Συναντήσεις RetroManiax 2006-2011 (Αθήνα)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μακαρι να μπορεσω να ερθω και εγω ,μιας και δεν ξερω κανεναν σας,θα καθωμε σε μια γωνια και δεν θα μιλαω............... :) :)
 
Pooky είπε:
.... θα τσακωθούμε για τον Τέρρυ και τον Άντονυ (υποστηρίζω ότι δεν υποστηρίζει η γυναίκα μου) ,
Δλδ, ο Άλμπερτ ως νικητής και τροπαιούχος είναι εκτός συναγωνισμού;; :p

Pooky είπε:
.... , θα σας κάνω κατήχηση περί της μη απόκτησης δανείων, θα κάψουμε πιστωτικές με αναπτήρες...
Οκ, θα είμαι όλη αυτιά, και θα φέρω και υλικό για κάψιμο (από μία για τον καθένα). Με ψαλιδάκια όμως καλύτερα για λόγους προστασίας του περιβάλλοντος :cool:
 
Δεν θα ταν καλλίτερα να είχαμε στην παρέα και καποιον-α ,ηθοποιο του ελληνικού video ?

Αλλα άντε να βρείς άκρες!
 
Ελάτε πρώτα μια φορά να μας δείτε, και σε μια επόμενη κάτι μπορεί να γίνει.
 
video80 είπε:
Δεν θα ταν καλλίτερα να είχαμε στην παρέα και καποιον-α ,ηθοποιο του ελληνικού video ?Αλλα άντε να βρείς άκρες!
Με εκπλήσσεις ξανά με τις προτάσεις σου ομολογώ...

Αυτό που λες πάντως δεν έχει γίνει ποτέ στις GRMικές συναντήσεις,αλλά δε σημαίνει ότι δεν είχαν επιτυχία αυτές,τ' αντίθετο μάλιστα.... ;)
 
Μάνο μην τρελένεσε ,εγώ δεν είπα οτι δεν είχαν επιτιχία οι συναντήσεις του GRM,απλα μια πρόταση έκανα ,πιστεύω οτι θα άρεσε σε πολλούς αυτό. Αλλά είναι δύσκολο να πραγματοποιοιθέι ,το κατανοό. Θα είθελα να το κυνιγήσουμε ομως
 
Με παρεξήγησες.Δε τρελαίνομαι και δεν είπα ότι είπες κάτι τέτοιο,άλλωστε πώς να το έλεγες αφού δεν ήσουν εκεί ; ;)

Απλά η πρότασή σου μου φαντάζει αφ' ενός ψιλοουτοπική,αφ' ετέρου ψιλοξεκάρφωτη,υπό την έννοια ότι ξέρεις πολλούς "επώνυμους" που θα βγαίνανε ξαφνικά για καφέ με 15+ άγνωστα άτομα ;

Αυτό προσπαθώ να σου πω... :)

Άλλωστε,για τα πρόσωπα αυτά υπάρχουν και οι συνεντεύξεις μας... ;)
 
Έχεις δικιο ,δεν μπορώ να διαφονήσω μαζί σου. Και εγώ δεν τους γνωρίζω προσωπικά.

Τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα χουμε όλα σ αφτη τη ζωή.

Πάντος τα παιδιά σταμάτισαν τις συνεντεύξεις.Η τελεθταία ήτανε του Κακλαμάνη, πανε 2,5 μήνες απο τότε! Τους καταλαβένο είναι κομματάκι δισκολο!

Anyway γουσταρω την παρέα σας παιδιά σ αυτό το Forum
 
Έχε υπομονή και οι συνεντεύξεις δε σταματήσανε καθόλου σε πληροφορώ.... ;)

Πάντα χαιρόμαστε να βλέπουμε να προστίθενται νέα μέλη στην παρέα μας φίλε μου !
 
10/4 ενδιαφερον. μεσα κι εγω, αν και δεν ειμαι τοσο ενεργο μελος και δεν ξερω αν.. :xm:
 
manos426f είπε:
Απλά η πρότασή σου μου φαντάζει αφ' ενός ψιλοουτοπική,αφ' ετέρου ψιλοξεκάρφωτη,υπό την έννοια ότι ξέρεις πολλούς "επώνυμους" που θα βγαίνανε ξαφνικά για καφέ με 15+ άγνωστα άτομα ;
Ναι,,, εμένα !!!
 
video80 είπε:
Πάντος τα παιδιά σταμάτισαν τις συνεντεύξεις.Η τελεθταία ήτανε του Κακλαμάνη, πανε 2,5 μήνες απο τότε! Τους καταλαβένο είναι κομματάκι δισκολο!
Βασικά, χαίρομαι που σε κάποιους "λείψανε" οι συνεντεύξεις μας.

Λίγο υπομονή και ετοιμάζουμε κάτι καλό.

Απλώς θέλω να ενημερώσω τους αγαπητούς συν-φορουμίτες, ότι οι συνεντεύξεις είναι κάτι το ιδιαίτερα δύσκολο.

Είναι πολύ δυσκολότερο απ'όσο φαίνεται, να εντοπίσεις άτομα από τα 80's,

ιδίως εφόσον έχουν αποσυρθεί από τη δημόσια ζωή.

Θέλει πολύ ψάξιμο, συχνά και μπόλικη τύχη.

Μάλιστα, ακόμα δυσκολότερο είναι (ακόμα και αν τους βρεις) να τους πείσεις να σου μιλήσουν.

Ειδικά εμείς, δεν είμαστε ούτε δημοσιογράφοι, ούτε έχουμε γνωριμίες στον καλλιτεχνικό χώρο.

Είμαστε απλά fans, με μπόλικο μεράκι.

Αλλά ίσως και αυτό να είναι τελικά το μυστικό της "επιτυχίας" μας.

Αρκετά άτομα από αυτά που "ανακρίναμε", μας αναγνώρισαν το αγνό των προθέσεών μας

και μας δήλωσαν ότι αν είμασταν επαγγελματίες δημοσιογράφοι, ΔΕΝ θα μας έδιναν συνέντευξη.

Επίσης μια συνέντευξη (ως project) είναι πολύ πιο σύνθετο και χρονοβόρο απ'ότι ίσως φαίνεται.

Ακόμα και το να κλειστεί συνάντηση, που να βολεύει όλους (3-6 άτομα),

είναι ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ και απαιτεί πολύ χρόνο και πολλά τηλεφωνήματα.

Πριν τη συνέντευξη, έχει ψάξιμο και "μελέτη" ώστε να πάμε "διαβασμένοι".

Μετά έχουμε να ετοιμάσουμε το ερωτηματολόγιο, να εγκριθεί απ'όλους,

και να περάσει μύρια κύματα, μέχρι να καταλήξουμε.

Και δεν ξεχνάμε στο τέλος και την επίπονη απομαγνητοφώνηση.

Επίσης "ρετουσάρουμε" το τελικό κείμενο, ώστε να είναι πιό φιλικό και κατανοητό στον αναγνώστη.

Επιλέγουμε τις φωτογραφίες και τις ανεβάζουμε και αυτές.

Γενικά, για κάθε συνέντευξη που διαβάζετε, έχουν καταναλωθεί πολλές ώρες δουλειάς.

Το γεγονός ότι καθένας μας έχει δουλειές, οικογένειες, παιδιά κλπ,

κάνει το όλο εγχείρημα ακόμα δυσκολότερο.

Όμως αυτό που κάνουμε το αγαπάμε και υποσχόμαστε ότι θα έχει συνέχεια ...

manos426f είπε:
...ξέρεις πολλούς "επώνυμους" που θα βγαίνανε ξαφνικά για καφέ με 15+ άγνωστα άτομα ;
Πάντως ξέρουμε σίγουρα έναν επώνυμο που βγήκε ξαφνικά για καφέ με 5 άγνωστα άτομα :

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=133529&postcount=1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ δεν ενδιαφέρομαι τόσο για τις συνεντεύξεις όσο για τα άτομα εδώ μέσα.

So, θα σε δούμε;

Πλιιιιιιιζ!!!!!
 
Έχω πεί ότι θα έρθω σε δυό - τρείς συναντήσεις και δέν τα κατάφερα σε καμμία. Για μήν είμαι η ντροπή του GRM,(τρία χρόνια και δέν έχω έρθει ποτές) άμα δέν έρθω και αυτή τη φορά , παρακαλώ τους Admin να με κάνουν ban ! Να δώ που θα χωρέσουμε...!
 
exetlaie καταρχήν σε ευχαριστώ για την ανταπόκρηση. Και δεν στο κρύβο χέρομαι που θα συνεχιστεί αυτή η προσπάθεια με τις συνεντεύξεις ηθοποιόν του ελληνικού video,

Επειδή έχω ιδιέτερη αδηναμία σε κάποιούς μήπος θα μπορούσες να μου πεις εάν ηπάρχει η δηνατότητα να παρεβρήσκομαι σε καποια σηνεντευξη? Επείσης παιδιά να τους ρωτάτε και για άλλους τι απέγιναν. Οπως έχεις καταλάβει ειμαι FUN του ελληνικόυ video και πιο πολλύ του under ground, πάρα του εμπορικού.Το να βρείς τον Ψάλτη για παράδειγμα η το Μιχαλόπουλο είναι πιο εύκολο απο το να βρείς το Σουπιάδη ,ή το Ζιάγγο , ή τη Βανέσσα Τζελβέ(η αδυναμία μου)!!!

Θα είσε στη συναντηση την παρασκευη?
 
video80 είπε:
exetlaie καταρχήν σε ευχαριστώ για την ανταπόκρηση. Και δεν στο κρύβο χέρομαι που θα συνεχιστεί αυτή η προσπάθεια με τις συνεντεύξεις ηθοποιόν του ελληνικού video,Επειδή έχω ιδιέτερη αδηναμία σε κάποιούς μήπος θα μπορούσες να μου πεις εάν ηπάρχει η δηνατότητα να παρεβρήσκομαι σε καποια σηνεντευξη?

Επείσης παιδιά να τους ρωτάτε και για άλλους τι απέγιναν.

Οπως έχεις καταλάβει ειμαι FUN του ελληνικόυ video και πιο πολλύ του under ground, πάρα του εμπορικού.Το να βρείς τον Ψάλτη για παράδειγμα η το Μιχαλόπουλο είναι πιο εύκολο απο το να βρείς το Σουπιάδη ,ή το Ζιάγγο , ή τη Βανέσσα Τζελβέ(η αδυναμία μου)!!!

Θα είσε στη συναντηση την παρασκευη?
Αγαπητέ φίλε :

Σε όλες ανεξαιρέτως τις συνεντεύξεις, υπάρχουν ερωτήσεις του στυλ "τι έγινε ο/η τάδε".

Μας ενδιαφέρει ιδιαίτερα τι απέγιναν τα διάφορα βιντεο-είδωλα και δε χάνουμε ευκαιρία να ρωτήσουμε.

Σε συγχαίρω για το φιλμικό γούστο σου. Ο Σουπιάδης είναι στους άμεσους στόχους μας, αν και δεν είναι εύκολο να βρεθεί. Και εγώ προτιμώ τους αφανείς ήρωες όπως Κώστα Μακέδο, Φρύνη Αρβανίτη, Σπύρο Μέριανο, Τόλη Πολάτο,

Πέπυ Σταυροπούλου, Τούλα Σπινέλη, Σάκη Σαμαρτζή, Δημήτρη Φραγκιόγλου, Βέρα Γκούμα κ.λ.π.

Διάφορες οικογενειακές υποχρεώσεις έχουν περιορίσει κατά πολύ τον ελεύθερο χρόνο μου,

αν και δεν αποκλείεται να κάνω ένα αιφνιδιαστικό πέρασμα την Παρασκευή.

Τώρα, για το αν είναι εφικτό να παρευρεθείς σε μια συνέντευξη :

Γενικώς ισχύει το ότι οι περισσότεροι καλλιτέχνες που εντοπίζουμε, είναι συνήθως διστακτικοί στο να μας μιλήσουν,

καθώς κατά το παρελθόν διάφοροι τους πλησίασαν για δήθεν συνεντεύξεις, αλλά στην πράξη θέλαν απλώς

να τους βάλουν να κάνουν τους καραγκιόζηδες ή να κάνουν χαβαλέ.

Επίσης, καθώς δεν πάμε σε αυτούς "συστημένοι", αλλά εμφανιζόμαστε από το πουθενά,

είναι ακόμα πιό επιφυλακτικοί μαζί μας.

Ένα μικρό σχήμα, βοηθάει στο να σπάσει γρήγορα ο πάγος.

Όσο περισσότεροι μαζεύονται, τόσο πιό δύσκολα το βλέπει ο άλλος ως συνέντευξη

και νομίζει ότι απλά θέλμαε να πιούμε καφέ και να τον γνωρίσουμε.

Εξάλου κάθε φορά που πάμε για συνέντευξη, υπάρχουν πάρα πολλά μέλη που θα θέλανε να έρθουν.

Ή πρέπει να τους πάρουμε όλους (οπότε θα γίνει μπάχαλο) ή πρέπει να μην πάρουμε κανέναν

(εκτός αν έχει συμβάλει ουσιαστικά, π.χ. στην εύρεση του καλλιτέχνη).

Συν τοις άλλοις, οι συνεντεύξεις ΔΕΝ ανακοινώνονται, παρά μόνο σε 1-2 διαχειριστές.

Όλοι οι άλλοι το μαθαίνουν μόλις δημοσιευτεί, για να μη χαλάσειη έκπληξη.

Εφόσον είσαι λάτρης του ποιοτικού βιντεο-σινεμά των 80's θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και εσύ

να εντοπίσεις κάποια ξεχασμένα είδωλα και να τους πάρεις τη δική σου συνέντευξη,

την οποία υποθέτω ότι με πολύ χαρά θα δημοσιεύσουμε εδώ.

Αν το βάλεις σκοπό, είναι ευκολότερο απ'όσο νομίζεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Exe γράφεις, γράφεις αλλά δεν σε βλέπω να δηλώνεις συμμετοχή στη συνάντηση! Πως κι έτσι; Ποιος θα κάνει το φωτορομάντζο αν λείπεις εσύ;
 
(Ελα ντε, ρε Αλκη! Με έγραψε κανονικά και με το νόμο πιο πάνω! :( :( )
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα