Παγωτά

Μπραβο ωραια ανακαλυψη,παραλιγο να μην μπω αλλα λεω κατσε μπας και εχει τιποτα απο λακυ καπ lol,αραγε να ειχε την ιδια συσκευασια το 91 της διαφημισης με τα 80ς που εχει αποτυπωθει στην μνημη μας.

 


capturejbj.jpg
 
αυτο που παρατηρησα ειναι οτι γραφαμε λαθος το ονομα του παγωτου : "lucky cup" αντι "laky cap" :biglaugh:
 
Εγω ξερω οτι η συσκευασια του Laky Cup που ανακαλυφτηκε ειναι εκει ψηλα στις "αρχαιολογικες" ανασκαφες μαζι με την ρετρο πορτοκαλι συσκευασια του Kiss!!
 
zouzou είπε:
Από ΑΣΤΥ θυμάμαι το Φρόγκυ (αν δεν κάνω λάθος είχε και δωράκι και στο κυπελλάκι έναν βάτραχο σαν τον Κέρμιτ) και ένα άλλο παγωτό που στο κυπελλάκι είχε ζωγραφισμένο ένα κόκκινο τριαντάφυλλο.Πιο ρετρό μάρκα δε γίνεται... :flower:
Θυμάμαι την ονομασία Φρόγκυ σε παγωτό της Άστυ, σε πράσινο κυπελάκι με δωράκι. Επίσης είχαν κυκλοφορήσει και παγωτά (δεν θυμάμαι ονομασία) σε κυπελάκι με χεράκι, μάλλον από την Αγνό...
 
τη διαφημιση με το παγωτο "marengata" θα τη βρειτε εδω
 
GrilOOOooooooo Ωραιος!!! :thumbup:

 


Χρονια ειχα να δω την συσκευασια.


 


attachment.php


 


 
froggyhttp://www.youtube.com/watch?v=X9LKaXKeM8I
 
το παραπανω λινκ δε λειτουργει,τη διαφημιση θα τη βρειτε εδω

screenshot με το παγωτο froggy : froggy.jpg

εδω στα 07:37 - 08:10 λεπτα ,θα βρειτε τη διαφημιση με το παγωτο 4 Χ 4

screenshot με το παγωτο 4 Χ 4 :

attachment.php


4x4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και ... ένα μίνι κουίζ για τους λάτρεις των 80ς διαφημίσεων [και ... είμαστε αρκετοί εδώ μέσα απ' ό,τι διαπιστώνω] :

 


Εκτός από το παγωτό Froggy υπήρχε εκεί στα 80ς κι άλλο ένα προϊόν με την ίδια ονομασία Froggy. Θυμάστε ποιο ????
 
Rinus Cesar είπε:
Και ... ένα μίνι κουίζ για τους λάτρεις των 80ς διαφημίσεων [και ... είμαστε αρκετοί εδώ μέσα απ' ό,τι διαπιστώνω] : 


Εκτός από το παγωτό Froggy υπήρχε εκεί στα 80ς κι άλλο ένα προϊόν με την ίδια ονομασία Froggy. Θυμάστε ποιο ????
η διαφημιση αυτη μηπως ηταν για καποιο προϊον που διατηρειται στην καταψυξη ή δεν εχει καμμια σχεση;
 
Όχι, δεν επρόκειτο για τρόφιμο !!! Επρόκειτο,πάντως, για προϊόν που απευθυνόταν σε παιδιά !!!
 
καποιο παιχνιδι ισως;
 
Όχι, δεν επρόκειτο για παιχνίδια με τη μάρκα Froggy .... το αφήνω λιγάκι ακόμη ....
 
σχολικες τσαντες ή παπουτσια;
 
Μου φέρνει στο νου κάτι σε δημητριακά και γάλα στην κατάψυξη που έβγαινε κάτι σαν παγωτό?
 
Πλησίασες katerinak !!! :flower: :flower:Λοιπόν, την ίδια εποχή με το παγωτό Froggy κυκλοφορούσαν και παιδικά ρούχα με το όνομα Froggy [μιλάμε για αρχές των 80ς, κάπου 1981/1983] !!! Είμαι σίγουρος ότι κάποιοι συνομήλικοί μου θα θυμούνται το τραγουδάκι της διαφήμισης, που τραγουδούσε μια γυανικεία φωνούλα : "Μόδα Φρόγκυ , κουάξ κουάξ / μόδα Φρόγκυ κουάξ κουάξ" [το "κουάξ κουάξ" με ανδρική φωνή που μιμούταν βάτραχο ... ] ....
 
Rinus Cesar είπε:
Πλησίασες katerinak !!! :flower: :flower:Λοιπόν, την ίδια εποχή με το παγωτό Froggy κυκλοφορούσαν και παιδικά ρούχα με το όνομα Froggy [μιλάμε για αρχές των 80ς, κάπου 1981/1983] !!! Είμαι σίγουρος ότι κάποιοι συνομήλικοί μου θα θυμούνται το τραγουδάκι της διαφήμισης, που τραγουδούσε μια γυανικεία φωνούλα : "Μόδα Φρόγκυ , κουάξ κουάξ / μόδα Φρόγκυ κουάξ κουάξ" [το "κουάξ κουάξ" με ανδρική φωνή που μιμούταν βάτραχο ... ] ....
μακαρι να την εχει καποιος στο αρχειο του και αυτη τη διαφημιση που μας περιγραφεις για να τη δουμε κι εμεις :)
 
screenshots με παγωτα που βρηκα σε διαφημισεις στο youtube ,μπορει καποια στιγμη να χαθουν τα βιντεο αλλα τουλαχιστον θα μας μεινουν οι φωτογραφιες

attachment.php
calippo
attachment.php
champ

attachment.php
cherry dream/ ΔΕΛΤΑ

attachment.php
for you / ΔΕΛΤΑ

attachment.php
glamour / ΔΕΛΤΑ

συνεχιζεται ...

calippo.jpg

champ.jpg

cherrydream.jpg

for you.jpg

glamour.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το έχετε προσέξει ότι το χύμα παγωτό καϊμάκι εξαφανίζεται σιγά - σιγά?
 
Πίσω
Μπλουζα