Ποιες κονσόλες έχετε στην κατοχή σας...

telonio είπε:
Επειδή τα έχω γράψει ξανά, παραθέτω τους συνδέσμους.
http://www.retromaniax.gr/showpost.php?p=35441&postcount=122

http://www.retromaniax.gr/showpost.php?p=35442&postcount=123

Στις κονσόλες προσθέστε και ένα καινούργιο PSP.

Δεν λεω τιποτα...τα ξαναλεμε οταν βρω χρονο να φωτογραφισω ολο το πραμα!! :biglaugh:
 
telonio είπε:
Teflon κοντoχωριανέ έχεις και εσύ GX4000; Ωραίος!
Εγω έχω κάτι ψιλά από κονσόλες και κάτι πολύ ψιλά απο Amiga και Amstrad.
....μήπως παίζει και κανα παίγνιο ,εκτός του Burnin' Rubber ? Θα ήθελα να το δοκιμάσω και με κάτι άλλο.

Rygar είπε:
Ρε τεφλον, πολλά γαμεμπόγια έχεις :biglaugh: :biglaugh:
....γιατί το απόλυτο γάμμινγκ είναι της NINTENTO :diablotin: :diablotin:

telonio είπε:
Επειδή τα έχω γράψει ξανά, παραθέτω τους συνδέσμους.
http://www.retromaniax.gr/showpost.php?p=35441&postcount=122

http://www.retromaniax.gr/showpost.php?p=35442&postcount=123

Στις κονσόλες προσθέστε και ένα καινούργιο PSP.
Πω,πω ! Θάμπωσα από τις AMIGA !!!! :silly::silly:
 
teflon είπε:
....μήπως παίζει και κανα παίγνιο ,εκτός του Burnin' Rubber ? Θα ήθελα να το δοκιμάσω και με κάτι άλλο.
Και εγώ μόνο το Burning rubber έχω. Κάποτε κυνηγούσα το robocop 2 στο ebay αλλά το παράτησα.
 
Με έχετε καταστρέψει :)

Θυμάμαι, στο πρώτο μου post στο forum, ανέφερα οτι έχω κάποιες κονσόλες (psp, gp2x, Nokia N-GageQD) και οτι θα προσπαθήσω να βρώ κάποιες άλλες που είχα και τις πούλησα ή τις χάρισα. Δεν φαντάστηκα οτι 1,5 χρόνο μετά, θα έβρισκα όσα ήθελα και ακόμα παραπάνω. Είσαστε κακή συναναστροφή :)

dsc00917sy1.jpg


Το psp πήρε τη θέση που του αξίζει, το πούλησα σε ένα 14χρονο ανήψι μου.

ΧΑΧΑΧΑΧΑ. Για την ακρίβεια, το αντάλλαξα με κάτι άλλο. (Ο manos426f ξέρει)
 
Μετα απο ενα γενικο "καθαρισμα" και συμμαζεμα, η κονσολοσυλλογη μου περιεχει πλεον τα εξης:

Atari VCS 6-switch Heavy Sixer

Atari VCS 6-switch Light Sixer

Atari VCS 6-switch Light Sixer RCA modded

Atari VCS 6-switch Light Sixer Battery/RCA hybrid project

Atari 2600 4-switch Woodgrain

Atari 2600 4-switch Vader

Atari 2600 Jr Rainbow

Atari 2600 Jr Short Rainbow (Black edition)

Atari Flashback 1 (3)

Atari Flashback 2 (16)

Sears Video Arcade 6-switch Heavy Sixer

Sears Video Arcade 6-switch Light Sixer

Sears Video Arcade 4-switch Woodgrain

Sears Video Arcade II

Gameboy

Gameboy

Gameboy Advance (Arctic White)

Gameboy SP (Cherry Red) + Flash2Advance

Magnavox Odyssey 2 (Attached Joysticks)

Magnavox Odyssey 2(Detachable Joysticks)

Xbox (Modded - 500gb HD)

Xbox (Original Sealed)

Χbox Panzer Dragoon edition

Sega Genesis 2

Παλι πολλα μου φαινονται!

..
 
Atari 2600 Junior

Atari 7800 :cool:

Dreamcast

XBOX
 
Λιγα και καλα Rygar! Τι να σας κανω που ειμαι μακρια! Ποσα συστηματα και παιχνιδια διεγραψα προσφατως... NES toaster & toploader, SNES, SMS, Genesis 1, Genesis 3, PS, και ενα σωρο αλλα...

..
 
Το 2600 μου το έδωσε ένας παλιός συμμαθητής μου και πολυ καλός μου φίλος εδώ και 22 χρόνια. Το 1987 κάναμε ψιλοκοπάνες και πηγαίναμε σπίτι του να παίξουμε μ'αυτό. Πριν κάτι μήνες τον ρώτησα εάν το έχει και ευτυχώς το είχε και κατέληξε στα χέρια μου. Σε ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση, γιατί είναι ψώνιο με την αποθήκευση πραγμάτων. Δεν αφήνει τίποτα στην τύχη. Φαντάζεσαι τη συγκίνηση, καθώς κρύβει πολλές αναμνήσεις.

Το 7800 είναι ΤΖΙΤΖΙ, σαν καινούργιο και με τη βοήθεια του Γουόλη παίζει σε PAL B (από κάτω γράφει PAL I).

Το Dreamcast είναι ανταλλαγή για τις κομπιουτεροϋπηρεσίες μου σε ένα ξαδερφάκι.

Το ΧΒΟΧ το πήρα 100ευρώ καινούριο στο κουτί του αδουλευτο κατασκευής 2005 (V1.6) μαζί με τσιπάκι Xecuter 3, solderless adapter και οθόνη LCD στα κουτιά τους. Ο ιδιοκτήτης του ήταν άσχετος, δε μπορούσε να τα βάλει, κανείς δεν αναλάμβανε και τελικά πήρε Multimedia PC για να το βαλει κατω από την τηλεόραση και το ΧΒΟΧ του εμεινε. Μονο τα του Modchip πάνε 100ευρώ. Και ναι, το πριόνισα για να μπει και η οθόνη. Πρέπει να ποστάρω φωτογραφία του, είναι πολύ ζόρικο, ειδικά στο σκοτάδι.

Οντως λίγα, αλλά ικανοποιητικά καλά. Θα ήθελα και ενα Nintendo 64 για συλλεκτικούς λόγους, αλλά πολύ αργότερα. Και jamma θέλω, και USB στην Α1200 θέλω, αστα να πάνε...
 
Rygar, απο Atari 2600 μην μου λες τιποτα.. ξερεις καλα οτι ειναι στην καρδια μου, και ακομα και το πιο απλο jr εχει ιδιαιτερη σημασια για μενα. Οποτε σε καταλαβαινω απολυτα..

Το 7800, ειναι καλο και σαν backup καθως παιζεις ετσι και τα 2600 carts..

Τα XBOX 1 ειναι πραγματικα transformers! Το τι mod περνουν επανω δεν λεγεται. Αν και απεκτησα παμπολα γνησια παιχνιδια, τα xbmc και emulators δινουν και περνουν!

Απο Amiga 1200 ημουν και εγω καμμενος, αλλα οταν μας τελειωσαν τα CU Amiga και Amiga Format, τα παρατησα και την εδωσα (μαζι με 3.5" σκληρο που τον ειχα στριμωξει στο σασι της, και ενα σωρο δισκεττες και εναν Viper 030).. To μονο μου home στην Ελλαδα ειναι ο STFM μου (και επεσε ηδη σημα οτι οποιος το πειραξει, πεθανε!!!), και εχω χασει τα ιχνη απο τον +2 και 6128 (ηταν δωρα απο ξαδερφια πολυ παλια οταν μεταπηδησαν σε Amiga, και μου φαινεται οτι η μητερα μου το εδωσε και αυτα σε αλλα ξαδερφια! - Παντα στην οικογενεια!)..

..
 
Aν και δέν είναι κονσόλα αλλά ας το βαπτίσουμε dreamcast turbo gt!:biglaugh: my naomi shit!!!Αφιερωμένο στον pooky/maddog που το αγαπάνε πολύ! :)





Kαι το turbo xbox μου,με 128mb ram/200gb hd που θα γίνει το emulator station μου!! Ελπίζω να δουλέυει σωστά η ram και να παίζουν σωστά τα neo geo!! :)
 
pitsunami είπε:
Aν και δέν είναι κονσόλα αλλά ας το βαπτίσουμε dreamcast turbo gt!:biglaugh: my naomi shit!!!Αφιερωμένο στον pooky/maddog που το αγαπάνε πολύ! :)
Εχμμμμ!!!!!!! Ξέρω που μένεις!!!!! :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
/me drools

Ευχαριστώ για την αφιέρωση, pitsunami! :)

"Beauty above all else" indeed!
 
Pitsunami αν εχεις την εκδοση με το διπλοχρονισμενο CPU βαλε και παιξε το Halo2.

Επειδη επεσε μια φορα στα χερια μου αλλα την θεωρησα πολυ ακριβη δεν την κρατησα :( .Αλλα θυμαμαι ποσο πιο smooth ηταν το Halo2...

Αλλα παιχνιδια που δεν ηταν "προετοιμασμενα" για τετοια φαση εχουν προβλημα.(ενας ειναι ο Βασιλιας)

Δυστυχως δεν προλαβα να δοκιμασω emulators.Παντως το MameoX128 ξερω οτι παιζει κανονι...
 
pitsunami είπε:
Aν και δέν είναι κονσόλα αλλά ας το βαπτίσουμε dreamcast turbo gt!:biglaugh: my naomi shit!!!Αφιερωμένο στον pooky/maddog που το αγαπάνε πολύ! :)
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

BTW η παλιά σου Dreamcast σου στέλνει χαιρετίσματα και μου έδωσε τη διεύθυνσή σου. Φίλοι μου από τη νυχτερινή μου δουλειά σπεύδουν ήδη και.........

Χώρια η πλάκα, Naomi, Katana, θεϊκά ονόματα. Εύγε για τη συλλογή σου τέκνον μου!!!!!!!!!!!!
 
Ωπ...

Να πω κι εγώ τι έχω στη κατοχή μου. Φωτογραφίες θα προστεθούν κάποια στιγμή στο μέλλον. :D :D

Apple / Bandai Pippin Atmark

Arcadia image projecting game console

Atari 2600

Atari Jaguar

Atari Lynx

Atari Lynx 2

Bandai Wonderswan

Bandai Wonderswan Colour

Bandai SwanCrystal

Bandai Playdia

Black Point SHG Type FS2000

Coleco Telstar

Commodore Amiga CD32

Family Boy Blue (NES Clone)

Goldstar 3DO

Handhelds Q3A

HomeComputer 3600

Magnavox CD-I 200

Mattel HyperScan

Mattel Intellivision

Mega Power (Famicom)

Microsoft XBOX

Microsoft XBOX360

NEC TurboExpress

NEC TurboGrafx-16

NEC CoreGraphx

NEC CoreGraphx 2

Nintendo 64

Nintendo DS

Nintendo Game Boy

Nintendo Game Boy Advance

Nintendo Game Boy Color

Nintendo Game Boy Pocket

Nintendo Game Boy Micro

Nintendo Game Cube

Nintendo NES

Nintendo SNES

Nintendo Wii

One Station handheld

Panasonic REAL 3DO FZ10

Philips CDi 450

Philips VideoPac G7000 / Magnavox Odyssey 2

Phillips MSX

Programmable Game

Sanyo 3DO

Sega 32X

Sega Dreamcast

Sega Game Gear

Sega Master System 2

Sega Master System 3

Sega Mega CD 2

Sega Mega Drive

Sega Mega Drive 2

Sega Saturn

Sega Saturn White

Sega Treamcast

SNK Neo Geo CD

SNK Neo Geo Pocket

SNK Neo Geo Pocket Color

Sony Playstation

Sony PS2

Sony PSP

Soundic Video Computer Game

Timex Sinclair 1000

Tiger Game.Com

Tomʼs Adventure

Tommy Tronic 3-d

Watara Supervision

Watara Supervision "a la GameBoy"

Πολλά Handhelds που δεν έχουν ολοκληρωθεί η σειρές του για να τις αναφέρω.

Καθώς και παιχνίδια για τις παραπάνω κονσόλες.

Αυτά προς ώρας μέχρι το καλοκαίρι θέλω να πιστεύω ότι θα έχω όλη τη λίστα που βγάζει η wikipedia. :) :) :)
 
:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Νομίζω ότι θα είναι το τελευταίο ποστ αυτό, εκτός και αν κάποιος έχει κάτι καλύτερο από τον Δήμιον :D
 
:wacko::bigeyes:

Δυσκολεύομαι να διαβάσω ολόκληρη τη λίστα DiMioN, δυό μάτια έχω...

:wow:

DiMioN είπε:
Αυτά προς ώρας μέχρι το καλοκαίρι θέλω να πιστεύω ότι θα έχω όλη τη λίστα που βγάζει η wikipedia
Το σίγουρο είναι πως βρίσκεσαι σε πάρα μα πάρα πολύ καλό δρόμο... :)
 
Φωτο επιβαλεται φωτο ,εστω και μακρινη και ολα μαζι.

Δεν μπορεις να μας κομπλαρεις ετσι χωρις αποδειξεις.:animeek:
 
@Dimion, γράψε σε ένα χαρτί τί έχεις και βγάλτο φωτογραφία για τον Aardvark :D

Geoanas, δείξε εκείνες τις φωτό με τις καμπίνες, να βουλώσεις στόματα!! Η καλύτερα όλες τις jamma σε πλήρη στοίχιση.... (εκεί θα πέσει κλάμα)
 
Rygar είπε:
@Dimion, γράψε σε ένα χαρτί τί έχεις και βγάλτο φωτογραφία για τον Aardvark :D

Geoanas, δείξε εκείνες τις φωτό με τις καμπίνες, να βουλώσεις στόματα!! Η καλύτερα όλες τις jamma σε πλήρη στοίχιση.... (εκεί θα πέσει κλάμα)
Ξέρω τι έχει ο Geoanas... Ακόμα δεν οργάνωσα χώρο για να ξεκινήσω να μαζεύω καμπίνες κλπ.

Πάντως τα περισσότερα που λείπουν ξέρω που θα τα βρω απλώς ψάχνω και καμιά καλύτερη ευκαιρία. Pitsunami φέραμε τίποτα καινούργιο???? :diablotin: :diablotin:

Τώρα περιμένω ένα Cougar Boy, ένα xavixport και δύο κονσόλες της v.tech (v.smile και v.flash)

Όλα βρίσκονται οργανωμένα σε ράφια σε δυο τεράστιες βιβλιοθήκες (Θα τα φωτογραφήσω προσεχώς).
 
Πίσω
Μπλουζα