Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

...και σε ενδιαφέρουσα η Νόρα ή μου φαίνεται;
 

Άννα Βίσση


 


139.jpg
139.jpg
 
Επιβεβαιώνεται παλιότερο αχόλιό μου, ότι όλο το (τότε) σπίτι της Άννας προέρχεται από διάλυση γυμναστηρίου και ανακύκλωση σάουνας...
 
Με την αλλαγή του look, το πουλοβεράκι με θέμα τη μετανάστευση της πάπιας, μάλλον είναι απʼτα πρώτα που έστειλε... στην πυρά!
 

Χαμός! Τι να πρωτο - παρατηρήσεις στο χώρο του Κώστα Βουτσά...


 


140.jpg
140.jpg
 
Κι όμως, για το ύφος της εποχής, μια χαρά χώρος είναι. Kαι ωραία τακτοποιημένη η βιβλιοθήκη, κι ωραία τοποθετημένα τα διακοσμητικά, κι ωραία, φωτεινά χρώματα...Ίσως μόνο η πολυθρόνα του Κώστα, αυτή για την οποία παινεύεται, θα μπορούσε να ήταν κάτι άλλο.

Μια μπερζέρα με καρό ύφασμα,ας πούμε...

Επαναλαμβάνω το θαυμασμό μου για την κομψή, ανάλαφρη βιβλιοθήκη "String".
 
Αυτός ο "θρόνος" είναι αυτό που θα ήθελα για ιδανικό διάβασμα βιβλίων, χωρίς το ξύλινο γύρισμα στην πλάτη και το πιο-gloral-κι-απ'-τον-Morris ύφασμα. Μου φαίνεται καταπληκτικό έπιπλο,απ'αυτά που ή τα αγαπάς ή τα μισείς, αλλά θα έπρεπε να έχω ένα σαλόνι σε μέγεθος Βερσαλιών για να χωράει άνετα.
 
Από τη στάση του Κώστα πάντως, καταλαβαίνουμε ότι δεν είναι και το ιδανικότερο κάθισμα για διάβασμα... Και γενικά, τα μονοθέσια που ξεπερνούν ένα συγκεκριμένο πλάτος, γίνονται άβολα...
 
Με αυτή την οκλαδόν στάση, είναι έτοιμος για διαλογισμό! Ποιο ήταν άραγε το νέο του σήριαλ;
 
Η δική μου μητέρα είχε δέσει με δέρμα όλα τα τεύχη του περιοδικού "Γυναίκα" από το 1964 έως και το 1968 αν θυμάμαι καλά καθώς και 5 ετών τεύχη της ΔΙΑΠΛΑΣΙΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ καθώς ήταν διπλασιόπουλο με ψευδώνυμο... Εννοείται ότι σε όλα μου τα παιδικά και εφηβικά χρόνια τα είχα κυριολεκτικά ξεκοκκαλίσει ....

Να σημειώσω εγώ ότι οι περισσότεροι σελεμπριτις της εποχής έμεναν σε διαμερίσματα πολυκατοικιών του κέντρου της Αθήνας ή έστω των κοντινών δήμων και όχι σε απομονωμένες μονοκατοικίες ή μεζονέτες Βορείων και Νοτίων προαστίων όπως τώρα.....

Θυμίστε μου παρακαλώ. Ποιά ήταν η Μαίρη Ευαγγέλου????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
merendaki είπε:
Θυμίστε μου παρακαλώ. Ποιά ήταν η Μαίρη Ευαγγέλου????
Ηθοποιός που ξεκίνησε μικρό κοριτσάκι σαν "παιδί θαύμα" στον κινηματογράφο και αργότερα έγινε πιο γνωστή από την τηλεοπτική σειρά "Λούνα παρκ". Σύζυγος του επίσης ηθοποιού Νίκου Δαδινόπουλου. Και δεν "ήταν" , "είναι" , γιατί ζει ακόμη η γυναίκα , έχει και λογαριασμό στο facebook...
 
johnny19818 είπε:
Με αυτή την οκλαδόν στάση, είναι έτοιμος για διαλογισμό! Ποιο ήταν άραγε το νέο του σήριαλ;
Ο Ονειροπαρμένος? :D

Μα δεν είναι πολυθρόνα για έναν το έπιπλο. Loveseat είναι. Τα οποία υπάρχουν σε ποικιλία διαστάσεων. Ο διαστάσεις εξαρτώνται από το μέγεθος της αγάπης και των ερωτευμένων οπισθίων. Όσο πιο μεγάλη η πρώτη και όσο πιο μικρά τα δεύτερα, τόσο στενότερο loveseat χρειάζεται.

Εκείνο το πράμα σαν βάζο κάτω από το τραπεζάκι τέρμα δεξιά τι είναι? Μη μου πείτε "βάζο" διότι αυτά μπαίνουν πάνω στα τραπέζια, όχι από κάτω.
 
:shtup::shtup:..δοχείο, σου κάνει; :biglaugh:
 
Όχι. Πολύ στενό :p
 
Την οποία καλόγουστη γυναίκα βέβαια την ταπείνωσε αργότερα, ιδιαίτερα μετά το γνωστό σκάνδαλο (αν και το πραγματικό σκάνδαλο ήταν η ατιμωρησία του,έστω κι αν ήταν λογική και αναμενόμενη λόγω της δημοτικότητάς του αλλά και των ιδιαίτερα καλών σχέσεών του με την τότε εξουσία).
 
E, αυτά είπα να μην τα σκαλίσω...

Αναζητείται το αντικείμενο στα αριστερά της εστίας. :what:
 

Αλέξης Γκόλφης


 


142.jpg
142.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα