Προς επίδοξους εθελοντές.

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας AEON
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Λογικό ήταν... :D

(γιαμα-γιαμα-γιαμα)
 
Moυ φαίνεται στο γρουσούζεψα λιγουλάκι από την πολύ αγωνία. :D

Εύχομαι ταχεία επισκευή!
 
Λοιπόν επειδή ο φίλος Stee αδυνατεί να τελειώσει το τεύχος 46, μου έδωσε ότι σελίδες έχει ήδη σκανάρει.

Υπάρχουν οι 27 σελίδες και μένουν οι υπόλοιπες.

Όποιος θέλει να αναλάβει την ολοκλήρωση του ας απαντήσει στο παρόν μήνυμα για να μην γίνει κάποιο μπέρδεμα και ας κατεβάσει τις ήδη υπάρχουσες σελίδες από εδω:

Pixel Τεύχος 46

Επίσης πάλι από τον Stee έχω το τεύχος 35 σχεδόν ολοκληρωμένο, όμως και σε αυτό λείπουν κάποιες σελίδες. Επειδή το μέγεθος είναι μεγάλο (93ΜΒ) και δεν υπάρχει λόγος να ανεβοκατεβαίνει συνέχεια, έκανα ένα πρόχειρο resize και ανεβάζω σε χαμηλότερη ανάλυση τις ήδη υπάρχουσες σελίδες, γιατί δεν είμαστε σίγουροι για την αρίθμηση.

Υπάρχουν οι 124 σελίδες και μένουν οι υπόλοιπες.

Όποιος θέλει να αναλάβει την ολοκλήρωση του ας απαντήσει στο παρόν μήνυμα για να μην γίνει κάποιο μπέρδεμα και ας κατεβάσει τις ήδη υπάρχουσες σελίδες από εδω:

Pixel Τεύχος 35
 
Πηρα σημερα το τροφοδοτικο απο το σκανερ μου και

θα συνεχισω το τευχος 33 το οποιο αφησα στην μεση

Αναλαμβανω εγω το 46 αφου το εχω και εγω!!

Το 35 το εχει ο φιλος μου στην αποθηκη δεν ξερω ακομα

ποτε θα μπορεσω να παω!!

Το θεμα ειναι οτι απο δευτερα αρχιζουν τα κανονια να χτυπανε!!!
 
ΟΚ!

To 46 έκλεισε και

για το 35 βλέπουμε...

Welldone my friend akmakas.

I was counting on YOU! :D
 
Στις 12.30 εχουμε νεο τευχος!! :D

Τελικο!!!! :D :D :D
 
Και 12 να το κανεις και 1 και 2 εμεις εδω θα μαστε περιμενοντας ;)

(respect)
 
akmakas είπε:
Στις 12 εχουμε νεο τευχος!! :D
Πριν από λίγη ώρα εδώ έγραφε 11, ελπίζω να μην συνεχίσεις

με τον ίδιο ρυθμό να αλλάζεις ημερομηνίες... :D :D :D
 
Ετοιμο και το τευχος του Pixel Νο 33!!Ο ΑΕΟΝ θα τριβει τα χερια του!

Να ξερετε πως οι σελιδες 21,22,27,28 ειναι ψιλοκομενες με ψαλιδι!

Εδω ισως ο ΑΑ+Να μπορεσει να βοηθησει!

Τωρα ξεκιναω το τευχος Νο 46 που ειχε αρχισει ο stee!

To τευχος αυτο οπως φαινεται στο εξωφυλλο παρουσιαζει ενα απο τα ποιο διασημα review

στην ιστορια των υπολογιστων Amiga VS Atari!!!!

pixel46az7.jpg
 
akmakas είπε:
Να ξερετε πως οι σελιδες 21,22,27,28 ειναι ψιλοκομενες με ψαλιδι!Εδω ισως ο ΑΑ+Να μπορεσει να βοηθησει!
ΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ... Σιγουρα κάτι θα παίζει , απλα τώρα άρχισα το καθηγητηλίκη "Τι το ήθελα στην ηλικία μου.. εγώ Locomotive Basic θέλω να γράφω" και ο χρόνος έχει γίνει είδος πολυτελείας... Very FUBAR.

Θα προσπαθήσω να θυμηθώ τις εκκρεμότητες το ΣΟΥΚΟΥ.

Ζζζζζ είμαι με 4 ώρες ύπνο αλλά θα σας διαβάσω.... Ενεργός δράσης πάλι με φωτογραφίες , ποστ, και άλλες εκπλήξεις σε 2 μήνες... :(

υ.γ. στείλτε μου pm με σελίδες προβληματικές (υγρασία, στυλουδιές, κομένες) για να scanνάρω.
 
...λοιπόν, θαυμάζω αυτήν την πολύ καλή συλλογική προσπάθεια που γίνεται για να σκαναριστούν τα διάφορα "προβληματικά" τεύχη !! ...πραγματικά δεν σας σταματάει τίποτα !! (...Ενώ εγώ, απο την πρώτη φορά κιόλας είχα "βάλει φρένο" όποτε συναντούσα κάποιο "στραπατσαρισμένο" τεύχος, όπως π.χ. το τεύχος 22 - το οποίο ευτυχώς αργότερα σκάναρε ο akmakas :) ).

Περιμένω με αγωνία τα σχόλια του Aeon για το τεύχος αυτό, που σίγουρα τον έχει "σημαδέψει"... :D
 
... και δεν είναι μόνο ο ΑΕΟΝ φίλτατε billy που έχει σημαδευτεί από το παρών τεύχος. Θυμάμαι ένα καλό καυγά που είχα ανάψει ανάμεσα στην geek team του σχολείου το καλοκαίρι εκείνο.

Ήταν και η τελευταία μας συνάντηση, μια και αργότερα χαθήκαμε αφού πέρασε ο ένας εδώ ο άλλος αλλού. Μια reunion προσπαθήσαμε να κάνουμε και τα αποτελέσματα ήταν άκρως απογοητευτικά. Δυστυχώς οι περισσότεροι έτρεχαν και δεν έφταναν, είχαν μετατραπεί σε ζόμπι.

Αλλά, φυσικά, ο πραγματικός νικητής της κόντρας ήταν ένας. Η Amiga!!!!!!
 
Amiga ζείς, εσύ μας οδηγείς!
 
Billy εκτος απο τα σχολια του ΑΕΟΝ θελουμε και τα δικα σου σχόλια ασφαλως! :)
 
Σαφώς να γράψει αν θέλει και ο billy, αλλά αυτήν την φορά επιτρέψτε μου να ανεβάσω (μάλλον αύριο) κατ' εξαίρεση πρώτα τα δικά μου.
 
Αυτο ειναι αυτονόητο...ασφαλώς και προηγείσαι ΑΕΟΝ!! ;)
 
..lol... έχω γίνει ο "φόβος και ο τρόμος" μου φαίνεται !! :D

...εννοείται ότι ο Aeon έχει τον πρώτο λόγο !! ;) (έχω δώσει υπόσχεση εδώ και μήνες - δείτε το 2ο post μου, στην σελίδα 3 του thread).

...άλλωστε πάντα μου αρέσει να διαβάζω τα σχόλια οποιουδήποτε μέλους πάνω στα διάφορα τεύχη του Πίξελ... (φανταστείτε όταν σκαναριστεί το τεύχος με το Kick Off, πόσος κόσμος θα γράψει... :D ).
 
billy και εγω ακομα δεν εχω αρχισει να κανω σχολια για τα τευχη!Ασφαλως οτι και να εγραφα δεν υπηρχε περιπτωση να τα διατυπωνα καλυτερα απο σενα(Δεν ειναι κοπλιμαν την αληθεια λεω)..Απλα περιμενω να ξεκαθαριστει το τοπιο απο τα πρωτα τευχη και να πω και εγω λιγα πραγματα! :D
 
... akmakas σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αν και κατ' εμέ δεν τίθεται θέμα διατύπωσης (μιά και ο καθένας έχει απλά διαφορετικό "στυλ" γραφής - και η δική μου χαρακτηρίζεται συχνά απο λογοδιάρροια, ή μάλλον "γραφοδιάρροια" - ειδικά τώρα τελευταία, το παρατράβηξα το σκοινί... :D ).

Θα χαρώ ιδιαίτερα (όπως χαίρομαι πάντα) όταν διαβάσω τα σχόλιά σου με τις εμπειρίες & τις αναμνήσεις σου. :)
 
Πίσω
Μπλουζα