Προέλευση του nick-name σας ;

To δευτερο μου ονομα και nickname μου στο hotmail/msn
 
...και είναι τυπογραφικό λάθος;

Βγαίνει από το Δομινίκη από το Δομ...κάτι Νίκη;
 
Αυτό το username μου είχαν δώσει στο Πολυτεχνείο Κρήτης το 1992. Εκ' τοτε...
 
Vagelis είπε:
...και είναι τυπογραφικό λάθος;Βγαίνει από το Δομινίκη από το Δομ...κάτι Νίκη;
Το κανονικο ονομα ειναι Δομνικη (γιορτη 8/1)....αλλα οι stars το αλλαζουν για να το κανουν πιο glam...εγω, που δεν ειμαι ουτε glam, ουτε star, δεν το αλλαζω ;)
 
Domniki είπε:
Το κανονικο ονομα ειναι Δομνικη (γιορτη 8/1)....αλλα οι stars το αλλαζουν για να το κανουν πιο glam...εγω, που δεν ειμαι ουτε glam, ουτε star, δεν το αλλαζω ;)
Μήπως προέρχεται από το συνδυασμό Δόμνα-Νίκη; Πάντως είναι πολύ ωραίο όνομα. Και το Δομινίκη είναι πολύ ωραίο.

Και το Rygar ωραίο είναι :D
 
Σιγουρα δεν προερχεται απο το Δομνα+Νικη: ειναι 1 ονομα απο μονο του :)

Δεν θα διαφωνησω: Και το Rygar ωραίο είναι :biglaugh:

Rygar είπε:
Μήπως προέρχεται από το συνδυασμό Δόμνα-Νίκη; Πάντως είναι πολύ ωραίο όνομα. Και το Δομινίκη είναι πολύ ωραίο.
Και το Rygar ωραίο είναι :D
 
Tο δικό μου, δεν είναι nick-name...είναι πραγματικό... όπως:

DINO JOFF (Για τους παλιούς) :confused:

DINO DINI (Για τους παλιούς επίσης) :D

DINO DE LAURENTIS (Μια απ'τα ίδια) :animangry:

DINO (Δεινόσαυρος - καμμία σχέση):eek:

Dino από το Κωνσταντίνος.... :)
 
DINO είπε:
Tο δικό μου, δεν είναι nick-name...είναι πραγματικό... όπως:
DINO JOFF (Για τους παλιούς) :confused:

DINO DINI (Για τους παλιούς επίσης) :D

DINO DE LAURENTIS (Μια απ'τα ίδια) :animangry:

DINO (Δεινόσαυρος - καμμία σχέση):eek:

Dino από το Κωνσταντίνος.... :)
Ομιλειτε Ελληνικα....DINO=δεινος=Τρομερος :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Η προσέγγισή μου ήταν ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ -> ΝΤΙΝΟΣ -> DINO, στα Εγγλέζικα και όχι GUS (ΚΩΣΤΑΣ) και επειδή δε μου αρέσει το GUS, μένω με το DINO... Τώρα, εάν το DINO κρατάει από τη ρίζα ΔΕΙΝΟΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!

Μου έφτιαξες το απόγευμα johnk10!!! :)

Ευχαριστώ... :)
 
DINO είπε:
Tο δικό μου, δεν είναι nick-name...είναι πραγματικό... όπως:
DINO JOFF (Για τους παλιούς) :confused:

DINO DINI (Για τους παλιούς επίσης) :D

DINO DE LAURENTIS (Μια απ'τα ίδια) :animangry:

DINO (Δεινόσαυρος - καμμία σχέση):eek:

Dino από το Κωνσταντίνος.... :)
Dino = Little Sword M Italian

Dinos = Diminutive Of Constantine M Greek

http://www.name-meanings.com/name-meanings/d.php?choice=meaning&gender=&s=220

καμια σχεση με το Dino=δεινο (ς) απλως ομοηχο

Υ.Γ.

τουλαχιστον εκ πρωτης οψης εκτος κι αν το μικρο σπαθι ονομαστηκε ετσι

απο το <<δεινος>>....
 
Well η αρχη του επωνυμου μου που για συντομα με φωναζαν pits + tsunami!! :)
 
Ε, δε νομιζω οτι χρειαζεται και συστασεις...
 
αμα μπειτε στο my space -wild machine- θα καταλαβετε........ :cool:
 
yazoo ηταν μεγαλο γκρουπ ηλεκτρονικης το 80....
 
Ήρα είπε:
κι η Εγνατία; :confused:

vaszio είπε:
Εμένα είναι απλώς αρχικά ονόματος και επιθέτου... ντροπή... πολύ κοινότυπο... :(
μην το λες.. το vaszio ακούγεται σαν όνομα κανενός φανταστικού ήρωα :thumbup: οπότε, μέσα είσαι!

Rygar είπε:
Το δικό μου είναι από το γνωστό παιχνίδι. Το έπαιζα ΜΑΝΙΩΔΩΣ στον 6128 μου. Η εικόνα του Μπενι Χιλ υφισταται λογω της τρέλας μου με το συγκεκριμένο κωμικό.
Rygar! Κορυφαίο;! Ακόμη παίζεται και γουστάρεις.. (viva mame)

Αν και να σου πω δεν κάθισα να το τερματίσω (ακόμη και στα mame δεν πατώ ποτέ continue.. ό,τι κάνω με ένα εικοσάρικο.. :D )

Εικόνα του Μπένι Χιλ; πού; εγώ βλέπω αυτόν τον σιδεροδόντη από κάποιο παλιό James Bond.. :whothehell:

Δημήτρης :user:

yazoo είπε:
yazoo ηταν μεγαλο γκρουπ ηλεκτρονικης το 80....
μου αρέσει το τραγούδι τους Mr. Blue. Στην Ολλανδία το είχε κάνει επιτυχία κάπου μέσα στο ʼ90, σε διασκευή ένας ομοφυλόφιλος καλλιτέχνης που είχε αρρωστήσει από aids. Παιζόνταν πολύ στο ραδιόφωνο..

Παρεπιπτόντως, φαντάζομαι πως δεν χρειάζεται να εξηγήσω και πολλά για το δικό μου. Διαστημόπλοιο Γκαλάκτικα, ψάχνουμε απεγνωσμένα για την Γη και τα μυαλά στα κάγκελα.. :headbangdude:

(ρε συ, δεν έχει ένα σμάιλι με το χαρακτηριστικό κράνος των πιλότων του Γκαλάκτικα!)

Δημήτρης :user:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλε Starbuck,ειναι προτιμοτερο για την καλυτερη εικονα του forum,να κανεις ενα post με πολλαπλα quotes,παρα πολλα post για να απαντας στο καθε μελος ξεχωριστα.... :)
 
Προερχόμενος από τη Σχολή Ικάρων, εθεωρείτο "μαγκιά" και "cool" να κόβουμε τα επώνυμα του καθενός στη μέση, ακόμα και πιο πίσω. Οι ιπτάμενοι το έκαναν κυρίως για να μπορούν να συνεννοηθούν άμεσα και γρήγορα στον ασύρματο. Όπως και να το κάνεις, αλλιώς είναι να φωνάξεις ένα "Παπαγεωργόπουλεεεεεε" και αλλιώς ένα "Παπ!", especially in the heat of the battle.

Η μόδα λοιπόν χτύπησε και τον γράφοντα, παρόλο που ποτέ δεν υπήρξε πετούμενος. Σε σημείο που να ουρλιάζεις το πραγματικό μου όνομα στο διάδρομο και να μην ακούω, σχεδόν επιδεικτικά, και μόλις φώναζες "Badge" να ξύπναγα. Ακόμα και σήμερα με ακολουθεί πιστά, και το έχω συνηθίσει.

Άσε που για το δικαιολογήσω του έχω γράψει το δικό του acronym

"BADGE = Born Another Defender of the Greek Empire" :)
 
Badge είπε:
"BADGE = Born Another Defender of the Greek Empire" :)
Eτσι οπως το θετεις,δεν ειχα σκεφτει οτι το δικο μου ονομα (manos) θα μπορουσε να ειναι το ακρωνυμιο του Macintosh operating system...!! :animeek: :eek:
 
Πίσω
Μπλουζα