Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2006 - 2007]

Καλορίζικα teflona..όνειρο!!!!!!!!!!Ο 800XL μου είναι πειρασμός..βασικά όλα είναι πειρασμός!!
 
teflon μεγειες φίλτατε! Τι στο καλό γίνεται, πότε θα παραλάβω τα δικά μου δέματα από το ebay; Σαν πολύ να έχουν αργήσει!
 
Ωωωωωωωω!!! Φοβερά ρε Μπιλ!!!!
 
Καλορίζικα και συγχαρητήρια για τις επιλογές σου (ειδικά για τα Ataraκια) :D

Όσον αφορά τον 600XL, μιλάμε για τον φτωχό συγγενή του 800XL, στον οποίο οι κύριες διαφορές εντοπίζονται στη μνήμη, που ήταν αρκετά λιγότερη.
 
akmaka Να και το δικο μου!!

attachment.php
 
και δισκετες 3 ιντσων και κασσετες για amstrad!!

attachment.php
 
ΤΖΑΜΙ.....είσαι σένιος playmobil!!!Πολύ όμορφα όλα..γκουχ...χμμανένα καφέ κερνάς κατά το σπίτι σου μεριά? :D
 
στο σπιτι πολυ ευχαριστως ετσι και αλλιως αυτα τα εχω σε ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟ στον βορειο πολο χαχαχα!!!!!!!
 
Πρωινή παραλαβή Amiga CD32 boxed. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης το φύλαγε σαν τα μάτια του. Το κουτί είναι άψογο. Η κονσόλα είναι σαν καινούργια, έχει ακόμη επάνω της το προστατευτικό διάφανο αυτοκόλλητο στα ανάγλυφα γράμματα AMIGA CD32. Ο τύπος είχε κρατήσει ακόμη και την απόδειξη από το κατάστημα που την είχε αγοράσει το 1994. Έχει και το sensible soccer!

2001833933924089526_rs.jpg


Εν αναμονή η επόμενη παραλαβή Αmiga 600 HD. Απλά δεν βλέπω την ώρα!

2001832171474016847_rs.jpg
 
μαριε είσαι πολύ τυχερός ρε φίλε απίστευτο κομμάτι ..
 
μεγειές!!! τέλειο το cd32!!!!
 
Μάριε..έκανες δυο αγορές σκέτη φωτιά!!!Καλορίζικα!!!!
 
Κοντοχωριανέ, καλορίζικα & καλοπαίχνιδα. Πάντως πέτυχες κελεπούρι με το CD32:eek:,έχει και μαμώ τις προίκες. Τζοϊστίκια βλέπω, γάμες βλέπω, κούτες.....ΕΥΓΕ !!!! :thumbup: Κοκο μάνεϊ ??. :D
 
Ευχαριστώ πολύ παίδες! Πρώτη φορά είδα από κοντά αυτά τα μικρά joystick. Μιλάμε είναι μικροσκοπικά. Πιάνουν το μισό της παλάμης μου! Το CD32 το έψαχνα πολύ καιρό σε καλή κατάσταση. Ρωτήστε μόνο τον Amigo να σας πει.

Γιάννη αφού με έβλεπες τόσο καιρό που μου έτρεχαν τα σάλια όταν έβλεπα το δικό σου CD32!

Κοντοχωριανέ το CD32 έκλεισε στα 100 ευρώ + τα μεταφορικά. Η Α600 έκλεισε στα 60 ευρώ αλλά δεν έχει σκληρό δίσκο μέσα. Έχω έναν 2,5" παλιό και θα τον κοτσάρω μέσα όταν με το καλό την παραλάβω.
 
Με γειές. :) Και βλέπω ότι η Α600, συνοδεύται από το Frontier. :D
 
CD 32 με 100Ε..Πολύ καλή τιμή φίλε!!!Και η 600 επίσης πολύ φθηνή!!!
 
Με γειες και καλορίζικα !!! Εξαιρετικά αμφότερα !!!
 
...telonio, βλέπω σιγά-σιγά πραγματοποιείς το όνειρό σου: Εχεις πλέον και Αmiga 1000, και CD32, μπράβο φίλε !!

Κάποια στιγμή ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να περάσω για να παίξω Pirates Gold στο αυθεντικό CD32 !! (μέχρι τώρα το είχα παίξει μόνο μέσω εξομοίοωσης).

Captain Kal είπε:
Και βλέπω ότι η Α600, συνοδεύται από το Frontier.
...μόλις το είδα και εγώ !! ("φάτσα-κάρτα", πρώτο-πρώτο στην δισκετοθήκη. :D ).

Αδιανόητο να υπάρχει amig-άς (ή έστω και pc-άς) που να μην το έχει παίξει τουλάχιστον μία φορά !! Παιχνίδι-σταθμός, με "βαριά κληρονομιά".

Εχω ακόμα φυλαγμένο "τιμητικά" το τεύχος του CU Amiga, με το review του Tony Dillon. (τεύχος-ΦΕΤΙΧ !! :D ).
 
Πίσω
Μπλουζα