Ποιο είναι το χειρότερο παγωτό που έχετε φάει?

krem13

RetroNuts!
Joined
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.520
Αντιδράσεις
59
ποιο είναι το παγωτό που σας απογοήτευσε πιο πολύ?

εμένα με απογοήτευσε το corneto king της algida το οποίο θεωρώ ότι είναι το πιο άνοστο παγωτό που έχω δοκιμάσει,αυτό οφείλεται κυρίως στη ράβδο σοκολάτας που έχει στο κέντρο που μόνο γεύση σοκολάτας δεν έχει (βασικά δεν έχει γεύση!) (μετά διάβασα στα συστατικά ότι ήταν απομίμηση σοκολάτας) ,δεν το έχω ξαναπάρει από τότε που κυκλοφόρησε (οπότε δεν ξέρω αν έχει βελτιωθεί)...

(εγώ έγραψα για σύγχρονο παγωτό γιατί δεν έχω παλιότερη αντίστοιχη εμπειρία,φαντάζομαι όμως ότι εσείς,που είστε και μεγαλύτεροι :p ,θα έχετε να θάψετε κάποιο παγωτό του παρελθόντος)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γεύση βανίλια και φυστίκι!Οι πιο χάλια γεύσεις!
 
Οποιο παγωτο περιεχει φυστικι πρεπει να ριχνεται αμεσα στο φουρνο και ο κατσκευαστης του να τραβει δια βιου κουπι σε γαλερες
 
Τι χειρότερο παγωτό έβερ είναι ένα παγωτό σύκο (Αγνό; Άστυ; ), πραγματικά μπλιάχ όμως! Χειρότερο από φιστίκιον
 
Ένα παγωτό Νεογαλ! Εξωτερικά θύμιζε το απλό σοκολάτα έξω-κρέμα μέσα. Όμως, έτρωγα έτρωγα και γεύση δεν είχα. Απελπισία. Μα τι συστατικά είχαν βάλει πια....
 
Ένα παγωτό Νεογαλ! Εξωτερικά θύμιζε το απλό σοκολάτα έξω-κρέμα μέσα. Όμως, έτρωγα έτρωγα και γεύση δεν είχα. Απελπισία. Μα τι συστατικά είχαν βάλει πια....
τότε μάλλον ήταν νερογαλ και όχι νεογαλ :D :D

τελικά έχει φάει κανείς cornetto king για να πει εντυπώσεις?
 
Καποια μερα πριν χρονια, ειχα φαει στην Παρο ενα παγωτο με "γευση" κοκα κολα. Περιττο να σας πω οτι ηταν απαισιο... Αμφιβαλω αν το ξαναβγαλαν στην παραγωγη.
 
Annitanguera είπε:
Τι χειρότερο παγωτό έβερ είναι ένα παγωτό σύκο (Αγνό; Άστυ; ), πραγματικά μπλιάχ όμως! Χειρότερο από φιστίκιον
Με το που διάβασα τον τίτλο του thread, αυτό ακριβώς μου ήρθε στο μυαλό μου!! Πρέπει να είναι το πιο απαίσιο παγωτό που έχει βγάλει ποτέ η Αγνό!

Και μιας και λέω για την Αγνό, θυμάμαι που το 96(?) είχαν αντικαταστήσει το φρέσκο γάλα με γάλα σε μορφή σκόνης σε όλα τους τα παγωτά (μάλλον για να ρίξουν το κόστος παραγωγής). Το αποτέλεσμα ήταν τα παγωτά να έχουν μια γεύση σαν γάλα εβαπορέ αλλά στο αρκετά έντονο!

Ευτυχώς το κατάλαβαν το λάθος τους ,και την άλλη χρονιά επανέφεραν το φρέσκο γάλα.
 
theoritikos είπε:
Με το που διάβασα τον τίτλο του thread, αυτό ακριβώς μου ήρθε στο μυαλό μου!! Πρέπει να είναι το πιο απαίσιο παγωτό που έχει βγάλει ποτέ η Αγνό!Και μιας και λέω για την Αγνό, θυμάμαι που το 96(?) είχαν αντικαταστήσει το φρέσκο γάλα με γάλα σε μορφή σκόνης σε όλα τους τα παγωτά (μάλλον για να ρίξουν το κόστος παραγωγής). Το αποτέλεσμα ήταν τα παγωτά να έχουν μια γεύση σαν γάλα εβαπορέ αλλά στο αρκετά έντονο!

Ευτυχώς το κατάλαβαν το λάθος τους ,και την άλλη χρονιά επανέφεραν το φρέσκο γάλα.
Συμφωνώ για το παγωτό σύκο. Δεν τρωγόταν εύκολα... Μικρότερος όμως δεν μου άρεσαν και οι γρανίτες πορτοκάλι κλπ.
 
Το χειροτερο παγωτο ηταν το Φρουτλάιτ της Algida (μια χρονια κυκλοφορησε μονο)

Ηταν βανιλια με κομματακια φραουλα (σκετη αηδια πραγματικα, παρολο που και η φραουλα και η βανιλια μου αρεσουν).

______________

Το φυστικι που αναφερθηκε πιο πανω, ειναι εξαιρετικο σε χυμα παγωτο, απο τους παλιους πλανοδιους πωλητες δηλ (αν θυμαστε) που ειχαν τρεις γευσεις : βανιλια σοκολατα και φυστικι
 
Το χειρότερο παγωτό ε..;

Χμμ...

Πρέπει να ήταν ένα γιαουρτοπαγωτό που κυκλοφορούσε στις αρχές του 90', από μια εταιρία ψιλοάγνωστη, και μάλιστα έβγαινε σε πολλές γεύσεις.

Άμα θέλει ο άλλος γιαούρτι, θα πάρει γιαούρτι. Και άμα θέλει να τη βρεί με παγωτό θα πάρει παγωτό...

Παταγώδες αποτυχία το concept, που επέφερε και την απόσυρση της σειράς το αμέσως επόμενο καλοκαίρι.
 
Το θυμάμαι το παγωτό γιαούρτι και είχα ακούσει τα χειρότερα σχόλια,αλλά ευτυχώς δεν το είχα φάει.Πρέπει να έβγαινε από την εταιρεία ΑΓΝΟ (ή ΑΣΤΥ) .Το χειρότερο παγωτό που έχω φάει είναι η μπανανόφατσα της ΕΒΓΑ και όλα τα Κρι-Κρι
 
Δεν συμφωνώ για τα κρικρι, είναι ίσως και τα πιο αγνά παγωτά που υπάρχουν στις μέρες μας....

Το χειρότερο παγωτό που δοκίμασα ποτέ ήταν ένα σορμπέ που βγήκε στις αρχές του 90 και δεν ξέρω τι... καριέρα έκανε, πάντως ήταν αηδία!

Υ.Γ. Νομίζω από Algida...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παγωτό σύκο respect βρε άμπαλοι :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Και φυστίκι επίσης, με φράουλα ο απόλυτος συνδυασμός. :D

παραδόξως εμένα μου άρεσαν όλα τα παγωτα πλην κάτι πυραύλων της Δέλτα που μέσα από το μπισκότο είχαν μια παχιά στρώση κακάο σκέτη αηδία. :p
 
Eγώ τα έτρωγα όλα...απλά κάποια μου άρεσαν περισσότερο από άλλα! Βέβαια δεν είχα την ευχέρεια να τρώω κάθε μέρα οπότε τα εκτιμούσα όταν μπορούσα να τα έχω! Δεν είναι τυχαίο που τρελαινόμουν για την γρανίτα χαιντι της ΕΒΓΑ που θύμιζε...πέος (sic) μόνο και μόνο επειδή ήταν το φθηνότερο παγωτό μετά την μπομπονέλα!!
 
Eγω απο την αλλη χωρις διαθεση να τη σπασω σε κανεναν δε μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει ενα thread με τετοιο περιεχομενο μ'αυτο εδω το φορουμ. Ειδικα μαλιστα τη στιγμη που εχει τοποθετηθει στο πλαισιο "η ζωη στα 80's" και οσα παγωτα εχουν αναφερθει ειναι κυριως απο τις αρχες των 90's
 
portarinos78 είπε:
Eγω απο την αλλη χωρις διαθεση να τη σπασω σε κανεναν δε μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει ενα thread με τετοιο περιεχομενο μ'αυτο εδω το φορουμ. Ειδικα μαλιστα τη στιγμη που εχει τοποθετηθει στο πλαισιο "η ζωη στα 80's" και οσα παγωτα εχουν αναφερθει ειναι κυριως απο τις αρχες των 90's
Για να δεις πόσο χάλια ήταν τα 90's και γουστάρουμε όλοι 80's...

Mέχρι και τα παγωτά για πέταμα ήταν :D
 
Δεν πέτυχα ποτέ παγωτό που να μη μου άρεσε. Τι βανίλια, τι πεπόνι, τι γιαούρτι, ακόμα και παγωτό τζατζίκι να είχαν βγάλει θα το τιμούσα και θα ήθελα κι άλλο!!!!!!!!!!!!!
 
nasos o είπε:
Για να δεις πόσο χάλια ήταν τα 90's και γουστάρουμε όλοι 80's...Mέχρι και τα παγωτά για πέταμα ήταν :D
χαχαχαχαχαχαχαχα σωστος ο Νασος!
 
Eγω απο την αλλη χωρις διαθεση να τη σπασω σε κανεναν δε μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει ενα thread με τετοιο περιεχομενο μ'αυτο εδω το φορουμ. Ειδικα μαλιστα τη στιγμη που εχει τοποθετηθει στο πλαισιο "η ζωη στα 80's" και οσα παγωτα εχουν αναφερθει ειναι κυριως απο τις αρχες των 90's
έχω τρία σχόλια να κάνω για το thread μου

- ο σκοπός που δημιουργήθηκε ήταν για να αναφερθούν "κακά" παγωτά (από άποψη γεύσης ή ποιότητας) εκείνης της εποχής (80's).

- ως απόρροια του προηγούμενου φανταζόμουν ότι οι απαντήσεις θα αφορούσαν παγωτά εκείνης της περιόδου κυρίως αλλά μάλλον δεν υπολόγισα σωστά το μέσο όρο της ηλικίας των μελών (αφού όσο μεγαλύτερος είσαι τόσο πιο "παλιές" εμπειρίες έχεις) (πάντως μας χωρίζουν σχεδόν 20 χρόνια από τις αρχές των 90's).

- θεώρησα ότι αφού υπήρχαν και άλλα θέματα σχετικά με τρόφιμα δεν θα υπήρχε πρόβλημα να δημιουργήσω και αυτό.

ελπίζω να σε κάλυψα ;)
 
Πίσω
Μπλουζα