Ποιο Browser χρησιμοποιείτε;

Shock

Retired Admin
Joined
13 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.315
Αντιδράσεις
230
Εσείς ποιον browser χρησιμοποιήτε; Ξεσπαθώστε ελεύθερα στο δημοψήφισμα. Αφορμή ήταν αυτό
 
Opera φυσικα....
 
Τι είναι το phising?Εγώ πάντως εδω και λίγο καιρο χρησιμοποιώ τον firefox και είμαι πολύ ευχαριστημένη...Με εκνευρίζει βέβαια που δεν μπορώ να βγάλω ολοκληρωτικά τον IE απο τον υπολογιστή...
 
Τον γρηγορότερο browser της αγοράς φυσικά.

I don't surf, I Opera!
 
Πώς κάνω πάλι edit το δημοψήφισμα @$#*& ;
 
"Ψάρεμα" προσωπικών δεδομένων δηλαδή ε?Ευχαριστώ keeper... :)
 
Τι να σας πω...Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι καλύτερο από όλα....

Δυστυχώς η ευτυχώς χρησιμοποιώ ακόμα τον ΙΕ..

Αν κάποιος ξέρει ας πει την γνώμη του ποιο είναι καλύτερο γιατί!!
 
Αναγκάστηκα να ψηφίσω Opera γιατί είναι ο δεύτερος browser που χρησιμοποιώ. Για λόγους συμβατότητας χρησιμοποιώ συνήθως Explorer, και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Δεν τον είδα στη λίστα να τον ψηφίσω.

Υπάρχει κανένας οπαδός του Explorer;
 
Εγώ τον χρησιμοποιώ ακόμα,αλλά δεν θα έλεγα όχι σε κάποιο καλύτερο...

Μέχρι στιγμής άκουσα διάφορα για τα άλλα αλλά στην πράξη δεν είδα διαφορά..
 
keeper7k είπε:
Τον IE καλύτερα να μην τον πειράξεις. Υπάρχουν ακόμα site που φαίνονται σωστά μόνο με IE
Οπότε Keeper, γιατί να χρησιμοποιείς τον Opera και συγχρόνως τον Explorer για να δεις αυτά που φαίνονται σωστά μόνο στον ΙΕ, και δεν χρησιμοποιείς τον ΙΕ για το 100%; :diablotin:
 
Φίλε μου έχω ακούσει πως με τον Οπερα μπορείς να σώσεις τα κλειδωμένα βίντεο πχ από το Your tube!!
 
@Shock

Φίλε μου, πρόσθεσα τον MS Internet Explorer και επίσης το πρώτο Link που δίνεις δεν δουλεύει. Εάν δεν ήταν αυτό που ήθελες να αλλάξεις στο Poll πες μου τί θέλεις να το φτιάξουμε.

...

Εγώ χρησιμοποιώ ως επί το πλήστον τον Mozilla Firefox 2.0 αλλά κρατάω σε καβάντζα και τον MS Internet Explorer 7.0 για τις σπάνιες περιπτώσεις που απλά κάτι δεν μπορεί (ή δεν θέλω) να γίνει με τον Firefox. Λόγω αυξημένης χρήσης και προτεραιότητας ψηφίζω λοιπόν Firefox.

(για τα video, νομίζω ότι υπάρχει ανάλογο pluggin για τον FF, αν και τον τελευταίο καιρό δεν το έχω χρησιμοποιήσει).
 
audiodee είπε:
Οπότε Keeper, γιατί να χρησιμοποιείς τον Opera και συγχρόνως τον Explorer για να δεις αυτά που φαίνονται σωστά μόνο στον ΙΕ, και δεν χρησιμοποιείς τον ΙΕ για το 100%; :diablotin:

Bugs, Security προβλήματα με το τσουβάλι, ActiveX, fishing για αρχή.

Extensions, add-ons, customization κατά δεύτερο

Porting για εμάς τη μειοψηφία κατά τρίτο.
 
Ambu σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Δε ξέρω γιατί σε εμένα δεν έβγαζε edit στο poll.

Άλλο (explorer) έλεγα να βάλω :D :D:D:D:D

Για το video downloading στον FF υπάρχει το extension... "Video Downloader"
 
audiodee είπε:
Οπότε Keeper, γιατί να χρησιμοποιείς τον Opera και συγχρόνως τον Explorer για να δεις αυτά που φαίνονται σωστά μόνο στον ΙΕ, και δεν χρησιμοποιείς τον ΙΕ για το 100%; :diablotin:
Φίλε audiodee,

ο IE παραμένει ο δημοφιλέστερος browser του πλανήτη, με ποσοστό σταθερά πάνω απο 85%. Οι περισσότεροι των developers μέχρι πρότινος δεν δοκίμαζαν τα site τους σε άλλον browser εκτός απο τον embeded με τα XP της μαμας MS. Είμαστε υποχρεωμένοι λοιπόν , για να βλέπουμε το 100% των sites να χρησιμοποιούμε και τον IE, πράγμα που όμως σιγα-σιγά εξαλείφεται καθώς πλέον ελάχιστοι αγνοούν την ύπαρξη των υπολοίπων browsers και αναπτύσσουν πλέον sites συμβατά με όλους.

Οι λόγοι που χρησιμοποιώ τον Opera είναι οι εξής :

α) Πιο ορθόδοξο rendering απο αυτό του IE που έχει καταντήσει πολύ βαρύ και κατα συνέπεια αργό.

β) Εϊναι μακράν ο γρηγορότερος στο surfing καθώς χρησιμοποιεί τον καλύτερο αλγόριθμο caching απο τους ανταγωνιστές. (Τα Back-Forward δεν συγκρίνονται με κανέναν ανταγωνιστικό)

γ) Είναι ο πιο ασφαλής, κυρίως επειδή δεν είναι δημοφιλής (το 1% του κόσμου είμαστε) και κανείς δε ασχολείται να τον hackάρει. Όλοι κοιτάνε να βρούνε τρύπες στους IE και FF.

δ) Είναι ο πιο ελαφρύς όσον αφορά το footprint του στα XP

ε) Ανοίγει μακράν γρηγορότερα απο τους άλλους. Όσο έπαιζα με τον Firefox με εκνεύριζε που έπινα πρώτα καφέ και μετά άνοιγε.

στ) Ειναι ο μόνος (απο τους 3) που πέρασε το Acid Test, άρα και ο πιό συμβατός γενικότερα.

Αυτά τα ολίγα :p
 
Ναι υπάρχει plugin για κατέβασμα video για τον Firefox.Το έχω χρησιμοποιήσει επιτυχώς αλλά μόνο απο τα linux μου.Φαντάζομαι και στα win θα δουλεύει κανονικά...
 
shock είπε:
Ambu σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Δε ξέρω γιατί σε εμένα δεν έβγαζε edit στο poll. Άλλο (explorer) έλεγα να βάλω :D :D:D:D:D
Ειναι απλά υπεράνω των δυνάμεων σου... :biglaugh:

Εάν μπορούσες, θα ήταν διαβλητό το αποτέλεσμα.

(να, θα βάλω και άλλο, ποτέ δεν ξέρεις)

shock είπε:
Για το video downloading στον FF υπάρχει το extension... "Video Downloader"
Ναι αυτό έχω, αλλά προχθές πήγα να κατεβάσω ένα και δεν μου έκατσε και τα παράτησα.

(εκτός και εάν πάνω στην βιασύνη μου είχα τίποτα Script Blocker ενεργό)
 
Arduinna είπε:
Ναι υπάρχει plugin για κατέβασμα video για τον Firefox.Το έχω χρησιμοποιήσει επιτυχώς αλλά μόνο απο τα linux μου.Φαντάζομαι και στα win θα δουλεύει κανονικά...
Μπράβο Arduinna τέτοια θέλω να ακούω!!!!
 
Ε κυριε Shock .. τον καινουργιο μας ερωτα δεν τον βαλατε στο poll... :animrolleyes:
 
Πίσω
Μπλουζα