Περιοδικό RetroGamer

Maddog είπε:
It's official.

http://www.retrogamer.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=33121

Έχει όλα τα περιεχόμενα του τεύχους αναλυτικά. Εγώ ΔΕΝ κοίταξα παρακάτω, θα περιμένω εναγωνίως να το φέρει από εβδομάδα ο ταχυδρόμος (είμαι συνδρομητής) γιατί θα το απολαύσω καλύτερα να μην ξέρω τίποτα περισσότερο μέχρι να έρθει. :)
Θα γίνω πολύ κακός αν πάω να το πάρω αύριο από το κοντινό WHSmith και αρχίσω να post-άρω φωτογραφίες;;; :rofl: :points: :tease: :diablotin:
 
Απλά δεν θα τις κοιτάξω. :p

Μπορώ όμως να ποστάρω ΕΓΩ το τεύχος 1 για εσένα. Απόψε. :p :p:p
 
Maddog είπε:
Απλά δεν θα τις κοιτάξω. :p
Μπορώ όμως να ποστάρω ΕΓΩ το τεύχος 1 για εσένα. Απόψε. :p :p:p
Αντικειμενικά, είναι πιο εύκολο να αποφύγω να κοιτάξω κάτι ένα βράδυ από ό,τι μια βδομάδα, πάντως... ;)

kthnxbye... :cool:

(κλείνει σιγά-σιγά το λάπτοπ και ανοίγει το Χ360...)
 
Μάλιστα, εμείς οι υπόλοιποι δηλαδή θα τρέχουμε Ομόνοια μπάς και το προλάβουμε. Επειδή είμαι σχετικά φρέσκος στα Βόρεια προάστεια, ξέρει κανένας ποιό περίπτερο/βιβλιοπωλείο το φέρνει ? Η Kαλλιθέα και η Ομόνοια φαντάζουν ολίγον τί απο ταξίδι ,these dark times.
 
Other_Reality, κάνε συνδρομή! 70 λίρες (=84 ευρώ σήμερα) είναι για 13 τεύχη. Βγαίνει πολύ πιό συμφέρον από το να δίνεις 10ευρα (τουλάχιστον...το είχα βρει και ακριβότερα) κάθε μήνα για να το αγοράσεις τοπικά. Εγώ είμαι συνδρομητής εδώ και δύο χρόνια και απόλυτα ευχαριστημένος. Ακόμα και ένα τεύχος που χάθηκε στο ταχυδρομείο, τους έστειλα ένα email και το αντικατέστησαν αμέσως.

Αν επιμένεις για τοπική αγορά, λογικά ο Παπασωτηρίου στην Κηφισιά θα το έχει.
 
Και λογικά οποιοδήποτε κεντρικό News-Stand...
 
Ας σφυριξει οποιος το δει να κυκλοφορει στα περιπτερα
 
Πάντως μετά από ένα πολύ γρήγορο ξεφύλλισμα, το reprint του #1 φαίνεται άψογο. Το μόνο που βλέπω να έχει αλλάξει είναι ένα σηματάκι στη γωνία του εξωφύλλου που λέει "Reprint. Not for resale" προφανώς για να διατηρήσει τη συλλεκτική του αξία το αυθεντικό #1. Α και προφανώς λείπει το cover disk...

Περισσότερα για το ίδιο το #100 δεν λέω, γιατί θα με βρίσει ο Maddog... :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το χτύπησα στο ebay. Για να δούμε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν μου έχει έρθει ακόμα, το περιμένω εδώ και μέρες...

Πάντως, αν και ωραίο δωράκι το #1, α.προφανώς είναι ελαφρώς άχρηστο για όσους, όπως εγώ, το έχουν ήδη, ενώ β.μου φαντάζει κάπως εύκολη και τεμπέλικη λύση...

Να δούμε κι όλας πόση ύλη θα έχει αφιερωμένη σε σύγχρονους τίτλους...
 
Δεν το βρηκα στην Ομονοια. Μαλλον δεν εφτασε ακομα Ελλαδα
 
Μου ηρθε σημερα το πρωϊ...Ωραία συσκευασία και έχει πολύ πλάκα το εξώφυλλο (πίσω και μπροστά). Σαν δωράκι καλό ειναι το reprint του πρώτου περιοδικού. Το μεσημέρι που θα πάω σπιτι θα το διαβάσω και θα σας πω εντυπώσεις αύριο΄. Αφού ήρθε σε μένα στη Χίο, λογικά πρέπει να εχει έρθει σε οσους εισαστε συνδρομήτες. Γενικά πάντως απο ταχυδρομέιο σκιζουμε εδώ!! οτι αγοράζω On-line απο amazon kai ebay, ερχεται σφαίρα! Τώρα που πήρα και το συλλεκτικο 100ο τεύχος δεν είμαι σιγουρος αν θα ανανεώσω την συνδρομή μου για τεταρτο έτος ή αν θα συνεχίσω ως Online συνδρομητής και θα το διαβάζω μέσω ipad. Έχω βέβαια καιρο να το σκεφτώ γιατί η συνδρομή μου λήγει τον Ιανουάριο του 2012.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάντως και σήμερα στην ομόνοια... τίποτα.
 
Παιδια, να κανω μια ερωτηση.... Βλεπω οτι το περιοδικό πωλουταν μεχρι προσφατα απο το "Imagine Shop" online, αλλα εξαντληθηκε. Μηπως υπαρχει πιθανοτητα να μπορεσουμε να το βρουμε καπου αλλου online? Ειμαι στην επαρχια και δυσκολα καποιο απο τα μαγαζια που φερνουν περιοδικα εξωτερικου θα το εχουνε... Στο ebay εψαξα, αλλα το πουλανε στην διπλασια τιμη τουλαχιστο..
 
Μου παραδόθηκε την Πέμπτη από το ταχυδρομείο όπως και στον thamonas. Ένα πολύ καλό τεύχος, άξιο επετειακό! :)

Δεν θα κάνω spoilers, μέχρι να βρεθεί και στα Ελληνικά μαγαζιά για να μπορέσουν να το ευχαριστηθούν όσοι ακόμα περιμένουν να το αγοράσουν. :)

@tantalos: εντυπωσιακό, εξαντλήθηκε κιόλας! Δύσκολα να το βρεις αλλού εκτός Ebay πλέον... Δεν έχεις κανέναν γνωστό σε μεγάλη πόλη να το ψάξει και να στο στείλει, όταν με το καλό έρθει εδώ;

Για να μην ξαναπροτείνω συνδρομή, με την οποία γλυτώνεις ΚΑΙ αυτό το πρόβλημα.
 
tantalos είπε:
Παιδια, να κανω μια ερωτηση.... Βλεπω οτι το περιοδικό πωλουταν μεχρι προσφατα απο το "Imagine Shop" online, αλλα εξαντληθηκε. Μηπως υπαρχει πιθανοτητα να μπορεσουμε να το βρουμε καπου αλλου online? Ειμαι στην επαρχια και δυσκολα καποιο απο τα μαγαζια που φερνουν περιοδικα εξωτερικου θα το εχουνε... Στο ebay εψαξα, αλλα το πουλανε στην διπλασια τιμη τουλαχιστο..
Και γω απο επαρχία είμαι αλλά ΄πριν γίνω συνδρομητής το αγοραζα απο ενα μαγαζί που είχε διεθνή τύπο απλά έρχοταν με ένα μήνα διαφορά. Πηγαινε να δεις αν έχουν σε κάποιο απο αυτά τα μαγαζία το retro gamer του προηγούμενο μήνα. Αν υπάρχει κάνε υπομονή και θα το πάρεις. Αλλιώς δεν υπάρχει αλλή λύση απο το ebay.
 
To Προμηθευτηκα ηδη παιδια, απο το E-Bay. Αν μου γεμισει το ματι, πιθανον να γραφτω συνδρομητης. Thanks! :D
 
στο κέντρο της Αθήνας πάντως, υπάρχει ακόμα.
 
13 ευρώ το βρήκα εγώ στην Ομόνοια, όπου αναγκάστηκα να κατέβω τελικά, αφού στην τριγύρω περιοχή δέν υπάρχει τίποτα. Φανταστικό τεύχος, αξίζει παιδιά να το πάρετε, εκτός απο την ανατύπωση του 1ου Retrogamer, που είναι ωραίο δωράκι, το ίδιο το επετειακό τεύχος είναι απλά φανταστικό. Αυτό το DTP του retrogamer είναι απίστευτο, το τί χρώματα, εικόνες και φωτοσυνθέσεις παίζουν μέσα είναι τρέλα.
 
Πίσω
Μπλουζα