Προέλευση του nick-name σας ;

ILIA

απο το Zelda Twilihgt Princess!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
(επιτελους, ηρθαν Zelda players !!)
 
(κι εγώ νόμιζα ότι την κοπέλα τη λένε Μαρία Ηλία, είχε βάλει δηλαδή το ονοματεπώνυμό της για nickname)
 
Έπεσες έξω Ρήγα. Αυξάνονται βλέπω οι Βεργιωτάδες. Χαίρομαι ιδιαίτερα για αυτό.
 
Paspartoo είπε:
(επιτελους, ηρθαν Zelda players !!)
Επιτέλους βρήκα έναν gamer Zelda!!! Φανατική εδώ και 12 χρόνια...

Rygar είπε:
(κι εγώ νόμιζα ότι την κοπέλα τη λένε Μαρία Ηλία, είχε βάλει δηλαδή το ονοματεπώνυμό της για nickname)
Πολύ ωραίο!

tsalk είπε:
Έπεσες έξω Ρήγα. Αυξάνονται βλέπω οι Βεργιωτάδες. Χαίρομαι ιδιαίτερα για αυτό.
Tsalk επιτέλους υποστήριξη :flower:
 
καλα... ας κανουμε μια στην Θεσ/κη που θα ερθει και ο Rygar (μετα τις εξετασεις ομως ετσι..?) και παμε και απο Βεροια μερια.

κανεις απο Τρικαλα...? :( Για ποσο ακομη θα ξενιτευομαι για να παρευρεθω σε συναντηση. (οχι πως μου κακοπεφτει βεβαια.. ;) )
 
Λορένα είπε:
κανεις απο Τρικαλα...? :( Για ποσο ακομη θα ξενιτευομαι για να παρευρεθω σε συναντηση. (οχι πως μου κακοπεφτει βεβαια.. ;) )
Αφού τρελαίνεσαι να σουλατσάρεις, πάντα βρίσκεσαι η στην Θεσσαλονίκη η στην Αθήνα.
 
tsalk είπε:
Ωραία η επόμενη συνάντηση στήν Βέροια να γίνει.
Τέλεια!

Λορένα είπε:
καλα... ας κανουμε μια στην Θεσ/κη που θα ερθει και ο Rygar (μετα τις εξετασεις ομως ετσι..?) και παμε και απο Βεροια μερια.
κανεις απο Τρικαλα...? :( Για ποσο ακομη θα ξενιτευομαι για να παρευρεθω σε συναντηση. (οχι πως μου κακοπεφτει βεβαια.. ;) )
Αγαπητή Λορένα νομίζω πως θα αντέξεις για ακόμα μία φορά :)
 
Η serano ήταν και είναι η αγαπημένη μου σοκολάτα από παλιά, αλλά όταν το δοκίμασα σε άλλα φόρουμ ήταν πιασμένο κι έτσι έπρεπε να βάλω και κάτι άλλο, οπότε κόλλησα τα 3 τελευταία ψηφία του κινητού μου... Απλό κι εύκολο για να το θυμάμαι! ;)
 
Το Χριστίνα , είναι το δεύτερό μου όνομα. Παρόλο που ακούστηκε μόνο στην βάφτισή μου (ούτε στο ληξιαρχείο δεν δηλώθηκε επίσημα :( ) τα τελευταία 7 χρόνια θέλω να το χρησιμοποιώ (για συναισθηματικούς λόγους)
 
Οπως δειχνει και το Avatar μου, το ψευδωνυμο το πηρα απο τον Doctor Who, απλα επειδη το DoctorWho σε αλλο φορουμ το ειχαν ηδη καβατζωσει, ειπα να κρατησω το

Doctor και να κολλησω διπλα τον πλανητη προελευσης του. Δηλαδη τον Gallifrey. (με 2 L γραφεται αλλα το εγραψα λαθος την πρωτη φορα και απο τοτε συνεχιζω ετσι).
 
το skinman επειδη ειμαι skinhead;).... απλα :p :p
 
nightrider (nox στα Λατινικά σημαίνει νύχτα)
 
Στακόβιος, ελληνικότατο και σύνθετο.

Το πρώτο συνθετικό είναι από μέρος του χαϊδευτικού του μικρού μου ονόματος, το οποίο δεν θα αποκαλύψω.

Το δεύτερο από το -βιος: αυτός που ζει (βλ. μηχανόβιος). Η αδερφή μου και ο γαμπρός μου με φώναζαν έτσι από τις αρχές του 1990 μέχρι που εισήλθα στην οικογένεια των Ρετρομάνιακς και με φωνάζουν stakovios (άκλιτο) ή και Στακόβιε (κλητική).
 
Έτσι διαβάζαμε μικροί εγώ και η παρέα μου, τον παίκτη ράιγιου απο το street fighter! :D Ναι δεν τα πηγαίναμε πολύ καλά με τα αγγλικά...
 
RIO είπε:
Έτσι διαβάζαμε μικροί εγώ και η παρέα μου, τον παίκτη ράιγιου απο το street fighter! :D Ναι δεν τα πηγαίναμε πολύ καλά με τα αγγλικά...
Και εμένα που είχε πάει το μυαλό μου σε Βραζιλία ή έστω Πάτρα! :)
 
Οταν άρχισα να ασχολούμαι με μινιατούρες, είδα πως πολλοί συχνά σε sites και e-shops χρησιμοποιοούσαν τη λέξη tiny=μικροσκοπικός. Και επειδή οι μινιατούρες και τα παιχνίδια μου είναι ο δικός μου μικρόκοσμος, έφτιαξα το My tiny world! :)
 
RAID 0

RAID 0 (striped disks) distributes data across multiple disks in a way that gives improved speed at any given instant. If one disk fails, however, all of the data on the array will be lost, as there is neither parity nor mirroring. In this regard, RAID 0 is somewhat of a misnomer, in that RAID 0 is non-redundant. A RAID 0 array requires a minimum of two drives. A RAID 0 configuration can be applied to a single drive provided that the RAID controller is hardware and not software (i.e. OS-based arrays) and allows for such configuration. This allows a single drive to be added to a controller already containing another RAID configuration when the user does not wish to add the additional drive to the existing array. In this case, the controller would be set up as RAID only (as opposed to SCSI only (no RAID)), which requires that each individual drive be a part of some sort of RAID array
 
Πίσω
Μπλουζα