Ρετρό εξαφανισεις

Φαίνεται και το σήμα στη αρχική φωτογραφία...



Στα 39.90 €

Αυτό το πράγμα που το λένε υποβρύχιο δεν έχει ούτε ένα πιστοποιητικό αξιοπλοΐας ούτε πιστοποιητικά ασφαλείας! Δεν έχει τίποτα να σωθείς σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Φαίνεται και το σήμα στη αρχική φωτογραφία...



Στα 39.90 €

Αυτό το πράγμα που το λένε υποβρύχιο δεν έχει ούτε ένα πιστοποιητικό αξιοπλοΐας ούτε πιστοποιητικά ασφαλείας! Δεν έχει τίποτα να σωθείς σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης!
Αυτοί πριν πάνε δεν το έλεγξαν το θέμα. Δηλ. Αυτό ισοδυναμεί με αυτοκτονία σχεδόν.
 
rip315.jpg



 
Τελευταία επεξεργασία:
Κοίτα εδώ τι γράφουν τώρα..

Μακάρι αλλά σε λιγότερο από μία ώρα όλα τέλειωνουν ποτέ θα προλάβουν;
Πριν 17 χρόνια υπήρξε επεισόδιο που κατά κάποιο τρόπο προέβλεψε το συμβάν.
 
Το έχω δεί αυτό με τους Σίμπσονς. Έχουν βάλει και άλλες φορές σε επεισόδια γεγονότα που τελικά έγιναν πραγματικότητα..

Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι ότι λένε ότι μπορεί να έχει αναδυθεί στην επιφάνεια και να επιπλέει κάπου στον Ατλαντικό αν είχε πρόβλημα το υποβρύχιο στα ηλεκτρονικά συστήματα του. Κάτι είναι κι αυτό.. ας ελπίσουμε ότι κάτι τέτοιο μπορεί να έχει γίνει.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Πάντως παιδιά την τύχη του ο άνθρωπος την φτιάχνει και μόνος του τις περισσότερες φορές! δείτε και εδώ το Τιτάν η πριν λίγες μέρες τον πενήντα χρόνο που μπήκε στο κάθισμα της Λευκάδας να βγάλει σελφι την ώρα που είχε θαλασσοταραχή.
Στο βουνά του νεπαλ έχουν εξαφανιστεί πολλοί περιηγητές από το 90 ακόμα και δη γυναίκες που έκαναν αναρρίχηση τελείως μόνες.Πάρα όλα αυτά συνέχιζαν τουρίστες να πηγαίνουν να κάνουν αναρρίχηση μόνοι τους ενώ οι ντόπιοι τους έλεγαν για τους κινδύνους. Τώρα η κυβέρνηση το απαγόρευσε πια να πηγαίνεις για αναρρίχηση μόνος σου.
 

Οκ κληρονομησε τεράστια περιουσία αλλα έστω και λίγη ψεύτικη αυτοσυγκράτηση δεν βλάπτει ακόμα και αν δεν νιώθει τίποτα μέσα του.. βέβαια ποιος ξέρει πως μεγάλωσε σε μια τόσο πλούσια οικογένεια που το χρήμα σβήνει την αγάπη και που σχεδόν πάντα ο ένας δεν δίνει δεκάρα για τον άλλον..
 


Δεν καταλαβαίνω.. γιατί δεν το κάνανε αυτό όλες αυτές τις μέρες να πάει κάτω το Rov υποβρύχιο;; Έπρεπε να τελειώσει το οξυγόνο;
 


Δεν καταλαβαίνω.. γιατί δεν το κάνανε αυτό όλες αυτές τις μέρες να πάει κάτω το Rov υποβρύχιο;; Έπρεπε να τελειώσει το οξυγόνο;
Που πάνε τώρα έχει τελειώσει ήδη το οξυγόνο , δεν πρέπει να είναι ζωντανοί οι άνθρωποι. Να μπλεκτηκαν μαζί με τον Τιτανικό; Ποιος ξέρει ;
 
Ο κυβερνήτης της ocean είναι παντρεμένος με τρισεγγονη επιφανούς οικονομικά επιβάτη που χάθηκε στον Τιτανικό. Δες @Always Somewhere σύμπτωση.
 
23 χρόνια πριν το 2000 η αποστολή που πήγε κάτω στον Τιτανικό ήταν πολύ πιο ασφαλής από την τωρινή. Απίστευτο. Το λέει ο δημοσιογράφος που τότε νεαρός είχε πάει να καταγράψει το ναυάγιο, τον είχαν στείλει μάλλον.
Και το ζευγάρι 20230622_160505.jpg
 
23 χρόνια πριν το 2000 η αποστολή που πήγε κάτω στον Τιτανικό ήταν πολύ πιο ασφαλής από την τωρινή. Απίστευτο. Το λέει ο δημοσιογράφος που τότε νεαρός είχε πάει να καταγράψει το ναυάγιο, τον είχαν στείλει μάλλον.
Και το ζευγάρι Προβολή συνημμένου 263802

Αυτό το γνωρίζω πάρα πολύ καλά.. :) Τα πρώτα σχέδια του υποβρυχίου που φτιάχτηκε για να πάει στον Τιτανικό σχεδιάστηκαν και επιθεωρήθηκαν απο τον πρώτο μου ξάδερφο που εκείνη την εποχή ήταν στην Αμερική Principal Surveyor του ABS (American Bureau Of Shipping).

Μάλιστα είχε γίνει έρευνα και για το πως θα έφερναν τον Τιτανικό στην επιφάνεια της θάλασσας με ειδικές κατασκευές και ειδικά τεράστια μπαλόνια στο εσωτερικό του ενός ναυαγίου του Τιτανικού.. έχει γυριστεί και κάποια σχετική ταινία
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το έχω δεί αυτό με τους Σίμπσονς. Έχουν βάλει και άλλες φορές σε επεισόδια γεγονότα που τελικά έγιναν πραγματικότητα..

Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι ότι λένε ότι μπορεί να έχει αναδυθεί στην επιφάνεια και να επιπλέει κάπου στον Ατλαντικό αν είχε πρόβλημα το υποβρύχιο στα ηλεκτρονικά συστήματα του. Κάτι είναι κι αυτό.. ας ελπίσουμε ότι κάτι τέτοιο μπορεί να έχει γίνει.

Και στην επιφάνεια να έχουν βγει πρέπει κάποιος να ανοίξει το καπάκι από έξω . Πάλι δεν θα το βρουν εγκαιρως
 
Αυτό το γνωρίζω πάρα πολύ καλά.. :) Τα πρώτα σχέδια του υποβρυχίου που φτιάχτηκε για να πάει στον Τιτανικό σχεδιάστηκαν και επιθεωρήθηκαν απο τον πρώτο μου ξάδερφο που εκείνη την εποχή ήταν στην Αμερική Principal Surveyor του ABS (American Bureau Of Shipping).

Μάλιστα είχε γίνει έρευνα και για το πως θα έφερναν τον Τιτανικό στην επιφάνεια της θάλασσας με ειδικές κατασκευές και ειδικά τεράστια μπαλόνια στο εσωτερικό του ενός ναυαγίου του Τιτανικού.. έχει γυριστεί και κάποια σχετική ταινία
Καλά τα καλύτερα δεν μας τα λες μου φαίνεται εδώ βγάζουμε ειδήσεις, γιατί είχαν πάει τότε;
 
Καλά τα καλύτερα δεν μας τα λες μου φαίνεται εδώ βγάζουμε ειδήσεις, γιατί είχαν πάει τότε;
Χαχαχα :D

Η αδελφή του μακαρίτη του πατέρα μου παντρεύτηκε έναν ελληνοαμερικανικό και απέκτησαν 3 παιδιά όπου σπούδασαν και δούλεψαν για πάρα πολλές δεκαετίες στην Αμερική. Ο ένας απο αυτούς δούλευε στα κεντρικά γραφεία του ABS στην Αμερική. Τώρα έχει έρθει μόνιμα στην Ελλάδα και δουλεύει ως διευθυντικό στέλεχος αρχιμηχανικός σε μια ναυτιλιακή εταιρεία και παράλληλα είναι και στον ABS στην Ελλάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα