Συναντήσεις RetroManiax 2006-2011 (Αθήνα)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
χαρηκα πάρα πολύ που ήρθα και γνώρισα τα παιδιά απο κοντά. ηταν μια πάρα πολύ ευχάριστη εμπειρία.ένιωσα σαν να γνωριζόμαστε απο παλιά, τόσο ζεστή ήταν η ατμόσαφαιρα. βέβαια δεν μίλησα με όλους αλλά ελπίζω να δωθεί η ευκαιρία σε επόμενες συναντήσεις.

σας ευχαριστώ όλους που ήσασταν η αιτία να περάσω τόσο όμορφα. ελπίζω η επομενη συνάντηση να γίνει σύντομα.
 
Οσο παει και μετανιωνω περισσοτερο που δεν μπορεσα να ερθω - αλλα αφου περασατε τοσο καλα δεν πειραζει. Την επομενη φορα θα πρεπει να το οργανωσω καλυτερα.
 
AEON και Papartoo: Εσείς νά'στε καλά και ευκαιρίες θα έχουμε να είστε σίγουροι.

Ότι χάσατε, όμως, χάσατε!!!!!!
 
Με την σειρά μου κι'εγώ, να πώ πώς πέρασα όμορφα, γνώρισα όσους πρόλαβα και τα είπαμε και λιγάκι... Επιτέλους ήρθα κι'εγώ σε μιά συνάντηση ! Τώρα ανυπομονώ για την επόμενη....

Ετέθησαν διάφορα θέματα, πολύ σοβαρά :) , όπως η viper της 500άρας του Guybrush που έπαιζε σε τριπλάσια ταχύτητα το Dune, το άν είναι καλύτερο το Kick off απο το sensible, (Ευτυχώς υπήρχαν μπόλικοι κικοφάδες, και ο τσάμπιον άλκης φυσικά ο οποίος όμως δέν αντελήφθη την διαμάχη ...) το Tehkan με trackball και το καυτό και πάντα επίκαιρο ζήτημα της καμπινολογίας....

Σε επόμενη συνάντηση θα προσπαθήσω να μιλήσω και με τα άλλα παιδιά, μιάς και μαζευτήκαμε μπόλικοι και δέν γινόταν σε ένα καφέ να τα πείς όλα με όλους !!! Ανεβάστε και το φωτογραφικό υλικό ! Rygar, εκείνη την φωτό με την Ακρόπολη άν σου βγήκε τελικά θέλω να την δώ ! (Και όσες μούρες είναι απο κάτω βέβαια)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Other_Reality είπε:
το άν είναι καλύτερο το Kick off απο το sensible, (Ευτυχώς υπήρχαν μπόλικοι κικοφάδες, και ο τσάμπιον άλκης φυσικά ο οποίος όμως δέν αντελήφθη την διαμάχη ...)
Απαπα τι έχασα... αυτά παθαίνω για να μην έρχομαι μόνος! Όχι ότι έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον αυτή η διαμάχη βέβαια, θυμίζει την διαφήμιση "στην τιμή που είπαμε έχουμε αυτά τα δύο αυτοκίνητα"... :biglaugh:
 
Παιδιά, ζηλεύω πολύ που δε μπόρεσα να είμαι μαζί σας.

Ευελπιστώ την επομενη φορά ...
 
exetlaios είπε:
Παιδιά, ζηλεύω πολύ που δε μπόρεσα να είμαι μαζί σας.Ευελπιστώ την επομενη φορά ...


Το αυτό! εαν κανονιστεί κανα meeting στις αρχές του Μάιου θα ήταν τέλεια μια και θα βρίσκομαι Αθήνα εκείνη την περίοδο...
 
Wally είπε:
Ο Νικος, προφανως, για αλλη μια φορα οργανωσε μια εξαιρετικη μαζωξη και ειμαι σιγουρος οτι ολοι περασατε εξαιρετικα.
Εγώ δεν έκανα τίποτα.

Λοιπόν, θα ήταν μια ιδιαίτερα κουραστική συνάντηση για μένα για τους λόγους που ξέρουν μερικοί ;) , και δε θα ερχόμουν. Ξεκινάω από Σχηματάρι, στο δρόμο έκλειναν τα μάτια μου, στο ύψος της Μαλακάσας κάνω αναστροφή και μπαίνω στον παράδρομο για Χαλκίδα, μολις φτάνω εξω από το Σείριο, ξαναμπαίνω εθνική, μολις φτάνω Λυκόβρυση και βλέπω τον πανικό με τα αυτοκίνητα, αρχίζω να το μετανιώνω και βγαίνω από ΕΟ για να ξαναστρίψω για Χαλκίδα. Τελικά μετά από πολύ σκέψη είπα να μη στερήσω την αφεντομουτσουνάρα μου από μερικούς μερικούς, οπότε και ήρθα. Περιττό να πω ότι έφτασα Χαλκίδα στις 02.30+ αφου πήγαινα με 80 χλμ και από τον παράδρομο για να μην έχω κίνηση (ε, είναι και ~6ευρώ τα διόδια, γιατί να τους τα χαρίσω!).

@other_reality, η φωτογραφία δεν έχω ιδέα πώς βγήκε γιατί δεν έχω πισί σωστό εδώ που είμαι και πρέπει να βρω και το USB καλώδιο του κινητού μου να μεταφέρω φωτός.

Δεν το κρύβω ότι στεναχωρήθηκα ιδιαίτερα μετά από τηλεφώνημα του Saulot ότι αυτός και ο Ηρακλής είναι ζοχαδιασμένοι με την πάρτη μου γιατί λόγω ωραρίου τους, δε μπορούν να έρχονται, οπότε και υποσχέθηκα ότι θα κανονίσουμε την επόμενη φορά Σάββατο πρωί. (αν και δε μπορώ να καταλάβω, γιατί πρέπει ντε και καλά εγώ να το κανονίσω, αλλά τελοσπάντων αυτό με τιμα ιδιαιτέρως, πάντως επί της παρούσης λεφτά δεν έχω να σας φιλέψω :p ). Επίσης, στεναχωρήθηκα όταν μου είπε ο Saulot "Που είσαι, δε θάρθεις;", αφου θυμήθηκα ότι απόψε είχε Sisters of Mercy, αλλά λόγω κάποιων ατυχών γεγονότων, το είχα εντελώς απορρίψει στο μυαλό μου, όπως και πολλά άλλα. (ευχομαι να μην ξεχάσω την 30 Ιούνη να δω τους Saxon & Lita Ford)

Αφτά.
 
Τελικά η πίτα ήταν καλύτερη ρε παιδιά ή τα φραντζολάκια;;; Ξέχασα να σας ρωτήσω μετά τη μάσα....
 
Ξαναέλα εσύ και θα φάμε απ'όλα και την επόμενη φορά!
 
Καλά εγώ ήμουν ουσιαστικά καταδικασμένος εξ'αρχής να μη συστηθώ καν με τους περισσότερους, αφού το ήξερα πως θα ερχόμουν προς το τέλος του καφέ (τουλάχιστον πρόλαβα τη μάσα...). λογικό ήταν λοιπόν πέρα από τους 4-5 που ήδη ήξερα και άλλους 3-4 που έτυχε να κάτσουμε μαζί να μη γνωριστώ με τους περισσότερους, αλλά επιφυλάσσομαι για επόμενο meeting...

Δυστυχώς με την καθυστέρησή μου έχασα και τη διαμάχη Sensi-Kick Off... Από την άλλη βέβαια, ίσως ήταν και καλύτερα, αφού έτσι δεν χάλασαν την καλή άποψη που είχαν σχηματίσει κάποιοι άνθρωποι για εμένα... (επίσης ευτυχώς που δεν άνοιξε debate Nintendo vs SEGA, αφού με τον αντι-Nintendo-ικό ρατσισμό που επικρατεί εδώ μέσα, θα με έριχναν από κανέναν Άρειο Πάγο...)

Playmolover: Μάλλον τείνω προς φρατζολάκι λόγω μεγέθους, αν και το ψωμάκι είναι αλήθεια πως σε φούσκωνε λίγο... Ωστόσο, εξισορροπούσε την έντονη γεύση του κοτομπέικον, το οποίο σε συνδυασμό με τη σως...μπλα-μπλα...
 
Φρατζολάκι λέμεεεε! Ο Μάνος εχει καλύτερη άποψη γιατί νομίζω ότι δοκίμασε κι από τα 2.
 
Χμμμμ,ναι,λοιπόν,κοιτάξτε,η πίτα από τη μία ήταν αλάδωτη ομολογουμένως,αλλά από την άλλη με μια υποψία υπέρμετρου ψησίματος,ενώ την ίδια ώρα θα έλεγα ότι το φραντζολάκι παρουσίαζε συμπτώματα περιορισμένης προεργασίας προτού......μπλα μπλα μπλα....

Ρε,μια χαρά ήταν και τα δύο,δεν τα..."λυπήθηκα" καθόλου εγώ ! :D :D
 
Ο καφές με τσάι πως ήταν;
 
ΧΑ ΧΑ ΧΑ !!!!!!! Το είχα ξεχάσει παντελώς!!!!!!
 
Η συναντηση ειχε πολυ κοσμο. Ειχα τη χαρα να γνωρισω την Χριστινα, αλλα και τις συζυγους του Playmolover και του Alkis21, που φυσικα γνωριζουν κ'αυτες την Καντυ :clap:

Στην αρχη της συναντησης ειχα μια μικρη συζητηση με τον Simonkey για το Star Trek TNG και προσπαθουσε να με πεισει (χωρις επιτυχια) οτι ο Κirk ειναι καλυτερος απο τον Picard (αν ειναι ποτε δυνατον!). Μετα πιασαμε την συζητηση με Juanita και Χριστινα για τα καντυκα μας θεματα και οταν ηρθε ο Playmolover με τη γυναικα του ειχαμε και την γυναικα του στην καντυκη παρεα μας!

Δεν προλαβα τον Zorro, παρολο που εφυγα κατα τις 22:00. Τι ωρα το διαλυσατε τελικα?

Καλες γιορτες σε ολους (Μεγ. Εβδομαδα αρχιζει σημερα) και καλα να περασετε στις γιορτινες μερες :)
 
Πρέπει να έφυγες αρκετά πιο νωρίς από τις 10, π.χ. 9:30. Κατά τις 10 πρέπει να ήρθαν ο zoro και ο Olorin.

(Νομίζω κάπου 11 παρά 20 σηκωθήκαμε πια από εκεί και από το φαγητό τελειώσαμε κατά τις 12:30)
 
Giama είπε:
Πρέπει να έφυγες αρκετά πιο νωρίς από τις 10, π.χ. 9:30. Κατά τις 10 πρέπει να ήρθαν ο zoro και ο Olorin.(Νομίζω κάπου 11 παρά 20 σηκωθήκαμε πια από εκεί και από το φαγητό τελειώσαμε κατά τις 12:30)
Ισως να εχει δικιο. Θυμαμαι οτι εφτασα σπιτι κατα τις 22:45...αυτος ο ΗΣΑΠ τελευταια αργει παρα πολυ. Παλιοτερα εκανε μιση ωρα Μοναστηρακι-Μαρουσι, τωρα ξεπερναει τα 50 λεπτα η διαδρομη :banghead:
 
Παιδιά ανυπομονό να γίνει η επόμενη συνάντηση του GRM , δυστιχος λόγο πένθους που έχασα τη γιαγιά μου δεν μπόρεσα να έρθω.

μπορεί να μου στείλει κάποιος απο σας link με φοτο ι video απο τη συνάντηση ?

Φαντάζομαι αύτα τα χει ο μανος
 
Αν και εφοσον αναρτηθουν φωτογραφιες - αυτο θα γινει σε αυτο το thread και θα τις δεις και εσυ οπως ολοι μας φιλε video80.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα