Στάθης Ψάλτης

Έχουμε πληροφορίες για το παρακάτω βίντεο ;

[yt link σε ολόκληρο επεισόδιο]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχουμε πληροφορίες για το παρακάτω βίντεο ;

[yt link σε ολόκληρο επεισόδιο]
 
ο βασιλης καμιτσης μιλαει για το προβλημα υγειας του σταθη ψαλτη δεν ξερω με αυτα που διαβαζω υποπτευομαι οτι ειναι πολυ σοβαρα τα πραγματα και απλα ο ιδιος εχει ζητησει να μεινει κρυφη η αληθεια.....
 
Σταθάρα κράτα γερά.. Θα τα καταφέρεις!!!

Ο Θεός μαζί σου!
 
Στάθαρος παντού και για πάντα ! :fafoutis::guitar:

 
Το ξέρω! Είναι όμως τόσο απιστεύταμπλ ίδιος που που πολύ εύκολα κάποιος μπορεί να παραπλανηθεί (και απο τον τίτλο του βίντεο αλλα και απο την ομοιότητα) και να νομίζει ότι είναι ο πραγματικός Στάθης Ψάλτης!
 
  • Like
Reactions: RIO
ο σταθης ψαλτης ειναι ενας πολυ καλος ηθοποιος,παρα πολυ καλος
διατρεχοντας εστω και καπως βιαστικα τα ποστ βλεπω οτι υπαρχει μια συγχηση μεταξυ του υποκριτικου ταλεντου και των καλλιτεχνικων επιλογων,προς θεου δεν λεω οτι γιαυτο φταιει ο θεατης,πρωτα ο καλλιτεχνης αλλα θελει μεγαλη κουβεντα το γιατι
η υποκριτικη δεινοτητα του φαινεται
1,στη σειρα συμβολαιογραφος ,απογειωσε το ρολο του
2 στο θεατρικο εργο 'το ημερολογιο ενος τρελλου" ηταν ο καλυτερος διαχρονικα απο οσους το ερμηνευσαν
3 στη τηλεοπτκη σειρα "τμημα ηθων" βρισκεται σενα ενα ξενοδοχειο να κανει ερωτα με την αδερφη του δεν θυμαμαι γιατι
ειπωθηκαν αυτα και απο αλλους συμφορουμιτες απλα τα επισημανα και εγω

ΥΓ ηθελα για δευτερη φορα να παρακαλεσω να μην αναφερεται σαν αυτοκτονια του βασου ανδριανου,η οικογενεια του δεν το αναγνωριζει,θεωρει οτι ζαληστηκε και επεσε
 
Ορμώμενος από κάποια λεγόμενα αυτού του τοπικ, θα εκφράσω κάποιες σκέψεις μου. Ναι, σαφώς και ο αείμνηστος πλέον Σταθης Ψάλτης είχε τις όποιες σπουδές του, είναι κάτι το οποίο δεν αμφισβητώ. Όμως, έρχεται ο αντίποδας. Για τη συντριπτική πλειοψηφία του κοινού, έγινε γνωστός από τις ταινίες της δεκαετίας του 80 και γνώρισε επιτυχία. Δεν θα κρίνω αν έγινε δικαίως η όχι, το αισθητήριο του κόσμου πολλές φορές είναι αψυχολόγητο, από τη στιγμή όμως που έγινε το μεγάλο μπαμ, προφανώς και κάτι έγινε σωστά και κέρδισε τη μάζα. Προσέξτε όμως, εμπορικό, δε σημαίνει απαραίτητα και ποιοτικό και αυτό το βλέπουμε σε κάθε μορφή τέχνης.

Κάθε καλλιτέχνης έχει κάποια στιγμή στην καριέρα του η οποία τον καθιέρωσε στη συνείδηση του κοινού, δε σημαίνει όμως ότι είναι και η καλύτερη του. Εμπορικά ναι, ασυζητητί η καλύτερη, δε σημαίνει όμως ότι και ποιοτικά ήταν η καλύτερη στιγμή του. Μπορεί για παράδειγμα ένας τραγουδιστής η συγκρότημα, να έχει βγάλει κλάσεις ανώτερο υλικό από το πιο εμπορικά επιτυχημένο, ο περισσότερος κόσμος όμως, αυτό γνωρίζει, δεν θα ψάξει τι υπάρχει από πίσω.

Έτσι αντίστοιχα και με τον Ψάλτη, μπορεί να είχε αξιοσημείωτες σπουδές και γνώσεις, για το ευρύ κοινό όμως, είναι ψιλά γράμματα, για το ευρύ κοινό, είναι Κλεφτρονι και Τζέντλεμαν, θαυμάζει τα σωματικά προσόντα της Κούλας και κράζει τον Κυριάκο, τρελός ειναι, ότι θέλει κάνει, βρίζει τους πάντες και τα πάντα κτλ. Βέβαια, το στυλ το υστερικό στην κωμωδία, το είδαμε και στις μετέπειτα κωμωδίες, κινηματογραφικές, τηλεοπτικές κτλ επομένως, μπορούμε να πούμε ότι άνοιξε το δρόμο για το μετά, μπορεί το στυλ των ταινιών τότε να ήταν κάτι το πρωτοφανές, πλέον όμως έχουμε πήξει και ίσως εκεί να ήταν η αρχή των πάντων.

Επίσης, μην ξεχνάμε και το άλλο. Ναι, σαφώς και υπάρχουν στιγμές στην καριέρα καλλιτεχνών στις οποίες ευθυγραμμίστηκαν οι πλανήτες και γνώρισαν απόλυτη επιτυχία, δε σημαίνει όμως ότι πετάνε και τη σκούφια τους. Θα μου πει κάποιος, είναι δυνατόν να δυσαρεστειται με την επιτυχία κάποιος; Είναι, όταν λόγω αυτής της επιτυχίας, παραγράφονται όλα τα υπόλοιπα. Είχε μακροχρόνια πορεία στο χώρο ο Ψάλτης, πιθανόν κάπου να δυσαρεστήθηκε με το γεγονός ότι ο κόσμος τον είχε συνδέσει με συγκεκριμένες δουλειές. Όχι ότι είναι κακό αυτό αλλά, είναι κάπως το να έχεις αφήσει τέτοια παρακαταθήκη και πολλοί να στέκονται σε κάτι συγκεκριμένο....
 
εχετε δικιο,ναι,πολυ σωστα το κοινο τον ταυτησε με το κλεφτρονι και τζεντλεμαν,ψηλο λιγνο και ψευταρο και τον κυριακο της κουλας.αυτα επαιξε και αυτα θα μεινουν στην ιστορια για κεινον,δικαιως γιατι αυτα τον χαρακτηριζουν,την εποχη που επαιξε,αυτα που ανεφερα εγω ηταν για να τονιζω το ταλεντο του αλλα η μητερα μου σιγουρα αυτες τις ταινιες εχει στο μυαλο της
ισως αν ειχε γεννηθει νωριτερα να ειχε παιξει στο αμαξακι και στην καλπικη λιρα και να μιλαγαμε αλλιως
τωρα ομως εχουμε αυτη την πραγματικοτητα
 
"Τι χαρακτηρίζει την δεκαετία των 80s, πες μου τα πρώτα πράγματα που σου έρχονται στο μυαλό."

Αν κάποιος μου έκανε αυτήν την ερώτηση, μία από τις πρώτες εικόνες που μου έρχεται στο μυαλό είναι ο Στάθης Ψάλτης.
Η ακατανόητη, παρανοϊκή, αστεία, ενοχλητική, (βάλτε άλλα 100 επίθετα, όποια θέλετε), σκελετωμένη φιγούρα του με ξεπερνάει.
Είναι η φάση των δικών μου 80s.
 
Πίσω
Μπλουζα