Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

Το σπιτι δεν μου αρεσει καθολου. Η βαρια επιπλωση δεν ανταποκρινεται καθολου στο γουστο μου.
Μονο η Μιμη μου αρεσει. :)
 
Post 4005: Πάνω από τον καναπέ της Μιμής, βλέπουμε 2 από τα πορτραίτα των ηρώων του 1821, του Καρλ Κρατσάιζεν. Αριστερά, του Κολοκοτρώνη, και δεξιά (αν διακρίνω καλά) του Μακρυγιάννη.

md.jpg
Ο ωραιότατος πίνακας με το "εκτυφλωτικό γαλάζιο" και το χαρακτηριστικό καραβάκι, πρέπει να είναι του Σπύρου Βασιλείου.

sv.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

vpQDGG.gif
 
Προσπαθώ να βρω κάτι όμορφο και δεν βρίσκω. Πολύ ασχήμια σε μία μόνο φωτό και δεν αναφέρομαι μόνο στην κυριούλα.
 
Τα γυμνά καδρα της αισθησιακης κρεβατοκαμαρας...με εξιτάρουν...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ο μπλε γωνιακός καναπές εγκρίνεται από άποψη άνεσης απορρίπτεται από άποψη υφάσματος. Τι απαίσιο...
Ο άσπρος γωνιακός καναπές από την άλλη, το ακριβώς αντίστροφο, διαχρονική αξία το άσπρο ύφασμα σε καναπέ (αν και δύσχρηστο) αλλά από άποψη άνεσης ο άσπρος καναπές, ασ'τα να πάνε... Η κρεβατοκάμαρα πανέμορφη, το κάθε τηλέφωνο για κάθε πλευρά, με αποτέλειωσε. Όλα όμως εκείνα τα τζάτζαλα και τα μάτζαλα από τα κομοδίνα μαζί και το πουκάμισο του κυριούλη, φεύγουν όπως είναι.
 
Ο μπλε γωνιακός καναπές εγκρίνεται από άποψη άνεσης απορρίπτεται από άποψη υφάσματος. Τι απαίσιο...
Ο άσπρος γωνιακός καναπές από την άλλη, το ακριβώς αντίστροφο, διαχρονική αξία το άσπρο ύφασμα σε καναπέ (αν και δύσχρηστο) αλλά από άποψη άνεσης ο άσπρος καναπές, ασ'τα να πάνε... Η κρεβατοκάμαρα πανέμορφη, το κάθε τηλέφωνο για κάθε πλευρά, με αποτέλειωσε. Όλα όμως εκείνα τα τζάτζαλα και τα μάτζαλα από τα κομοδίνα μαζί και το πουκάμισο του κυριούλη, φεύγουν όπως είναι.
Μπορεί να είχε δύο ή/και τρεις τηλεφωνικές γραμμές και για τον λόγο αυτό να υπάρχουν 3 τηλεφωνικές συσκευές (η μία στην άκρη αριστερά μάλλον είναι και αυτόματος τηλεφωνητής).
 
Ή να ήταν στην πρωτοπορία από τότε και να μίλαγε στον ομόκλινό του με το τηλέφωνο, όπως κάνουν τώρα με τα κινητά (SMS δεν μπορούσε να στείλει όμως).

Στη θέση του θα έβαζα τους πίνακες απέναντι από το κρεββάτι, όχι πίσω του. Να τους βλέπει και λίγο. Εκτός αν είχε και απέναντι πίνακες, ή ίσως έναν τεράστιο καθρέφτη :diablotin:

Η άλλη από πάνω μοιάζει με σκούρα οδαλίσκη από νότιες περιοχές της Αυτοκρατορίας.
 
Πίσω
Μπλουζα