Σπάνιες φωτογραφίες της Αλίκης!

Φωτογραφία Αλίκης Βουγιουκλάκη

Γεια σας,

Θα ήθελα να ζητήσω την βοήθεια από όσους θέλουν... Είναι μια φωτογραφία της Αλίκης Βουγιουκλάκη που την ψάχνω εδώ και μεγάλο χρονικό διάστημα και δεν μπορώ να την βρω πουθενά... Θα ήθελα όσοι από εσάς επιθυμείτε να βοηθήσετε είτε να την ανεβάσετε εδώ είτε να μου την στείλετε σε προσωπικό μήνυμα...[edit] Εκτός κανονισμών / Υπάρχει το αντίστοιχο υποφόρουμ για ανταλλαγές [edit] ... έστω και με λογότυπο...

11875379_165824927084187_1044468349_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
137.jpg

136.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] greeklish [edit]

ειναι τελειες η φωτο της αλικης μας να βαλετε κιαλλες :)

 τελειες φωτο περιμενουμε και της υπολιπες !!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
148.jpg

147.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
158.jpg

157.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
174.jpg

173.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
194.jpg

193.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
207.jpg
207.jpg

206.jpg
206.jpg
 
Η Αλίκη με τον Δημήτρη σε κάποιες παλιότερες...Αναστάσεις. Όσο για το άλλο ας μου επιτραπεί να βγω λίγο off topic και να απευθυνθώ στον φίλο πως δε χρειάζεται να εκνευριζόμαστε από το τίποτα. Η Kambia είναι μία εκ των διαχειριστών εδώ και δικαιούται να επεμβαίνει όπου εκείνη θεωρεί σκόπιμο. Άλλωστε δεν είπε και κάτι κακό! Ας είμαστε λίγο πιο cool και ευγενικοί και ας μην αρπαζόμαστε με το παραμικρό! :)

219.jpg

218.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tony-tony αυτες τις 2 φωτο απο τις Αναστάσεις έχω την αισθηση οτι τις εχω και εγω...

Η πρώτη ειναι του 1967 τοτε που παιζανε στο θεατρο το "Αχ! αυτη η γυναικα μου" (εξού και ο Γιώργος Τσιτσόπουλος πίσω απο την Αλικη, ο οποιος επαιζε το ρόλο του Χαρίλαου-το ρόλο δηλαδη του Γιάννη Μιχαλόπουλου)...προφανώς εκανε Ανάσταση όλο ο θίασος μαζί, για αυτο και υποθετω οτι ίσως ήταν Θεσσαλονικη...

Η άλλη ειναι εποχης 1971 και ο Παπαμιχαήλ ειναι με τα μούσια γιατί εκείνη την περιοδο γύριζε τον Παπαφλέσσα...

Βασικά μου κανει εντυπωση πως εκαναν μαζί Ανασταση (το 1971) αφου ήδη ήταν πια χωρισμένοι επι της ουσίας και απλως συγκατοικούσαν λόγω του παιδιού..
 
Είσαι πολύ σωστή Hannele στις ημερομηνίες!

 

229.jpg

228.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kambia είπε:
Να σχολιάζεις τις φωτογραφίες, ναι. Η αναπαραγωγή όμως του ιδίου ποστ που απλά δηλώνει θαυμασμό δεν προάγει κανενός είδους συζήτηση. Τα off topic θα διαγραφούν.
Κατάλαβα... Συγγνώμη τότε.. Δεν θα επαναληφθεί... :)
 
tonytony τα ρουχα που φορανε στο post 153 τα φορούσαν στην ταινία η Αγαπη μας.

:biglaugh:

α.jpg

Αν και οι φωτογραφίες δεν πρεπει να ειναι 1968 (ετος που γυριστηκε η ταινία) αλλα για 1967, αφενος γιατί το μαλλί της Αλικης ειναι πιο κοντό, αφετερου ο Δημήτρης ειναι ο πιο...αδύνατος σε σύγκριση με την ταινία!

δ.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
domniki είπε:
Τι χρώμα να ήταν άραγε αυτό το φόρεμα? Μοιάζει με ένα που φορούσε στην Μοντέρνα Σταχτοπούτα.
Οντως μοιαζει, αλλα ειναι αλλο φορεμα.
 
242.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@tonytony: οι φωτογραφίες είναι από περιοδικά? Αυτές με την Βασιλισσα Αμαλία είναι απίστευτες! Ξέρεις αν είναι από θεατρικό έργο ή από τηλεοπτική σειρά?
 
domniki είπε:
@tonytony: οι φωτογραφίες είναι από περιοδικά? Αυτές με την Βασιλισσα Αμαλία είναι απίστευτες! Ξέρεις αν είναι από θεατρικό έργο ή από τηλεοπτική σειρά?
βΌχι δεν είναι από περιοδικά. Οι συγκεκριμένες είναι από το θεατρικό έργο.
 
Πίσω
Μπλουζα