Προέλευση του nick-name σας ;

Πω πω....Συγκινήθηκα τώρα manos426f με το avatar σου…Το Loom το είχα αγοράσει original στην amiga

ακριβώς όπως στην φωτογραφία!Τετοια παιχνίδια δεν θα ξαναβγούν!
 
Mια και σας αρεσε το avatar,ας ξυπνησω μερικες μνημες και εντονες συγκινησεις.....

Κυριοι,ΤΟ adventure.....οτι αλλο και να πω θα ειναι περιττο....
 
Tοτε θα σας αρεσει κι αυτο....
 
Ναι συμφωνώ απόλυτα φίλε μου!!!!!
 
Εχετλαίε πολλές ημέρες τ'ωρα σκεφτόμουν να ξεκινήσω αυτό το thread, αλλά δεν είχα χρόνο για να μπω να κάνω δημοσιεύσεις και με πρόλαβες :)

To nick μου είναι από την ομώνυμη ταινία του 1985.

http://www.fable.com/ladyhawke.html
 
Καμιά σχέση με τον Optimus prime των transformers. Απλώς όταν ξεκίνησα να ασχολούμαι με την demoscene, σκέφτικα ένα nick που έχει σχέση με το code optimization, με το οποίο είμαι τρελαμένος. Όχι τόσο φανταζέ.. :p

υ.γ. Και το avatar μου είναι από το Second Reality των Future Crew.
 
Καλώς ήρθες Optimus στην retro παρέα μας.Καλώς ήρθες πατρίδα.........
 
μα φυσικα απο την μεγιστη καλτ φiγουρα, τον τεραστιο ηθοποιο της εποχης της βιντεοκασσετας Τασο Προυσαλη, ο οποιος κοσμει κ το αβαταρ μου
 
ΤΑΣΟΣ ΠΡΟΥΣΑΛΗΣ είπε:
μα φυσικα απο την μεγιστη καλτ φiγουρα, τον τεραστιο ηθοποιο της εποχης της βιντεοκασσετας Τασο Προυσαλη, ο οποιος κοσμει κ το αβαταρ μου

:thumbup:
 
Λόγω bdsm lifestyle επέλεξα το Dominion (επίσης αγαπημένο anime το Dominion Tank Police)

H αρχική μου σκέψη είναι το λογοπαίγνιο (που ιωθέτησα από τα 13 μου) του πραγματικού επωνύμου μου (Τσάκαλος) δηλ Jackalman (κακός ήρωας των μεταλαγμάτων εχθρών των Thundercats).. αλλά την απέριψα μιας και την έχω χρησιμοποιήσει πολλάκις αλλού
 
Εμένα είναι απλώς αρχικά ονόματος και επιθέτου... ντροπή... πολύ κοινότυπο... :(
 
Νομίζω είναι αυτονόητο, ωστόσο το nick μου το πήρα από το πιο αγαπημένο μου anime της παιδικής μου (και όχι μόνο) ηλικίας. Είναι από το Iga no Kabamaru, αλλά το μπα (κα μπα καρου) το ακούγαμε σαν πα (κα πα μαρου) και έτσι προτήμησα να μην το αλλάξω. Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι στα ιαπωνικά, η κατάληξη -maru δινόταν συνήθως σε μικρούς σαμουράι και δήλωνε ακριβώς αυτό, το αρχικό στάδιο του μαθητευόμενου (αν θυμάμαι καλά). Σίγουρα θα μπορούσα να βρω μια κυριολεκτική έννοια, αλλά προτημώ το nick σαν μια ακουστική ανάμνηση, παρά σαν μια σημασία.
 
από ένα θριλεράκι που γουστάρω τρελά με τη σιγκουίρνει γουίβερ (πω πω , στα ελληνικά φαίνεται χάλια το όνομα της :biglaugh: :animeek: ) την οποία επίσης γουστάρω πολύ (yeah , i'm an alien fun :thumbup: ) !!!
 
Από το όνομά μου (Βαγγέλης), αλλά όπως το καταχωρούσα στα high scores των arcades, που παίρνανε στις περισσότερες φορές τρεις χαρακτήρες.
 
απο το ονομα μου και το username μου στην πρώτη δουλειά μου
 
Απο το πιο αγαπημενο ρομποτ που περασε απο την μεγαλη οθονη. Μαζι με τον R2D2.
 
Το δικο μου νομιζω δεν χρειαζεται συστασεις.Παντως για οσους δεν ξερουν ειναι απο την ταινια 300 του frank miller
 
Χαχα μέχρι κ στους 300 υπήρχε ένας Γιάννης! είμαστε παντού!! :tease:

Tο δικό μου Nick ειναι απο τον Μεγάλο Joey Demaio!!!
 
Πίσω
Μπλουζα