Σκυλάδικα!

Ε, τα λόγια είναι περιττά. Νομίζω;;;;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
έχω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ....

Με αυτό το τραγούδι απλά το μαγαζί κατεδαφίζεται...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αλάνια !

Πάρτε και λίγο Τάκη Κατσάνη, σε ύμνο : "ΕΧΩ ΝΕΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ" !

Έτσι αγαπάει ο Τάκαρος, ρεεε ! Θυσία έγινε !

http://www.youtube.com/watch?v=30MrNYUoMI4
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[video=youtube;CV-KAxurNC4]

Με το παρών κομμάτι κόντεψε να καεί το σύμπαν την τελευταία φορά που ήμουν κάτω. Έπαιξε κοντά στα χαράματα, το μαγαζί πίτα, δεν έπεφτε καρφίτσα, τα jonnie είχαν περπατήσει όλα, αν και πολύ θα ήθελα τον κύριο Μητρόπουλο στο "καλωσοριστήριο" της πύλης..... (Αν και η κυρία που το τραγούδησε το είπε αξιοπρεπέστατα!!!!!!!!!!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pooky(1) είπε:
Ομολογώ πως δεν το ξέρω!(ή δεν το θυμάμαι)

Βάζω ενα διπλό και πέφτω στη μελέτη!

Εντυπώσεις αφού το ακούσω!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κωνσταντίνε τσίτα ο Τάκκαρος!!!!!!!!!!!

Μάνο αυτά τα άσματα αν και ανούσια (δεν είναι για καψούρηδες και δεν έχουν κανένα στίχο) αυξάνουν τη κατανάλωση πανεριών, γιατί πρέπει κι εμείς να βγάλουμε το παντεσπάνι μας.

Οπότε παίζουν, ειδικά ώρες που το μαγαζί είναι υπέρβαρο και έχει φύγει η δεύτερη γύρα (από φιάλες στα τραπέζια) !!!!!!!!!!!!!
 
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως το ξέρω!

Για κοίτα ρε που θα κάνω απόψε το πρώτο μου δικτυακό μεθύσι....
 
Ε, είπα κι εγώ, κανείς σκυλάς περιωπής και γνήσιας ράτσας δεν νοείται να μην έχει λάβει μέρος στο ολυμπιακό άθλημα της πανεροσφαίρησης, ηχείων γκαρίζουσιν το εν λόγω κλασσικό κομμάτι!
 
Pooky κάτι μου λέει ότι ακούς το γνωστό πειρατή ταξιδιώτη γιάννη και ακόμα ράδιο νίκη από φιλιατρά?
 
E...... κάπου εκεί κοντά στα Φιλιατρά, είναι και ο ναός μας!!!!!!!!!!!!

Το "νίκη" των Φιλιατρών είναι ορόσημο!!!!!!!!!!!
 
Μόνο Μάκης!!! Από το δίσκο "Μια νύχτα στις Αμπάρες" (1989), Στίχοι: Ανδρέας Σπυρόπουλος, μουσική: Βασίλης Σαλέας.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να και ένα από τα σοβαρά κομμάτια του πλανητάρχη:

[video=youtube;t4f-W68JYh8]

Απολαύστε φωνή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λαικά χρόνια !

[edit] Το κείμενό σου είναι τελείως ακαταλαβίστικο! Προσπάθησε να ξαναποστάρεις :) [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναζητείται τραγούδι με τους κάτωθι στίχους:

"EΓΩ ΣE ΛATPEΨA EΓΩ ΣE ΠΙΣTEΨA KAI ΕΓΙNA XΩMA KAI XAΛΙ NA ME ΠATAΣ MA EΣΥ ΔEN ME NIΩΣEΣ EIΣΑΙ ANΑΙΣΘHTH KAI ME TO KΛAMA THΣ ΨΥXHΣ TΩPA ΓEΛAΣ.

PEΦPEN: OΣΟΙ EXOYNE KAPΔOYΛEΣ ΠIO EΥΑΙΣΘHTEΣ ΘA ΠΛHPΩNOYNE ME ΔAKPY TIΣ ANAIΣΘΗTEΣ."

Το ψάχνω για λογαριασμού τρελαμένου retroσκυλά φίλου που μου έταξε μπουκαλάκι αμα το βρω!

Φίλε pooky σε εσένα στηρίζομαι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξανθέ μου άγγελε - Δημήτρης Τερζόπουλος

Κορυφαίο άσμα από έναν τραγουδιστή που δεν είχε τη συνέχεια που του άξιζε. Στίχοι:Μ. Βασιλάκη, μουσική: Π. Σούτας, δίσκος "Εξομολόγηση" (1981)

[video=youtube;m-_bUs0qCVg]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
manosfp είπε:
Αναζητείται τραγούδι με τους κάτωθι στίχους:

"EΓΩ ΣE ΛATPEΨA EΓΩ ΣE ΠΙΣTEΨA KAI ΕΓΙNA XΩMA KAI XAΛΙ NA ME ΠATAΣ MA EΣΥ ΔEN ME NIΩΣEΣ EIΣΑΙ ANΑΙΣΘHTH KAI ME TO KΛAMA THΣ ΨΥXHΣ TΩPA ΓEΛAΣ.

PEΦPEN: OΣΟΙ EXOYNE KAPΔOYΛEΣ ΠIO EΥΑΙΣΘHTEΣ ΘA ΠΛHPΩNOYNE ME ΔAKPY TIΣ ANAIΣΘΗTEΣ."

Το ψάχνω για λογαριασμού τρελαμένου retroσκυλά φίλου που μου έταξε μπουκαλάκι αμα το βρω!

Φίλε pooky σε εσένα στηρίζομαι!
nobody????
 
Kabouridis είπε:
Παραθέτω και δυο φώτο των πρωταγωνιστών .Χαρούλα Ντάνου και Γιώργος Καμπουρίδης :bow:
Δηλαδή είμαι από τους τυχερούς που έχω γνωρίσει την κ. Ντανου από κοντά ε..;;στο δημοτικό κάθε μέρα την έβλεπα σχεδόν..!!πολύ καλή κυρία απ όσο θυμάμαι..την θυμάμαι πάντα αγουροξυπνημενη και με βραχνη φωνή!Παντως απ ότι βλέπω δεν έχει αλλάξει και πολύ!
 
manosfp δεν μου θυμίζει τίποτε......

(Καλά τώρα το είδα, η ηλικία βλέπεις...... )
 
Δικό σας !

ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΛΙΤΖΑΝΙΑΣ-ΕΝΑ ΟΥΙΣΚΙ

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα