Συνάντησεις RetroManiax 2006-2011 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Λορένα είπε:
2. (και σπουδαιοτερο) αυτος πισω απο την καμπια, ποιος ειναι? 8) μονο ο σκουφος του φαινεται.. :xm:

picture.php
Ο Ευπαλίνος!!!
 
πολυ ομορφη παρεα μπραβο σας ευχομαι παντα τετοια ωραια παιδακια
 
(Κανεις δεν σχολιασε το αποκαλυπτικο γεγονος οτι η φωτογραφια καταδειχνει τον Νικο "ενα με το γκαζον" Rygar ως σημαντικα ψηλοτερο απο την Lorena "the hightower".... )
 
Paspartoo είπε:
(Κανεις δεν σχολιασε το αποκαλυπτικο γεγονος οτι η φωτογραφια καταδειχνει τον Νικο "ενα με το γκαζον" Rygar ως σημαντικα ψηλοτερο απο την Lorena "the hightower".... )
Εκτός από τον Ευπαλίνο στην φωτογραφία είναι κρυμμένο και το σκαμνάκι πάνω στο οποίο πατάει ο Rygar.
 
Paspartoo είπε:
(Κανεις δεν σχολιασε το αποκαλυπτικο γεγονος οτι η φωτογραφια καταδειχνει τον Νικο "ενα με το γκαζον" Rygar ως σημαντικα ψηλοτερο απο την Lorena "the hightower".... )

Εκτος απο το σκαμνακι, ειχα και το ποδι μου Πασπατου...

Και.. εσκυψα και λιγο για να φανει ο Rygar (για λογους ευγενειας :p )
 
Τρίτο και τελευταίο μέρος του φωτογραφικού ρεπορτάζ

Μετά την μασαμπούκα ακολούθησε όπως ανέφερα απογευματινός καφές για την χόνεψη.

picture.php


tsalk, Λορένα, Μοrpheusthegod, cybermaniac, Optimus

Στην συνέχεια δοκιμάσαμε την τύχη μας στα τυχερά παιχνίδια!!!!!

picture.php


picture.php


και τέλος βγήκαμε και μια φωτό (είχε βραδιάσει ήδη)

picture.php


η κοπέλα δίπλα στην Λορένα είναι η αδερφή της η οποία μας έκανε παρέα.
 
Για να μην ξεχάσω πάλι να γράψω, ήταν πολύ ωραία! :)

Μονοπώλησα στον καφέ τον Ρυγκαρή πασά (χαχαχαχαχα!!!!), γιατί αποχαυνωθήκαμε στις δικές μας συζητήσεις για παιχνίδια & παιχνιδομηχανές, ενώ στη μασαμπούκα είχα αλά μπρατσέτα τον αγαπητό Ford, που χάρηκα πολύ που τον είδα! :)

Μαζί με τον φίλτατο Tsalk, έβαλαν ένα λιθαράκι στις ισχνές γνώσεις μου περί ρετρό-τηλεόρασης (καθώς τα θυμάμαι όλα σαν σε όνειρο!...), ενώ παραπλεύρως είχα τον θαλασσόλυκο (aka Morpheusthegod) με το καινούριο haircut! :)

Εγώ δυστυχώς, δε μπορούσα να μασαμπουκιάσω δεόντως (πήρα μερικά κιλάκια, που επιθυμώ να τα χάσω) και παρά το δέλεαρ, δεν ενέδωσα! :)

Κρέας ψητό, ντομάτα & αγγουράκι, λίγο φέτα, αλάτι (και ας κάνει κατακράτηση υγρών, Lorena!) & νεράκι (ούτε καν κόκα-κόλα)... Χόρτασα όμως από την παρέα & την ατμόσφαιρα! :)

Α!!! Βάσω! Έχασα κι ένα κιλό ακόμα! Να μη μου τη λες για το αλάτι και τις δίαιτες! :)

Ανυπομονώ για το κοπή τη πίτα & όσοι πιστοί προσέλθετε! Ούτως ή άλλως, εμένα με δηλώνει προφορικώς η γραμματέα.... ε.... η φίλη μου, Kambia!
 
Μια πολυ ωραια ημερα με μια πολυ ωραια παρεα...

μακαρι να βρισκομασταν ποιο συχνα..

οσοι δεν ηρθατε ΧΑΣΑΤΕ..

Οτι και να πω ειναι λιγο....
 
tsalk είπε:
Τρίτο και τελευταίο μέρος του φωτογραφικού ρεπορτάζ
Μετά την μασαμπούκα ακολούθησε όπως ανέφερα απογευματινός καφές για την χόνεψη.

picture.php


tsalk, Λορένα, Μοrpheusthegod, cybermaniac, Optimus

Στην συνέχεια δοκιμάσαμε την τύχη μας στα τυχερά παιχνίδια!!!!!

picture.php


picture.php


και τέλος βγήκαμε και μια φωτό (είχε βραδιάσει ήδη)

picture.php


η κοπέλα δίπλα στην Λορένα είναι η αδερφή της η οποία μας έκανε παρέα.
μετα το φαγητο ενας καφες ηταν οτι επρεπε!!!

δε σταθηκα τοσο τυχερος σε σχεση με καποιους αλλους που κερδισαν πριν ακομα παιξουν....δε πειραζει ομως γιατι η χαρα του παιχνιδιου μετραει!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παντως η παρεα χρειαζεται λιγο ξαλαφρωμα(στη ζυγαρια εννοω). Βεβαια με αυτα τα λουκουλεια γευματα δεν το βλεπω ευκολο!
 
FORD231 είπε:
Μια πολυ ωραια ημερα με μια πολυ ωραια παρεα...μακαρι να βρισκομασταν ποιο συχνα..

οσοι δεν ηρθατε ΧΑΣΑΤΕ..

Οτι και να πω ειναι λιγο....
Δυστυχώς οι λόγοι που οι πιο πολλοί δεν ήρθαμε είναι ανωτέρας βίας. Επιφυλασσόμαστε όμως για το κοπή τη πίτα, που ελπίζω να γίνει μέσα στις διακοπές, ώστε να μπορέσουμε να παραβρεθούμε! ;)
 
Μπράβο σας παιδιά, να είσαστε καλά να το επαναλάβετε. Καταγγέλω όμως το εξής: οι τηγανιτές πατάτες ήταν προκάτ. Να πάτε σε άλλο μαγαζί την επόμενη με αληθινές!
 
Συνάντηση Κυριακή 5 Ιουνίου 2011 (Θεσσαλονίκη)

Μια και έχουμε να βρεθούμε οι ρετρομανιακοί του βορρά από το "κοπή τη πίτα" και όπως πήγαινε το πράμα στην επόμενη "το κοπή τη πίτα" θα τα λέγαμε :tease: ορίζεται συνάντηση την ΚΥΡΙΑΚΗ 5 Ιουνίου 2011 στις 12:00 (11:30 μόνο ο Τσαλκ πάει :p ).

Σημείο συνάντησης έξω από το γνωστό ζαχαροπλαστείο στην συμβολή της οδού Τσιμισκή με την πλατεία Αριστοτέλους .

Πού θα κάτσουμε για καφέ και που θα φάμε, άγνωστο. Γι αυτό φροντίστε όσοι είναι να ρθείτε αργότερα να έχετε τηλ. επικοινωνίας με κάποιον που θα μας έχει ήδη βρει :)

Άντε να βλέπω χεράκια...

FORD231


Lorena



Ευπαλίνος



kouikaras



Rygar (30-70)



ΑRETARA (50-50)



kampia



morpheus



cybermaniac



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αντε και ισα που προλαβατε πριν ξεκινησουν οι εξετασεις μου :help:

Μέσα και εγω.. :)
 
Άντε και το αργήσαμε... Μέσα και γω!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα