Ο Θησαυρός της Βαγίας (1984 ΕΡΤ) και Ο Κήπος με τα αγάλματα (1981 ΕΡΤ)

Παιδιά, ανατρίχιασα, πραγματικά... ας ήμουνα μόνος μου στο γραφείο και θα είχαμε δάκρυα... θέλω... σας ικετεύω...
 
Βρε παιδια θ αμου πειτα γιατι βουρκωνουν τα ματια μου οταν βλεπω αυτη και αλλες σειρες και το μυαλο μου γυριζει πισω στις μερες αυτες!!!!

Τελικα τα επεισοδια της σειρας ειναι μονο αυτα που εχει η ΕΡΤ στην σελιδα της?
 
Νά'ναι καλά ο Plink, μου έδωσε το Θησαυρό της Βαγίας (και το Ιόλη, το οποίο δεν θυμάμαι). Όποιος ενδιαφέρεται... :`)
 
ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΒΑΓΙΑΣ ΣΤΗ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

http://www.new.facebook.com/group.php?gid=32140576821&ref=ts

ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΚΡΟΥΠΑΚΙ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΕΜΕΝΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ Η ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΕΙΡΑ ΣΕ DVD....

ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΠΟΛΛΟΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΣΤΗ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΠΟΣΟΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΝ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!!!!

ΚΑΙ ΑΝ ΠΙΑΣΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΓΚΡΟΥΠ ΜΕΤΑ!!!
 
Αντε και καλη επιτυχια (γιατι "φωναζεις" ομως ??? :D )
 
Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΒΑΓΙΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ!

Είμαι στην ευχάριστη θέση νας σας ανακοινώσω ότι ο Θησαυρός της Βαγίας έχει ανέβει [Εdit]Εdit by Aardvark[/Edit].

Φιλε sportbilly,αν και το μηνυμα σου ηταν αρκετα προσεκτικο καλυτερα να μην τα λεμε αυτα,ριξε μια ματια στους κανονισμους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απλά γράφω για να σας πω οτι συγκινούμαι τρομερά κάθε φορά που βλέπω την εισαγωγή του Κήπου με τα Αγάλματα...

Μου έρχονται στο νου αναμνήσεις, μυρωδιές, στιγμές που ήμουν παιδί, στο σχολείο, στο παιχνίδι, μπροστά στην τηλεόραση...

Αξεπέραστο, για μένα...

Ο Κήπος Με Τα Αγάλματα

Αίσθηση νοσταλγίας και μελαγχολίας για τα ανέμελα χρόνια που πέρασαν, στον υπερθετικό βαθμό...

Κανένα emoticon δεν μπορεί να αποδώσει το συναίσθημα...
 
Τον κήπο με τα αγάλματα δεν τον θυμάμαι, ο θησαυρός της Βαγίας ήταν η ελληνική αγαπημένη μου σειρά όταν ήμουν παιδί, νομίζω όμως ότι πρέπει να το είχα δει σε κάποια από τις τελευταίες επαναλήψεις του, περίπου το 1986-1987 αν θυμάμαι καλά...

Τι κρίμα που πλέον δεν γυρίζονται τέτοιες σειρές για παιδιά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυστυχώς κάποιες σειρές γυρίζονται μόνο μία φορά και έχουν φοβερή επιτυχία. Γιατί ως ριμέικ δεν έχουν πάντα το ίδιο αποτέλεσμα με την πρώτη φορά και υπάρχουν πολλά παραδείγματα αυτού που αναφέρω. Να σας θυμήσω μόνο το τελευταίο παράδειγμα ¨Γιούγκερμαν¨

Το 1976 έγινε φοβερή επιτυχία, ενώ το 2006 πήγε άπατο.
 
Για οσους ενδιαφεροντε το καναλι της Βουλης απο σημερα (25/5) απο τις 14:00 μεχρις τις 15:00 εχει τον "Κηπο με τα αγαλματα"
 
Έλα ρε,χρήσιμη είδηση !

Thanks kambia !!
 
Για δες καιρό που διάλεξε,

να μου καεί το βίντεο...
tantrumsmiley.gif


Τυχεροί... :cry:
 
Efxaristoume το Κανάλι της Βουλής !

Υ.Γ. : Παιδιά, δε θα το πιστέψετε ! Μόλις έγραψα το συγκεκριμένο post,

πάνω στο βίντεό μου εμφανίστηκε από το πουθενά, μια βιντεοκασσέτα με την εκπομπή !
 
Στο οπτικοακουστικο αρχειο της ΕΡΤ υπαρχουν μονο 6 επεισοδια. Η Βουλη βαζει καθε μερα απο 2 επεισοδια (μεχρι την Παρασκευη τουλαχιστον)

Για να δουμε.....

@ exetlaios Εγω ειπα fxaristw και μου εβγαλε DVD :p
 
Kambia είπε:
Στο οπτικοακουστικο αρχειο της ΕΡΤ υπαρχουν μονο 6 επεισοδια. Η Βουλη βαζει καθε μερα απο 2 επεισοδια (μεχρι την Παρασκευη τουλαχιστον)Για να δουμε.....

@ exetlaios Εγω ειπα fxaristw και μου εβγαλε DVD :p
6 ειναι ολα τα επεισοδια. Μετα το τελος της σειρας θα προβληθει Η Σκιαχτρα.
 
Απο αυτή την εβδομαδα επαναπροβαλλονται σε καθημερινη βαση στην ετ1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
βρε παιδιά αυτή τη στιγμή βλέπω τον κήπο με τα αγάλματα στην ετ1, στους τίτλους αρχής έγραφε ''παραγωγή ΕΤ1''! μα υπήρχε ΕΤ1 τότε? νόμιζα πως είμασταν ακόμα εποχή ΕΡΤ :sealed:

μόνο που αυτό που παρακολουθώ τελικά είναι ''ο θησαυρός της βαγίας''! το πρόγραμμα άλλο γράφει - κλασικά, σαν τις παλιές καλές εποχές)

παιδιά τι απίστευτο πράγμα να παρακολουθεί κανείς μια σειρά της εποχής αυτής! φανταστείτε, τρεις μεγαλοαστές με τα μοδάτα μπουρνούζια - φορέματα, ασορτί καπέλα και τίγκα στο κόσμημα, παρέα με 5-6 παιδιά, διακοπές στην αίγινα χωρίς καμιά τους να έχει αυτοκίνητο! μετακίνηση με το λεωφορείο της γραμμής!

να πώς δεν είχε κίνηση ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελπιζω να ειδες και τον Κηπο που ακολουθησε :)

(δεν τα γλυτωσα τα ζουμια)
 
Πραγματικά αξέχαστες σειρές!

Είχα ηχογραφήσει στο κασετοφωνάκι τη μουσική από τους τίτλους αρχής της "Βαγίας" και το έχω ακόμα...
 
Πίσω
Μπλουζα