Σπάνιες Ελληνικές ταινίες

Dominion είπε:
To Xωρις Μάρτυρες του 1983Το Ανώμαλο Φορτίο του 1977

Την Κρουαζιέρα του Τρόμου του 1978
Η κρουαζιέρα του τρόμου, είχε προβληθεί μια και μοναδική φορά απο τον Αντ1 πριν αρκετά χρόνια. Η υπόθεση είχε να κάνει με κάτι κακοποιούς, που καταλαμβάναν ένα κότερο και κρατούσαν όμηρους μια παρέα πλουσίων. Απο οτι θυμάμαι, έπαιζε ο Μπάρκουλης...
 
@retrofan

Σωστοοοοός !!!

Χαίρομαι που αυτά τα έργα τα θυμούνται κι άλλοι εκτός από εμένα.

Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι ήταν της φαντασίας μου....

"Γυναικάς". Ναι αυτό είναι. Θυμάμαι καλά την ταινία. Κάπως απλοϊκή αλλά ο Χ. Ευθυμίου δίνει ρεσιτάλ.

"O Κοκκινος βράχος". Μπράβο που το θυμήθηκες. Υπήρχε καταχωνιασμένο σε κάποιο υφάδι της μνήμης μου. Το έχω δει κι εγώ τουλάχιστον μια φορά στο παρελθόν.

"Ο γρουσούζης". Από τις καλύτερες ηθογραφίες, συγκλονιστικός ο Ο. Μακρής. Και οι υπόλοιποι, Ηλιόπουλος, Φωτόπουλος, Χριστοφορίδης εξαιρετικοί...Να η αρχή :

http://www.youtube.com/watch?v=0uvBLZ4DYMY&feature=related

"Χαρούμενο ξεκίνημα" ,1954

Έχω να τη δω επίσης πολλά χρόνια. Δροσερή και ανάλαφρη, μας παρουσιάζει μιαν άλλη Αθήνα.

Να μερικά αποσπάσματα που έβαλε κάποιος χριστιανός στο YT.

Η αρχή :

http://www.youtube.com/watch?v=2Lv7_ytscA0&feature=related

Eμφανίζεται κι ο Ξενίδης στο 2:50, νεότατος.

Και άλλη μια χορευτική σκηνή (κομμένη). Δείτε πόσο λεπτά και φινετσάτα χορεύει ο Ηλιόπουλος.

http://www.youtube.com/watch?v=QNxRtXUmX8o&feature=related

Δυστυχώς τα κανάλια αντί να δείχνουν (και) αυτά τα έξοχα έργα έχουν φλομώσει τον κόσμο με την "Σωφερίνα" και την "Αλίκη στο ναυτικό" - τα σιχαθήκαμε πια..

Όχι άλλο κάρβουνο....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
http://hellasinfo.net/portal/index.php?option=com_mtree&task=listcats&cat_id=794&Itemid=27

να ένας κατάλογος με σπάνιες ελληνικέ ταινίες από το 1914!

και άλλη μια σπάνια ταινία: με 2 ξανθουλες! δεν γνωρίζω ονόματα, παίζει όμως και ο Μαυρόπουλος και ο Καρράς και ο νεαρός Ανέστης Βλάχος τότε και ένας νεαρούλης που παίζει τον ένα αδελφό που βοηθάει την τυφλή!

ορφανή στους 5 δρόμους: όπου στην κατοχή μια γυναίκα βρίσκει ενα κοριτσάκι, τυφλό από τα θραύσματα του πολέμου στα χερια μιας νεκρής-οπως νομίζει γυναίκας- και το μεγαλώνει με το δικό της και τελικά η ίδια πεθαίνει. :( το κοριτσάκι εξελίσσεται σε μια ωραια ξανθιά κοπέλα με αγάπη για το τραγούδι, η αδελφή του η υποτιθέμενη το λατρευει και ειναι τα μάτια της!

Τα δύο κορίτσια έρχονται στην πρωτεύουσα, μονα για να βρουν τον μπεκρή αδελφό της μητέρας τους , ακόμη να βρουν γιατρό για το μάτια της Αννας και κει σε μια συμπλοκή στο σταθμό με κακοποιους την Αννούλα την απαγαγουν! η Μαρία τραυματίζεται, στο νοσοκομείο την ερωτεύεται ο νεαρός γιατρός Καρρας και την παιρνει στο σπίτι των πλουσιων θειων του, ψάχνουν όλοι μαζί για την Αννα!

Της Αννας της φερονται άσχημα , μάνα και γιος( φοβερη η ηθοποιος που παιζει την κακιά μάνα) κυριως ο Βλάχος, την πηγαινουν να ζητιανευει, την χτυπούν, ωσπου ο φοβισμένος, καλόκαρδος αδελφός Γιωργος( τον ξερω τον ηθοποιο δεν μου παει στο νου, ενας μελαχροινουλης, χαρακτηριστικη φατσουλα) που την εχει ερωτευτεί στο μεταξύ την ελευθερωνει από τα μαρτυρια, σκοτώνοντας τον κακό αδελφό.. ο οποιος εχει πονηρους σκοπους για την κοπέλα..και την γλιτωνει από δεινά την τελευταια στιγμη..

οι αλλοι βρισκονται στα ίχνη της!

μηπως γνωρίζει κανείς τα ονοματα των κοριτσιών, τις πρωταγωνίστριες..

ταινία με φοντο δράμα του Καρόλου Ντίκενς #) #) πλοκή περιεργη για τα ελληνικά δεδομένα!

την ηθογραφία, χαμένοι άγγελοι την γνωρίζετε με έναν Φωτόπουλο φοβερο και μια Σμαρούλα Γιουλη νεότατη!;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"Xαμενοι Άγγελοι"

Γυρίστηκε το 1948.

Η Έλλη είναι ένα φτωχό κορίτσι που ζει με την άρρωστη μητέρα της και τον πατριό της.

Ο αρραβωνιαστικός της Έλλης σπουδάζει γιατρός αλλά για βιοποριστικούς λόγους τραγουδάει σε μια κοσμική ταβέρνα.

Ο πατριός της Έλλης και ένας επιχειρηματίας την χρησιμοποιούν για να μεταφέρει πακέτα με ναρκωτικά χωρίς να το γνωρίζει η ίδια νομίζοντας ότι είναι φάρμακα.

Το σενάριο και η σκηνοθεσία είναι του Τσιφόρου.

Τσιφόρος + κοινωνικό δράμα είναι ενδιαφέρον....

Παίζει και ο Τσαγανέας, η Ε. Παπά και ο Π. Χριστοφορίδης.
 
ΟΙ ΧΑΜΕΝΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ βεβαια δεν ειναι σπανια,αφου κυκλοφορησε στις κασετινες της ΦΙΝΟΣ
 
Καλοκαιρι του 1968 και ο Σταυρος Τσιωλης γυριζει την ταινια Ο Μικρος Δραπετης. Η σεναριακη πρωτοτυπια ειναι οτι στο εργο πρωταγωνιστουν παιδια.

0 13χρονος Αλεξης αποδρα απο το αναμορφωτηριο και βρισκει καταφυγιο στο εξοχικο σπιτι της μικρης Μαριας. Εκεινη με συμμαχους τον αδελφο της κι αλλα παιδια - φιλους της, τον περιθαλπει. Ο Αλεξης της διηγειται την ασχημη ζωη με τη γιαγια του και της μιλα για τους εν διαστασει γονεις του.

Μετα απο πολλες περιπετειες το τελος ειναι χαρουμενο αφου ο μικρος Αλεξης γλιτωνει απο τον επανεγκλεισμο του στο αναμορφωτηριο και πηγαινει να ζησει με τους γονεις του που κανουν μια νεα αρχη μαζι. Κι ολα αυτα βεβαια, με τη βοηθεια της Μαριας.

Ο Τσιωλης πρεπει να ειχε μια ιδιαιτερη προτιμηση στα παιδια ως πρωταγωνιστες μια που λιγο αργοτερα γυριζει την ταινια Πανικος με ενα μικρο παιδι στον πρωτο ρολο.

Στον Μικρο Δραπετη αφηνεται να εννοηθει οτι τα δυο παιδια τα συνδεει κατι παραπανω απο μια απλη φιλια. Ενα πρωιμο παιδικο αισθημα, ας πουμε, που ομως περιγραφεται πολυ διακριτικα και ομορφα απο τον σκηνοθετη.

Πολλες οι συγκινητικες στιγμες του εργου, με κυριοτερη την τελευταια σκηνη οπου η Μαρια τρεχει κλαιγοντας πισω απο το αυτοκινητο που εχει μεσα τον Αλεξη με τους γονεις του, καθως αυτος φευγει πια και της φωναζει "θα ξαναρθω".

Χαρακτηριστικο της ταινιας η αξιαγαπητη προσφωνηση "Αλιεξη" απο τη Μαρια.

Στο εργο παιζουν - και οχι πρωταγωνιστουν, γιατι πρωταγωνιστουν μονο παιδια - οι Αγγελος Αντωνοπουλος, Μαρια Φωκα, Σπυρος Κωνσταντοπουλος, Θεανω Ιωαννιδου, Αινα Μαουερ. Η Ποπη Αστεριαδη τραγουδα στους τιτλους τη Μαρια του Καλοκαιριου, του Κωστα Καπνιση.
 
V.I.Smirnov είπε:
"Xαμενοι Άγγελοι"
Γυρίστηκε το 1948.

Η Έλλη είναι ένα φτωχό κορίτσι που ζει με την άρρωστη μητέρα της και τον πατριό της.

Ο αρραβωνιαστικός της Έλλης σπουδάζει γιατρός αλλά για βιοποριστικούς λόγους τραγουδάει σε μια κοσμική ταβέρνα.

Ο πατριός της Έλλης και ένας επιχειρηματίας την χρησιμοποιούν για να μεταφέρει πακέτα με ναρκωτικά χωρίς να το γνωρίζει η ίδια νομίζοντας ότι είναι φάρμακα.

Το σενάριο και η σκηνοθεσία είναι του Τσιφόρου.

Τσιφόρος + κοινωνικό δράμα είναι ενδιαφέρον....

Παίζει και ο Τσαγανέας, η Ε. Παπά και ο Π. Χριστοφορίδης.
φοβερη η ατάκα του Φωτόπουλου που παιζει τον πατριο της Ελλης στην ταινία' Ανδρας είμαι.. να μην έχω παέι και εγω πέντε-έξι φορές φυλακή':)

χρονια εχω να δω τον 'ερωτα στους αμμόλοφους' , αυτες οι ταινιες δεν ειναι σπάνιες αλλα ποιος ο λόγος που δεν τις βαζουν..

και μια σπάνια..Γκιζελλα Ντάλη ως Μαριάννα σε ενα υπέροχο νησί ερωτευμενη με Αλκη Γιαννακά, τον εκει γοη , η πεθερά Σαπφω Νοταρα δεν την θελει την θεωρει σουρλουλού περιοπής και απρικιωτη ! τι να σου κανει, η μαυρη, πηγαινει στην μαγισσα του νησιου και του κανει μαγια..να κοιμαται ολη την μερα ο Μιχαλιος..
 
Ο Ερωτας στους αμμολοφους ειχε αρκετες τολμηρες σκηνες και οι περισσοτερες κοπηκαν. Η ταινια με τη Γκιζελα Νταλη και τον Αλκη Γιαννακα ειναι Ο Παρθενος, γυρισμενη το 1966.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αριαδνη είπε:
και μια σπάνια..Γκιζελλα Ντάλη ως Μαριάννα σε ενα υπέροχο νησί ερωτευμενη με Αλκη Γιαννακά, τον εκει γοη ,

η πεθερά Σαπφω Νοταρα δεν την θελει την θεωρει σουρλουλού περιοπής και απρικιωτη ! τι να σου κανει, η μαυρη,

πηγαινει στην μαγισσα του νησιου και του κανει μαγια..να κοιμαται ολη την μερα ο Μιχαλιος..

Δεν θυμάμαι πότε αλλά την έχω δει.

Θυμάμαι το περιστατικό που αναφέρεις με την μάγισσα.

Πάνε και οι δυό στην μάγισσα, πεθερά και νύφη και ζητούν αμφότερες μάγια η μια για την άλλη (χωρίς να το γνωρίζουν φυσικά)....

Δεν θυμάμαι τι έγινε τελικά, πέρασε πάρα πολύς καιρός και η μνήμη μου σκοντάφτει.

Επίσης να αναφέρω και μια άλλη κωμωδία, με τον Φωτόπουλο και την Eλένη Χατζηαργύρη. Ο τίτλος πρέπει να είναι "Κατά λάθος διάσημος".

Ένας τεμπελάκος και αργόσχολος (Φωτόπουλος) μοιάζει απίστευτα με έναν μεγαλοαπατεώνα και συλλαμβάνεται στη θέση του.

Ο Λ. Διανέλλος έπαιζε νομίζω τον αστυνόμο (με επιφύλαξη).

Τελικά ο μεγαλοαπατεώνας συλλαμβάνεται την τελευταία στιγμή πριν διαφύγει στο εξωτερικό.

Θυμάμαι την σκηνή όπου η ερωμένη του, E. Χατζηαργύρη, τελικά ανεβαίνει στο αεροπλάνο ενώ αυτός (Φωτόπουλος) στα χέρια των

αστυνομικών καταριέται θεούς και δαίμονες... Κι' άλλες σκηνές μου έρχονται θολά στο νου....π.χ. όταν συλλαμβάνουν τον

ψεύτικο "δεν κάναμε τίποτε, πορτοκαλάκια τρώγαμε" λέει στον αστυνόμο.

Θυμάμαι επίσης στη φυλακή όπου επειδή είχε την φήμη του μεγαλοαπατεώνα του έδιναν κάτι κοτόπουλα που τα τσάκιζε μπροστά

στους άλλους κρατούμενους που λοιμοκτονούσαν....

Τέλος, να ξανα-αναφέρω τις "Διακοπές στην Κολοπετινίτσα". Έξοχη κωμωδία με Φωτόπουλο, Χατζηχρήστο και Ρ. Διαλυνά.

Με κάποιες επιφυλάξεις (πέρασαν πάνω 20 χρόνια...) :

Ο Φωτόπουλος είναι νομίζω αγροφύλακας και ο Χατζηχρήστος δήμαρχος σε ένα μικρό ασήμαντο χωριό και ανταγωνίζονται μεταξύ τους.

Όταν καταφτάνουν εκεί μια πανέμορφη γυναίκα (Ρ. Διαλυνά) με τον σύζυγό της γίνεται μεγάλη αναστάτωση.

Κανείς δεν υποπτεύεται ότι πρόκεται για ένα ζευγάρι απατεώνων που έχει κάνει μια ληστεία και θέλει να παραμείνει εκεί μέχρι να ξεχαστεί

η υπόθεση από την αστυνομία. Κατά την διάρκεια της παραμονής τους όμως, ο Φωτόπουλος και ο Χατζηχρήστος, ο καθένας τους χωριστά,

θα δουν τη βαλίτσα με τα χρήματα και θα καταλάβουν ότι κάτι ύποπτο συμβαίνει.

Θυμάμαι χαρακτηριστικά όπου ο Φωτόπουλος κρυφοκοιτάζει από την κλειδαρότρυπα για να θαυμάσει τα σωματικά θέλγητρα της Ρ. Διαλυνά

και την βλέπει να ανοίγει την βαλίτσα με τα λεφτά...πώς τινάχτηκε πίσω και έτριβε τα μάτια του...απίστευτος !!!

Και μετά μπαίνει μέσα ανήξερος δήθεν και λέει μερικά υπονοούμενα χαϊδεύοντας την βαλίτσα με τα χρήματα...

Και αργότερα έβαλε μια γειτόνισσα να την αλλάξει με μια ίδια και να πάρει την κανονική...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αριαδνη είπε:
ορφανή στους 5 δρόμους:

Τα δύο κορίτσια έρχονται στην πρωτεύουσα, μονα για να βρουν τον μπεκρή αδελφό της μητέρας τους , ακόμη να βρουν γιατρό για το μάτια της Αννας και κει σε μια συμπλοκή στο σταθμό με κακοποιους την Αννούλα την απαγαγουν! η Μαρία τραυματίζεται, στο νοσοκομείο την ερωτεύεται ο νεαρός γιατρός Καρρας και την παιρνει στο σπίτι των πλουσιων θειων του, ψάχνουν όλοι μαζί για την Αννα!

Της Αννας της φερονται άσχημα , μάνα και γιος( φοβερη η ηθοποιος που παιζει την κακιά μάνα) κυριως ο Βλάχος, την πηγαινουν να ζητιανευει, την χτυπούν, ωσπου ο φοβισμένος, καλόκαρδος αδελφός Γιωργος( τον ξερω τον ηθοποιο δεν μου παει στο νου, ενας μελαχροινουλης, χαρακτηριστικη φατσουλα) που την εχει ερωτευτεί στο μεταξύ την ελευθερωνει από τα μαρτυρια, σκοτώνοντας τον κακό αδελφό.. ο οποιος εχει πονηρους σκοπους για την κοπέλα..και την γλιτωνει από δεινά την τελευταια στιγμη..

οι αλλοι βρισκονται στα ίχνη της!

μηπως γνωρίζει κανείς τα ονοματα των κοριτσιών, τις πρωταγωνίστριες..

ταινία με φοντο δράμα του Καρόλου Ντίκενς #) #) πλοκή περιεργη για τα ελληνικά δεδομένα!
Αυτό Αριάδνη πρέπει να βασίστηκε στις ΔΥΟ ΟΡΦΑΝΕΣ του Ντ'Ενερί
 
Μία κάπως σπάνια ταινία νομίζω είναι και Ο ΦΟΒΟΣ .Εκανα ειδικο θεμα εδω

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?p=240757#post240757

%CE%BF+%CF%86%CE%BF%CE%B2%CE%BF%CF%82+11.jpg


%CE%BF+%CF%86%CE%BF%CE%B2%CE%BF%CF%82+3.jpg


%CE%BF+%CF%86%CE%BF%CE%B2%CE%BF%CF%82+4.jpg
 
Πολύ σπάνια είναι και η ταινία "Ιπποκράτης και δημοκρατία" του 1972, με τον Δημήτρη Παπαμιχαήλ. Δεν νομίζω να προβλήθηκε ποτέ στην ιδιωτική...
 
Θεωρώ σπάνια την ταινία "το Σωφεράκι" με τον Φωτόπουλο. Πρέπει να έχει περάσει πάνω από 10ετία από την τελευταία φορά που την είδα στην τηλεόραση, και νομίζω ότι ήταν στη δημόσια.

Ευτυχώς εχθές μετά από πολύ ψάξιμο στα "γνωστά" μαγαζιά της Αττικής (τις μεγάλες αλυσίδες εννοώ), τη βρήκα, καθώς και πολλές ακόμα ταινίες του Φίνου. Πρέπει να έχουν κάνει καινούργιες εκδόσεις DVD.

Μία πραγματικά "σπάνια" ελληνική ταινία είναι και το "Πάμπτωχοι Α.Ε." με τον Μπέζο. Έπαιξε για λίγο καιρό στον κινηματογράφο (Παρότι είχε διαφημιστεί αρκετά δεν πρέπει να πήγε καλά), και έκτοτε το ξαναείδα μία ακόμα φορά στο Mega αν θυμάμαι καλά. Δεν παίζει να έχει ξαναπαίξει στην τηλεόραση ποτέ.

Για να την δω (Δεν έχω βρει dvd της σε κανένα βιντεοκλαμπ, ούτε σε καταστήματα πώλησης) έψαξα και βρήκα στο youtube την ταινία χωρισμένη σε δύο μέρη, σε άθλια ποιότητα. Αν γνωρίζετε από που θα μπορούσα να την προμηθευτώ νόμιμα (δηλαδή το αυθεντικό DVD) θα το εκτιμούσα.
 
pro_crossaro είπε:
Θεωρώ σπάνια την ταινία "το Σωφεράκι" με τον Φωτόπουλο. Πρέπει να έχει περάσει πάνω από 10ετία από την τελευταία φορά που την είδα στην τηλεόραση, και νομίζω ότι ήταν στη δημόσια.

πολυ καλη ταινια και αγαπημένη, με μια Σμαρουλα Γιουλη και εναν Φωτοπουλο στα καλυτερα τους ;) ! απίστευτες ατάκες ειδικά απο κάποιον φιλόσοφο που αντιστοιχιζε τις καταστάσεις της ζωής με την φιλοσοφία του αυτοκινήτου!

Η πεθερά, η κακια μάλλον πεθερά όλα τα λεφτά: Λέλα, σε θέλει ο κυρ-Δημοσθένης ο δικηγόρος όχι ψέματα, δικηγόρος με δυο σπίτια και εσυ θελεις τον παλιοσοφέρη..ωσπου τελικα την κλεβει και ο Βάγγος την Λέλα με την συνεργασια των άλλων σοφεραιων και όλα πάνε καλά..αν δεν εχω πεθερά πως θα καταλάβω οτι παντρευτηκα..

αλλη μια σπάνια με Γιαννη Μαλουχο, πλουσιοπαιδο που αγαπά μια φτωχη κοπέλα που μενει διπλα στην γειτονια του και με Μαρικα Νεζερ μαμά..
 
Ελληνικος Κινηματογραφος

Καλησπερα και καλως σας βρηκα ολους.Ξεκιναω με κατι πραγματικα δυσκολο.Υπαρχει περιπτωση να βρουμε κατι η την ταινια "ΤΟΣΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ?" Παραθετω και στοιχεια 1968) - Σκηνοθεσία: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Παραγωγή:

ΚΛΑΚ ΦΙΛΜ

Ηθοποιοί:

ΝΕΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣΚΟΥΝΕΛΑΚΗ ΜΙΡΑΝΤΑΚΑΤΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣΦΕΡΜΑΣ ΝΙΚΟΣΝΑΡΓΚΙΣΛΟΥΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΦΙΛΙΟΣ (ΑΓΚΟΠ)ΠΑΝΤΑΖΗ ΜΑΡΙΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΣΟΥΛΑΦΥΡΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣΜΠΑΛΑΔΗΜΑΣ ΚΩΣΤΑΣΚΟΤΣΙΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣΧΑΤΖΗΠΑΥΛΗΣ ΣΤΑΘΗΣΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΤΖΟΥΛΙΑ Σύνοψη της υπόθεσης:

Δύο νέοι, ο Παύλος και η Μαρίνα (Χρήστος Νέγκας και Μιράντα Κουνελάκη) ξεκινούν από μια παλιά στοά με μικρά καταστήματα, ο καθένας χωριστά, αλλά και οι δύο γεμάτοι όνειρα για να προκόψουν στη ζωή τους. Η μοίρα όμως τα φέρνει διαφορετικά και οι δυσκολίες που συναντούν τους γυρίζουν ολοένα και προς τα πίσω. Ακόμα και η επιστροφή τους στη στοά είναι προσωρινή, αφού τα κτίρια κατεδαφίζονται προκειμένου να αναγερθεί μια πολυκατοικία. Τελικά, οι δύο νέοι θα προσπαθήσουν άλλη μια φορά, αλλά τώρα ενωμένοι με τα δεσμά του γάμου.

Ευχαριστω
 
Εαν θυμαμαι καλα, ειναι παραγωγης 1969 και ειναι ριμεικ της κλασσικης υπεροχης ταινιας Χαμενα Ονειρα, του 1961.
 
Άρα και αυτή η ταινία βασίζεται στο θεατρικό έργο των Σακελλάριου-Γιαννακόπουλου Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ με Μελίνα,Μυρατ,Συνοδινου,Φωτοπουλο,Ηλιοπουλο και Βυρωνα Παλλη (1951)

Καραμπινατο καστ βλεπω και στη βερσιον του 69! Κατρακης με Βασιλειαδου και Αυλωνιτη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οχι οτι εχει σημασια - αλλα η ταινια ειναι του 1968 - και ειχε προβληθει στη κρατικη τηλεοραση καμποσες φορες στις αρχες της δεκαετιας του 80.
 
Παμπτωχοι ΑΕ κυκλοφορησε απο την Ημερησια σε κασετινα αρκετα χρονια πριν. Επικοινωνησε μαζι τους.

Το Τοσα ονειρα στους δρομους την εχω. Θελετε να τσεκαρω κατι;
 
Πίσω
Μπλουζα