Πρόβα Νυφικού (1995 ΑΝΤ1)

Το καλύτερο σήριαλ της ελληνικής ιδιωτικής τηλεόρασης. Είχε κάτι από τη λάμψη των παλιών καλών σήριαλ που βλέπαμε. Ανα δεκαετία έχουμε κι ένα, δυό αριστουργήματα σήριαλ στην ιδιωτική τηλεόραση. Μπορείτε να το δείτε όλο στη σελίδα http://www.antenna.gr/webtv/watch?cid=t_x_qmmq2_czl_u%3d
 
Τελικα ποια ηταν η γιαγια μαθαμε? Παιδια ειδα τη σειρα σε 3 μερες, επαθα τρελλη εξαρτηση τι να λεμε τωρα. 8 επεισοδια τη μερα, μολις γυρνουσα απο γραφειο αμεσως κλικ....

Οταν παιζοταν η σειρα δε μπορουσα να τη δω, οπως κ πολλες αλλες γιατι ημουν φοιτητης στο εξωτερικο. Ειναι ομως φοβερο το συναισθημα που νιωθεις για την ποιοτητα των συντελεστων μιας σειρας οσα χρονια κ αν εχουν περασει. Απο ηθοποιους μεχρι σκηνοθετες, φροντιστες, μουσικη, φωτογραφια τα παντα. Δε μπορω να ξεχωρισω μεσα μου ποια απο τις παρακατω σειρες ειναι καλυτερη.

Προβα Νυφικου

Βαμμενα Κοκκινα Μαλλια

Αιθουσα του Θρονου

Το αναφερω αυτο ενθυμουμενος ενα παλιο post, η μονη που δεν ειχα δει ηταν η Προβα Νυφικου αλλα ακομα κ τωρα δεν εχω απαντηση.

Ευχαριστω για τη φιλοξενια

Φιλικα
 
dillon είπε:
Τελικα ποια ηταν η γιαγια μαθαμε? Παιδια ειδα τη σειρα σε 3 μερες, επαθα τρελλη εξαρτηση τι να λεμε τωρα. 8 επεισοδια τη μερα, μολις γυρνουσα απο γραφειο αμεσως κλικ....Οταν παιζοταν η σειρα δε μπορουσα να τη δω, οπως κ πολλες αλλες γιατι ημουν φοιτητης στο εξωτερικο. Ειναι ομως φοβερο το συναισθημα που νιωθεις για την ποιοτητα των συντελεστων μιας σειρας οσα χρονια κ αν εχουν περασει. Απο ηθοποιους μεχρι σκηνοθετες, φροντιστες, μουσικη, φωτογραφια τα παντα. Δε μπορω να ξεχωρισω μεσα μου ποια απο τις παρακατω σειρες ειναι καλυτερη.

Προβα Νυφικου

Βαμμενα Κοκκινα Μαλλια

Αιθουσα του Θρονου

Το αναφερω αυτο ενθυμουμενος ενα παλιο post, η μονη που δεν ειχα δει ηταν η Προβα Νυφικου αλλα ακομα κ τωρα δεν εχω απαντηση.

Ευχαριστω για τη φιλοξενια

Φιλικα
Πολύ σωστά όσα λες, φίλε μου :)

Η γιαγιά ίσως ήταν τελικά και η ίδια η ιστορία που δικάζει τα λάθη του παρελθόντος! ;)
 
τέτοιες σειρές σε στέλνουν στα ουράνια!!θεωρώ ότι οξύνουν την πνευματικότητα του ατόμου!!ελπίζω ο αντ1 να την δείξει και από το κανάλι του!!γιατί δίνει άλλη αίσθηση από την οθόνη της τηλεόρασης!!και πάλι όμως είμαστε τυχεροί που υπάρχει αυτό το υλικό!!!όλοι εκπληκτικοι μα η αλεξ εκπληκτικότερη!!!!! :D
 
Από σήμερα (επιτέλους) για όσους ενδιαφέρονται η σειρά κυκλοφορεί σε dvd από το Τηλέραμα.
 
Ο ΑΝΤ1 θα την ανεβάσει στο αρχείο του στο webtv?? Μάλλον θα πρέπει πρώτα να τελειώσει η πώληση των DVD από το Τηλέραμα έτσι?

Παιδιά τώρα πρόσεξα!!!

Ο ΑΝΤ1 την έχει ήδη στο αρχείο του ανεβασμένη!!

http://webtv.antenna.gr/webtv/categories?cid=3318

ΥΓ: Ευχαριστώ Kambia και συγνώμη!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
να κάνω το γκρινιάρη του στρουμφοχωριού;;;

με χαλάσανε δύο πράγματα...η κασετίνα(που είναι η ίδια-ποιοτικά-αν όχι και χειρότερη με αυτή των 3 Χαριτών)

και οτι το τελευταίο επεισόδιο θα δοθεί μόνο του...θα μπορούσαν να βγάλουν ένα dvd με τρία επεισόδια...
 
Παιδία η γιαγια πρέπει να είναι η Αγγελικούλα ή η Ρηνουλα για τον εξης και απλό λόγο οταν στο 1ο επεισόδιο παει να μπει στο σπίτι ανοιγει με δικα της κλείδια τα οποια βγάζει απο την τσαντα της και μόνο απο αυτο συμπεραίνουμε οτι πρέπει να είναι καποίος που είχε ζήσει σε αυτο το σπίτι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δε νομίζω να είναι η Αγγελική γιατί σε κάποιο σημείο αναφέρθηκε σε αυτή με το όνομα της(λέγοντας ''η καημένη η Αγγελικούλα...''ή κάτι τέτοιο)αν ήταν η ίδια δε θα αναφερότανε στον εαυτό της με το όνομα της...οπότε μάλλον είναι η Ειρήνη...
 
Παιδία είναι η ρηνούλα γιατι στο σημερινό dvd στο 8ο επεισόδιο οταν ο Αποστολος πηγαινει στο σπιτι της Αγγελικουλας για τα δηθεν προικωα η γιαγια λεει οτι ο Αποστολος ''ηρθε νυχτιατικα στο σπιτι μας '' και επισης σε καποιο αλλο επεισόδιο μεταξυ 10 - 15 επεισοδιου λεει η γιαγια ΄΄ Ο Αλεξανδρος μου ΄΄
 
έχει γίνει μεγάλος γρίφος η γιαγιά!τελικά έχει βρεθεί η λύση;
 
Δυστυχώς δεν ξέρω να απαντήσω για τη γιαγιά! Αυτό που έχω να πω με σιγουριά είναι πως ήταν αν όχι η καλύτερη σειρά του αντ1, σίγουρα από τις 5 καλύτερες..Εξαιρετική φωτογραφία, αριστοτεχνική σκηνοθεσία, το Γαλαξίδι συγκλονιστικό, νιώθεις ότι είσαι εκεί, μυρίζεις το χώμα μετά τη βροχή, περιδιαβαίνεις τα γραφικά σοκάκια..Το τραγούδι απότα καλύτερα που έχουν ηχογραφηθεί για ελληνική σειρά (εξίσου καλό ήταν όλο το soundtrack της σειράς) Καλά,για τις ερμηνείες τι να πω; Όλοι τους στη καλύτερη τους στιγμή..Από που να ξεκινήσω; Από τη κορυφαία Αλέκα Παιζή; Το συμπαθέστατο Άγγελο Αντωνόπουλο ως θείο Οδυσσέα που έτρεχε να καλύψει τα αμάζευτα; Τον ερωτοχτυπημένο Πέτρο Μανιά- Βαλτινό που αντί να χωρισει την εύθραυστη Αγγελικούλα (που ερμηνεύτηκε τόσο πειστικά από την Αλεξανδριανή Σικελιανού) προτίμησε να μη τη στεναχωρήσει; Αυτός θα πεί αληθινή αγάπη..Ακόμα και αν δεν μπορείς να έχεις τον άλλο, να βασανίζεσαι μακριά του, εσένα να σου αρκεί να τον βλέπεις χαρούμενο όσο δυσβάσταχτο κι αν είναι για σένα αυτό..(αυτή ήταν η πρόταση-αρλεκιν της εβδομάδας από τον retrofrog:p) Τη πραγματικά αναγεννησιακής ομορφιάς Άντζελα Γκερέκου (η οποία τόσο απλόχερα μας έδειξε τις χάρες της - γενικά ο Κουτσομύτης δεν έχει πρόβλημα με τις αποκαλυπτικές σκηνές-τουναντίον, έχω την αίσθηση ότι σχεδόν τις επιδιώκει!). Ο Φίλιππος Σοφιανός ως αδίστακτο κάθαρμα με έντονη τεστοστερόνη που αδυνατεί να αντισταθεί σε οποιοδήποτε θηλυκό βρεθεί μπροστά του..Μέχρι και η Τρικαλιώτη ήταν καλή! (ενδεχομένως επειδή σ'αυτό το σίριαλ δεν είχε περιθώρια να χτυπιέται κατά τη προσφιλή της συνήθεια..-αλήθεια,από πότε οι άναρθρες κραυγές θεωρούνται υποκριτική δεινότητα;Ακόμα αναρωτιέμαι..) Πάντως αυτή που ξεχώρισα ήταν η Πέμυ Ζούνη ως Ματίνα..Εξαιρετική ως δυναμική ιδιοκτήτρια "σπιτιού" που παρά το δυναμισμό που εξωτερίκευε και την αρνητική έξωθεν μαρτυρία, ήταν ο πλέον ακέραιος χαρακτήρας..Ακόμα θυμάμαι και γελάω με τη σκηνή που είχε πάει στην ασφάλεια να διαμαρτυρηθεί για τις κυρίες των υψηλών αρχόντων της πόλης που της είχαν ρίξει περιττώματα έξω από το "σπίτι", όπου απευθυνόμενη στον εμβρόντητο Μανιά του είπε "Μαζέψτε τες γιατί θα τις μαζέψω εγώ..θ'ανοίξω το στόμα μου..." και πρίν προλάβει να ολοκληρώσει τη φράση της πετάγεται ο Χριστόδουλος (ο Δημήτρης Τζουμάκης - ο έτερος ηθοποιός που ξεχώρισα, παρότι δευτεραγωνιστής ήταν απολαυστικός ως το δεξί χέρι του Μανιά και κατά τη γνώμη μου έκλεβε τη παράσταση) και της λέει "όχι να μη τ'ανοίξεις...να μη τ'ανοίξεις..μ'ακούς;"

Καταπληκτική σειρά..Τη προμηθεύτηκα από το Τηλέραμα, το οποίο παρότι προσέφερε μια όχι ιδιαίτερα υψηλού επιπέδου κασετίνα, μας έδωσε την ευκαιρία να ξαναδούμε την υπέροχη αυτή σειρά και να την έχουμε στο αρχείο μας (γιατί βεβαίως αν περιμέναμε απ' το κανάλι, σωθήκαμε! Αυτό εντρυφεί πλέον μόνο στα τούρκικα..:mad:Πού είναι οι καλές εποχές με Κίτρινο Φάκελο, Εκτέλεση, Βαμμένα κόκκινα μαλλιά..τώρα φάτε Σουλειμάν στη μάπα μέχρι να μάθετε και τη προπαίδεια στα τούρκικα...)
 
χαχαχα ωραίες περιγραφές retrofrog! με την κριτική σου μου ανοίγεις την όρεξη να στρωθώ και να ξαναδώ τη σειρά! :)
 
Χαχαχα! Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια serano 915! Ναι, έβαλα μερικές λογοτεχνικές πινελιές ο άνθρωπος (τώρα που το ξαναβλέπω μήπως να δοκίμαζα να συγγράψω κάνα βιπεράκι; :p -ποιός ξέρει...μετά μπορεί να γινόταν και καθημερινή σειρά.. :p αλλά φοβάμαι πως δεν θα παίξει κανά τσεμπέρι,ούτε και αμανές, οπότε καπνός τα φράγκα.. :cry: ) Oμολογουμένως η σειρά αποτελεί πηγή έμπνευσης και θαυμασμού από κάθε πτυχή της..Σκηνοθετικά, ενδυματολογικά (καθόλου αμελητεός τομέας - ειδικά σ'αυτές τις σειρές, όπου είναι εξαιρετικά κρίσιμο να αποδώσεις με πειστικότητα την εποχή που εκτυλίσσεται η υπόθεση και που έχουν παρατηρηθεί βεβαίως αξιομνημόνευτες αστοχίες, π.χ. στους "φρουρούς της αχαίας"), υποκριτικά, σκηνογραφικά (ακόμα νοσταλγώ το υπέροχο το σπίτι της Αγγελικούλας και τόσο ερωτεύσιμο το Γαλαξίδι..)

Και τώρα το σχόλιο που θα συνταράξει το φόρουμ και τη κυρίαρχα διαμορφωμένη άποψη του κοινού! Προσωπικά το προτιμώ χίλιες φορές περισσότερο από το πολυδιαφημισμένο και υπέρογκα δαπανηρό "Νησί" (το συγκρίνω ως μεταφορά βιβλίου) το οποίο με κατέθλιψε τόσο στα πρώτα επεισόδια που δεν άντεχα να δω τα επόμενα...Δε λέω ότι δεν είχε μηνύματα αλλά παραήταν βαρύ..Ενώ η "πρόβα" κύλαγε σαν γάργαρο νερό στη παρακολούθηση..Αφενός δεν ήταν τόσο αργή η σκηνοθεσία, αφετέρου είχε και ενδιαφέρουσα πλοκή και "κωμικές" σκηνές (σαν αυτή με τη Ματίνα που ανέφερα στο προηγούμενο μνμ-μα τι σκηνή!!!) που αποφόρτιζε την ατμόσφαιρα όποτε αυτή κάπως βάραινε..(κάπως!όχι σα το "νησί"που ήταν μονίμως μαυρίλα) Είχες κίνητρο να δείς το επόμενο επεισόδιο: θα τον προδώσει το μοιχό ο Μανιάς και θα κερδίσει τη καρδιά της ευαίσθητης Αγγελικούλας ή θα συνεχίσει να το καλύπτει το λωποδύτη; (αυτό το σημείο με έκανε τρελό βεβαίως!-που μονίμως τη γλύτωνε) Θα πιαστεί το παράνομο ζευγαράκι; Η Ρηνούλα τελικά θα ξεφύγει από τη μέγαιρα μητέρα του Αλέξανδρου; (την οποία τόσο αριστοτεχνικά έπαιζε η αείμνηστη Ζωζώ Ζάρπα) Τι καινούργιο θα πάθαινε η Ματίνα από τη κυρία Δημάρχου, η οποία και μόνο στο άκουσμα της έβγαζε καπνούς!); Με ποιό θηλυκό θα πάει αυτή την εβδομάδα ο Απόστολος; (εγώ ψηφίζω Βαλέρια Χριστοδουλίδου πάντως!) Πόσα θα έδειχνε η Γκερέκου στις ερωτικές σκηνές;( :p )Ε,μετά από όλα αυτά ήταν να μη περιμένω πως και πως κάθε Παρασκευή (το θυμάμαι σα χθές - πρέπει δε να προβαλλόταν και στις 10 αλλά χέρι στη φωτιά δεν βάζω!) για να δω τη συνέχεια; Ενώ στο "Νησί" τι να δείς; Πόσοι θα πεθάνουν στο επόμενο επεισόδιο; Επαναλαμβάνω, δεν είναι ότι δεν την εκτιμώ σαν παραγωγή, ωστόσο ένιωσα το ίδιο ακριβώς συναίσθημα με αυτό στο "Η αγάπη άργησε μια μέρα"..Ωραιότατη σειρά, υψηλοτάτου επιπέδου αλλά παραλίγο να με ρίξει στα αντικαταθλιπτικά τώρα που τη ξανάδα..(απορώ δε πως την έβλεπα ως γυμνασιόπαις-τη στιγμή μάλιστα που οοοοοολοι οι συμμαθητές έβλεπαν το τσιγγάνικο love story..) Ενώ η "πρόβα"ήταν μαγεία..

Οπότε ναι..νομίζω ότι είναι σοφή κίνηση ν'αρχίσεις να τη ξαναβλέπεις! (να σου πω ότι εγώ ότι ως επί το πλείστον βάζω σε dvd ή youtube και παρακολουθώ παλιές σειρές αρνούμενος να γίνω κοινωνός της απύθμενης ανοησίας που έχει πλημμυρίσει τη δύσμοιρη ελληνική τηλεόραση)
 
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη! Γιατί εντάξει ωραία παραγωγή το Νησί (η τελευταία αξιοπρόσεκτη ελληνική παράγωγή για την ακρίβεια) αλλά εγώ προσωπικά είδα τα πρώτα 2-3 επεισόδια και μετά το παράτησα. Αν είναι να πάθω κατάθλιψη με μια σειρά, να μου λείπει καλύτερα. Φταίει βέβαια και το ότι ήταν καλοδιαφημισμένο. Δεν το υποτιμώ, φυσικά γιατί και αξιοπρόσεκτες ερμηνείες είχε και σωστή απόδοση της εποχής. Απλώς αν και λάτρης των σειρών εποχής θέλω και λίγο να σκάσει το χειλάκι μου... Και αυτό δεν το κατάφερα ούτε με το Νησί, ούτε με την Ερατώ του "Η αγάπη άργησε μια μέρα" (κι εγώ εκείνη την εποχή, αυτή την Ερατώ έβλεπα και όχι την άλλη του Γκλέτσου.. ) ;)

Και σταματώ το οφ τόπικ γιατί θα φάω παντόφλα μου φαίνεται :p

Από τις πιο απολαυστικές οι σκηνές του Μανιά με τον Χριστόδουλο στην "Πρόβα", ή οι απίστευτες ατάκες της γιαγιάς (τελικά δεν μάθαμε ποια ήταν, που σας είχα βάλει να ψάχνετε για κάμποσες σελίδες ε; :p ) Και ο Απόστολος από τους πιο απολαυστικούς σαβουρογ....ς (όχι εγώ, η αξιολάτρευτη γιαγιά :p ) που υπήρξαν σε ελληνική σειρά.

Με έπεισες, πάω να απολαύσω για ακόμα μια φορά την Πρόβα, μπας και γλιτώσω από τον Σουλειμάν και το χαρέμι του!!!

(κι εγώ φυσικά προτιμώ να βλέπω σειρές στο youtube ή στις σελίδες των καναλιών παρά να ανοιγω τηλεόραση και να λυπάμαι για την κατάντια της!)
 
Και ο Απόστολος από τους πιο απολαυστικούς σαβουρογ....ς (όχι εγώ, η αξιολάτρευτη γιαγιά :p ) που υπήρξαν σε ελληνική σειρά.

Χαχα! Καταπληκτικό σχόλιο! Αν και δεν τον λες και σαβ...τον "αφρό" είχε πάρει το καθήκι! :mad: (εδώ μέχρι και στην ευανθούλα την είχε πέσει ο ακόλαστος! Τι ακόρεστη λίμπιντο ήταν αυτή πια! Καλά, η γιαγιά ήταν όλα τα λεφτά! (τι γλυκύτατη η Αλέκα Παίζη! Πολύ λυπήθηκα που πέθανε - αν και βεβαίως τα είχε τα χρονάκια της..) Έχεις απόλυτο δίκιο! Τα σχόλια της ήταν από τα highlights της σειράς! Πάντως για να λάβω θέση και γω σ'αυτό το βασανιστικό ερώτημα (που όμοιο του ήταν μόνο αυτό της Σφίγγας στη μυθολογία... :p ) αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι πως ΔΕΝ ήταν η Αγγελικούλα! Αυτό τουλάχιστον ήταν ξεκάθαρο, γτ έκανε σχόλιο σε τρίτο πρόσωπο..ειδικά αυτό το "η κακομοίρα η Αγγελικούλα" πήγαινε και ερχόταν (αν και μόνο άδικο δεν είχε-τέτοιο κέρατο που'χε φάει η "της αναγεννήσεως"δεν έχει ξαναματαγίνει! Μέχρι την Ιτέα είχε φτάσει,μη σου πω οτι πετάχτηκε και απέναντι στο Ρίο.. :p ) Από κει και πέρα, τείνω να καταλήξω είτε στο πρόσωπο της Ρηνούλας, είτε σε κάποιο τρίτο πρόσωπο (ενδεχομένως μια γειτόνισσα ή μια συγγενής που απλά δεν συμμετείχε στη πλοκή) Είναι λίγο νεφελώδες το θέμα η αλήθεια είναι..Όποια και να'ναι πάντως, ερμηνεύτηκε δεξιοτεχνικά!
 
Απόψε στις 10.15 στον Ant1! Μόλις τώρα ''έπεσα'' πάνω στο τρέιλερ, δεν ξέρω αν θα το δείξει όλο και κάθε πότε, δεν αναφέρει κάτι. Πάντως πολύ καλή κίνηση, ελπίζω να έχουμε και άλλες τέτοιες εκπλήξεις! Λόγω και του καλοκαιριού, έχουμε και μικρή στροφή στις Ελληνικές ταινίες! Άντε να μπει και κανένα Ελληνικό στους οντάδες μας γιατί πήξαμε στο Τούρκικο...
 
serano915 είπε:
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη! Γιατί εντάξει ωραία παραγωγή το Νησί (η τελευταία αξιοπρόσεκτη ελληνική παράγωγή για την ακρίβεια) αλλά εγώ προσωπικά είδα τα πρώτα 2-3 επεισόδια και μετά το παράτησα. Αν είναι να πάθω κατάθλιψη με μια σειρά, να μου λείπει καλύτερα. Φταίει βέβαια και το ότι ήταν καλοδιαφημισμένο. Δεν το υποτιμώ, φυσικά γιατί και αξιοπρόσεκτες ερμηνείες είχε και σωστή απόδοση της εποχής. Απλώς αν και λάτρης των σειρών εποχής θέλω και λίγο να σκάσει το χειλάκι μου... Και αυτό δεν το κατάφερα ούτε με το Νησί, ούτε με την Ερατώ του "Η αγάπη άργησε μια μέρα" (κι εγώ εκείνη την εποχή, αυτή την Ερατώ έβλεπα και όχι την άλλη του Γκλέτσου.. ) ;) Και σταματώ το οφ τόπικ γιατί θα φάω παντόφλα μου φαίνεται :p

.

Με έπεισες, πάω να απολαύσω για ακόμα μια φορά την Πρόβα, μπας και γλιτώσω από τον Σουλειμάν και το χαρέμι του!!!

(κι εγώ φυσικά προτιμώ να βλέπω σειρές στο youtube ή στις σελίδες των καναλιών παρά να ανοιγω τηλεόραση και να λυπάμαι για την κατάντια της!)
παιδιά( ρετροφρογκ και σερανό) το νησί ηταν τελειως διαφορετικό απο το ''η αγάπη άργησε μια μέρα'', εννοώ το χαπι εντ της ιστορίας δηλ. του νησιού, εγω τουλάχιστον την ιστορία την λάτρεψα. Ναι στεναχωριούσουν και χτυπιούσουν αλλά ερχότανε και η κάθαρση στο τέλος ενω στο ''η αγάπη άργησε μια μερα'', δεν ήρθε ποτέ, ούτε η δικαίωση! άσε που είχε και πιο καταθληπτικές στιγμές μιας και η Ερατω ( αυτό το άμοιρο πραγματικά πλάσμα )πάλευε μόνη της με όλους στραμένους εναντίον της :( ενω η Μαρία είχε πολλούς καλούς συντρόφους στο πλευρό της με πρώτο, πρώτο τον πατέρα της, αυτόν τον υπέροχο άνθρωπο και μια αδελφική φίλη( σκεφτείτε διαφορά) και έναν καλόν φιλο τον Δημήτρη και τόσους άλλους, ακόμα και την εικόνα μιας εξαιρετικής μάνας.

Απόψε στις 10.15 στον Ant1! Μόλις τώρα ''έπεσα'' πάνω στο τρέιλερ, δεν ξέρω αν θα το δείξει όλο και κάθε πότε, δεν αναφέρει κάτι. Πάντως πολύ καλή κίνηση, ελπίζω να έχουμε και άλλες τέτοιες εκπλήξεις! Λόγω και του καλοκαιριού, έχουμε και μικρή στροφή στις Ελληνικές ταινίες! Άντε να μπει και κανένα Ελληνικό στους οντάδες μας γιατί πήξαμε στο Τούρκικο
ευχαριστούμε, εγω θα αρχίσω να την βλέπω γιατι ποτέ δεν την είδα ολοκληρωμένη, οπότε ευκαιρία..ρετροφρογκ και εγω αυτη την Ερατω έβλεπα όπως εσύ :) την πονεμένη ψυχή, ηταν και λογοτεχνία γαρ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά η "Πρόβα Νυφικού" είναι πραγματικά υπέροχη. Δεν την είχα παρακολουθησει τη σειρά το 1995 που πρωτοπροβλήθηκε και πραγματικά την απολαμβάνω αυτές τις βραδιές. Μια πολύ καλη επιλογή από τον ΑΝΤ1 για τα καλοκαιρινά μας βράδια, δεδομένου πως πέρα από την ποιότητά της, δεν είναι σειρά που έχει πολυπαιχτεί σε επανάληψη
 
Πίσω
Μπλουζα