Ποιο είναι το χειρότερο παγωτό που έχετε φάει?

pooky(1) είπε:
Τι βανίλια, τι πεπόνι, τι γιαούρτι, ακόμα και παγωτό τζατζίκι να είχαν βγάλει θα το τιμούσα και θα ήθελα κι άλλο!!!!!!!!!!!!!
ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ ! :D
 
Ethaniel είπε:
Καποια μερα πριν χρονια, ειχα φαει στην Παρο ενα παγωτο με "γευση" κοκα κολα. Περιττο να σας πω οτι ηταν απαισιο... Αμφιβαλω αν το ξαναβγαλαν στην παραγωγη.

από την Ιταλίδα που τα φτιάχνει μόνη της στην παραλία της Πάρου?? εκεί συναντάς και τις πιο απίθανες γεύσεις!! Θα της ρίξω την ιδέα του παγωτού τζατζίκι που αναφέρθηκε πριν... :D

θα πει "μέσα" στην πρωτοπορειακή γεύση

Τα Αγνό πάντως ήταν τα καλύτερά μου μακράν απ τα παγωτά του παρελθόντος.

Το χειρότερο που χω φάει είναι ένα με γεύση υποτιθεται τιραμισού αλλά ήταν πολύ πολύ λιπαρό (από ζαχαροπλαστείο γειτονιάς που πουλούσε παγωτά χύμα)
 
Μολις θυμηθηκα ενα πραγματικα απαισιο παγωτο.

Αυτο το.. φτιαχτο (που το κανεις μονος σου δηλ. προσθετοντας γαλα και χτυπας) της ΙΟΝ με γέυση καιμάκι. Και βρωμαει και σαν γεύση είναι απαίσιο. Μπλιαχ
 
nasos o είπε:
Το χειρότερο παγωτό ε..;Χμμ...

Πρέπει να ήταν ένα γιαουρτοπαγωτό που κυκλοφορούσε στις αρχές του 90', από μια εταιρία ψιλοάγνωστη, και μάλιστα έβγαινε σε πολλές γεύσεις.

Άμα θέλει ο άλλος γιαούρτι, θα πάρει γιαούρτι. Και άμα θέλει να τη βρεί με παγωτό θα πάρει παγωτό...

Παταγώδες αποτυχία το concept, που επέφερε και την απόσυρση της σειράς το αμέσως επόμενο καλοκαίρι.
Αυτό το παγωτό άνετα μπαίνει στο νούμερο 1 των χειρότερων παγωτών που κυκλοφόρησαν στη Ελληνική αγορά! Ήταν μίξη παγωτού με γιαούρτι και έβγαινε σε διάφορες γεύσεις. Αν θυμάμαι καλά η εταιρία που το έβγαλε το πουλούσε με το όνομα της ΕΒΓΑ (?).
 
Δεν θυμαμαι την εταιρεια αν ηταν EBΓΑ ή ΔΕΛΤΑ αλλα το χειροτερο ηταν ενας πυραυλος και καλα με γευση τιραμισου το οποιο εφερνε προς το φαρμακο μερια. Ειχε σοκολατα και αυτην την κιτρινωπη αηδια (και καλα τιραμισου). Μπλιαξ
 
joe είπε:
Δεν θυμαμαι την εταιρεια αν ηταν EBΓΑ ή ΔΕΛΤΑ αλλα το χειροτερο ηταν ενας πυραυλος και καλα με γευση τιραμισου το οποιο εφερνε προς το φαρμακο μερια. Ειχε σοκολατα και αυτην την κιτρινωπη αηδια (και καλα τιραμισου). Μπλιαξ
Mάλλον εννοείς το "trophy" της EBΓΑ...(μπορεί να κάνω και λάθος το όνομα-με επιφύλαξη)

Είχε πάντως και ένα σοκολατάκι υγείας στη κορυφή σε μικρό μέγεθος, και σχήμα με το λογότυπο της εταιρίας (σαν ρόμβος)
 
Εμένα μου αρέσουν όλες, μα όλες οι γεύσεις... αλλά είμαι πολύ κολλημένος με την υφή του παγωτού. Δεν αντέχω το παγωτό μου να κόβεται σε κομματάκια με το κουτάλι... όχι μόνο δεν μου αρέσει έτσι, μου φεύγει εντελώς η όρεξη. Αυτό δεν αφορά τη θερμοκρασία του παγωτού, είναι καθαρά θέμα σύνθεσης (ή επεξεργασίας).

Πάρα πολλά τυποποιημένα παγωτά είναι έτσι, γι' αυτό τα αποφεύγω, αλλά δυστυχώς τα συναντώ σε πολλά "χύμα" στην Ελλάδα.
 
Οτιδηποτε ειχε γευση μοκα η τιραμισου τα οποια οσες φορες ειχα φαει ειτε ηταν επειδη μου τα προσφεραν (γιατι ΠΟΤΕ δε λεω οχι σε παγωτο) ειτε τα αγορασα κατα λαθος.

Επισης οτιδηποτε εχει εστω και λιγο απο γευση οινοπνευματωδους. Κατι με γευση ρουμι η παρομοια.

Προσφατα δοκιμασα παγωτο με γευση φυστικοβουτυρο (απο το παγωτομανια). Ηταν ακριβως σαν να τρως παγωτο φουντουνια. Μου εκανε εντυπωση τοσο το με ποση ακριβεια πετυχαν τη γευση οσο το γεγονος οτι σε καποιους αρεσει και το επιλεγουν επανειλλημενα
 
Oποιοδηποτε παγωτο μα γευση Μοκα.

Δεν υπαρχει χειροτερο για μενα!
 
Για μενα τα χειροτερα ηταν κ ειναι τα παιδικα παγωτα αυτα που εχουν πανω τους ενα τονο χρωματιστα τρουφακια!!!!!


Αηδια μες στις χρωστικες!!!!!!!!!!!!!!!
:shtup:
 
Κάπου στην Θεσσαλονίκη ( κοντά Αγίας Σοφίας με Εγνατία) είχε κάποτε ένα ζαχαροπλαστείο που έκανε δικά του παγωτά με φρέσκο γάλα. Και όταν λέω φρέσκο εννοώ όπως το έφερνε όταν ήμουνα μικρός ο γαλατάς. Η μυρωδιά και μόνο του γάλακτος ( κατσικίσιου !!! ) που έφτανε και ένα τετράγωνο μακρία από το μαγαζί ήταν ... μπρρρρ !!! Μια φορά είπα άντε μωρέ μια ιδέα είναι όλα , δεν μπορεί παγωτό από φρέσκο γάλα και κακό και δοκίμασα. Φυσικά το αποτέλεσμα ήταν ... :burn: :rant: :rant: :rant:
 
Annitanguera είπε:
Τι χειρότερο παγωτό έβερ είναι ένα παγωτό σύκο (Αγνό; Άστυ; ), πραγματικά μπλιάχ όμως! Χειρότερο από φιστίκιον

theoritikos είπε:
Με το που διάβασα τον τίτλο του thread, αυτό ακριβώς μου ήρθε στο μυαλό μου!! Πρέπει να είναι το πιο απαίσιο παγωτό που έχει βγάλει ποτέ η Αγνό!
Τώρα διάβασα το thread. :p

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που έβρισκε αυτό το παγωτό σύκο ΑΠΑΙΣΙΟ! Ήταν τόσο άθλιο που παίζει να μου έχει δημιουργήσει παιδικό τραύμα....
 
AnnitangueraΤι χειρότερο παγωτό έβερ είναι ένα παγωτό σύκο (Αγνό; Άστυ; ), πραγματικά μπλιάχ όμως! Χειρότερο από φιστίκιον
theoritikosΜε το που διάβασα τον τίτλο του thread, αυτό ακριβώς μου ήρθε στο μυαλό μου!! Πρέπει να είναι το πιο απαίσιο παγωτό που έχει βγάλει ποτέ η Αγνό!
Haros είπε:
Τώρα διάβασα το thread. :p
Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που έβρισκε αυτό το παγωτό σύκο ΑΠΑΙΣΙΟ! Ήταν τόσο άθλιο που παίζει να μου έχει δημιουργήσει παιδικό τραύμα....
Οντως ....

Btw το χειροτερο παγωτο ζαχαροπλαστειου απο αυτα που ειχα δοκιμασει -μιλαμε για 80ς- ,το ειχε ο ..... Χατζης (no kidding) ,ολα αυτα οταν ειχε μονο το μαγαζι στην βενιζελου ...

Μιλαμε αν εκλεινες τα ματια σου και δεν εβλεπες το χρωμα της σοκολατας ,δεν καταλαβαινες οτι ετρωγες παγωτο κακαο ...

Και το ιδιο ισχυε και για τις περισσοτερες γευσεις παγωτου ...

Μεταξυ μας το ιδιο ισχυε και για τα περισσοτερα γλυκα του τοτε ,οσων αφορα τις παστες(οχι οτι ειχε ιδιαιτερη ποικιλια) ,

εκτος βεβαια απο τα συροπιαστα του που ανεκακεν ηταν απο πολυ καλα εως και εξαιρετικα ορισμενα ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πότε δε μπόρεσα να φάω γρανίτα, ακόμα και να ήταν τα μόνα παγωτά σε κάποιο περίπτερο και να είχα όρεξη για ένα παγωτό, δε θα το έτρωγα ποτέ
 
Το παγωτό κρουασάν το θυμάται κανείς που είχε κυκλοφορήσει το 1998 νομίζω για μία χρονιά? Ένα σκληρό, παγωμένο κρουασάν με ελάχιστη γέμιση παγωτό μέσα.
 
eliaspergantis είπε:
Το παγωτό κρουασάν το θυμάται κανείς που είχε κυκλοφορήσει το 1998 νομίζω για μία χρονιά? Ένα σκληρό, παγωμένο κρουασάν με ελάχιστη γέμιση παγωτό μέσα.

Αυτο δεν το θεωρουμε retro (ακομα!) #) !!!!!!!!!!

Αλλα μιας κ το αναφερες ναι ηταν χαλια!!!

Επισης σιχαινομουνα (κ ακομα δηλαδη) το παγωτο μηχανης σαν αφρος με ζαχαρη ειναι κ αμφιβολου ποιοτητας γαλα!!!!!!!! :tsktsk:
 
argy είπε:
Επισης σιχαινομουνα (κ ακομα δηλαδη) το παγωτο μηχανης σαν αφρος με ζαχαρη ειναι κ αμφιβολου ποιοτητας γαλα!!!!!!!! :tsktsk:
κοιτα να δεις.. ποτε δεν εφαγα, και φετος εμπαινα στον πειρασμο να παρω, αλλα παντα αγοραζα τα κλασσικα που μου αρεσαν απο παλια.

---------------

Σε συνεντευξη του, καποιος παλιος παγωτατζης απο τα Τρικαλα, που εκανε (κατα γενικη ομολογια) το καλυτερο παγωτο τοτε (εγω δεν το φαγα), ειπε πως το μυστικο του ηταν το γαλα : 100 % προβειο, χωρις αραιωση με νερο ή αλλα γαλατα

(αν το ξερα απο μικρη, δεν θα δοκιμαζα ποτε παγωτο :p )
 
Λορενα μου, αν εβρισκα αυτον τον παλιο παγωτατζη, θα τον εκανα πλουσιο απο τα λεφτα που θα του αφηνα καθε μερα για παγωτο!
 
Πίσω
Μπλουζα