Συναντήσεις RetroManiax 2006-2011 (Αθήνα)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Για τιμωρία θα σε βάλω να γράψεις δικογραφία με τον vi!!
Αυτο δεν ειναι τιμωρια ! Ονομαζεται ορθη εισαγωγη στην πληροφορικη ;) Αργοτερα θα μαθει και ΤΕΧ/LaTEX και θα ειναι οκ :)

Οσο για τον SONIC, ο καλυτερος ηταν, πορτοκαλαδα, οχι σαν κατι αλλα καλοπαιδα στο βαθος που κατεβαζαν τις μπυρες 2-2 γιατι ηταν λεει μικρες ! Θα ενημερωθουν οι κηδεμονες σας dont worry ! :D
 
(Μπύρες; Αν πιάσω τα παλιόπαιδα στα χέρια μου...... Αίσχος..... Πού βαδίζομεν;;;;; )
 
Ωραία βραδυά όπου περάσανε ευχάριστα πολλές ώρες!

Ξεκίνησε με καφέ, περάσαμε στα ποτά και κατέληξε στα πιτόγυρα. :D

Είδα από κοντά ρετροφίλους και χάρηκα που τα είπαμε.

cutlaroc είπε:
Τέλος προσωπικά ευχαριστώ πάρα πολύ τον ntsmrtz (καλά το είπα; (btw όλοι πρέπει να ρώτησαν τι σημαίνει το nickname του χεχεχε) που με ανέβασε με το αμάξι του στην πανόρμου για να πάρω το δικό μου)
φίλε cutlaroc με κάνεις να κοκκινίζω.. :)

μακάρι να είχε και άλλο χώρο το αμάξι να χωρούσαν και κάποια άλλα μέλη που ήταν στον δρόμο μου.

Πάντα τέτοια!
 
Ήταν πράγματι όμορφη βραδιά. Την επόμενη φορά θα ακολουθήσω και εγώ για τα εθιμοτυπικά πυτόγυρα!!
 
Τι να γράψω;;; :( Με κάλυψαν οι προλαλήσ-αντες/-ασες...

Οπότε θα αναφερθώ στα εξής αρνητικά
devil.gif


- Γιατί καθήσαμε μέσα;;; ε;; εεεεε;;;; εεεεεεεεεε;;;; :angry: Και κυρίως, γιατί κανείς δε σέβεται τους νόμους στην Ελλάδα;;;; Φωνή νταλικέρη έκανα από το τσιγάρο...
www_MyEmoticons_com__smokelots.gif
Αφήστε που στο τσακ γλίτωσα τσαντιά από τη Χριστίνα που νόμιζε πως κάποιος νταής της κόλλαγε όταν βγήκαμε έξω...
121fs725372.gif


- Δε βρέθηκε ένας χριστιανός (ή έστω αλλόθρησκος... ) να τραβήξει τις μασαμπούκες που κάναμε... Οκ... δεν το κανονίσαμε μεσημέρι ώστε τα πιάτα να πηγαινοέρχονται και το βράδυ δεν τρώμε ποτέ... Παρ΄όλα αυτά, έναν πολύ καλό λογαριασμό τον κάναμε ...

- Οι μπύρες ήταν μικρές και ακριβές... Έλεος...
2mo5pow.gif
κρίση έχουμε... Πιό πολλά κόστισε ο καφές παρά το φαγητό...

- Παρά το γλύψ... εμμμ τα καλά μου λόγια στην Caprise (θεά την έκανα
connie_24.gif
να μου υποσχεθεί πως θα ρετουσάρει τις φωτό) πάλι σα το σκύλο που χάσαμε
f_sabzmoom_58d78cf.gif
έχω βγει
4fvgdaq_th.gif
... Την επόμενη φορά, μόνο εγώ θα τραβώ φωτό και θα κρίνω ποιές πρέπει να ανέβουν...
hitler.gif


- Εμμμ... θέλω να γκρινιά... εμμμ... να πω και για άλλα...
gaah.gif
αλλά δε μου έρχονται τώρα... Θα επανέλθω όμως...

Νταξ... για άλλη μιά φορά, υπέροχα περάσαμε...
4chsmu1.gif



Ειδικότερα, χάρηκα για τα νέα (στις συναντήσεις) κορίτσια (Caprise, Retrofan)
128fs318181.gif
και περιμένω να γνωριστούμε καλύτερα!!!
grouphug.gif



Όσο για τον Herco, την επόμενη φορά δεν θα δεχτούμε δικαιολογίες για μη συμμετοχή του στη μασαμπούκα...
97.gif



 
Πέρασαμε καταπληκτικά!!!! Είδα φίλους που είχα καιρό να δω και το χάρηκα πολύ.

Η ίδια χαρά ισχύει και για να νέα παιδιά της παρέας μας που ελπίζω να τα ξαναδούμε. :)

Όσο αφορά το γυναικείο team, δώσαμε υπόσχεση να βρισκόμαστε πιο συχνά, κάτι τι οποίο ελπίζω να γίνει πραγματικότητα.

Βέβαια, κάποιες απουσίες ήταν αισθητές , αλλά πιστεύω να βρεθούμε στην επόμενη συνάντηση που ελπίζω να μην αργήσει πολύ.

pooky, την επόμενη φορά περιμένω να ακούσω τα ευχάριστα νέα που λέγαμε πριν λίγο καιρό. Ελπίζω να πήρες μια μικρή γεύση για το θα ακολουθήσει ;)

Και όπως λέει μια ψυχή που πήρε απουσία..... Αφτά!!! :flower:
 
@ Juanita @ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Υπόσχομαι ότι θα ενημερωθώ πλήρως για την Κάντυ Κάντυ και τη Μάχη των Πλανητών και θα εξεταστώ σε προφορικό διαγώνισμα (όχι πολλαπλών απαντήσεων) στην επόμενη συνάντησή μας.

Με το που εμφανιστήκατε, φύσηξε άλλος αέρας (παρόλο το ντουμάνι). Εξυπακούεται ότι ο γυναικείος συνασπισμός θα συναντηθεί το συντομότερο δυνατόν ....

Σημασία έχει που βρεθήκαμε (ακόμα έχω το γέλιο σας στ' αυτιά μου ... άνοιξε η ψυχή μου)
 
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
Και όπως λέει μια ψυχή που πήρε απουσία..... Αφτά!!! :flower:
:flower:

Στην επόμενη...

Αυτιά! :p

herco είπε:
Αυτο δεν ειναι τιμωρια ! Ονομαζεται ορθη εισαγωγη στην πληροφορικη ;)
Αν πω ακριβώς τί νιώθω για το vi, θα φαω μπαν....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
Αφήστε που στο τσακ γλίτωσα τσαντιά από τη Χριστίνα που νόμιζε πως κάποιος νταής της κόλλαγε όταν βγήκαμε έξω...
Πως; Ενόχλησε κάποιος την αδερφή εν ρετρό; Καλά τόσοι μαντράχαλοι, δεν βρέθηκε ένας να υπερασπιστεί την τιμή της;
 
Χαμπάρι δεν πήραμε βασικά....

Πότε έγινε αυτό...

(Πάλι για games θα μιλούσαμε και δεν καταλάβαμε τίποτα)
 
Επεστρεψα Λευκαδα και ακομα τραβαω τα μαλλια μου που δεν εκατσα παραπανω ,μιας και οι Guardian βγηκαν με 45 λεπτα καθυστερηση,στις 21:15..αρα θα μπορουσα να καθησω λιγο περισσοτερο μαζι σας αν το ηξερα εκ των προτερων...Δεν μπορω να πω πολλα για τα παιδια που ηταν εκει μιας και με το ζορι εκατσα,αφου η Juanita ξερει οτι οταν κανεις συνενοηση με την αδερφη μου ,το αποτελεσμα ειναι κατι μεταξυ φυστικιου και μπουζουκιου!!!Ευχαριστω την Juanita-Ιωαννα,την Caprice,ton Paspartoo,το αλλο το παιδι διπλα απο την Caprice(Βαγγελη?συγνωμη αν κανω λαθος)και την Diana για την παρεα καθως και τον Βαγγελη Κυριαζη για το κινητο του τηλεφωνο ,ενω τολμω να πω οτι ο Pooky(1) πρεπει να ειναι τεραστιο φυσιογνωμια και μορφη σto χωρο του retro!!!

Pooky(1)=το Fuzz δεν ηταν ασφυκτικα γεματο,οποτε μαλλον δεν εγινε sold out Παρασκευη....ευτυχως παιξανε πολλα παλια τους τραγουδια...μονο 4 ηταν απο το 2006 και μετα....ολα τα υπολοιπα απο το 1988 εως 1998...(Majesty,Valhalla,Lost in Twilight World,Welcome to Dying,2 Bard Songs,Imaginations etc etc),οποτε το καρακαταχαρηκαμε!!επεσε καλο μαλλιοχτυπημα αν και ο ηχος δεν ηταν πολυ καθαρος...στο Κυτταρο και Gagarin ,μαλλον εχουν καλυτερους τεχνικους? δεν ξερω!!αρκετοι κοιταζαν την βυσσινη μπλουζα μου ...χεχεχε...αγορασμενη το 1995,μολις ειχε βγει το Imaginations..α...θετικη εντυπωση η παρουσια ανθρωπων πρωτων βοηθειων στο κλαμπ...πολυ υπευθυνο εκ μερους μαγαζιου...

Οταν με το καλο ξανακανετε κανενα meeting θα προσπαθησω να κατσω περισσοτερη ωρα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α, γι'αυτό ο Ηρακλής κυκλοφορούσε με ένα ρόπαλο!

ΧΡΙΣΤΙΝΑ μου σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή, το ίδιο θέλω κι εγώ. Λίγο να μην υπήρχε η ανασφάλεια που όλοι νοιώθουμε ρε γμτ, αλλά μασάμε εμείς από αυτά;

Την επόμενη φορά θα κάνουμε κατήχηση στις κοπέλες για παιχνίδια. Θα έχω φροντίσει να φέρω και το laptop να σας δείξω διαμάντια κυρίως από το παρελθόν και να μάθετε από πρώτο χέρι, κυρίες μου, τι εστί UNREAL!!!!!
 
circleag είπε:
Χαμπάρι δεν πήραμε βασικά....
Πότε έγινε αυτό...

(Πάλι για games θα μιλούσαμε και δεν καταλάβαμε τίποτα)

Emmm... ο "νταής" ήμουν εγώ με τη φωνή που είχα φτιάξει από τα τσιγάρα... :xm:
 
Να προσθέσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι η συνάντηση της Παρασκευής ήταν άκρως επιτυχημένη!

Θέλω να πω ότι περάσαμε για μια ακόμα φορά τέλεια παρόλο που είχαμε κάποιες αισθητές απουσίες!

Βέβαια την κατάσταση επανέφεραν σε ισορροπία οι "αισθητές" καινούργιες παρουσίες, οπότε όλα κύλησαν όπως έπρεπε.

Χάρηκα πολύ για τα νέα παιδιά που είδα αν και δεν τους γνώρισα όλους πολύ καλά (τουλάχιστον τόσο καλά όσο γνώρισα τους από 'δω), αλλά και για τους παλιούς φίλους και φίλες που είχα να δω αρκετό καιρό (Ιωάννα μόλις είδα και το μήνυμά σου που λέγαμε - ευτυχώς που είχα κι εγώ την ίδια σκέψη με εσένα τελικά, ε?).

Φυσικά για άλλη μια φορά κανιβαλίσαμε με τον ξάδερφο pooky(1) ο οποίος έχει γίνει πλέον ο alter ego μου στη θέση του εξαφανισμένου φίλου Χρήστου...

Με τον Σπύρο και τα άλλα παιδιά, τους από 'δω δηλαδή, κάναμε κι ένα μικρό μνημόσυνο στο Θανάση καθώς θυμηθήκαμε αρκετές από τις απίθανες στιγμές γέλιου αλλά και συγκίνησης που μας έχει χαρίσει (μέχρι που βάλαμε βιντεάκια μέσω youtube και βλέπαμε οι αδιόρθωτοι – α ρε Saulot με το netbook σου).

Χάρηκα που τα είπαμε και με τον Ηρακλή που τελικά είχα να τον δω περισσότερο καιρό απ' όσο νόμιζα και θυμόμουν...

Αυτά!!!

Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω ποιοι ήταν οι μπεκρήδες που έπιναν τις μπύρες και τα ποτά... ρε ξάδερφε μήπως θυμήθηκες κάτι εσύ?

Συνυπογράφω κι εγώ για τις συχνότερες συναντήσεις τώρα που άνοιξε και ο καιρός! - η ανάρτηση για την επόμενη συνάντηση να γίνει άμεσα παρακαλώ!!!
 
Έπιναν και ποτά; Σα δε ντρέπονται, Σα δε ντρέπονται!!!Απορώ ποιος!!!! :shtup:
 
Απλές, ανυπόστατες και κακοηθέστατες φήμες αγαπητέ φίλε cutlaroc...

Εγώ δεν είδα τίποτα πάντως!

Και φημίζομαι για το μάτι μου κιόλας... το αριστερό...

...γιατί το δεξί ειδικά, με τα καμμένα pixels που έχει, δεν το πολυεμπιστεύομαι...
 
@ Birlas Korkos (και όχι Ρόκος ή Κρόκος δεν μπορείς να φανταστείς τι έχω ακούσει για σένα!!!! ) : Μεγάλε συν-μεταλλά άρχοντα, δεν είμαι τίποτε χωρίς εσάς, το αγαπημένο μου τσούρμο, είμαστε όλοι ένα σύνολο μια κοινότητα. Τολμώ να πω ότι προσωπικά δεν δύναμαι και δεν δικαιούμαι τίτλων, αλλά σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

Αν και με τους Blind Guardian έχω τρέλα, πίστευα ότι θα έπαιζαν τραγούδια νεότερα, τα οποία όπως και είπαμε μου είναι απλά συμπαθή ακούσματα, τίποτε το εξωφρενικό, και πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα σκέφτηκαν έτσι και δεν έγινε sold out. Πολύ καλύτερα όμως έτσι μια και έχεις χώρο να χτυπηθείς και να ξεδώσεις. Ξέρω ότι τίμησαν την παρουσία τους και τις παρουσίες σας!!!! Μη ξεχνάς ότι δύο banners έχω στο Ναό μου, η μία από Hammerfall (θα σε κάνω φανατικό που θα μου πας... ) και η άλλη από Blind Guardian, μια και έχουν κάτι το πανέμορφα απόκοσμο που με παραθέτει σε ατμόσφαιρα D&D (όχι που δεν θα το πήγαινα σε games) ειδικά οι κυκλοφορίες μέχρι το 1998, μια και από εκεί και έπειτα θεωρώ ότι ο ήχος κάπου κονσερβοποιήθηκε και πλαστικοποιήθηκε, όπως στους περισσότερους.

Θα χαρώ σε επόμενη συνάντηση να έχουμε περισσότερο χρόνο να τα πούμε πιο εκτενέστερα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαίρομαι που περάσατε όμορφα. ελπίζω την επόμενη φορά να τα καταφέρω να παρευρεθώ κι εγώ :)
 
@kyriazisv : Έτσι έτσι πέστα!!! :)

@kafriko arni: Αν και έχασες , θα ξαναβρεθούμε σύντομα οπότε θα έχεις την ευκαιρία να γνωριστούμε , ειδικά τώρα που έμπλεξε το φόρουμ μαζί μου δε θα κλείνονται σπίτι πλέον! :)
 
pooky(1) είπε:
@ Birlas Korkos (και όχι Ρόκος ή Κρόκος δεν μπορείς να φανταστείς τι έχω ακούσει για σένα!!!! ) : Μεγάλε συν-μεταλλά άρχοντα, δεν είμαι τίποτε χωρίς εσάς, το αγαπημένο μου τσούρμο, είμαστε όλοι ένα σύνολο μια κοινότητα. Τολμώ να πω ότι προσωπικά δεν δύναμαι και δεν δικαιούμαι τίτλων, αλλά σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.
Αν και με τους Blind Guardian έχω τρέλα, πίστευα ότι θα έπαιζαν τραγούδια νεότερα, τα οποία όπως και είπαμε μου είναι απλά συμπαθή ακούσματα, τίποτε το εξωφρενικό, και πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα σκέφτηκαν έτσι και δεν έγινε sold out. Πολύ καλύτερα όμως έτσι μια και έχεις χώρο να χτυπηθείς και να ξεδώσεις. Ξέρω ότι τίμησαν την παρουσία τους και τις παρουσίες σας!!!! Μη ξεχνάς ότι δύο banners έχω στο Ναό μου, η μία από Hammerfall (θα σε κάνω φανατικό που θα μου πας... ) και η άλλη από Blind Guardian, μια και έχουν κάτι το πανέμορφα απόκοσμο που με παραθέτει σε ατμόσφαιρα D&D (όχι που δεν θα το πήγαινα σε games) ειδικά οι κυκλοφορίες μέχρι το 1998, μια και από εκεί και έπειτα θεωρώ ότι ο ήχος κάπου κονσερβοποιήθηκε και πλαστικοποιήθηκε, όπως στους περισσότερους.

Θα χαρώ σε επόμενη συνάντηση να έχουμε περισσότερο χρόνο να τα πούμε πιο εκτενέστερα!
Εμενα λενε Κροκο και Ροκο?για να μαθουν λοιπον και οι υπολοιποι ποιοι ειναι αυτοι οι γιγαντες του θεατρου και της τεχνης!!!

http://www.youtube.com/watch?v=WJ3pfKzuP9Y

απο 4:00 μεχρι 5:50 θα θαυμασετε το μεγαλειο της τεχνης και του πολιτισμου!!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα