Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Yπενθύμιση

Καμιά συμμετοχή της τελευταίας στιγμής???
 
Απλά να σας πω οτι δεν θα με περιμένετε στο σημείο συνάντησης. Θα επικοινωνήσω μαζί σας via κινητού να σας βρω. Θα φέρω και την D@redevil
 
Την προηγούμενη φορά είπα οτι θα έρθω και δεν ήρθα.

Ας αποφύγω τις δηλώσεις/δεσμεύσεις λοιπόν.

Δουλειάς επιτρέπουσας, τα λέμε αύριο!
 
Άλλη μια συνάντηση πραγματοποιήθηκε σήμερα. Ελπίζω να περάσατε παιδάκια καλά όπως και εγώ άλλωστε. Το παρόν έδωσαν εκτός της αφεντιάς μου οι εξής

Kampia

D@redevil

ChrisTOS

Centurium

Lorenna

soufle

7 νοματαίοι δηλαδή.

Αν και το ραντεβού μας ήταν στις 12 οι περισσότεροι καθυστέρησαν από λίγο ως και αρκετά να έρθουν (άλλα άντε ας μην γκρινιάξω πάλι).

Στις 12 και κάτι ψιλά λοιπόν συναντηθήκαμε εγώ ο Christos και η soufle, και μετά από αναζήτηση του ιδανικού μέρους για καφέ (όλα τα μαγαζιά γεμάτα ήταν - κρίση μετά σου λέει) καθίσαμε σε κάποιο καφέ στην πλατεία Αριστοτέλους οι 3 μας και περιμέναμε τους υπολοίπους. Για κακή μας τύχη λίγα μέτρα πιο δίπλα ετοιμάζαν τις ηχητικές εγκαταστάσεις για το απογευματινό συλλαλητήριο (δεν ξέρω εγώ ποιανού ήταν) Αφου μας ζάλισαν (λίγο) με τις μουσικές και τις λοιπές δοκιμές εμφανίστηκαν οι 2 γνωστές άγνωστες kampia και d@redevi (αυτές πάνε πάντα πακέτο).

Στην συνέχεια εμφανίστηκε και η Λορένα (έχει όμως σοβαρή δικαιολογία που άργησε).

Εκεί τα είπαμε λιγάκι, μέχρι που μας έκοψε η λόρδα και μεταφερθήκαμε σε κάποιο ταβερνείο να φάμε και εμείς το κάτι μας. Εκεί εμφανίστηκε και ο centirium (πάνω στην μάσα), και στην συνέχεια είχαμε και κάποιο..........

Γύρω στις 5 το διαλύσαμε γιατί θα έκλειναν οι δρόμοι λόγω των συλλαλητηρίων.

Nα μην ξεχάσω να αναφέρω τα εξαιρετικά βουτήματα που μας έφερε η soufle να συνοδέψουμε τον καφέ μας.

Το soufle μας το χρωστάει την επόμενη φορά.

Βίντεο από την συνάντηση δεν υπάρχει, υπάρχουν όμως φωτογραφίες που θα δείτε προσεχώς.

Αυτά!!!!!

Τελείωσα εγώ!
 
E δεν αργήσαμε! Πήγαμε να φέρουμε τα κουτάλια για το σουφλέ της Soufle αλλά το είχες φάει :tease:

Για μια ακόμη φορά πέρασα πολύ ωραία. Νέο πρόσωπο η soyfle με τα αχτύπητα κουλουράκια της (μπράβο στη θεία της για την συνταγή ;) ) που τιμήσαμε κατά τη διάρκεια του καφέ (αυτά που φέρνουν με τον καφέ τα έφαγε η Λορένα :p ). Ένα ταπεράκι κουλουράκια πηγαινοέρχονταν στα τραπεζάκια μας και χλαπακιάζαμε :D

Τα κουλουράκια μας άνοιξαν την όρεξη οπότε ανηφορίσαμε για μασαμπούκα. Μετά την μασαμπούκα ακολούθησε με "γλυκιά" έκπληξη... Περισσότερα στις φωτογραφίες
 
Γι' ακόμα μια φορά ενημερώθηκα από τη γραμματέα μου (aka Kambia!) και παραβρέθηκα κατά πώς επιβάλλει η παράδοση!

Μεγάλη χαρά που είδα τους ρετρό-γνωστούς και που γνώρισα τα κουλουράκ..... ε.... την αγαπητή Σουφλέ, η οποία μας άφησε άφωνους όταν ξεδίπλωσε τις γνώσεις της πάνω στα adventure games! (πέρνα και μια βόλτα από το gaming section του φόρουμ! :) )

Αναμένω με χαρά την επόμενη συνάντησή μας - κάθε φορά είναι μια μοναδική εμπειρία!
 
Περάσατε καλά λοιπόν!!!!

Όχι που δεν θα μασαμπουκώνατε. Ρε σε ποιους πήγατε να τα πουλήσετε αυτά; :p :p:D:D Σα δε ντρέπεστε!!!! Πάτε και σε μεγάλες τάξεις. Τι παράδειγμα δίνετε σε μας του Δημοτικού; :p
 
Ορίστε και οι φωτό της συνάντησης

COFFEE TIME

picture.php


Λορένα, D@redevil, ChrisTOS, Kampia, soufle

MΑΣΑΜΠΟΥΚΑ ΤΙΜΕ

picture.php


Aυτά για την αρχή

picture.php


Ανευ σχολίου

picture.php


...........

Και τώρα η έκπληξη που κάναμε στην Λορένα λόγω των γενεθλίων της μεθαύριο (Τρίτη)

picture.php


Η Λορένα σβήνει το 1 και μοναδικό κεράκι της τούρτας

picture.php
 
Πω πω!!!!!!!

Ρε σεις τι κατεβάσατε;;;;;;

Πείνασα γμτ.........
 
Χαιρετώ την παρέα και ...διαδικτυακά!!! Ως νέα προσθήκη, οφείλω κατ' αρχάς να πω ότι το χάρηκα πολύ και πέρασα πάρα πολύ όμορφα!! Παρόλο που αγχώνομαι πάντα λιγάκι όταν γνωρίζω καινούριο κόσμο με κάνατε να νιώσω σα να σας ήξερα από καιρό και τελικά τα λέγαμε σαν παλιοπαρέα!!

Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια για τις μαγειρικές μου δεξιότητες!! Το σουφλέ σας το χρωστάω βέβαια αλλά επιφυλάσσομαι... #)

Από Σάββατο βράδυ ζω αποκλειστικά με...σόδες μετά από τέτοιο φαγουριό αλλά ας πάει και το παλιάμπελο!! Μια στο τόσο δεν πειράζει ;)

Χαίρομαι επίσης που ανέτρεψα έστω και μερικώς την εικόνα της ''απόλυτης κουκλομάνας'':D και ναι θα βολτάρω και στα υπόλοιπα θρεντς!!!

Ηθικό δίδαγμα της ημέρα; Αν νιώσετε ποτέ down ένα πινελάκι και λίγο λάδι πάει παντού!!! :D Φιλάκια στην αξιαγάπητη Λορένα και να τη χαιρόμαστε!!!!
 
Παρακαλώ πολύ τον φωτογράφο να είναι πιό προσεκτικός με τα τσουλούφια της Λορένας.

Ευχαριστώ.

:p
 
Preemptive strike. Για να προλάβω την Λορένα. :)
 
...τσιμπήσατε βλέπω!

Πάντα τέτοια! Μπράβο σας!!!
 
Μου ανοίξατε την όρεξη βραδιάτικα!!! Και μόλις έπλυνα τα δοντάκια μου...
 
Η συγκινηση της εκπληξης της τουρτας γενεθλιων ειναι τετοια, που δεν χωρα γκρινιες ;)

Ευχαριστω πολυ ολα τα παιδια, για την τουρτα και τις ευχες (που μου γραψαν στο βιβλιο-δωρο) και καθε φορα που θα το διαβαζω θα μου θυμιζουν αυτη την μερα :)

Περασαμε πολυ ωραια, φαγαμε του σκασμου και γελασαμε πολυ.

Τετοιες συναντησεις πρεπει να κανουμε πιο συχνα παιδια :)
 
Συνάντηση Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2010 (Θεσ - άλλο - νοίκι)

Το φθινόπωρο μας μπήκε για τα καλά, και δυναμικά θα έλεγα. Έτσι λοιπόν και μετά από ενάμιση μήνα από την προηγούμενη φορά που βρεθήκαμε έχω την εντύπωση ότι πρέπει να πιούμε πάλι ένα καφέ και να τα πούμε.

Γιαυτό λοιπόν ορίζεται συνάντηση στις 23 Οκτωβρίου 2010 ημέρα Σάββατο και ώρα 11.30 πμ στην συμβολή της πλατείας Αριστοτέλους με την οδό Τσιμισκή έξω από γνωστό ζαχαροπλαστείο.

Συμμετοχές ΕΔΩ

Kampia

Kampia 2 (συγνώμη.... Λορένα και έγινε κάμπια......στο χρώμα)

Kouikaras

centurion

d@redevil??

Morpheusthegod

cybermaniac

Eυπαλίνος

tsalk

Το πρόγραμμα της συνάντησης θα αποφασιστεί επί τόπου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα