Σταρ Τρεκ: Ταξίδι στα αστέρια - Star Trek (1966-?)

Καλησπέρα Παιδιά...Πάει καιρός - Δουλειές!!

Star Trek : Into Darkness, Pursuit Poster, Κορνίζα - Γυαλί Antiglare!

DSC00021.jpg
 
Τσκ, τσκ! Χωρίς αυτόγραφα?! Έτσι, άδεια?! :D

Wb! :flower:
 
Γεια σου D:) Είσαι καλα? Φοβερό το καινούργιο Star Trek...!! To έχω δει 2 φορές σε 2D, αύριο η την Κυριακή πάω σε 3D!! θα πήγαινα Σάββατο αλλά έχω την Γιορτή μου!!

.

.

.

.

Το ξέρω απαράδεκτος, αλλά τρέχαν πολλές δουλειές, χαίρομαι που ξαναγράφω εδώ!!

.

.

.

.

Επειδή ανακαινίζω το σπίτι, έχω και την μεγάλη που δεν έχω φτιάξει ακόμα!! Αυτήν ;) ...!!

Mark-Englert-Star-Trek-Into-Darkness-Reg.jpg

Καθώς πέφτει σκότος στον χώρο αποκαλύπτεται και το USS Vengeance!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είσαι η χαρά των απανταχού StarTrek Fans! :D

Περιμένω να δω και τι καινούρια καλούδια μπορεί να έχεις μαζέψει κατά την απουσία σου! :)

P.S. Κι εμείς χαιρόμαστε που σε ξαναβλέπουμε! :flower:
 
Τα γνωστά, έχω όλα τα Blu - Ray των Star Trek, και από καινούργια ένα Blaster από το Total Recall!

DSC00035.jpg

DSC00017.jpg

DSC00032.jpg
 
2η φωτό - κάτω ράφι!

Τι είναι όοοοοολα αυτά τα σκαφάκια? Εντερπραϊζάκια? Τ' αγόρασες έτσι ή τα έφτιαξες (μοντελισμός)? :)

Βγάλε καμιά κοντινή pls! :flower:
 
Για μένα Σταρ-Τρεκ, χωρίς Shatner δεν γίνεται. Το έχω ταυτίσει με τις υπερβολικές ερμηνείες του... :D
 
Ντάξει, πανέμορφα!.... Τι να λέμε τώρα!

Θύμισέ με σε παρακαλώ... Το μεσαίο της 4ης εικόνας???
 
Μπράααβο! :)

Το σκέφτηκα, αλλά μετά είδα αυτό στην τελευταία φωτό και μπερδεύτηκα! :)

Καλά ρε! Τους Klingons τι τους θες?! :D
 
Πήγαιναν όλα σαν Set, τα σκαφάκια είναι Johnny Lighting!! Δυσεύρετα, όχι σαν τα Hot Wheels που τα βρίσκεις και στα περίπτερα!!
 
D@redevil είπε:
Καλά ρε! Τους Klingons τι τους θες?! :D
Ιεροσυλία!!! Το ερώτημα είναι γιατί δεν υπάρχει ένα Romulan Bird of Prey.. Θεωρώ ότι είναι τα πλέον απειλητικά σκάφη στο Star Trek μετά από αυτά των Borg. Νομίζω ότι όποιος σκέφτηκε ότι οι Borg πρέπει να έχουν κύβους σαν σκάφη ήταν απλά ιδιοφυΐα. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι το οποίο να δείχνει πιο απειλητικό. Ο κύβος είναι από τα πιο λογικά σχέδια για διαστημόπλοια αλλά ταυτόχρονα σου δίνει να καταλάβεις ότι αυτό το είδος δεν έχει τίποτα κοινό με σένα.

P.S. Πολύ όμορφη συλλογή!
 
ChrisTOS είπε:
Κάθε άλλο! :D

ChrisTOS είπε:
(...) Νομίζω ότι όποιος σκέφτηκε ότι οι Borg πρέπει να έχουν κύβους σαν σκάφη ήταν απλά ιδιοφυΐα. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι το οποίο να δείχνει πιο απειλητικό. Ο κύβος είναι από τα πιο λογικά σχέδια για διαστημόπλοια αλλά ταυτόχρονα σου δίνει να καταλάβεις ότι αυτό το είδος δεν έχει τίποτα κοινό με σένα.
P.S. Πολύ όμορφη συλλογή!
Σ' αυτό συμφωνώ!!! Γενικά, ακόμα και στον πλασματικό κόσμο του Startrek, σου βγάζει κάτι το ....ψυχρό-απόμακρο-επικίνδυνο....

(Βέβαια, εγώ είμαι ο ίδιος άνθρωπος που όταν είχε δει το Borg spaceship, είπε ότι κάποιος πήρε το "Άστρο του Θανάτου" [λέγε με Starwars!] και το τετραγώνισε! :biglaugh:)
 
DSC00043.jpg

Αυτά είναι Γιαπωνέζικα..!

Δείτε και αυτό το φοβερό Compilation Trailer!!

 
Στο ΜΠΛΕΚ 195 (Σεπτέμβριος 1983) έχουμε ένα αφιέρωμα στo Star Trek, και με διπλή αφίσα παρακαλώ! :cool:

attachment.php


attachment.php
 
Lord_Makro είπε:
Στο ΜΠΛΕΚ 195 (Σεπτέμβριος 1983) έχουμε ένα αφιέρωμα στo Star Trek, και με διπλή αφίσα παρακαλώ! :cool:
attachment.php


attachment.php
Lol, εμ δε είχε βγει ούτε το TNG τότε, τι άλλο θα δείχνανε παρά το TOS!
 
Το "Εντρερπράις" ειναι ολα τα λεφτα :D
 
Χαχα !! Φοβερή η αναφορά στο Μπλεκ !! (και πολύ νοσταλγική).

Εκτός του "Εντερπραϊς" που ανέφερε ο Rakeesh, παρατηρώ ότι έβαλαν μέσα στους... κεντρικούς πρωταγωνιστές άτομα απο το "Where No Man Has Gone Before" !! (απο τα πρώτα επεισόδια - με τις παλιότερες στολές)
 
Πίσω
Μπλουζα