Προσωπικές εμπειρίες από αγαπημένους μας ηθοποιούς

Nina_Ekavh είπε:
Αχ εγω ημουν!το κολλημενες να το παρω ως καλο? :p

Αχ το χα απορια αν το ειδατε τελικα!

Εγω ειμαι αυτη με το μενταγιον :)
Mε θυμήθηκες ε;;; Καλά το υποψιάστηκα λοιπόν! Το κολλημένη να το πάρεις ως καλό γιατί εγώ να δεις τι "κολλήματα" είχα κάποτε!!! :p

Ο πληθυντικός γιατί;;; (Αχ το χα απορια αν το ειδατε τελικα!) Σου φάνηκα τόσο μεγάλος;;; Δεν είμαι!!! #) :cry:
 
Απίστευτο!!!


Πρέπει να ανεβάσεις φωτογραφία από το περιβόητο μενταγιόν για να βεβαιωθούμε! :p
 
lass είπε:
Απίστευτο!!!
Πρέπει να ανεβάσεις φωτογραφία από το περιβόητο μενταγιόν για να βεβαιωθούμε! :p
Εγώ δε θα μείνω στο μενταγιόν αλλά θα μείνω στο γεγονός πως η συγκεκριμένη κοπέλα είναι μια πολύ όμορφη κοπέλα! Αυτά και τέλος για να μη βγαίνουμε και off topic! #)

(Τι σου είναι λοιπόν το retromaniax!...Βουνό με βουνό δε σμίγει!!! :D ).
 
tonytony είπε:
Mε θυμήθηκες ε;;; Καλά το υποψιάστηκα λοιπόν! Το κολλημένη να το πάρεις ως καλό γιατί εγώ να δεις τι "κολλήματα" είχα κάποτε!!! :p Ο πληθυντικός γιατί;;; (Αχ το χα απορια αν το ειδατε τελικα!) Σου φάνηκα τόσο μεγάλος;;; Δεν είμαι!!! #) :cry:
χααχχαχααχχα καταρχας με τα social media ολα προδιδονται :p youtube account ;)

Οχι απλα ο πληθυντικος ευγενειας επιβαλλεται σε ατομο που δεν σου εχει δωσει το δικαιωμα ενικου.

Νταξει οκ accepted :p


Lass
θες και τα ασορτι σκουλαρικια και το ασορτι δαχτυλιδι? :p

-Μεταξυ μας-δεν θυμομουν καν οτι φορουσα το μενταγιον της...!Πρεπει να ταν το παλιο,ενα γαλαζιο(?),γιατι εχω δυο...

tonytony είπε:
Εγώ δε θα μείνω στο μενταγιόν αλλά θα μείνω στο γεγονός πως η συγκεκριμένη κοπέλα είναι μια πολύ όμορφη κοπέλα! Αυτά και τέλος για να μη βγαίνουμε και off topic! #) (Τι σου είναι λοιπόν το retromaniax!...Βουνό με βουνό δε σμίγει!!! :D ).

Ναι εχεις δικιο..το παρακαναμε με τα off topic!Ας εστελνες κι εσυ ενα προσωπικο μηνυμα βρε παιδι μου!Εχω βρει κι αλλους γνωστους οποτε δεν εντυπωσιαζομαι ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα κι από μένα..! Είπα να γράψω κι εγώ τις εμπειρίες που δεν είναι και λίγες... :p ....!!

Καταρχή, να πω κι εγώ για τη Νένα Μεντή η οποία είναι ένα πραγματικά ΥΠΕΡΟΧΟ άτομο, όντως ενδιαφέρεται για τον συνομιλητή της

υπέρ του δέοντος τις περισσότερες φορές :p !! Την γνώρισα πριν 2 χρόνια στην Ευτυχία Παπαγιαννοπούλου και τη λάτρεψα. Μετά ακολούθησαν οι Σκηνοβάτες και το Τρίτο Στεφάνι.. Κάθε φορά που τη βλέπεις αυτή τη γυναίκα και μιλάς μαζί της θα σου προσφέρει και κάτι διαφορετικό..!

Στη συνέχεια είναι η Φιλαρέτη Κομνηνού!!Τη γνώρισα πριν από πέντε χρόνια και δεν μετανιώνω ούτε μια στιγμή γι αυτή μας τη γνωριμία.. Μπορεί να φαίνεται λίγο "δήθεν", της κουλτούρας και απόμακρη αλλά δεν έχει καμία απολύτως σχέση. Πάντα φιλική και πρόσχαρη, θα σε συμβουλέψει σε ό,τι τη ρωτήσεις και δεν ενδιαφέρεται τόσο για το "συγχαρητήρια" που θα ακούσει όσο για το τι παρατήρηση έχεις εσύ να της κάνεις πάνω σε αυτό που είδες..! ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ άνθρωπος... Κυρία με Κ κεφαλαίο!!

Έπειτα είναι η Ευαγγελία Μουμούρη για την οποία το μόνο που έχω να πω είναι ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΗ και ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΗ!!! Και ..... τα παιδια!! την ειδα στη Μαρινέλα, στους Σκηνοβάτες, στον Αττίκ και στη συναυλια της Μάνου

Ο Γρηγόρης Βαλτινός, στην αρχή τον είχα για πολύ στυλάκι κι έτσι αλλά έχει απίστευτο χιούμορ και είναι πάντα φιλικός με όλους!! Τον ειδα στο Ψηλα απ τη γεφυρα

Στο ίδιο έργο με το Βαλτινό ήταν και η Κερασία Σαμαρά, θα τη χαρακτήριζα ντροπαλή αλλά καθόλου απόμακρη και ψυχρή..!

Καρυοφυλλιά Καραμπέτη επιβεβαιώνω και εγώ ότι είναι πάρα πολύ προσιτή και ευχάριστη! Την είδα στην οπερα της πεντάρας

Σοφία Φιλιππίδου, :p μοναδική και στο είδος της και γενικά....Πρώτη φορά είδα άνθρωπο να είναι τοοοοοσο χαμένος στον κόσμο του!!

Η Αγορίτσα Οικονόμο είναι από τα νέα άτομα στο χώρο με αρκετά καλά έργα στο ενεργητικό της αλλά αφανής!! Την είχα δει στους Σκηνοβάτες και αργότερα στο Τρίτο Στεφάνι... Πάρα πολύ ντροπαλή αλλά ευγενική...!

Νίκη Παλληκαράκη υπερμετρα γλυκιά, προσιτή, ευγενική, με χιούμορ και καθόλου σνομπ!!!

και τέλος Βασιλική Ανδρίτσου!Άλλο περίμενα και άλλο είδα...Με την καλή έννοια παντα...Ντροπαλή με άτομα που δεν γνωρίζει, αλλά πρόσχαρη και με χιούμορ!!

Για τον Γιάννη Μπέζοδεν θα γράψω τίποτα...Μόνο μία λέξη θα πω... ΜΑΚΡΥΑ!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
aggelikaki είπε:
Καλησπέρα κι από μένα..! Είπα να γράψω κι εγώ τις εμπειρίες που δεν είναι και λίγες... :p ....!!
Καταρχή, να πω κι εγώ για τη Νένα Μεντή η οποία είναι ένα πραγματικά ΥΠΕΡΟΧΟ άτομο, όντως ενδιαφέρεται για τον συνομιλητή της

υπέρ του δέοντος τις περισσότερες φορές :p !! Την γνώρισα πριν 2 χρόνια στην Ευτυχία Παπαγιαννοπούλου και τη λάτρεψα. Μετά ακολούθησαν οι Σκηνοβάτες και το Τρίτο Στεφάνι.. Κάθε φορά που τη βλέπεις αυτή τη γυναίκα και μιλάς μαζί της θα σου προσφέρει και κάτι διαφορετικό..!

Στη συνέχεια είναι η Φιλαρέτη Κομνηνού!!Τη γνώρισα πριν από πέντε χρόνια και δεν μετανιώνω ούτε μια στιγμή γι αυτή μας τη γνωριμία.. Μπορεί να φαίνεται λίγο "δήθεν", της κουλτούρας και απόμακρη αλλά δεν έχει καμία απολύτως σχέση. Πάντα φιλική και πρόσχαρη, θα σε συμβουλέψει σε ό,τι τη ρωτήσεις και δεν ενδιαφέρεται τόσο για το "συγχαρητήρια" που θα ακούσει όσο για το τι παρατήρηση έχεις εσύ να της κάνεις πάνω σε αυτό που είδες..! ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ άνθρωπος... Κυρία με Κ κεφαλαίο!!

Στο ίδιο έργο με το Βαλτινό ήταν και η Κερασία Σαμαρά, θα τη χαρακτήριζα ντροπαλή αλλά καθόλου απόμακρη και ψυχρή..!

Σοφία Φιλιππίδου, :p μοναδική και στο είδος της και γενικά....Πρώτη φορά είδα άνθρωπο να είναι τοοοοοσο χαμένος στον κόσμο του!!

χχααχαχαχαχχ ελα ρεε!Δεν περιμενα τετοια αναφορα στη Φιλιιππιδου :p

Βλεπω μια ροπη προς τη Νενα και τη Φιλαρετη??τς τς τς ολα στη Κερασια ρε το χειμωνα! :p
 
*Nina_Ekavh αν θες στείλε μου στο inbox για την Σαμαρά (που θα εμφανίζεται κτλ)

Επιβεβαιώνω για τον Βαλτινό ότι είναι πολύ ευγενικός και καθόλου σνομπ.

Για τον Μπέζο τον τελευταίο χρόνο έχω την εντύπωση ότι είναι αρκετά απρόσιτος οπότε δεν με εκπλήσσει το σχόλιο.

Τζόυς Ευείδη: είναι φοβερη, πολύ ευγενική, η εικόνα που δείχνει τόσα χρόνια δηλαδή άνετη και με χιούμορ.

Ρένια Λουιζίδου: πολύ ευγενική και να υπογράψει και να φωτογραφηθεί, πολύ προσγειωμένη.

Ελισσάβετ Κωνσταντινίδου: όταν μαζεύτηκε κόσμος μετά την παράσταση για να υπογράψει και να βγάλει φωτογραφίες

με το κοινό τους έβαζε να διαλέξουν ή το ένα ή το άλλο και μάλιστα κάποιος που του υπέγραψε σε μια φωτογραφία της

πιο μετά στριμώχτηκε μαζί με άλλους να βγάλουν φωτογραφία και του το είπε ότι και καλά είχε ήδη διαλέξει το πρώτο.

Εντάξει είναι άνθρωποι και πρέπει να έχουμε κατανόηση και να μην τους κουράζουμε (κατά τη γνώμη μου δεν μπορούμε

να τους κακοχαρακτηρίζουμε αν π.χ. δεν υπογράψουν γιατί τους πληρώνουμε για την παράσταση και μόνο) αλλά εμένα μου

κακοφάνηκε που το τόνισε εξαρχής.

Κατερίνα Λέχου: πολύ καλή, ευγενική, όπως φαίνεται από τις συνεντεύξεις της δηλαδή είναι και λίγο σοβαρή.

Υβόννη Μαλτέζου: πολύ ευγενική και χαμηλών τόνων, έχει κάτι από την παλιά πάστα ηθοποιών.

Αλεξάνδρα Παντελάκη: το ίδιο με την Μαλτέζου. Πραγματικά δεν το περίμενα να είναι ανοιχτές με το κοινό (τουλάχιστον δεν

φαίνονται έτσι).

Κώστας Φλωκατούλας: πολύ ευγενικός, έχει κάτι αρχοντικό σαν άνθρωπος.
 
lass είπε:
*Nina_Ekavh αν θες στείλε μου στο inbox για την Σαμαρά (που θα εμφανίζεται κτλ)
Υβόννη Μαλτέζου: πολύ ευγενική και χαμηλών τόνων, έχει κάτι από την παλιά πάστα ηθοποιών.

Αλεξάνδρα Παντελάκη: το ίδιο με την Μαλτέζου. Πραγματικά δεν το περίμενα να είναι ανοιχτές με το κοινό (τουλάχιστον δεν

φαίνονται έτσι).

Κώστας Φλωκατούλας: πολύ ευγενικός, έχει κάτι αρχοντικό σαν άνθρωπος.
Οκ θα σου στειλω :)

Η Μαλτεζουν εχει εναν αερα...μια αυρα αριστοκρατικη!

Το Φλωκατουλα τον εχω πετυχει παγκρατι απειρες φορες και φαινεται πολυ καλος ανθρωπος!
 
Ο Φλωκατούλας όταν του ζήτησα να μου υπογράψει το πρόγραμμα επειδή είχε 2 φωτογραφίες

του με έβαλε να διαλέξω! Είναι πολύ ευγενικός και ανοιχτός τύπος.
 
Πριν απο δυο χρονια, πασιγνωστη πρωταγωνιστρια "επισκεφθηκε' το καταστημα που εργαζομουν...

Αφου ηταν ετοιμη με τις αγορες της,ηρθε στο ταμειο να πληρωσει με την Πιστωτικη της καρτα.

Ο συναδελφος και φιλος,εκανε το 'λαθος' ,να ζητησει την ταυτοτητα της! Εμφανως ενοχλημενη,

τον ρωτησε: "Δεν με γνωριζεις;;;"... Εκεινος με αφοπλιστικη ειλικρινεια της απαντησε ΟΧΙ!

Και εκεινη του απανταει "Αυτοι εισαστε... Η Γενια των 600 ευρω!"...

Οντως,το παιδι δεν την γνωρισε,αλλα και εγω δεν προλαβα να του πω ,οτι ειναι η 'Ταδε'!...

Της εξηγησα ,οτι για αγορες με Πιστωτικη, ειναι ΝΟΜΟΣ η ταυτοτητα, φυσικα, για δικη της ασφαλεια.

Δεν την παρεξηγω και καταλαβαινω την αντιδραση της...

Θα ηθελα ομως,και εγω να της πω ,ποσο εχει αλλαξει...

Πριν μερικες μερες, την ειδα σε Δελτιο ειδησεων, να μιλαει για την νεα της παρασταση,και εχει γινει πολυ χειροτερα - ηταν μια απο τις ομορφοτερες -

και δεν φταιει το γηρας γι'αυτο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υποψιάζομαι για ποια μιλάς Stratulator κατά 99% αλλά ας μην πούμε το όνομά της. Η περιγραφή σου τα λέει όλα...
 
Αν είναι αυτή που κατάλαβα πολύ κρίμα... :(
 
Μια μέρα στο τραμ είδα τον Γιάννη Βογιατζή, τον σπουδαίο ηθοποιό του ελληνικού κινηματογράφου, που τα τελευταία χρόνια κάνει μια δυναμική επανεμφάνιση σε παραστάσεις του Εθνικού Θεάτρου. Τον χαιρέτησα και του είπα ότι τον έχω δει πολλές φορές όχι μόνο στις παλιές ανεπανάληπτες κωμωδίες του ("Μια Ιταλίδα από την Κυψέλη", "Ο Μικές παντρεύεται"), αλλά και στο θέατρο. Ήταν ευγενέστατος και έδειξε να χαίρεται σαν μικρό παιδί.
 
Ωραίο θέμα, παρουσιάζει ένα ενδιαφέρον το να γνωρίζουμε τους ηθοποιούς και εκτός σκηνής. Ας αρχίσω κι εγώ τις ουκ ολίγες περιγραφές μου:

Γιάννης Γκιωνάκης: πολύ φιλικός και ευχάριστος

Νίκος Ρίζος: τον είχα δει 2 φορές στο θέατρο και τις 2 φορές ήταν πολύ βαρύς και αποστασιοποιημένος, τον είχα για πιο χαβαλετζή

Βασίλης Τσιβιλίκας: πρόσχαρος και ομιλητικότατος

Χάρης Ρώμας: χαμογελαστός και "αγκαλίτσας", καμία σχέση με την εικόνα του στις σειρές

Χριστίνα Παπά: ούτε κρύο, ούτε ζέστη, μου φάνηκε πολύ τυπική

Κώστας Τσάκωνας: ο άνθρωπος της διπλανής πόρτας, ένιωσα απόλυτη οικειότητα.

Βλαδίμηρος Κυριακίδης: σοβαρός και προσιτός, αφιέρωνε χρόνο για να μας ρωτήσει τη γνώμη μας, από που είμαστε και τέτοια

Τόνυ Άντονι: φιλικότατος

Ελένη Φιλίνη: χαμογελαστή και ευγενέστατη

Γιάννης Ζουγανέλλης: αυθεντικός και πρόσχαρος

ο γνωστός στάθης θεοχάρης είναι παντρεμένος με συγχωριανή μου και μπορώ να πω πως αν και είναι φιλικός, κοινωνικός και χαμογελαστός, παρουσιάζει στιγμές ντιβισμου...χαχα

ο Γιώργος Νινιός ερχόταν συχνά στα μέρη μας για αγώνες μηχανών και γνωρίζεται με τον πατέρα μου και μπορώ να σας πω από πρώτο χέρι πως είναι και γ...τα παιδιά

Η Ρένια Λουιζίδου είχε έρθει στο μαγαζί που δούλευα ένα καλοκαίρι και μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα. Άνετη, ακομπλεξάριστη, γλυκιά και φιλικότατη επίσης

Αντίθετα, στο ίδιο μαγαζί συνάντησα την οικογένεια Μπέζου, για την οποία έχασα πάσα ιδέα. Πολύ τουπέ για το τίποτα ρε παιδί μου

Θοδωρής Αθερίδης: έκαναν γυρίσματα στο νησί που κατοικώ και μπορώ να πω πως απογοητεύτηκα γιατί ήταν πιο απρόσιτος από ότι περίμενα

Σμαράγδα Καρύδη: φοβερό τυπάκι και υπέροχη γυναίκα, διασκέδαζε τις στιγμές των γυρισμάτων και έκανε χαβαλέ με τον κόσμο. Με εξέπληξε ευχάριστα

Κατερίνα Λέχου: συν ταξιδεύαμε για Κρήτη και μου έκανε εντύπωση η απλότητά της, εκτός απ'το ύψος της! πολύ καταδεκτική, χαμηλών τόνων και ντροπαλή θα τη χαρακτήριζα.

Κώστας Ευριπιώτης: κάτι παραπάνω από φιλικός...χαχα..οκ εντάξει θετική εντύπωση

Γιάννης Αιβάζης: σε συναυλία του Χατζηγιάννη, προχωρω έξω από το στάδιο με μια φίλη μου και μπροστά μας είναι με μια γυναίκα και ένα κοριτσάκι. Χωρίς να έχουμε καταλάβει ποιος είναι μπροστά μας, τον ακούμε να συμμετέχει στην κουβέντα μας, να σιγοτραγουδα και να μας πειράζει...δεν δίνουμε σημασία μέχρι τη στιγμή που γυρίζει..χαχα..μόνο και μόνο από αυτό το σκηνικό τον θεωρώ τρελάρα και αν μη τι άλλο επικοινωνιακό!

Κωνσταντίνος Κωνσταντόπουλος: δεν θα είμαι αντικειμενική γιατί υπήρξε καθηγητής μου σε σεμινάρια...

Πολλά πρέπει να έγραψα, αλλά έχω κι άλλα...επανέρχομαι με νέο επεισόδιο....

:D :D:D
 
Ευχαριστούμε πολύ mantw και εννοείται πως περιμένουμε και άλλες σου εμπειρίες...
 
Σ' ευχαριστώ πολύ tonytony και χαίρομαι που δε σας κούρασα.

Ας συνεχίσω λοιπόν (μήπως τώρα σας κουράσω), μιλώντας για τον αξεπέραστο Σωτήρη Μουστάκα. Τον είχα δει στο θέατρο μαζί με τη γυναίκα του Μαρία Μπονέλλου και τους είχα γνωρίσει εξαιτίας της θείας μου που ήταν γείτονες και διατηρούσαν φιλικές σχέσεις. Δύο αξιοπρεπέστατοι άνθρωποι, με ήθος και ευπρέπεια που λάτρεψα.Η κυρία Μαρία ήταν κομματάκι πιο κλειστή αλλά ευαίσθητη και γλυκομίλητη.

Επίσης, γειτόνισσά τους ήταν η Ιφιγένεια Σταικου (συμμετείχε στη λάμψη), δεν την είχα δει ποτέ αλλά μου έλεγαν πως μπαινόβγαινε με γυαλιά ηλίου και τους είχε κάνει εντύπωση το πόσο απόμακρη ήταν

Με τον ηθοποιό που έπαιζε τον Μιχαλάκη στα εγκλήματα έχουμε βρεθεί στο διπλανό τραπέζι στα μπουζούκια εδώ στο νησί, αλλά δεν του μίλησα γιατί ήταν αγέλαστος και λιγάκι στον κόσμο του...τι να πω...ίσως απλά δεν του αρέσουν τα μπουζούκια :)

Από τον Κώστα Βουτσά απογοητεύτηκα γιατί μετά το τέλος της παράστασης που ζητήσαμε να τον δούμε, μας απάντησαν ότι έχει φύγει τη στιγμή μάλιστα που τον βλέπαμε στο καμαρίνι του. Όταν απαντήσαμε ότι τον βλέπουμε απέναντι, το μόνο που έκαναν ήταν να κλείσουν την πόρτα. Και σημειώνω ότι εδώ ήμουν δεν ήμουν 7 χρονών.

Τη Μαίρη Βιδάλη συνάντησα στο τοπικό δηπεθε, αλλά την πέτυχα σε φάση σύγχυσης, οπότε δεν πιάνονται οι εντυπώσεις μου...

Τον Σπύρο Φωκά γνώρισα φέτος το καλοκαίρι σε φεστιβάλ θεάτρου και ένα έχω να πω! Αυτή η γοητεία του είναι διαχρονική τελικά! Πολύ έξυπνος, πνευματώδης και με χιούμορ άνθρωπος.

Επίσης την Νεφέλη Ορφανού και την Αιμιλία Υψηλάντη. Η μεν πρώτη άνετη, χαλαρή, πλακατζού, η δε δεύτερη αριστοκρατική, ευγενική και συγκρατημένη.

Γιάννης Καπετάνιος: απλός, προσιτός και ομιλητικότατος

Και τέλος, ο Γιώργος Φούντας, τον οποίο έχω δει μία και μοναδική φορά στο παρελθόν σε ένα γάμο στην Άμφισσα. Ήμουν πολύ μικρή τότε, δεν τον ήξερα, δεν είχα δει ταινίες του, θυμάμαι όμως το τσίμπημα στο μάγουλό μου.. #) ...ήταν ξάδερφος της γιαγιάς μου βλέπετε...

Αυτές ήταν οι σημαντικότερες εμπειρίες μου όσον αφορά αγαπημένους μας ή μη ηθοποιούς, μέχρι στιγμής.
 
Καλησπέρα στην παρεούλα. Πραγματικά διαβάζω κάθε μία προσωπική συνάντηση και νιώθω πολύ άτυχη που δεν είχα ποτέ καμία. Την Αλίκη την λατρεύω και παρότι δεν είχα γεννηθεί καν όσο ζούσε παρακολουθώ τα πάντα σε σχέση με εκείνη από site, βιβλία κ.λ.π. Είναι πολύτιμο να την έχει δει κάποιος από κοντά. Εγώ δυστυχώς μόνο μία φορά έτυχε να θελήσω να πάρω αυτόγραφο και δεν μου δόθηκε η ευκαιρία αντίθετα μας φέρθηκαν (σε εμένα κι όσους περιμέναμε) με τον χειρότερο τρόπο. Αλλά δεν αναφέρω το περιστατικό γιατί δεν πρόκειται για ηθοποιό αλλά για πολύ γνωστή τραγουδίστρια
 
Μονο από τον τζωρτζογλου εχω παρει αυτογραφο και τον εχω δει από κοντα, δεν θυμάμαι από αλλους
 
Παλιά πήγαινα πάντα στα καμαρίνια μετά την παράσταση για να δω τους ηθοποιούς, ειδικά όταν ζούσα στην Θεσσαλονίκη που θεατρικές παραστάσεις ανέβαιναν σπάνια. Τώρα που γέρασα, ντρέπομαι και δεν το τολμώ.

Συμφωνώ με όσους έχουν γράψει παραπάνω για την Νένα Μεντή: την είχα δεί για 1η φορά πριν πολλά χρόνια (20) στην Θεσσαλονίκη- δεν θυμάμαι πώς λεγόταν η παράσταση αλλά ήταν σαν επιθεώρηση παλιού καιρού με την Άννα Βαγενά και τον Λουκιανό Κηλαηδόνη (πολύ φιλικοί), και μπορώ να πω πως ήταν η πιο φιλική ηθοποιός που έχω συναντήσει. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι μια παρέα 3 κοριτσιων της είχε ετοιμάσει μια τούρτα, βγήκαν όλοι μαζί φωτογραφία, και της ζήτησαν να την συναντήσουν για καφέ την επόμενη μέρα. Τους είπε πού έμενε και να την πάρουν τηλέφωνο να το κανονίσουν. Μιλούσαν αρκετή ώρα και δεν φαινόταν να δυσφορεί ή να ενοχλείται. Πάντως η Μεντή εκτός από φιλική είναι και καταπληκτική ηθοποιός!

Επίσης μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση το πόσο απλός και άνετος ήταν ο Κώστας Καζάκος. Τον είχα πρωτοδεί στον Βασιλιά Ληρ (πάλι στην Θεσσαλονίκη πριν 20 χρόνια) και μετά στο καμαρίνι γινόταν χαμός από κόσμο. Επειδή παίζει πάντα πολύ σοβαρούς ρόλους, και έχει ένα εκτόπισμα, νόμιζα ότι θα ήταν κάπως έτσι και στην πραγματικότητα. Αλλά ήταν πολύ άνετος και μιλούσε με όλους, καμία σχέση με βεντετισμούς. Τότε είχα πάρει και αυτόγραφο από τον Κωνσταντίνο Κωνσταντοπουλο, που ήταν ακόμα πολύ νέος-ωραίος και απίστευτα φιλικός με όλους. Θυμάμαι ότι εκείνη η παράσταση ήταν καταπληκτική!

Επειδή ήμουν φαν των παραστάσεων της Δανδουλάκη, πήγαινα σχεδόν κάθε χρόνο στο θέατρο της από το 2001 και μετά, αλλά ποτέ στα καμαρίνια, γιατί θυμάμαι (από τότε που την είχα δει για 1η φορά στην Θεσ/νικη) ότι δεν έδινε αυτόγραφα και ήταν κάπως τυπική και απόμακρη.

Κάπου στο πατρικό μου πρέπει να έχω και τα αυτόγραφα που έχω πάρει. Συνήθως έπαιρνα το πρόγραμμα της παράστασης και μου υπέγραφαν στην φωτογραφία τους μέσα στο πρόγραμμα :) Και αν πήγαινα στα καμαρίνια έπαιρνα αυτόγραφο από όλους τους ηθοποιούς του θιάσου, όχι μόνο από τους πρωταγωνιστές :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα