Προς επίδοξους εθελοντές.

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας AEON
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
@akmakas

... ωπ, μιλάς;

Χαλαρώσαμε;

Νομίζεις ότι επειδή παντρεύεσαι θα σε λυπηθούμε;

Σκάναρε και μη μιλάς...

(άντε να συνηθίζεις τον έγγαμο βίο και τις διαταγές...) :D
 
Χε χε...Πιστεψε με ambu dare τωρα που ειδα πως επιτελους θα

κλεισει το κενο 1,10 απο τα pixel πηρα τετοια χαρα που θα σου πεταω

τευχη με ταχυτητα......akmakas!!!!!!! :D

Stee:Eχουμε κανενα νεο απο το τευχος 35?
 
cadet131 είπε:
Θα μπορούσαμε να κανονίσουμε κάποια συνάντηση για να σας δώσω τα τεύχη και να προχωρήσετε εσείς
Φίλε cadet131 ευχαρίστως να συννενοηθούμε μαζί την επόμενη εβδομάδα, αν δεν υπάρχει πρόβλημα, να σκανάρω εγώ τα τεύχη αυτά. Εννοείται πως δεν θα πάθουν το παραμικρό. Στείλε με PM την περιοχή σου να κανονίσουμε συνάντηση.
 
pooky(1) είπε:
Φίλε cadet131 ευχαρίστως να συννενοηθούμε μαζί την επόμενη εβδομάδα, αν δεν υπάρχει πρόβλημα, να σκανάρω εγώ τα τεύχη αυτά. Εννοείται πως δεν θα πάθουν το παραμικρό. Στείλε με PM την περιοχή σου να κανονίσουμε συνάντηση.

Καλώς. Θα σου στείλω ακριβείς οδηγίες την επόμενη εβδομάδα για να βρεθούμε.
 
Ωχ βλεπω τον pooky(1) να σκαναρει με ποιο γρηγορους ρυθμους απο ολους μας χε χε!!!
 
Akmakas λύσε μου σε παρακαλώ μια απορία σχετικά με το σκανάρισμα.

Τα Pixel είναι σχετικά εύκολο να σκαναριστούν μια και δεν ήταν βιβλιοδετημένα με κόλα στη ράχη τους, έτσι δεν είναι;

Αν έχουμε, όμως, ένα User ή ένα άλλο περιοδικό που δεν έχει πιαστεί με συνδετήρες αλλά είναι με "ράχη" και οι σελίδες είναι κολλημένες, ποιός θα ήταν ο καλύτερος τρόπος να σκαναριστεί;

Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος σχετικά με τα Pixel!
 
Καποια τευχη του Pixel κυριος απο το 80 και μετα εχουν κολλα

για δεσιμο...Αυτο ειναι προβλημα!!!

Το ιδιο δεσιμο το βρηκα στο περιοδικο που σκαναρα για τον

telamonas stokos ο κοσμος του Amstrad!!!!!

Σε αυτη την περιπτωση θελει απλα υπομονη και οχι βιαστικές

κινησεις...Βαζεις διπλα στο σκανερ ενα κουτι στο υψος του σκανερ

και ανοιγεις το περιοδικο οσο παει(Το καταλαβαινεις αλλωστε)!

Δεν κατεβαζεις το καπακι αλλα πατας προσεκτικα τις ακρες του

περιοδικου Αυτο που δεν μπορεις να αποφυγεις ειναι οι σκιες στην μια

πλευρα αλλα δεν πειραζει!!!!
 
Το τευχος του Pixel Νο 29 ειναι ετοιμο εχω στειλει το link στον ΑΕΟΝ

Επισης με την βοηθεια του ΑΑ+ που σκαναρε τα εξωφυλλα θα εχουμε στο φορουμ και το τευχος 17!!!

Τωρα θα πιασω το τευχος 82....με δεσιμο απο κολλα να δειτε πως μπορει να σκαναριστει αφοβα!!!!

0105wi1.jpg


Να πω την αληθεια δεν μου ειχε αρεσει καθολου το καινουριο στιλ που pixel μπλιαχ!!!
 
Θα ηθελα να ακακοινωσω πως λογο μετακομισης και αρκετων

εργασιων,το τευχoς που αρχισα να σκαναρω θα καθυστερησει λιγο

να τελειωσει.

Υπολογιζω πως απο τα μεσα Σεπτεμβριου η μηχανη akmakas θα παρει τις

κανονικες του στροφες!!!
 
Kανένα πρόβλημα αγαπητέ. Δεν υπάρχει καμμία πίεση.
 
στο μοναστηρακι ειχα πετυχει καποια τευχη απο pixel και user...τελος της ευδομαδας θα πεταχτω να δω τι παιζει
 
pepinos είπε:
στο μοναστηρακι ειχα πετυχει καποια τευχη απο pixel και user...τελος της ευδομαδας θα πεταχτω να δω τι παιζει
Δεν μας λες που στο μοναστηράκι τα είδες μπας και πεταχτούμε κι εμείς; :rolleyes:
 
AA+ είπε:
Δεν μας λες που στο μοναστηράκι τα είδες μπας και πεταχτούμε κι εμείς; :rolleyes:
παιρνεις τερμα την θησεως, και στριβεις επιτοπου δεξια, και αριστερα...στο τερμα του δρομου εχει 2 παλιατζιδικα με περιοδικα...ο ενας πλασαρει εξω οτι ειδους περιοδικα θελεις(βαβουρα.....μικυ μαους...κλπ)ειναι οπως κατεβαινεις τον δρομο για να βγεις στον τωρινοι πεζοδρομο παραλληλα τις θησεως απο αριστερα....στα δεξια σου......προς το τερμα του δρομου πριν τον τωρινο πεζοδρομο...θα το δεις

ειχα δει εκει pixel(και παλια τευχη και τευχη απο pixel new edition), καθως επεισης και καποια τευχη απο user
 
Pepino ειδες τευχη του Pixel και δεν τα αγορασες???

Ο μοντιε...καταστροφη!
 
Σήμερα πέρασα από το ELX και Ωωωω ... ως δια μαγείας ΟΛΑ τα Pixel είχαν εξαφανιστεί! ... Μιλάμε για 50-60 τεύχη. Φαίνεται ότι η ρετροκαρδιά χτυπάει δυνατά!!

@Pepinos Ελπίζω να το βρώ! :)
 
asxeto..piga kai egw sto elx,agorasa ena spectrum + xwris trofodotiko,agorasa metasximatisti kai telika o spectrum itan xalasmenos kai mou dwsan pisw ta lefta mou...

Poli evgenika paidia alla kai xalasmeno itan to checked mixanima kai xrewthika 15 euro gia ton metasximatisti kai KSENERWSA ENTELWS
 
Με μεγαλη χαρα βλεπω το billy να βγαζει τευχη του pixel!!!!

Αξιος φιλε μου!!!!

Συντομα μολις εγκατασταθω πληρως στο new home θα αρχισω και εγω

δουλεια!!!!!
 
Εγώ περιμένω ακόμα κάποιο καλό παιδί να μου τα φέρει για σκανάρισμα...

ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΟ ΑΥΡΙΟ...
 
Πίσω
Μπλουζα