Πού γυρίστηκαν οι ελληνικές ταινίες ; (1ο Μέρος)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Teacher είπε:
Πάντως αν όντως είναι η Αγ. Μαρίνα.... απλά το σπίτι δεν υπάρχει πλέον :(

Στην ταινία φαίνεται να είναι κολλητά στο σπίτι, ενώ σήμερα η εκκλησία είναι απολύτως μόνη της γύρω γύρω.

Εκτός και αν πρόκειται αυτό δίπλα στο εντελώς γωνιακό 37.974004, 23.719054

Αλλά πώς να το δεις από την πλευρά της αυλής αυτό .... (?)
Και γώ αυτό πιστευω οτι μαλλον δεν υπάρχει.

Αν η εκκλησία ειναι αυτή ....πρεπει να ηταν καπου στο τετραγωνο που σχηματιζουν οι δρομοι Αγιας Μαρίνας, Πυγμαλίωνος, Φλαμαριών απλά με το βαθος πεδίου του φακου σου δινει την αισθηση οτι ηταν κολλητα στην Αγια Μαρίνα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
antonovar είπε:
Και γώ αυτό πιστευω οτι μαλλον δεν υπάρχει.Αν η εκκλησία ειναι αυτή ....πρεπει να ηταν καπου στο τετραγωνο που σχηματιζουν οι δρομοι Αγιας Μαρίνας, Πυγμαλίωνος, Φλαμαριών απλά με το βαθος πεδίου του φακου σου δινει την αισθηση οτι ηταν κολλητα στην Αγια Μαρίνα...
Πόσο μακρυά μπορεί να είναι η εκκλησία σε αυτή τη φωτό

005.jpg

by the way, αυτό το διακοσμητικό στο παραθυράκι της εκκλησίας δίπλα στην καμινάδα της σκεπής το βλέπεις να το έχει η Αγ. Μαρίνα ?

Ανεβάζω ακόμα δύο φωτος, και η μια είναι από την ταινία σε πολύ καλύτερη ανάλυση. Η άλλη είναι από την εκκλησία και δείχνει και τον τρούλο

antonovar, μάλλον δεν είναι η Αγ. Μαρίνα

007.jpg

πιο καλά εδώ : http://oi62.tinypic.com/s6kql1.jpg s6kql1.jpg

και εδώ : http://oi57.tinypic.com/2mdh0zr.jpg 2mdh0zr.jpg

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΑΙΝΙΩΝ




Έχω την κατάσταση της 1ης σελίδας πλήρως ταξινομημένη και με όλες τις ταινίες και τα posts στη θέση τους, σύμφωνα και με το τελευταίο post της katerinak

Τι να την κάνω ? να την αναρτήσω ? katerinak ? kambia ?

Το επόμενο βήμα είναι να κάνουμε τα posts ενεργά. Δηλαδή να κάνουμε κλικ σε κάποιο νούμερο της λίστας και να πηγαίνουμε απευθείας στην κατάλληλη σελίδα

χωρίς να ψάχνουμε

008.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Teacher είπε:
Πόσο μακρυά μπορεί να είναι η εκκλησία σε αυτή τη φωτό
Προβολή συνημμένου 127445

by the way, αυτό το διακοσμητικό στο παραθυράκι της εκκλησίας δίπλα στην καμινάδα της σκεπής το βλέπεις να το έχει η Αγ. Μαρίνα ?

Ανεβάζω ακόμα δύο φωτος, και η μια είναι από την ταινία σε πολύ καλύτερη ανάλυση. Η άλλη είναι από την εκκλησία και δείχνει και τον τρούλο

antonovar, μάλλον δεν είναι η Αγ. Μαρίνα

Προβολή συνημμένου 127446Προβολή συνημμένου 127447

πιο καλά εδώ : http://oi62.tinypic.com/s6kql1.jpg

και εδώ : http://oi57.tinypic.com/2mdh0zr.jpg
Teacher ετσι οπως βλεπω τις φωτο μπορεί να χεις δίκιο....αλλα ειναι ευκολο να το σιγουρεψουμε αν δουμε αλλες ταινίες που δειχνουν την Αγια Μαρίνα εκεινη την εποχή που δεν ειναι και λίγες. Οπότε δώσε μου λίγο χρόνο να το τσεκάρω.....

Εχεις δίκιο.....βιάστηκα...Δεν ειναι η Αγια Μαρίνα στο Θησείο.

Η Αγία Μαρίνα ειναι μια τεράστια εκκλησία με πολλά επίπεδα κάτω απο τον τρουλο και οντως το διακοσμητικό στο παραθυρο δεν εχει καμμία σχέση με τις κλασσικες οριζόντιες γραμμές της Αγιας Μαρίνας.

Επισης οντως η εκκλησία της ταινίας ειναι σχεδόν μεσοτοιχία με τα σπίτια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
1) Για την Ωραία των Αθηνών, (με χειροπιαστά στοιχεία) είμαστε κοντά. ΠΕΡΙΜΕΝΩ με ανυπομονησία!!!

2) Με τίποτα δεν μπορώ να βρώ το σπίτι της Κοντού στο "Αλίμονο στους Νέους" . πέρασες από την θόλου 18 η 22; δεν είναι εκεί;

2) Ψάχνω και το σπίτι (την αυλή) του "Οι Γερμανοί Ξανάρχονται". Γι'αυτό το τελευταίο διάβασα σε κάποιο site ότι ήταν στην Πλάκα, το είχε αγοράσει ο Μίμης Πλέσσας και το διέσωσε από την κατεδάφιση

και ότι μάλιστα το είχε ανακαινίσει και έμενε σε αυτό. Πράγματι το είχε αναφέρει ο ίδιος σε εκπομπή αλλά δεν ξέρω που είναι αυτό το σπίτι.




Teacher είπε:
Αγαπητοί φίλοι σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλημέρα παιδιά!

Προσπαθώ να εντοπίσω άλλο ένα σπίτι.. από την ΨΕΥΤΡΑ το σπίτι του γλύπτη Θάνου Σωτηρίου. Είναι και σπίτι της.. 'Ψεύτρας' αλλά με πολύ λιγότερα στοιχεία. Παραθέτω λοιπόν στιγμιότυπα που μπορεί να μας βοηθήσουν..

έχουμε ανηφορικό δρόμο.. απέναντί του μεγάλη δασική έκταση (άγνωστο αν υπάρχει σήμερα) αλλά και πίσω από το ίδιο το σπίτι. Πίσω από την Αλίκη διακρίνεται διαστάυρωση δρόμου με σπίτι χτισμένο στην συμβολή των 2 δρόμων. Επίσης μεγάλη βοήθεια οι πρόποδες όρους που διακρίνονται στο βάθος.

i pseftra.jpg

i pseftra1.jpg

Η συνέχεια του βουνού διακρίνεται πολύ καλύτερα στα στιγμιότυπα όπου ο Αλέκος Αλεξανδράκης εισέρχεται στο σπίτι.

i pseftra3.jpg

Πολλές σκηνές γυρίστηκαν στην Κηφισιά και το Άλσος Κεφαλαρίου.. οπότε πιο πιθανό το σπίτι να είναι στην ευρύτερη περιοχή. Το ίδιο και η πλατεία..

i pseftra4.jpg

όπως και το σπίτι της Αλίκης όπου λίγα στοιχεία μας βοηθούν.. η εξώπορτα και η μεγάλη αυλή. Επίσης θεωρώ ότι είναι στην ίδια περιοχή.

i pseftra6.jpg

Όποιος γνωρίζει ή καταλαβαίνει την περιοχή των σπιτιών αυτών, ας γράψει την γνώμη του μήπως καταφέρουμε και τα εντοπίσουμε κι αυτά! ;-)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
kyrbill είπε:
Καλημέρα παιδιά!Προσπαθώ να εντοπίσω άλλο ένα σπίτι.. από την ΨΕΥΤΡΑ
Kyrbill, το εν λόγω σπιτι το βλεπουμε και στην ταινία "Η Λίζα και η άλλη". Ειναι το σπίτι της πλούσιας Μήτση.
 
hannele είπε:
Kyrbill, το εν λόγω σπιτι το βλεπουμε και στην ταινία "Η Λίζα και η άλλη". Ειναι το σπίτι της πλούσιας Μήτση.
Αλήθεια Hannele? δεν το θυμόμουν.. ακόμα καλύτερα γιατί αν μπορέσουμε να το βρούμε θα 'χουμε... μ' έναν σμπάρο, δύο τριγόνια!! :cool:

μήπως έχεις στιγμιότυπα από την ΛΙΖΑ μπας και μας βοηθήσουν?

Αν μπορεί πάντως κάποιος να διακρίνει με σιγουριά ποιο είναι το βουνό (Πεντέλη, Πάρνηθα κλπ), θα μας βοηθούσε αρκετά με τον προσανατολισμό σπιτιού/περιοχής. Από τις σκηνές που έχω επισυνάψει στο ποστ 1445 έχω την εντύπωση ότι το σπίτι είναι ανατολικό / νότιο-ανατολικό λόγω του ότι οι σκηνές με την Αλίκη πρέπει να έχουν γυριστεί πρωϊνές ώρες ενώ όταν ο Αλεξανδράκης μπαίνει στο σπίτι φαίνεται καθαρά η δύση του ήλιου πίσω κι αριστερά απ' αυτό.

Η γνώμη σας?

Hannele.. μόλις είδα τις σκηνές από την ΛΙΖΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ. Είναι άλλο σπίτι σίγουρα.. τεράστιες διαφορές (ανηφορικός δρόμος, εξωτερική όψη) αλλά ευκαιρία να ψάξουμε και για αυτό! ;)

i liza kai i alli1.jpg

i liza kai i alli.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δε νομίζω παιδιά ότι πρόκειται για τα ίδια σπίτια, αν και πιστεύω ότι είναι κοντά, λόγω των απέναντι κορυφογραμμών.

Νομίζω ότι Εκάλη είναι και τα δύο, κοντά, αλλά όχι τα ίδια.

Να πω και τη γνώμη μου (μην με πυροβολήσετε πολύ) το σπίτι στο "Η Λίζα και η Άλλη"είναι αυτό : 38.100410, 23.835429 (Έρσης 4)

σε μεγαλύτερη έκδοση. Πρέπει να έχει δεχτεί παρεμβάσεις και προσθήκες.

Η γνώμη μου βασίζεται καθαρά σε γεωγραφικά και οπτικά σημεία

στην πρώτη εικόνα το αμάξι είναι στη διασταύρωση Έρσης και Πανδρόσου

005.jpg

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

006.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
kyrbill είπε:
Hannele.. μόλις είδα τις σκηνές από την ΛΙΖΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ. Είναι άλλο σπίτι σίγουρα.. τεράστιες διαφορές (ανηφορικός δρόμος, εξωτερική όψη) αλλά ευκαιρία να ψάξουμε και για αυτό! ;)

Εχεις δικιο kyrbill, τωρα το ειδα και εγω! Πως μπερδευτηκα έτσι.... :eek:

Παιδια ειμαι σιγουρη παντως οτι εχω ξαναδει αυτο το σπιτι (της ταινιας "Η Λιζα και η αλλη") και σε αλλη ταινια!! Για να μου εχει μεινει μεσα στο μυαλο και για να μπερδευτώ, σιγουρα το εχω ξαναδει και αλλου! Σπαω το κεφαλι μου τωρα... :banghead:
 
teacher για δεσ και την Έλλης δίπλα.

μοιάζουν πολύ.

Teacher είπε:
Δε νομίζω παιδιά ότι πρόκειται για τα ίδια σπίτια, αν και πιστεύω ότι είναι κοντά, λόγω των απέναντι κορυφογραμμών.
Νομίζω ότι Εκάλη είναι και τα δύο, κοντά, αλλά όχι τα ίδια.

Να πω και τη γνώμη μου (μην με πυροβολήσετε πολύ) το σπίτι στο "Η Λίζα και η Άλλη"είναι αυτό : 38.100410, 23.835429 (Έρσης 4)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν φίλοι μου όπως το πρόβλεψα. Τα σπίτια ("Λίζας" και "Ψεύτρας") είναι πολύ κοντά

"Η Ψεύτρα (1963)"

Το σπίτι του Αλεξανδράκη είναι στην Τερψιχώρης 38.100226, 23.829359

ενώ το σπίτι με την πόρτα και τη σκεπή από πάνω της είναι στην Πανός 38.101472, 23.828447

και είναι έτσι ακριβώς και σήμερα, μόνο που το πρώτο έχει μεγάλο μαντρότοιχο και μόλις που ξεχωρίζει

στο σχήμα θα δείτε ότι η ενδιάμεση βίλα έξει ξεφύγει προς τα κάτω και έχει πάρει μέτρα, εκεί που στεκόταν η Βουγιουκλάκη με το αυτοκίνητο

003.jpg

map2.jpg

006.jpg

001.jpg

002.jpg

004.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
makism είπε:
teacher για δεσ και την Έλλης δίπλα.
μοιάζουν πολύ.


Από την Έλλης ξεκίνησα makism, και κατέληξα στην Έρσης. Επιμένω :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Teacher είπε:
Teacher όντως αυτό πρέπει να είναι το σπίτι του γλύπτη στην "ΨΕΥΤΡΑ"! πολλά πολλά ΜΠΡΑΒΟ!! :thanx2: .. μου έδωσες μεγάλη χαρά! το σημείο πάντως που στεκόταν η Βουγιουκλάκη, νομίζω ότι είναι το ίδιο ακριβώς με σήμερα (μπροστά από την κυκλική πλατεία).. άλλωστε ποτέ δεν έδειξαν πλάνο με τα δύο σημεία (σπίτι κι αυτοκίνητο).. το αυτοκίνητο βρισκόταν αρκετά πιο κάτω από το σπίτι και για αυτό και μόνταραν τις σκηνές. Αν παρατηρήσεις στην ταινία ακριβώς πίσω από την Αλίκη που περιμένει στο αυτοκίνητο, ο δρόμος με το διερχόμενο αυτοκίνητο είναι η Λεωφόρος Θησέως.

Όσον αφορά το σπίτι στην "Η Λίζα και η Άλλη" (Έρσης 4), δεν μπορώ να διακρίνω ποιο είναι.. δεν βρίσκω και κάποιο με ομοιότητες.. είναι και η βλάστηση πολύ πυκνή.. μήπως μπορείς να βάλεις μια φωτό?

Μας λείπει και το σπίτι της Αλίκης στην 'ΨΕΥΤΡΑ'.. σίγουρα κάπου εκεί κοντά είναι κι αυτό.

Hannele μου μην μου στεναχωριέσαι κι άσε το κεφάλι μακριά απ' τον τοίχο!χιχι συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.. πόσο μάλλον σε σένα που έχεις ξεψαχνήσει όλο το λεκανοπέδιο πολλάκις!! :flower:
 
kyrbill είπε:
Teacher όντως αυτό πρέπει να είναι το σπίτι του γλύπτη στην "ΨΕΥΤΡΑ"! πολλά πολλά ΜΠΡΑΒΟ!! :thanx2: .. μου έδωσες μεγάλη χαρά!
OK τότε special αφιερωμένο στον kyrbill. Νομίζω ότι ήταν πιο "ελεύθερο" το μέρος της πλατείας χωρίς της ενδιάμεση βίλα. Τώρα το βλέπω πολύ γεμάτο και επι πλέον το σπίτι Αλεξανδράκη φαίνεται αρκετά πιο μακρυά από την πλατεία σε σχέση με την ταινία. Πιθανώς να είναι από το μοντάζ. Το σπίτι της Βουγιουκλάκη πρέπει να είναι αλλού. Για το σπίτι της Λίζας θα ανεβάζω φωτο αλλά οι συντεταγμένες που δίνω πατάνε ακριβώς στο σημείο που λέω
 
kyrbill είπε:
Hannele μου μην μου στεναχωριέσαι κι άσε το κεφάλι μακριά απ' τον τοίχο!χιχι συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.. πόσο μάλλον σε σένα που έχεις ξεψαχνήσει όλο το λεκανοπέδιο πολλάκις!! :flower:
Kyribill, σιγουρα το εχουμε ξαναδει σε ταινια! (το σπίτι της Μήτσης). Θα το θυμηθω!!!! :biglaugh:
 
Teacher είπε:
Το σπίτι της Βουγιουκλάκη πρέπει να είναι αλλού. Για το σπίτι της Λίζας θα ανεβάζω φωτο αλλά οι συντεταγμένες που δίνω πατάνε ακριβώς στο σημείο που λέω
Πήγα με τις συντεταγμένες που έδωσες Teacher αλλά βλέπω ένα σπίτι με ψηλό τοίχο και δεν μπορώ να διακρίνω το οίκημα από το street view. Για αυτό σε ρώτησα μήπως έχεις δει εσύ κάποια κοινά στοιχεία με αυτά του σπιτιού της ταινίας.. όπως είχες κάνει και με την 'ΨΕΥΤΡΑ'. Αλλά τελικά θα είναι αυτό που είπες κι εσύ ότι μάλλον πρέπει να έχει δεχτεί παρεμβάσεις και προσθήκες. Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ! :beer:

Ας ελπίσουμε ότι σύντομα θα βρούμε και το σπίτι της Αλίκης στην 'Ψεύτρα'.. καθώς επίσης και που αλλού έχουμε δει αυτό το σπίτι (της Μήτση) πριν σπάσει το κεφάλι της η Hannele!! :gdance:Keep calm Hannele.. σε χρειαζόμαστε! σίγουρα θα το θυμηθείς κι αυτό! :clap:
 
Παιδιά, το σπίτι ή τα σπίτια (δεν ξερουμε αν ειναι 1 ή 2) από τα Χτυποκάρδια στο θρανίο το/τα εχουμε βρει????

Λογικά εχουμε 2 σπίτια:

- το σπιτι που εμενε η Λίζα με τους γονεις της (βλέπουμε μονο τον κήπο του)

6.JPG

- και το σπιτι που εμεινε όταν παντρευτηκε.

6.JPG

Εχουμε και το σπιτι μιας συμμαθήτριας (όπου πηγαίνει και βρίσκει τα κορίτσια)

6.JPG

Ισως ομως να ήταν 1 σπίτι και απλά να το βλεπουμε σε διαφορετικές οπτικές γωνίες.

Συμφωνα με το σενάριο υποτιθεται οτι μενει κάπου Ψυχικό ή Φιλοθέη γιατί ακούμε σε διαλογους:

"Το ενδεικτικό σου απο το Λυκειο του Ψυχικού που μας ήρθες, μας εδινε την εντυπωση οτι εισαι αρίστη μαθήτρια!"


"Δεν πάω στο παλιό το Λύκειο. Πάω στο Κολλέγιο της Φιλοθέης που παει και η Ρούλα".


6.JPG

6.JPG
 
Φιλοθέη πρέπει να είναι, και στη φωτογραφία 2 ο λόφος να είναι η Ακρόπολη. Για ψάξτε στο λόφο της Φιλοθέης, κοντά στο σπίτι της Γιάννας, με θέα νότια.
 
Συνεχίζοντας ένα παλιότερο post της Hannele(#1186) σχετικά με το Κλωτσοσκούφι

συμπληρώνω και κάποια αλλα σημεία της ταινίας.

Εχουμε λοιπόν το σημείο που βρίσκει ο Αλεξανδράκης την Βουγιουκλάκη το οποίο είναι λίγο πριν την διασταύρωση Αμφιθέας και Ποσειδώνος New Movie (15).Movie_Snapshot.jpgμε κατεύθυνση προς Γλυφάδα.

Στις επόμενες φωτογραφίες ο Αλεξανδρακης εχει πάρει την Βουγιουκλάκη στο αυτοκίνητο και περνανε την διασταύρωση Ποσειδώνος και Αμφιθέας.Πισω και δεξια ο ανηφορικός δρόμος είναι η Αμφιθέας

New Movie (19).Movie_Snapshot.jpg

Μετά έχουμε την γειτονιά που την αφήνει ο Αλεξανδράκης μετα το φαγητό στην ψαροταβέρνα η οποια είναι στον Αλιμο.

Το αυτοκίνητο βρίσκεται στην παραλιακή στον Αλιμο με κατεύθυνση προς Πειραιά και λίγο πριν την διασταυρωση Ποσειδώνος και Αμφιθέας στριβει στην οδο Γρηγόρη Αυξεντίου.

New Movie (22).Movie_Snapshot.jpg

Το οικόπεδο αριστερά με αυτή την βάρκα στην μέση υπήρχε έτσι ακριβώς μέχρι το 2003-2004 περίπου.

Μετά το αυτοκινητο συνεχίζει και καταληγει στην διασταύρωση Γρηγ.Αυξεντίου και Θουκιδίδου.

Στα χωράφια που κοντοστέκει και μετά τρεχει η Βουγιουκλάκη σήμερα βρισκεται η Εθνική Τραπεζα ενω παλιά ηταν ενα κλασσικό στέκι για τους Καλαμακιώτες η καφετέρια «Σαμπρίνα».

New Movie (24).Movie_Snapshot.jpg

Το σπίτι πίσω δεξιά πίσω από τους κάδους και τα δένδρα παρόλο που έχει γίνει διώροφο με κάποιες μικρές αλλαγές είναι από τα λίγα που υπάρχουν ακόμα.

Στον ίδιο δρόμο διαδραματίζονται και οι σκηνές , αργότερα,που ο Αλεξανδράκης ψάχνει που μένει η Βουγιουκλάκη.

New Movie (28).Movie_Snapshot.jpg

Τώρα πάμε και στο σπιτι του Αλεξανδράκη που παιδευόμουν χρόνια για να το βρώ.

Το σπίτι βρίσκεται και αυτό στον Αλιμο στην γωνία Οδυσσέα Ανδρούτσου και Φιλελλήνων. Είναι σχεδόν το ίδιο με μόνη διαφορά ότι τότε είχε δύο καγκελόπορτες

ενώ τώρα έχει μίαNew Movie (36).Movie_Snapshot.jpg

Αυτή είναι η μία είσοδος που τώρα δεν υπάρχει.Το κτήριο που φαίνεται στο background είναι ένα σχολείο και είναι αυτό στον πορτοκαλί κυκλο στην φωτογραφία.

ALIMOS FILLEL.jpg

Αυτή είναι η άλλη καγκελόπορτα, που αν εξαιρέσεις ότι τότε μπορούσες να δείς πίσω από τα κάγκελα ενώ σήμερα όχι , είναι ολοιδια.

New Movie (6).Movie_Snapshot.jpg

Στον πορτοκαλί κύκλο είναι η γωνιακή υπάρχουσα καγκελόπορτα, στον μπλέ είναι η καγκελόπορτα που δεν υπάρχει σήμερα ,και στον κίτρινο είναι το παλίο σχολειο που τότε δεν παρεμβαλλόταν κανενα κτηριο αναμεσα στην βίλα και σε αυτό

ALIMOS androutsou airview a eisodos.jpg

Και τέλος μια γενική άποψη αυτών των σημείων

Στον πράσινο κύκλο βρίσκεται η βίλλα του Αλεξανδράκη, και στον κόκκινο, το σημείο που αφηνει,η ψαχνει ο Αλεξανδράκης την Βουγιουκλάκη.

alimos air view.jpg

alimos amfitheas before.jpg

ALIMOS AMFITHEAS.jpg

ALIMOS GRHGORIOU AYXENTIOU before.jpg

ALIMOS GRHGORIOU AYXENTIOU ARISTOTELOUS.jpg

ALIMOS GRHGORIOU AYXENTIOU thoykididoy..jpg

ALIMOS GRHGORIOU AYXENTIOU.jpg

New Movie (23).Movie_Snapshot.jpg

New Movie (25).Movie_Snapshot.jpg

New Movie (26).Movie_Snapshot.jpg

New Movie (27).Movie_Snapshot.jpg

ALIMOS androutsou 3.jpg

New Movie (32).Movie_Snapshot.jpg

New Movie (34).Movie_Snapshot.jpg

New Movie (4).Movie_Snapshot.jpg
 
Επιτέλους, είχα αρχίσει να ανησυχώ. Με τα δύσκολα που μας έχει βάλει η hannele με τα χτυποκάρδια (και ο makism με την Ωραία των Αθηνών) φοβήθηκα :) :) .

Μπράβο antonovar. :clap: :clap:. Δώσε συντεταγμένες γι' αυτό το τελευταίο σπίτι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα