Στάθης Ψάλτης

Για το Σταθη Ψάλτη τι να πούμε ?

Η απολυτη cult φιγουρα στα 1980ς. Μας συντροφευαν οι τενιες του στα 1980ς και 1990ς.

Σοβαρος κωμικός η όχι (δεν με ενδιαφερει) ειναι συρουρα αυθεντικός ,πολύ γουσταρα οταν το έβλεπα στις τενίες του.

Πρίν λίγες μέρες ειδα το ''Κλεφτρονι και ντζεντλεμαν'' για πολλοστή φορα, και το διασκεδασα σαν να ταν 1η!
 
Φοβερος ο Σταθης Ψαλτης!!!

Τον εχω γνωρισει προσωπικα εχει φοβερο χιουμορ.

Η γνωριμια μου μαζι του εγινε πολλα χρονια πριν και οταν μια φορα (τετοια εποχη στην Πλακα) καθως ειχα ντυθει με την γυναικα μου για τις αποκριες και περπατουσαμε στα δρομακια εκει και καθως βλεπαμε να μην φαμε καμια "ροπαλια" :D ειδα εναν ψηλο και αδυνατο κυριο με πολλες γυναικιες υπαρξεις μαζι οπου κατι μου θυμιζε.... Εκεινος το καταλαβε καθως τον κοιτουσα πολυ ωρα και με κοιταει και χαμογελαστος μου λεει "Μην κοιτατε ετσι δεν ειμαι ο Σταθης Ψαλτης!" :D

Στην παρεα του ηταν μια γνωστη της αδερφης μου που με χαιρετσε αλλα και εγινε ο λογος να παμε για καφε ολοι μαζι.
 
circleag είπε:
Φοβερος ο Σταθης Ψαλτης!!!
Τον εχω γνωρισει προσωπικα εχει φοβερο χιουμορ.

Η γνωριμια μου μαζι του εγινε πολλα χρονια πριν και οταν μια φορα (τετοια εποχη στην Πλακα) καθως ειχα ντυθει με την γυναικα μου για τις αποκριες και περπατουσαμε στα δρομακια εκει και καθως βλεπαμε να μην φαμε καμια "ροπαλια" :D ειδα εναν ψηλο και αδυνατο κυριο με πολλες γυναικιες υπαρξεις μαζι οπου κατι μου θυμιζε.... Εκεινος το καταλαβε καθως τον κοιτουσα πολυ ωρα και με κοιταει και χαμογελαστος μου λεει "Μην κοιτατε ετσι δεν ειμαι ο Σταθης Ψαλτης!" :D

Στην παρεα του ηταν μια γνωστη της αδερφης μου που με χαιρετσε αλλα και εγινε ο λογος να παμε για καφε ολοι μαζι.
ηθικο διδαγμα...

Μην πηγαινετε στην Πλακα με την γυναικα σας! :p
 
Κ εγω τον ειχα δει γυρω στο 1994 σε ενα πλοιο για Ζακυνθο (μαλλον πηγαιναν για θιασους)κ ειχε πολυ χιουμορ πραγματικα γιατι ολο αστιευοταν!!!

Ενα απο τα αγαπημενα μου σκετς του

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Εσυ μου την εδωσες Κονδυλω!!!!!!!!!!!!!
 
Aardvark είπε:
Για επισημο φαν-κλαμπ λενε και οτι το εχει επισκεφτει και ο ιδιος ο Σταθης.http://clubs.pathfinder.gr/stathis_psaltis/

Εχει και ταινιες.
Ωραία δουλειά. Ναι, αφού αν προσέξετε έχει και ενότητα ο Στάθης Ψάλτης που απαντάει στα μηνύματα του κόσμου.
 
ο ψαλτης μου αρεσε πολυ στο ο εραστης πολυ καλη ταινια
 
Ο Σταθης Ψαλτης ειναι για 'μενα ενα κομματι απο τα '80s(των παιδικων μου αναμνησεων και οχι μονο) που υπεραγαπω! Θυμαμαι που πηγαινα με τον πατερα μου στο video club και επαιρνα,ας πουμε το "Βασικα..." . Η κυρια στο ταμειο χαμογελαστη, μου ελεγε " παλι αυτο αγορακι μου? Αυτο το πηρες προχθες!"... ( Ενταξει,και με το HE-MAN ειχε συμβει αυτο!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απολαυστικός ο Ψάλτης στην ταινία "Καμικάζι αγάπη μου" του 1983.

 
Δεκαετία 80 στο χωρίο της μητέρας μου. Ο ξάδερφός μου έχει νοικιάσει την ταινία "μάντεψε τι κάνω τα βράδια" και την βλέπουμε. Απολαυστικός ο Στάθης ψάλτης. Ιδού η αγαπημένη μου σκηνη

Να σημειώσω εδώ ότι ο Στάθης Ψάλτης ήταν φοβερός σε δραματικούς ρόλους στις σειρές "Καλημέρα Ζωή" και "Τμήμα ηθών"

Ιδου ένα απόσπασμα από την σειρά καλημέρα Ζωή

http://www.youtube.com/watch?v=GQAMtPdH1uU

Επίσης είχα ακούσει από διαφορετικούς ανθρώπους ότι στην παράσταση "Θεοδώρα η αγία των φτωχών" ο ψάλτης είχε εισπράξει περισσότερα χειροκροτήματα από την Ντενίση. Λένε ότι ήταν ο καλύτερος.

Ακόμη ο Στάθης Ψάλτης τραγουδούσε το τραγούδι "Ήτανε μια φορά" στην σειρά "οι έμποροι των εθνών" (όχι στους τίτλους).

Εύχομαι να είναι καλά και ελπίζω να τον δω κάποτε να παίζει αρχαία τραγωδία και έργα μεγάλων συγγραφέων.
 
Μονο εγω συγκινηθηκα :cry: απο την συναντηση Ψαλτη-Φινου (σε γνωστη εκπομπη)???...
 
Stratulator είπε:
Μονο εγω συγκινηθηκα :cry: απο την συναντηση Ψαλτη-Φινου (σε γνωστη εκπομπη)???...
Οχι... Συγκινηθηκα & εγω.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:sweat:
 
Stratulator είπε:
Μονο εγω συγκινηθηκα :cry: απο την συναντηση Ψαλτη-Φινου (σε γνωστη εκπομπη)???...
Και εγώ συγκινήθηκα, ομολογώ !

Θα τους πήγαινε να ξαναγίνονταν ζευγάρι !
 
Όντως πολύ συγκινιτική εκπομπή.
 
Αν και αντιπαθώ την κ. Χατζηβασιλείου, η συγκεκριμένη εκπομπή μου άρεσε!
 
οριστε ο ψαλτης στο καλημερα ζωη το αποκοσμο γελιο στο τελος ειναι κορυφαιο εντελως αλλος χαρακτηραςhttp://www.youtube.com/watch?v=GQAMtPdH1uU&feature=related
 
Δεν συμπαθησα τις ερμηνειες του στην VHS-era. Απο την αλλη, εκπλησσει παντα ευχαριστα σε μη-κωμικους ρολους.

Φετινος μονολογος υψηλων standards ερμηνειας

 
Διάβασα την συνέντευξη με πολύ ενδιαφέρον.Ο Στάθης Ψάλτης είναι ο αγαπημένος μου ηθοποιός αλλά εκεί που στάθηκα στην συνέντευξη είναι στο κομμάτι που λέει ότι ποτέ δεν έκανε βιντεοταινίες.και ρωτάω τώρα εσάς τους πιο παλιούς και πιο ειδικούς.ο εραστής,οι κυβερνήσεις πέφτουνε αλλά ο ψάλτης μένει,ερωτιάρης απο κούνια που ηταν α και β μερος,της κακομοίρας,ακαταμάχητος πιλότος ολα αυτα τι ηταν?Και γιατί λέει οτι δεν έκανε βιντεοταινίες.Δεν ήταν κάτι κακό κατά την γνώμη μου.Δούλευαν και στις βιντεοταινίες δεν έκλεβαν
 
Panagiotis Boca juniors είπε:
αλλά εκεί που στάθηκα στην συνέντευξη είναι στο κομμάτι που λέει ότι ποτέ δεν έκανε βιντεοταινίες.και ρωτάω τώρα εσάς τους πιο παλιούς και πιο ειδικούς.ο εραστής,οι κυβερνήσεις πέφτουνε αλλά ο ψάλτης μένει,ερωτιάρης απο κούνια που ηταν α και β μερος,της κακομοίρας,ακαταμάχητος πιλότος ολα αυτα τι ηταν?Και γιατί λέει οτι δεν έκανε βιντεοταινίες.Δεν ήταν κάτι κακό κατά την γνώμη μου.Δούλευαν και στις βιντεοταινίες δεν έκλεβαν
Σωστή η παρατήρησή σου ,είταν λαθος του ηθοποιού να αποκυρήξει τις βιντεοταινίες του ,προφανός δεν ξέρει οτι ειπάρχει πολύς λαός (μέσα στους οποιους και γώ) που τον γουστάρει για τις βιντεοπαραγωγές του. Εγώ ''ελιωνα" με αυτές αρχες 1990ς ,οταν είχε βγάλει τον ''Εραστή'' ή τον ''Ερωτιάρη απο κούνια'' ,μιλάμε για εποχη 1990-94 περίπου οταν τα ιδιοτικά κανάλια (μικρα και μεγάλα) πέζαν πολύ βιντεοταινία!

Και πάλι λάθος κ.Ψάλτη ,μην το μετανιώνετε.Εγινε και καλώς έγινε.
 
Πίσω
Μπλουζα