Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2006 - 2007]

Απίστευτο μου φαίνεται! Πρώτη φορά βλέπω τόσες πολλές δισκέτες!

Αλήθεια συλλογή τις έκανε; (μάλλον όχι). Πόσες είναι άραγε;
 
Τι φάρδος σε δέρνει ρε Mario. :)

Μια ο Amstrad, μετά οι δισκέτες του και τώρα αυτό.

Δώσε και σε μάς κανένα κιλό δισκέτες.:biglaugh::biglaugh:
 
Πως το κατάλαβες? Εγώ όταν το άνοιξα για να το καθαρίσω, ολη η πλακέτα ήταν μέσα σε ένα χονδρότοιχο μεταλλικό κουτί από αλουμίνιο...

Και η δεύτερη να είναι δεν πειράζει, τι να είναι του 1977 τι του 1978....
 
Arghhhhh! τόσες δισκέτες και άπειρα pixel.... σε ΚΑΛΗ μεριά!!!!!!
 
@akmakas :D

@phil vr Ναί φαντάσου τι πετάγεται αλλά πρώτα τι έχει πεταχτεί στο παρελθόν. Δεν κατηγορώ τον άνθρωπο που τις έδωσε γιατί ήθελε να τα πετάξει στα σκουπίδια. Δεν αρέσουν σε όλο τον κόσμο τα ρετρό πράγματα. Γούστα είναι αυτά. Πάντως ο συγκεκριμένος ψιλο χάρηκε που θα σωθούν.

@Arielis Από συλλογή είναι. Τι να σου πω δεν τις μέτρησα!

@maxouli Κοίτα, εντάξει είναι πολλά αλλά είναι δισκέτες. Οι δισκέτες έχουν και φθορά στον χρόνο. Φαντάσου μόνο πόσες από αυτές δεν θα παίζουν. Ασε που όλες αυτές πιάνουν και πολύ χώρο. Και τελικά, όλα αυτά τα παιχνίδια και περισσότερα, κυκλοφορούν στο νετ σε roms. Δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάθε δισκέτα από κάθε πρόγραμμα στις μέρες μας.

@miko63 Ευχαριστώ! περισσότερο χαίρομαι τα pixel. Αυτό είναι το payback από την καταστροφή των pixel μου από τον θερμοσίφωνα πριν από μερικά χρόνια! :D
 
μπραβο teloniο πολυ καλη συλογη!!!
 
Telonie κωλόφαρδε. Άντε καλοδιάβαστα τα περιοδικούλια!

Όσο για τις δισκέτες, εντυπωσιακές στο look αλλά η ουσία είναι ότι ήταν είναι και θα είναι αναλώσιμες!!!!
 
Telonio, πιστεύω πως θα δώσεις τα τεύχη του pixel που δεν υπάρχουν στο site για scanning! Τι, μόνο εσύ θα τα χαίρεσαι? :D

Στις δισκέτες κοίτα μήπως υπάρχει κάποιο σπάνιο πρόγραμμα. Δεν μπορεί, μία έστω μπορεί να έχει κάτι..
 
theoritikos έχω σκανάρει pixel για το grm στο παρελθόν. Εν καιρώ θα σκαναριστούν και από αυτά.

Αmiga 500 New Art Limited design. Άριστη κατάσταση, με το πλαστικό προστατευτικό και ποντίκι. Για 50 ευρώ δεν έιναι άσχημη αγορά έτσι; Ας είναι καλά το ebay και η υπομονή μου να ολοκληρώσω την συλλογή.

2002379111252503052_rs.jpg


2002317266379748152_rs.jpg
 
Συγχαρητήρια για την τιμή και για την Amiga!

Εγώ έφτυσα αίμα για να την αγοράσω...

Παρατήρησες ότι το υλικό του επάνω καλύμματος είναι διαφορετικό και δεν κιτρινίζει;
 
phil_vr ολοι καταλαβαμε οτι το σχολιο σου ηταν καλοπροαιρετο!

Αλλωστε τετοια σχολια θελουμε.

Ασχετο...τα supercharger ειναι και εκει σπανια?

Γεια σου ρε Amigo-Τelonio! Να δω που θα τα χωρεσεις ολα αυτα :D
 
...παρακαλείται το telonio να ΜΗΝ postάρει τέτοιες φωτογραφίες έτσι απροειδοποίητα, διότι κάποιοι απο εμάς έχουν ιστορικό καρδιακών νοσημάτων !! :D

...σε καλή μεριά φίλε. :)
 
telonie..έχω μείνει κάγκελο!!!Αυτή ιδικά η amiga που πήρες είναι άκρος συλλεκτική...Συγχαρητήρια καλή αγορά και πολύ καλή και η κατάσταση της!!
 
Αγορες της περασμενης εβδομαδας! :)

 
Πίσω
Μπλουζα