Συναντήσεις RetroManiax 2006-2011 (Αθήνα)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Με την ευκαιρία, (αν και έρχομαι τελευταίος και καταϊδρωμένος, που λένε), και τα δικά μου περαστικά στον kyriazisv...

Σιδερένιος φίλε μου και να προσέχεις. Όσο μπορείς να μην πιέζεσαι και να μη σηκώνεις βάρη...
 
Ευτυχώς... :D

Πάρε έναν ST να κάνεις δουλειά σου kyriazisv και μην προκαλείσαι από τα μήλα... Είναι του διαβόλου!

Ρώτα και τον Αδάμ... :D
 
Να δω σε ποιο thread συναντησης που διαβαζω, θα αρχισω να αποτελειωνω τον Acer με το να φυγει ιπταμενος προς κανενα τοιχο, αφου μου βγαινει το παραπονο οτι δεν μπορω να συμμετεχω και να βλεπω απο κοντα τα φιλαρακια του φορουμ! Και αντε αν ημουν εκει και ειχα τα ωραρια που εχω και εδω, σιγα να μην με βλεπατε (!), αλλα θα ειχα και μια φθηνη δικαιολογια οτι "Να ρε σεις.. ειχα δουλεια!". Οπως και να ειναι, ακουγεται πολυ καλυτερο απο το "Να ρε σεις, βρισκομαι στην αλλη πλευρα του πλανητη!!!" :(

Kyriazisv περαστικα και απο εμενα φιλε μου..
 
ναι η συναντηση της παρασκευης ηταν καλη αν και λιγο μακρια αλλα οκ αυτη την φορα γνωρισα τον zoro ο οποιος εχει ανοιξει φροντιστηριο για basic και υποσχεθηκε να βρεθουμε καποια στιγμη με τον maxouli για να μας κανει ανθρωπους :D :D ,οσο αφορα το maxouli μαλλον θα ανοιξουμε κοντρα κατοχης amstrad cpc γιατι τωρα τελευταια εχει παρει αερα μαζι με ενα quickshot και καμοια 40 δισκετες amiga που καβατζωσε απο τoν gryzor.... :D :D

ολα οκ 100% feedback

ρε phil μην ανυσηχεις το επομενο meeting θα γινει στο central park :wait2:
 
Ευχαριστίες Μέρος Δεύτερον

Επειδή δεν είμαι αγενής να ευχαριστήσω και τους υπόλοιπους που μου ευχήθηκαν...

Μάγκες ευχαριστώ πολύ! Κι εσείς να είσται όλοι καλά! Υγεία και πάλι υγεία!

Μάνο, ευχαριστώ για τα... καλά σου λόγια... Ψίλωσα τουλάχιστον 10 πόντους τώρα... :D

manos426f είπε:
ο ασυγκράτητος αυτός αρσενικός χείμαρρος,ο master του all time classic greek καμακιού,
Εγώ και ο Γκουζγκούνης ένα πράμα... :rofl: :rofl: :rofl:

Dino, ούτε Mac, ούτε ST, να έχουμε και λίγο ελεύθερο χρόνο... :D

Ενα μεγάλο ευχαριστώ και πάλι σε όλους...
 
Ρε παιδιά μια φωτογραφική μηχανή δεν είχε κανείς να σας καμαρώσουμε κι εμείς οι απόντες; :)
 
Rygar είπε:
Ο Βαγγέλης έκανε μια πολύ σημαντική επέμβαση στο μάτι του και δε μπορούσε να μας έρθει. Εχετε όλοι σας χαιρετίσματα, και αυτός έχει τις ευχές μας να επανέλθει σύντομα.
Περαστικά ρε φίλε! (τώρα το αντιλήφθηκα)

Να είσαι καλά!

manos426f είπε:
guest star,της τελευταίας σχεδόν στιγμής,ο φίλος jumaru17,που οι περισσότεροι εξ' ημών τον είδαμε για πρώτη φορά.
Ωωω, εδώ κι αν κουφάθηκα!

Τουλάχιστον είναι ζωντανός!

Ρε συ jumaru17 στείλε κανένα μήνυμα!!!
 
Tσιμπούσι του GRM Αθηνών την Παρασκευή 12/12

Αν και είμαι εν μέσω αυστηρής δίαιτας πιστεύω ότι έφτασε η στιγμή για ένα Γαλατικό τσιμπούσι. Όχι δεν θα φάμε ούτε κρέπες, ούτε χαλασμένα τυριά, μάλλον προς κάτι σε χοληστερίνη το κόβω το πράμα.

Στο τσιμπούσι θα είναι όλοι καλεσμένοι ανεξαρτήτου φύλλου, και πολιτικών πεποιθήσεων και σκοπός του είναι:

  • Να φάμε καλά
  • Να περάσουμε καλά
  • Να ακούσουμε ωραία μουσική
  • Να καταναλώσουμε πολλά λίτρα οίνου (να πάρετε ταξί)

Είναι καλό να μας δούνε και να μας γνωρίσουν όσοι δε μας έχουν γνωρίσει μιας και είμαστε μεγάλες φυσιογνωμίες ( :) )αλλά και να τους ευχαριστήσουμε για ότι έχουν προσφέρει ως τώρα (όχι δεν θα πληρώσουν το λογαριασμό οι admins).

Από σας θέλω μερικές προτάσεις για μέρη (ονόματα) ώστε να φτιάξουμε ένα Poll και να δούμε τη θέλει η πλειοψηφία.

Συμμετοχές μέχρι στιγμής:

  •  
  • Ο "συντονιστής" Shock
  • Ο "αποσυντονιστής" Wally
  • Ο "Να πιούμε και κάνα μπουκαλάκι" kyriazisv
  • Ο "πάω Καλλιθέα ενώ εσείς είστε Θησείο" maxouli
  • Η "βιβλιοφάγος Candική" juanita
  • Ο "αντιρρησίας" Gryzor
  • O "anti-tobacco boy" theoritikos
  • Ο "άγνωστος φίλος" Van_M
  • O "παντα παρων" dim
  • Ο "ορκισμένος Αmigάς" Frank123
     



Η συνάντηση θα γίνει στο μαγαζί "Ρεμούτσικο" που βρίσκεται στην οδό Αγ. Δημητρίου 120 στο Μπραχάμι και είναι 1.2 χλμ απόσταση από τη στάση του Μετρό Αγ. Δημητρίου στις 21:00

Χάρτη,για να δείτε πού ακριβώς είναι το μαγαζί και πώς θα έρθετε εκεί,μπορείτε να βρείτε εδώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν παιδιά,καλό θα ήταν να προτείνουμε μια ώρα συνάντησης.

Επίσης,αν κάποιος απ' όσους αναφέρονται παραπάνω,δεν σκοπεύει να έρθει τελικά,ή κάποιος που σκοπεύει να έρθει δε βλέπει το όνομά του στη λίστα,ας το γράψει,ώστε να μπορέσει ο Θέμης να κάνει κράτηση για τον κατάλληλο αριθμό ατόμων...
 
Μάνο, επίσης να αναφέρει ο καθένας πόσα άτομα θα είναι η κράτησή του...

Μην κλείσουμε για 15 άτομα (των οποίων σημειώθηκαν τα ονόματα) ενώ μπορεί τελικά να είμαστε 25 αφού κάποιοι θα έρθουν με συζήγους - συνοδούς κλπ.
 
Σωστή η παρατήρησή σου Βαγγέλη !
 
Το βράδυ θα ξέρω οριστικά αν έρθω μετά του καλού μου ή όχι. Στην περίπτωση που δεν... ο ξάδερφος Βαγγέλης θα κάνει μιά μικρή παράκαμψη... :D

 


Μιά χαζή ερώτηση :what: που χάθηκαν 25 σελίδες σοβαρών αν μη τι άλλο :sure: μηνυμάτων;;;;

 
 
Πριν ο Μάνος κάνει την εκκαθάριση του thread, το πρώτο μήνυμα κάτω από αυτό του Shock ήταν το δικό μου όπου αναφανδόν δήλωνα ότι θα βρίσκομαι στη συνάντηση όπου και όποτε γίνει…

Φίλοι μου… δε μου βγαίνει σήμερα. Το γνωστό γεγονός με έχει κάνει ΣΚΑΤΑ και δε μπορώ, απλά δε μπορώ, να παραβρεθώ. Δε μπορώ να γιορτάσω, θέλω να πενθήσω. Κι αυτός είναι ένας από τους τρόπους που θα χρησιμοποιήσω.

Πιστεύω ότι δεν είμαι ο μόνος «ευαίσθητος» που σκέφτεται έτσι γιʼ αυτό ταπεινά θα έλεγα να αναβάλουμε τη συνάντηση μας για καλύτερο χρόνο και χωρίς τις ηχηρές απουσίες που θα έχουμε την Παρασκευή. Το τι θα πράξει ο καθένας είναι, βέβαια, αυστηρά δικό του θέμα.

Ευχαριστώ για την προσοχή.
 
Δεν θα μπορούσα να διαφωνήσω περισσότερο.
 
Αν τελικά γίνει είμαι και εγώ μέσα.
 
παιδιά με λίπη ανακοινώνω οτι ούτε εγώ θα μπορέσω να είμαι και θα συμφωνήσω και με τον omenforever ... είναι ένα συν και αυτό στο πρόβλημα μου... συγνώμη
 
Συμμερίζομαι τον πόνο (15 χρονών γμτ!), αλλά ίσως γινόμαστε λίγο υπερβολικοί. Να υποθέσω ότι Παρασκευή βράδυ θα καθίσουμε δηλαδή σπίτι και θα βάλουμε το Ρέκβιεμ του Μότσαρτ στο στερεοφωνικό να θρηνήσουμε;

Τέλος πάντων, δυστυχώς έχουμε χάσει λίγο τη μπάλλα... είναι Τετάρτη και πρέπει να μαζεύεται το πράγμα σιγά-σιγά...
 
Δηλαδή.. παίζει να μην γίνει η συνάντηση?

Σέβομαι τις απόψεις σας παιδιά, και είναι δεκτές. Ήταν σοβαρό το γεγονός που έγινε.

Αλλά.. όπως είπε και ο άνωθεν.. Τετάρτη είναι σήμερα. Πρέπει να αποφασιστεί τι θα γίνει.

(Άντε.. για να ξέρω και εγω τι θα κανω. Ειναι 90% σιγουρο να έρθω)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η συνάντηση θα γίνει...

Ακόμα και αν χρειαστεί να είμαστε 3 ή 5 ή 8...

Εννοείται πως όλους μας αγγίζουν τα γεγονότα, αλλά η ζωή συνεχίζεται.

Δηλαδή θα παρατήσουμε τις δουλειές μας, τις συνήθιές μας, τη ζωή μας?

Δε θα πάμε και για να χορέψουμε στη συνάντηση άλλωστε... (εκτός και αν χορέψει ο Μαχόθλης οπότε θα χορέψω ακριβώς πίσω του κι εγώ :D )
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα