Πού γυρίστηκαν οι ελληνικές ταινίες ; (1ο Μέρος)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
"Χτυποκάρδια στα Θρανία" (1963) ... συνέχεια

Θα ρίξω μια τρελή ιδέα

εμένα αυτό το μέρος δε μου θυμίζει Αττική (ούτε Υμητούς, ούτε Ακρόπολη, ούτε Φιλοθέη βλέπω πουθενά)

χτυποκαρδια.jpg

Το έργο γυρίστηκε ακριβώς το ίδιο και στα Τούρκικα, και μάλιστα από ότι έχω διαβάσει γυριζόντουσαν παράλληλα. Η ίδια σκηνή γυριζόταν στα Ελληνικά

με τους Έλληνες ηθοποιούς και μετά έπαιρναν τη θέση τους οι Τούρκοι και γυριζόταν και στα Τούρκικα

Δείτε το


Μόνο οι σκηνές από το σχολείο (το 1ο ΓΕΛ Αμαρουσίου που είπαμε στο #1481) είναι σίγουρα Ελλάδα. Είναι ακριβώς με τους ίδιους ηθοποιούς και με ντουμπλαρισμένα Τούρκικα

κατά τα άλλα στο Τούρκικο, παίζει η Βουγιουκλάκη με Τούρκους

Επειδή πήγανε που πήγανε στην Κωνσταντινούπολη....

Μήπως και το σπίτι είναι Τουρκία ? κάπου γύρω από την Κωνσταντινούπολη ? και κάνανε και αυτό το γύρισμα εκεί ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ καλη η σκέψη σου φίλε Teacher.

Σκεφτηκα ομως τα εξης για την Τουρκία:

1. Στους τιτλους ανεφερει οτι τα εσωτερικα γυρισματα εγιναν στο στούντιο Αλφα. Αρα λοιπον ήρθαν οι Τουρκοι εδω, στο ελληνικο στουντιο, για τις εσωτερικες σκηνες, τους οποιους και βλέπουμε ως κομπαρσους στην ελληνικη βερσιον στη σκηνη της δεξιωσης. (το εχω αναφερει εδω).

χθ1.jpg

2. Ο Αλεκος Σακελλαριος ειχε πει οτι στην Πολη εγιναν τα γυρισματα του ταξιδιου (δεν αναφερει για αλλο γυρισμα) και μαλιστα ειχαν και προβλημα με τη γλωσσα γιατί δεν καταλαβαιναν οι Τουρκοι οταν τους ελεγε, θελω εναν αμαξά, ενα που να παιζει ακορντεον κλπ. Το λεει εδω

3. Στην ελληνικη βερσιον, η Λιζα βγαινει απο το σπιτι που ζει ως παντρεμένη με την υπηρετρια (Τζόλυ Γαρμπή) για το σχολειο. Στην τουρκικη βερσιον δεν υπαρχει αυτή η σκηνή. Βγαινοντας απο το σπιτι, τρεχει μπροστά απο ενα παρκο το οποιο εχει στροφή και κατευθύνεται προς το σπιτι της Ξανθοπουλου που μαλλον ειναι το ιδιο σπιτι με το πατρικό της...

χθ5.JPG
 
hannele είπε:
Πολυ καλη η σκέψη σου φίλε Teacher.Σκεφτηκα ομως τα εξης για την Τουρκία:

1. Στους τιτλους ανεφερει οτι τα εσωτερικα γυρισματα εγιναν στο στούντιο Αλφα. Αρα λοιπον ήρθαν οι Τουρκοι εδω, στο ελληνικο στουντιο, για τις εσωτερικες σκηνες, τους οποιους και βλέπουμε ως κομπαρσους στην ελληνικη βερσιον στη σκηνη της δεξιωσης. (το εχω αναφερει εδω).

2. Ο Αλεκος Σακελλαριος ειχε πει οτι στην Πολη εγιναν τα γυρισματα του ταξιδιου (δεν αναφερει για αλλο γυρισμα) και μαλιστα ειχαν και προβλημα με τη γλωσσα γιατί δεν καταλαβαιναν οι Τουρκοι οταν τους ελεγε, θελω εναν αμαξά, ενα που να παιζει ακορντεον κλπ. Το λεει εδω

3. Στην ελληνικη βερσιον, η Λιζα βγαινει απο το σπιτι που ζει ως παντρεμένη με την υπηρετρια (Τζόλυ Γαρμπή) για το σχολειο. Στην τουρκικη βερσιον δεν υπαρχει αυτή η σκηνή. Βγαινοντας απο το σπιτι, τρεχει μπροστά απο ενα παρκο το οποιο εχει στροφή και κατευθύνεται προς το σπιτι της Ξανθοπουλου που μαλλον ειναι το ιδιο σπιτι με το πατρικό της...
καλά το #21 είναι εξαιρετικό ως παρατήρηση. Πολλά πολλά μπράβο !!

Είσαι προχώ στην ταινία. Πάω πάσο :)

καλά τώρα το πρόσεξα, έχετε ανοίξει ειδικό thread για την ταινία ?!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Teacher είπε:
καλά το #21 είναι εξαιρετικό ως παρατήρηση. Πολλά πολλά μπράβο !!
Είσαι προχώ στο έργο. Πάω πάσο :)

Σκεψεις κανουμε. Ολα παιζουν, τιποτα δεν αποκλειεται. Οπως πολυ σωστα ειπες αυτή η ταινια ειναι "αλλού για αλλού" στις τοποθεσίες γυρισμάτων. Μηπως ομως απο το δρομο οπου στριβει, θα μπορουσαμε να βγαλουμε καποια ακρη????

:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Απο το 2011 υπαρχει απο οτι βλεπω το thread. Υπαρχουν σχεδον για τις περισσότερες γνωστες ταινιες threads

Αυτο που μου κανει εντυπωση, ειναι η εισοδος του σπιτιου που εμενε οντας παντρεμενη. Το συζητούσαμε και το πρωι στα πιο πανω σχολια με τον kyrbill. Εισοδος-υπερπαραγωγή!! Παραξενο και ιδιομορφο, για να ειναι σπιτι. Μηπως ειναι εισοδος καποιου αλλου χωρου και οχι οικιας. Οπως προανεφερα, σαν στούντιο μου μοιαζει πιο πολυ, παρα για σπιτι...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω σε ποια περιοχή βρίσκεται η πολυκατοικία στην ταινία: Ένας Τρελός Τρελός Αεροπειρατής


ΤΑΙΝΙΑ2.jpg[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]

ΤΑΙΝΙΑ3.jpg

ΤΑΙΝΙΑ1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
takis369 είπε:
καλησπέρα παιδιά. Είμαι καινούργιος στο Forum. Είναι καταπληκτικά όλα αυτά που έχετε δημοσιεύσει. Έχω και εγώ μια φωτογραφία από το μαγαζί ρούχων του Ψάλτη στο βασικά καλησπέρα σας. Είναι στη Γ. Αυξεντίου στου Ζωγράφου. Προβολή συνημμένου 128384

Γρ. Αυξεντίου 67

έχεις απόλυτα δίκιο! δίπλα απο το συγκεκριμένο κατάστημα υπάρχει ακόμα καφετέρια... πιο δίπλα το ίδιο κατάστημα ειδών οικιακής χρήσεως και δίπλα σε αυτό το ιδιο εστιατόριο. :)

ελπίζω να δούμε περισσότερες τοποθεσίες γυρισματων από ταινιες του 80 στο μέλλον από αυτό το thread
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
takis369 είπε:
καλησπέρα παιδιά. Είμαι καινούργιος στο Forum. Είναι καταπληκτικά όλα αυτά που έχετε δημοσιεύσει. Έχω και εγώ μια φωτογραφία από το μαγαζί ρούχων του Ψάλτη στο βασικά καλησπέρα σας. Είναι στη Γ. Αυξεντίου στου Ζωγράφου.
Ως υπερήφανος πρώην Κουπονιώτης, και μάλιστα αν οι αριθμοί του street view είναι ακριβείς, ίσως και στο ίδιο τετράγωνο που είχε τον αριθμό 67 (εγώ έμενα σε κάθετο δρόμο) οφείλω να διαμαρτυρηθώ. Η Γρηγορίου Αυξεντίου είναι στα Άνω Ιλίσια, τα οποία μπορεί να βρίσκονται υπο Ζωγραφιώτικη κατοχή, αφού ανήκουν στο Δήμο Ζωγράφου, αλλά είναι ξεχωριστή συνοικία και μάλιστα ως οικισμός παλιότερη από του Ζωγράφου που ήταν κατσικοχώραφα και ερημιά όταν οι παππούδες μου γύρω στα 1920 αγόρασαν το σπίτι που γεννήθηκα (αρκετές δεκαετίες αργότερα) στα τότε Κουπόνια. Ήταν η κεντρική λεωφόρος των Άνω Ιλισίων άλλωστε, θυμάμαι που την αποκαλούσαμε απλά "η λεωφόρος" χωρίς να χρειάζεται περισσότερη διευκρίνιση. Μία ήταν η λεωφόρος (η προέκταση της Ούλοφ Πάλμε προς Ζωγράφου δεν είχε φτιαχτει ακόμη, ήταν ένας στενός δρόμος απο την Αυξεντίου και μετά)
 
Μ' αυτά που λέει ο elephadas μου ήρθε μια ιδέα

Υπάρχει μέσα στο forum κάποιο thread όπου κάποιος να μπορεί να ανεβάσει παλιές φωτογραφίες προσωπικές από διάφορες περιοχές ?

Για παράδειγμα ο elephadas θα μπορούσε να μας δώσει κάποιες προσωπικές φωτος από τα Κουπόνια του 1920

Eίμαι για παράδειγμα από την Αγ. Παρασκευή, οι γονείς μου έμεναν από το 1920 στην περιοχή και έχω παλιές φωτογραφίες

Μπορεί να θέλω να τις μοιραστώ μαζί σας.

Είναι ο Μάκης από το λόφος Σκουζέ, μπορεί να θέλει να ανεβάσει κάποιες από τις παλιές φωτογραφίες της Ευαλκίδου :)

ή από τον λόφο με την παλιά εκκλησία :)

Κάτι τέτοιο θα βοηθούσε πολύ και στο δικό μας thread

Παρεπιπτόντως makism αν έβγαλες φωτογραφία την πόρτα της Λεχώβου στείλτη μου με κάποιο τρόπο (pm) ή ανέβασέ την στο thread, γιατί θέλω πολύ να τη δω ολόκληρη :)

(Φυσικά μην αρχίσουμε να ανεβάζουμε χιολιοπεγμένες φωτος που είναι ήδη στο internet)

Αν υπάρχει ήδη τέτοιο thread στείλτε κάποιο link, αν όχι σκεφτείτε το (kambia ? katerinak ?)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Teacher είπε:
Μ' αυτά που λέει ο elephadas μου ήρθε μια ιδέα
Υπάρχει μέσα στο forum κάποιο thread όπου κάποιος να μπορεί να ανεβάσει παλιές φωτογραφίες προσωπικές από διάφορες περιοχές ?

(...)
Υπάρχουν μερικά θέματα, που εμπλουτίζονται τόσο με φωτός από το internet, όσο και με προσωπικές.

Π.χ. Δες εδώ:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?22775

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?10496

Ενώ ειδικά θέματα με φωτός και αναμνήσεις από διάφορες περιοχές, μπορείς να βρεις και στο υποφόρουμ: Η ζωή στα 80s -> Culture / Lifestyle -> Συνοικίες / Κτήρια / Αρχιτεκτονική

Π.χ. Ρετρό Αμπελόκηποι: http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?9802

Ξεκίνα με αυτά, κι αν θες κάτι ποιο συγκεκριμένο ή δε βρεις θέμα που να σε καλύπτει, μπορείς να το ξεκινήσεις εσύ! ;)
 
Το ειχα φτιαξει εδω καιρό και το ειχα ξεχασει στο δισκο του Η/Υ :xm:

Γιακουμής, μια Ρωμέικη καρδιά (1970)

Ο πρόσφυγας Πόντιος Γιακουμής Τζοανογλου (Νίκος Ξανθόπουλος) μένει μαζί με άλλους συντοπίτες τους στον Πειραιά και εργάζεται ως χαμάλης στο λιμάνι.

Απο τις μετρημένες στα δάχτυλα εξωτερικές σκηνές της ταινίας, βλέπουμε φυσικά τι αλλο;;...τον Πειραιά.

χωρίς τίτλο3.jpg

Τερψιθέα, Λεωφόρος 2ας Μεραρχίας. Δεξιά και αριστερά οι κήποι της Τερψιθεας.

Διακρινεται η συμβολή με την οδο Κολοκοτρώνη αμέσως μετα τους κήπους, και στο βαθος η 2ας Μεραρχιας συναντάει την Ακτή Μιαούλη.

Την εποχη εκείνη, το κομμάτι αυτο της 2ας Μεραρχίας (μεταξύ Ηρώων Πολυτεχνείου και Κολοκοτρωνη) ήταν πεζόδρομος και υπήρχαν σκάλες. Συμφωνα με την wikipedia οι μαρμάρινες σκάλες αφαιρέθηκαν από το Δημαρχο Σκυλίτση προκειμένου να δημιουργηθεί η σημερινή λεωφόρος που ενώνει σήμερα το λιμάνι Ζέας (Πασαλιμάνι) με το κυρίως λιμένα του Πειραιά (Ακτή Μιαούλη).

χωρίς τίτλο2.jpg

Ο Γιακουμής στέκεται στη γωνία της Λεωφορου Ηρώων Πολυτεχνείου (τότε Λεωφόρος Βασιλεως Κωνσταντινου Β) με την 2ας Μεραρχίας. Πίσω του διακρίνονται οι σκάλες της 2ας Μεραρχίας.

χωρις τιτλο 4.jpg

Ο Γιακουμής βρισκεται στην Ακτή Ποσειδωνος, στη πύλη για τα βαπορια του Αργοσαρωνικου (Αιγινα, Μεθανα κλπ) και στο βαθος διακρίνεται το μεγαλο κτιριο της Ακτή Τζελεπη και η πλατεία Καραισκάκη.

(σ.σ. Tο σημειο αυτό του κτιρίου της Ακτής Τζελεπη το εχουμε δει ξανα στην ταινια Κλωτσοσκουφι στο post 1186 όπου διπλα στο εν λόγω κτίριο, ήταν το οικημα με το γραφειο του εφοπλιστή Τζώρτζη Βεγγελη/Α.Αλεξανδρακη)

χωρίς τίτλο1.jpg

Ο Γιακουμής βρισκεται στην Ακτή Μιαούλη, στην πύλη οπου σήμερα από αυτο το σημειο φευγουν τα βαπόρια για τις Δυτικές Κυκλάδες. Ειναι το σημειο, της Ακτης Μιαούλη οπου συνταντάει την Λεωφορο 2ας Μεραρχιας.
 
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, Hannele!!! Λόγω Ξανθόπουλου, δεν έχω δει ποτέ την ταινία, αλλά λόγω Πειραιά, θα θυσιαστώ!!!! :D
 
teacher νομίζω το βρήκα το σπίτι από την Ωραία των Αθηνών.


κάνω την τελευταία διασταύρωση και θα αναρτήσω σημεία και φωτο.


Teacher είπε:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
makism είπε:
teacher νομίζω το βρήκα το σπίτι από την Ωραία των Αθηνών.
κάνω την τελευταία διασταύρωση και θα αναρτήσω σημεία και φωτο.
Άντε άντε !!!!!!!!!!!! ΑΓΩΝΙΑ !!!!!!!!!
 
Η ωραία των Αθηνών.

Τελικά teacher είχες δίκιο ότι έχει ανέβει και πάνω από τις γραμμές τρένου του λόφου Σκουζέ.

Ύστερα από πολλές ώρες έρευνα, ηλεκτρονικά για την χαρτογράφηση των δρόμων και από κοντά με πολλές βόλτες (ευτυχώς έχω πετρέλαιο), κατέληξα ότι τα πλάνα δεν μπορεί να είναι εκεί κοντά.

Με το ''σκούντημα'' του teacher (πάνω από τις γραμμές τρένου ), και με τις άλλες ταινίες του Τσιφόρου κοντά χρονολογικά που έχουν γυριστεί γύρω από το κέντρο, άρχισα να ψάχνω λίγο παραπάνω και έφτασα στην κυψέλη που βρήκα κατα λάθος το σπίτι του - Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα κι ο κοντός- (θα βάλω Φώτο σε επόμενο) και εκεί κοντά στην οδό Τιτάνων 7 ήταν το σπίτι της Βασιλειάδου.

Έχει μείνει μόνο το διπλανό Τιτάνων 9 με λίγες αλλαγές και το απέναντι Τιτάνων 4 όπως ήταν τότε.

Δείτε το σίδερο (λασπωτήρας) στην εξώπορτα έχει μείνει όχι απλώς ίδιος, είναι ο ίδιος μαζί με φρεάτιο ΕΥΔΑΠ, λούκια, και το σχέδιο στον τοίχο.

Τιτάνων 9

6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

10.jpg

Τιτάνων4

11.jpg

12.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα κι ο κοντός.

 

κάπου είχαμε αναφέρει για τα πλάνα στα καμένα βούρλα.

Συμπληρώνω,

Το σπίτι που έμενε ο Κλέαρχος είναι το ίδιο από το δόλωμα με Βουγιουκλάκη.

 

Ευελπίδων 18.

1.jpg2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
makism είπε:
Η ωραία των Αθηνών.
Τελικά teacher είχες δίκιο ότι έχει ανέβει και πάνω από τις γραμμές τρένου του λόφου Σκουζέ.

Ύστερα από πολλές ώρες έρευνα, ηλεκτρονικά για την χαρτογράφηση των δρόμων και από κοντά με πολλές βόλτες (ευτυχώς έχω πετρέλαιο), κατέληξα ότι τα πλάνα δεν μπορεί να είναι εκεί κοντά.

Με το ''σκούντημα'' του teacher (πάνω από τις γραμμές τρένου ), και με τις άλλες ταινίες του Τσιφόρου κοντά χρονολογικά που έχουν γυριστεί γύρω από το κέντρο, άρχισα να ψάχνω λίγο παραπάνω και έφτασα στην κυψέλη που βρήκα κατα λάθος το σπίτι του - Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα κι ο κοντός- (θα βάλω Φώτο σε επόμενο) και εκεί κοντά στην οδό Τιτάνων 7 ήταν το σπίτι της Βασιλειάδου.

Έχει μείνει μόνο το διπλανό Τιτάνων 9 με λίγες αλλαγές και το απέναντι Τιτάνων 4 όπως ήταν τότε.

Δείτε το σίδερο (λασπωτήρας) στην εξώπορτα έχει μείνει όχι απλώς ίδιος, είναι ο ίδιος μαζί με φρεάτιο ΕΥΔΑΠ, λούκια, και το σχέδιο στον τοίχο.

Τιτάνων 9
Καλά είσαι ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΤΙΤΑΝΑΣ !!!!!!! ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ΤΙΤΑΝΑ :bow: :bow:ΕΕΕΕΕΕΥΓΕΕΕΕΕΕΕ :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: MAKISM - MAKISM :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :award:
 
makism είπε:
Η ωραία των Αθηνών.
Τελικά teacher είχες δίκιο ότι έχει ανέβει και πάνω από τις γραμμές τρένου του λόφου Σκουζέ.

Ύστερα από πολλές ώρες έρευνα, ηλεκτρονικά για την χαρτογράφηση των δρόμων και από κοντά με πολλές βόλτες (ευτυχώς έχω πετρέλαιο), κατέληξα ότι τα πλάνα δεν μπορεί να είναι εκεί κοντά.

Με το ''σκούντημα'' του teacher (πάνω από τις γραμμές τρένου ), και με τις άλλες ταινίες του Τσιφόρου κοντά χρονολογικά που έχουν γυριστεί γύρω από το κέντρο, άρχισα να ψάχνω λίγο παραπάνω και έφτασα στην κυψέλη που βρήκα κατα λάθος το σπίτι του - Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα κι ο κοντός- (θα βάλω Φώτο σε επόμενο) και εκεί κοντά στην οδό Τιτάνων 7 ήταν το σπίτι της Βασιλειάδου.

Έχει μείνει μόνο το διπλανό Τιτάνων 9 με λίγες αλλαγές και το απέναντι Τιτάνων 4 όπως ήταν τότε.

Δείτε το σίδερο (λασπωτήρας) στην εξώπορτα έχει μείνει όχι απλώς ίδιος, είναι ο ίδιος μαζί με φρεάτιο ΕΥΔΑΠ, λούκια, και το σχέδιο στον τοίχο.


Μπράβο Makism! Ήμουν έτοιμη να πεταχτώ αυτές τις μερες να το ψάξω λίγο μια που έφτιαξε ο καιρός αλλά με πρόλαβες. Είχα κάνει μια μικρή αναφορά στο #1304 για κάποια εξωτερικά της ταινίας επειδή περνώ συνέχεια από εκεί αλλά είναι αρκετά παλιό το ποστ και μάλλον ξεχάστηκε. Κρίμα για τα καύσιμά σου δηλαδή. Θα μπορούσα να είχα βοηθήσει περισσότερο. Πάντως ότι έχει να κάνει με Κυψέλη ή Κάτω Πατήσια ανα πάσα στιγμή μη διστάσετε να το ζητήσετε. Τα ψαχνω κι εγώ αλλά μερικές φορές με τρώνε οι υποχρεώσεις και ξεχνιέμαι. Εννοείται ότι αύριο θα περάσω από κει να το δω και live.

Μια που λέμε για την περιοχή έχω βάλει στο πρόγραμμα να ψάξω τον Θόδωρο με το Δίκανο. Οι πληροφορίες μου λένε κάτι για την πλατεία Καραμανλάκη κοντά στην Κνωσσού. Θα δούμε.

Και πάλι ευχαριστούμε για τον κόπο!
 
Ο Θόδωρος και το δίκανο (1962)

Bajar σωστές οι πληροφορίες σου.

το σπίτι του Φωτόπουλου ήταν στην Λευκωσίας 51-53.

Εκεί έχει μείνει μόνο το γωνιακό κτίριο Λευκωσίας και Κύπρου.

λευκωσιασ και κνωσου.jpg

Bajar είπε:
Μπράβο Makism! Ήμουν έτοιμη να πεταχτώ αυτές τις μερες να το ψάξω λίγο μια που έφτιαξε ο καιρός αλλά με πρόλαβες. Είχα κάνει μια μικρή αναφορά στο #1304 για κάποια εξωτερικά της ταινίας επειδή περνώ συνέχεια από εκεί αλλά είναι αρκετά παλιό το ποστ και μάλλον ξεχάστηκε. Κρίμα για τα καύσιμά σου δηλαδή. Θα μπορούσα να είχα βοηθήσει περισσότερο. Πάντως ότι έχει να κάνει με Κυψέλη ή Κάτω Πατήσια ανα πάσα στιγμή μη διστάσετε να το ζητήσετε. Τα ψαχνω κι εγώ αλλά μερικές φορές με τρώνε οι υποχρεώσεις και ξεχνιέμαι. Εννοείται ότι αύριο θα περάσω από κει να το δω και live. Μια που λέμε για την περιοχή έχω βάλει στο πρόγραμμα να ψάξω τον Θόδωρο με το Δίκανο. Οι πληροφορίες μου λένε κάτι για την πλατεία Καραμανλάκη κοντά στην Κνωσσού. Θα δούμε.

Και πάλι ευχαριστούμε για τον κόπο!
Screenshot 2015-03-08 20.14.44.jpg

Screenshot 2015-03-08 20.14.40.jpg

Screenshot 2015-03-08 20.14.48.jpg
 
makism είπε:
Η ωραία των Αθηνών.


Ο Κλέαρχος, η Μαρίνα κι ο κοντός.


Ο Θόδωρος και το δίκανο (1962)

MAKISMMMMMMMM!!! :award: Είχαμε καιρό να σε δούμε.. το περίμενα το χτύπημα!!.. τόσο μεγάλο όμως όχι!! ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ!!.. :worship: :worship: :worship: Δεν έχω λόγια!! Ίσως τα μεγάλα γραφεία ερευνών αν ψάχνουν για 'λαγωνικά'!! :thumbup: Χίλια ευχαριστώ για τον κόπο και τον χρόνο σου αλλά και το χρήμα που διέθεσες.. (πετρέλαιο ξε-πετρέλαιο, δύσκολες εποχές και για αυτό!!)χιχι :thanx2:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα