Ρετρό διαφημίσεις οι οποίες σας τρόμαζαν/φόβιζαν

Διαφήμιση του milko από το 1991. Λίγο αγχωτικό το όλο concept που κυνηγιούνται, σκαρφαλώνουν μάντρες, πέφτουν από ποδήλατα κλπ.
μόνο και μόνο για να κυνηγήσουν έναν άγνωστο τυπάκο που βρήκαν και στο τέλος πέφτουν και οι 3 από την ταράτσα.
 
Διαφήμιση του milko από το 1991. Λίγο αγχωτικό το όλο concept που κυνηγιούνται, σκαρφαλώνουν μάντρες, πέφτουν από ποδήλατα κλπ.
μόνο και μόνο για να κυνηγήσουν έναν άγνωστο τυπάκο που βρήκαν και στο τέλος πέφτουν και οι 3 από την ταράτσα.
Takero72 φαντάζομαι αυτές που ανέφερες θα ήταν το ίδιο αγχωτικές και αποκρουστικές..
 
Επίσης με φοβίζει ο μεταλλαγμένος PRISUNIC ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ και τα σποτάκια των ΡΕΠΟΡΤΕΡΣ με πλήθη ηλίθιων που αποθεώναν την "ΑΓΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ" και έπιναν ΝΕΡΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ που θεράπευε τον καρκίνον αλλά όχι την ηλιθιότητα!
 
Επίσης με φοβίζει ο μεταλλαγμένος PRISUNIC ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ και τα σποτάκια των ΡΕΠΟΡΤΕΡΣ με πλήθη ηλίθιων που αποθεώναν την "ΑΓΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ" και έπιναν ΝΕΡΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ που θεράπευε τον καρκίνον αλλά όχι την ηλιθιότητα!
Τον τεράστιο ΠΙ-ΜΙ λες που ακολουθεί στους διαδρόμους του σούπερ μάρκετ τις 3 τύπισσες που χοροπηδάνε και τραγουδάνε ''Πιο φθηνά''?
 
έπιναν ΝΕΡΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ που θεράπευε τον καρκίνον αλλά όχι την ηλιθιότητα!
Πάντως με αυτό μου θύμησες τη διαφήμιση από το Comfuzio ''Νερό Metallica. Από τις ατσάλινες πηγές του Ολύμπου.'' :p
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτό το σιχαίνεται ο @Takero72
Λολ αυτό πήγα να ποστάρω... και εμένα με φόβιζε όταν ήμουν μικρός και το έβλεπα στο youtube αλλά τώρα το βρίσκω αστείο και είναι και διαφημιστικό σπάνιο..
 
Το χω ξανασυζητήσει μαζί του σε άλλο θρεντ όπου μου εξέφρασε γλαφυρά τη συμπάθειά του στον ΠΙΜΙ λολ
Έχω ρακέτες, σέικερ, σακούλες και ένα σωρό ακόμα αναμνηστικά με αυτόν επάνω λολ
 
και τα σποτάκια των ΡΕΠΟΡΤΕΡΣ με πλήθη ηλίθιων που αποθεώναν την "ΑΓΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ" και έπιναν ΝΕΡΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ που θεράπευε τον καρκίνον αλλά όχι την ηλιθιότητα!
Αυτών των ΡΕΠΟΡΤΕΡΣ ή καμμία σχέση?
 
Αυτό με το νερό από μια πηγή στο Καματερό που θεράπευε τον καρκίνο το έχω ακούσει πάντως μου θύμησες και τη διαφήμιση από το Comfuzio με το ''Νερό Metallica. Από τις ατσάλινες πηγές του Ολύμπου'' :p
Αυτούς τους ΡΕΠΟΡΤΕΡΣ εννοώ.
Από την πολύ έρευνα ανακάλυψαν ότι οι Έλληνες είναι γατόπαρδοι και ψηφίζουν όποια φάτσα έχουν δει στην τηλεόραση. Ο ένας έγινε υπουργός-τηλεφιλόσοφος και ο άλλος βουλευτής (άνευ φιλοσοφίας). Ο τρίτος έκανε επικά ρεπορτάζ με UFO, γίδες που μιλάνε, μασόνους που γλεντάνε και ότι άλλη βλακεία δοξάστηκε στην τηλεόραση των 90s.

Στο θέμα μας.
Το νερό δεν ήταν από το Καματερό.
Το αλάνι που το πούλαγε στους βλαμμένους ονομαζόταν Καματερός.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το νερό δεν ήταν από το Καματερό.
Το αλάνι που το πούλαγε στους βλαμμένους ονομαζόταν Καματερός.
Α, εντάξει. Πολύ λογικό ο τύπος να ονομάσει το νερό ''Νερό Καματερού'' και να νομίζει ο κόσμος ότι είναι από το Καματερό... :p
Φαντάζομαι ο Καματερός πουλούσε φύκια για μεταξωτές κορδέλες και το ''θαυματουργό'' νερό που θεράπευε τον καρκίνο ήταν νερό βρύσης... :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
Α, εντάξει. Πολύ λογικό ο τύπος να ονομάσει το νερό ''Νερό Καματερού'' και να νομίζει ο κόσμος ότι είναι από το Καματερό... :p
Φαντάζομαι ο Καματερός πουλούσε φύκια για μεταξωτές κορδέλες και το ''θαυματουργό'' νερό που θεράπευε τον καρκίνο ήταν νερό βρύσης... :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
Μην το λες δυνατά θα το ακούσουν οι θεραπευμένοι και θα του ζητάνε τα ρέστα! Μουαχαχαχχαχαχαχαχαααχαχχα
 
Και οι τιμές του ήταν τρομαχτικές!
Κάτι θα ήξερε ο κυρ-Μαρινόπουλος για να βάλει και τρομακτική μασκότ και τρομακτικές τιμές... Και μετά σου λέει ''αν αγαπάτε τη δραχμή σας'' :biglaugh:
 
Αυτούς τους ΡΕΠΟΡΤΕΡΣ εννοώ.
Από την πολύ έρευνα ανακάλυψαν ότι οι Έλληνες είναι γατόπαρδοι και ψηφίζουν όποια φάτσα έχουν δει στην τηλεόραση. Ο ένας έγινε υπουργός-τηλεφιλόσοφος και ο άλλος βουλευτής (άνευ φιλοσοφίας). Ο τρίτος έκανε επικά ρεπορτάζ με UFO, γίδες που μιλάνε, μασόνους που γλεντάνε και ότι άλλη βλακεία δοξάστηκε στην τηλεόραση των 90s.
Για να καταλάβω δηλαδή όπως τους περιγράφεις τους ''δαιμόνιους'' ΡΕΠΟΡΤΕΡΣ η trashίλα είχε αρχίσει να κυριεύει την τηλεόραση από τα 90ς...
 
Ψυχώ μικρομέγαλα! Alert!
50s American toy commercial
Ω Θεοί, μάλλον βρήκαμε την πραγματική έμπνευση για το διαφημιστικό του Ρολ στο εργοστάσιο....
Διαφήμιση του milko από το 1991. Λίγο αγχωτικό το όλο concept που κυνηγιούνται, σκαρφαλώνουν μάντρες, πέφτουν από ποδήλατα κλπ.
μόνο και μόνο για να κυνηγήσουν έναν άγνωστο τυπάκο που βρήκαν και στο τέλος πέφτουν και οι 3 από την ταράτσα.
Πιθανόν επέδρασε το Milko στον οργανισμό τους και έψαχναν τον πλησιέστερο "θρόνο"
Αυτό το σιχαίνεται ο @Takero72
Πολύ καρτουνίστικο μου φαίνεται και δεν με χαλάει. Πριν τη μετατροπή σε Carrefour, θυμάμαι τον ΠιΜι στις σακούλες του Μαρινόπουλου.

Πάντως, βλέποντας τη συγκεκριμένη, δεν μπορώ παρά να παραδεχτώ ότι πρόκειται για μια ιδιοφυή σύλληψη η παρακάτω διαφήμιση, μπορώ να φανταστώ όμως πόσος κόσμος μπορεί να φρίκαρε τότε, κυρίως επειδή σου πάγωνε το αίμα η σχετική διαπίστωση, εξάλλου, είπαμε, τα μηνύματα από δημόσιους φορείς, μπορούν να είναι σοκαριστικά για να αφυπνίζουν....


Έχω διαβάσει κάπου εδώ στο φόρουμ για ένα διαφημιστικό σχετικό με την παιδική παχυσαρκία, με σλόγκαν αν θυμάμαι καλά "Το πάχος μικραίνει τη ζωή". Και απ'όσο θυμάμαι απο την περιγραφή του βίντεο, δείχνει ένα παιδί το οποίο συνεχώς παχαίνει και η μητέρα του συνεχώς του δίνει να φάει, ενώ εμφανώς το παιδί φαίνεται ότι δυσκολεύεται και δυσφορεί πλέον λόγω της κατάστασης, η μητέρα όμως δεν πτοείται, μέχρι που απ'όσο κατάλαβα, το παιδί κατέληξε. Σκληρή διαφήμιση και δεν έχω καταφέρει να τη δω κάπου....
 
Ω Θεοί, μάλλον βρήκαμε την πραγματική έμπνευση για το διαφημιστικό του Ρολ στο εργοστάσιο....

Πιθανόν επέδρασε το Milko στον οργανισμό τους και έψαχναν τον πλησιέστερο "θρόνο"

Πολύ καρτουνίστικο μου φαίνεται και δεν με χαλάει. Πριν τη μετατροπή σε Carrefour, θυμάμαι τον ΠιΜι στις σακούλες του Μαρινόπουλου.

Πάντως, βλέποντας τη συγκεκριμένη, δεν μπορώ παρά να παραδεχτώ ότι πρόκειται για μια ιδιοφυή σύλληψη η παρακάτω διαφήμιση, μπορώ να φανταστώ όμως πόσος κόσμος μπορεί να φρίκαρε τότε, κυρίως επειδή σου πάγωνε το αίμα η σχετική διαπίστωση, εξάλλου, είπαμε, τα μηνύματα από δημόσιους φορείς, μπορούν να είναι σοκαριστικά για να αφυπνίζουν....


Έχω διαβάσει κάπου εδώ στο φόρουμ για ένα διαφημιστικό σχετικό με την παιδική παχυσαρκία, με σλόγκαν αν θυμάμαι καλά "Το πάχος μικραίνει τη ζωή". Και απ'όσο θυμάμαι απο την περιγραφή του βίντεο, δείχνει ένα παιδί το οποίο συνεχώς παχαίνει και η μητέρα του συνεχώς του δίνει να φάει, ενώ εμφανώς το παιδί φαίνεται ότι δυσκολεύεται και δυσφορεί πλέον λόγω της κατάστασης, η μητέρα όμως δεν πτοείται, μέχρι που απ'όσο κατάλαβα, το παιδί κατέληξε. Σκληρή διαφήμιση και δεν έχω καταφέρει να τη δω κάπου....
Κάτσε γιατί μου βαλες σ ένα post και τα αστεία κ τα σοβαρά…και δεν ξέρω πως να react…εννοείται πως δεν υπάρχει πλακίτσα με τα κοινωνικά μηνύματα. Η περιγραφή σου για το σποτ παιδικής παχυσαρκίας είναι πολύ εύστοχη..Για να δούμε αν βρούμε το σχετικό βόντεο
 
Πίσω
Μπλουζα