε δεν έχω καμιά γνώση από έπιπλα, ντηζάιν και τέτοια, απλώς λόγω σπουδών και επαγγέλματος βλέπω τα πάντα με κριτικό μάτι και διασκεδάζω να ρίχνω θαψίματα αλλά καλοπροαίρετα και για πλάκα.
 
ΑΡΧΟΝΤΑΣ. Εδώ θέλω επιείκεια στο θάψιμο.
laughing-smiley-001.gif


ps: Υπόψη, θα είχε γεννέθλια σήμερα 13/03/1913
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
PT8 είπε:
ps: Υπόψη, θα είχε γεννέθλια σήμερα 13/03/1913
Πολλά 3άρια PT8. Είναι και Παρασκευή και 13 σήμερα :p . Εμένα πιο πολύ για εξοχικό μου κάνει παρά το κανονικό σπίτι του.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φαντάσου κιόλας πως έμενε Πλουτάρχου 13! :animlaugh:
 
Δε θα θάψω τίποτα, μου φαίνονται όλα καλόγουστα. Μοναδική παραφωνία αυτό το φις που για να εξυπηρετήσει κάποια ρευματοδότηση περνάει "με τρόπο" μπροστά απ' το τζάκι ! (που είναι και πάρα πολύ ωραίο τζάκι).

PS : Τα ελεφαντάκια μου θύμισαν τη γνωστή οφθαλμαπάτη.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSB3ce7Heq-02dY-svoHwOTp4eyO1FutuXQh9Y4uJKz94v0-0UCu7rOrqo4

1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ δεν καταλαβαίνω τι είναι κάποια από αυτά που βλέπω κι έτσι δεν μπορω να σχολιάσω. Εκείνο το πράσινο πράμα σαν μπρόκολο κάτω από τον αριστερό αγκώνα του τι είναι? Κάτι με κρόσσια για το μπράτσο της πολυθρόνας? Και ο κρατήρας κάτω από την κατσαρή κορνίζα δίπλα στο τζάκι είναι μεταλλικό σκαλιστό ή κρύσταλλο βοημίας με παραστάσεις? (είχαμε ένα τέτοιου σχήματος, κόκκινο, δώρο, και βοημία ξεβοημία εμένα μου έμοιαζε καρακιτς και δεν θα είχα αντίρηση να έσπαγε αλλά τα παιδιά δεν το ακουμπούσαμε, μόνο οι μεγάλοι δηλαδή η μάδερ).

Ως ελέφαντας συγκινούμαι από τα ελεφαντάκια που περιμένουν υπομονετικά να γίνουν παρανάλωμα του πυρός όταν ανάψει το τζάκι.
 
Αυτό με τα κρόσσια μου κάνει για κάλυμμα της πολυθρόνας. Επίσης αυτό που είναι στο background, βρίσκεται στο τζάκι και είναι πάνω από το δεξιό του ώμο είναι βάζο; Τέλος, στο τραπέζι υπάρχει τασάκι με σβησμένα τσιγάρα; Δίπλα είναι βιβλίο; Πάνω του τι έχει; Δυσδιάκριτη εικόνα, όντως.
 
Ο Θάνος Λειβαδίτης στο σπίτι του

 


415.jpg
415.jpg
 
Στιγμή ολοφάνερης μετριοφρωσύνης ! Τρεις δικές του φωτογραφίες (ελπίζω όχι και η υπόλοιπη από κάτω στοίβα), αλλά και μια μιας άγνωστης κυρίας στο τραπέζι, στην αντίθετη πλευρά από το 'εμπριμέ" ποτήρι νερού. Δίπλα, πρωτοποριακό τασάκι-πέταλο, κι όλα αυτά πάνω σε σεμεδάκι-Mordillo.

Ακολουθεί το γνωστό λαμπατέρ με το τορναριστό πόδι, ενώ σπάω το κεφάλι μου για το αντικείμενο στο κάτω ραφάκι : μου κάνει από μαγνητικό τάβλι έως κουτί με μάρκες !

Το ρολόι του Θάνου πρέπει να είναι τετράγωνο, το πουκάμισο...σατέν, και το μαλλί με το γνωστό κρεπάρισμα-σφηκοφωλιά. Το look ολοκληρώνεται με τη γνωστή παχιά φαβορίτα, που τον ακολούθησε, άβαφτη, μέχρι τα γκρίζα της...
 
Η φωτό της άγνωστης κυρίας ίσως είναι περιοδικό, διότι σαν να διακρίνω γράμματα τίτλου πάνω-πάνω.

Γενικά το πλαϊνό τραπεζάκι είναι πολυάσχολο.

Μου κάνει κάπως εντύπωση το πολύ αδύνατο μπράτσο του καναπέ. Αναρωτιέμαι αν είναι (ψευτο?)δερμάτινος.
 
Η κυρία που βλέπουμε είναι αυτό το εξώφυλλο...

 


attachment.php
 
Η Βίκυ Μοσχολιού στο σπίτι της

 


424.jpg
424.jpg
 
Πολύ φορτωμένο και βαρύ το σπίτι της Μοσχολιού!
 
Πίσω
Μπλουζα