Τέρρυ : Αδυναμία χαρακτήρος ή κάτι άλλο;

Δε μπορώ να πω..το παλικάρι είχε την κατάλληλη εμφάνιση να γίνει όχι μόνο αστέρι της ΤV αλλά και του cinema! Είχε το συνδυασμό που σκοτώνει..και ομορφιά και ταλέντο..και μια μελαγχολία (εξαιτίας των δεινών που τον είχαν βρει..Βλέπε Σουζάννα!!),κοριτσάκι δεν θα είχε μείνει ασυγκίνητο.

Πάντως,Nessie, πραγματικά το σενάριο σου με εντυπωσίασε!Είχα διαβάσει διάφορες εκδοχές για την εξέλιξη της ιστορίας, αλλά ο Άλμπερτ(να υποθέσω ο ξανθός γαλανομάτης?) μαζί με την Σουζάννα??Δε μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό..Όταν υπήρχε το εξής ερώτημα.. ο Τέρρυ τελικά θα ήταν με την Κάντυ..ο Άλμπερτ όμως με ποια? Σε αυτή τη θέση δε μπορούσα να φανταστώ ποτέ τη Σουζάννα! Κρίμα ο Τέρρυ δε λέω..αλλά και ο Άλμπερτ τι φταίει κι αυτός..από τη μία να χάσει την Κάντυ και από την άλλη να καταλήξει με τη Σουζάννα!?Κρίμα κι αυτός..Τελικά κάτι τρέχει με την αύρα αυτής της κοπέλας..δεν εξηγείται.. :xm:
 
Λοιπόν, το βρήκα!!!!


Η Σουζάννα ερωτεύεται με το Νηλ



και η Ελίζα γυρνάει στο κολέγιο του Αγ. Παύλου για να γίνει καλόγρια!!!!
 
nessie Καθόλου δύσκολο να έβρισκε καινούριο νόημα στην ζωή της η Σουζάννα ανεβαίνοντας στο λόφο της Πόνυ!!! Πολύ καλό!

Τώρα παιδιά για την τηλεοπτική καριέρα δεν ξέρω....

εξαρτάται από τους δασκάλους του!

Αν ήταν ο Terry του Κουν... δεν νομίζω να δεχόταν να αφήσει το θέατρο.. :eek:
 
Αχχχ... καλά μου παιδάκια... :wait2:

Δε φαντάζεστε πόσα βράδια πέρασα σκεφτόμενη πως θα γίνω Άννα στη θέση της Άννας...

Τι να κάνω που η ζωή είχε άλλα σενάρια για τον άντρα της ζωής μου... :banghead:

Κάτι τέτοιο συνέβη και με Μιζούκι - Κάντυ. Μπορεί να της στέρησε τον Τέρρυ όμως η ζωή δε σταματάει εδώ...

Στη γωνία την περίμενε ο πρίγκηπάς της :heartcloud: και το παραμύθι τελείωσε ζώντας αυτοί καλά και εμείς καλύτερα (αυτό είναι ΤΟ παραμύθι... :D )

Αλί σε μας που ακόμα περιμένουμε να αλλάξει το ρουν της ιστορίας... :banghead: :banghead:

(δε θα χωρίσει;;;; θα χωρίσει.. :sure: )
 
akaliakoukou είπε:

Δε χαλαλίζω τον Άλμπερτ μας στη Σουζάννα!!!!!:sure:


Αλλά το να μείνει στο σπίτι της Πόνυ η Σουζάννα και να



απαγκιστρωθεί επιτέλους από τον Τέρρυ, είναι μια πολύ πολύ καλή ιδέα!
:thumbup:


Αλλά όχι και να της χαλαλίσουμε και το μεγάλο θείο!!!!



Ο Νηλ είναι ότι πρέπει για κείνη!!!:augenrollen:
:clap:


(και πολύς της πέφτει...!)
Επειδή ο Albert είναι καλός χαρακτήρας και επειδή στην Αφρική βοηθούσε αρρώστους, σκέφτηκα ότι η Σούζυ θα αποτελούσε πρόκληση γι' αυτόν!

Θα της προσέφερε στήριξη ηθική αλλά και οικονομική (ίσως κάποια εγχείρηση ; ) και θα προσπαθούσε να λύσει το γρίφο που λέγεται Σουζάννα!

akaliakoukou είπε:
Λοιπόν, το βρήκα!!!!
Η Σουζάννα ερωτεύεται με το Νηλ
Κινητικά προβλήματα έχει η κοπέλα! Δεν είναι τυφλή!

akaliakoukou είπε:
και η Ελίζα γυρνάει στο κολέγιο του Αγ. Παύλου για να γίνει καλόγρια!!!!
Σαν να βλέπω μια μια τις καλόγριες να πηδούν από το "Λόφο της Candy", με την Αδερφή Γκρέυ να σέρνει πρώτη το χορό....

Juanita είπε:
Αχχχ... καλά μου παιδάκια... :wait2:
Δε φαντάζεστε πόσα βράδια πέρασα σκεφτόμενη πως θα γίνω Άννα στη θέση της Άννας...
Άννα... Άννα... Άννα... Όπως λέμε Άννα Βίσση; :D (Επηρεασμένη και από το αντίστοιχο thread! )
 
nessie είπε:
Επειδή ο Albert είναι καλός χαρακτήρας και επειδή στην Αφρική βοηθούσε αρρώστους, σκέφτηκα ότι η Σούζυ θα αποτελούσε πρόκληση γι' αυτόν!Θα της προσέφερε στήριξη ηθική αλλά και οικονομική (ίσως κάποια εγχείρηση ; ) και θα προσπαθούσε να λύσει το γρίφο που λέγεται Σουζάννα!

Είδες! Εγώ δεν το σχολίασα! :sure:

Κινητικά προβλήματα έχει η κοπέλα! Δεν είναι τυφλή!
:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Σαν να βλέπω μια μια τις καλόγριες να πηδούν από το "Λόφο της Candy", με την Αδερφή Γκρέυ να σέρνει πρώτη το χορό....
:rofl: :rofl: :rofl:

Άννα... Άννα... Άννα... Όπως λέμε Άννα Βίσση; :D (Επηρεασμένη και από το αντίστοιχο thread! )

Νταλάρα, Nessie μου... :angry: Νταλάρα...

(με τις νυν έχω το πρόβλημα... περιμένω να γίνουν πρώην... :D )

(και μην ξύνεις πληγές που 30 χρόνια τώρα δε λένε να κλείσουν... :sure: )
 
Οι πληγές που μας έχει ανοίξει η Μιζούκι, θα κλείσουν????
 
Της Κάντυ τις έχει αναλάβει ο Άλμπερτ... :boss: :D

Εμείς οι κοινοί θνητοί τί κάνουμε... :sure:
 
Juanita είπε:
Της Κάντυ τις έχει αναλάβει ο Άλμπερτ... :boss: :D
Εμείς οι κοινοί θνητοί τί κάνουμε... :sure:


Και του Τέρρυ?

Με τον Τέρρυ τι γίνεται?

Όσο και να αγαπάει το θέατρο, δεν είναι ευτυχισμένος…

Όταν πέφτει η αυλαία και κλείνουν τα φώτα, ο Τέρρυ πρέπει να έρθει αντιμέτωπος με το δικό του θέατρο… το δικό του ρόλο…

Δεν είναι ευτυχία αυτό… :cry:



Όσο και να σε γεμίζει η τέχνη, δεν φέρνει από μόνη της την ευτυχία…
 
Έτσι όπως το κόβω... δε θα μάθουμε ποτέ...

Το σίγουρο είναι πως στο τέλος μόνο η Άννυ με την Κάντυ είναι ευτυχισμένες για τα έτερα ημίσεά τους...

Ούτε η Σούζυ ούτε ο Τέρρυ ούτε η Πάτυ...

(Νηλ και Ελίζα εκτός συναγωνισμού.)

ούτε ο Τομ...

Φαντάζεστε να τελείωνε με τον Άρτσι και την Άννυ μαχαιρωμένους :takethat: και την Κάντυ με τον Άλμπερτ μαλλιοτραβηγμένους :bash: ;;;

Ικανή την έχω τη Μιζούκι να μας φυλάει ματoβαμμένες εξελίξεις...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
Το σίγουρο είναι πως στο τέλος μόνο η Άννυ με την Κάντυ είναι ευτυχισμένες για τα έτερα ημίσεά τους...
Πόσο ευτυχισμένη να είναι και αυτή η χαροκαμένη... :precry:
 
Με τον Άλμπερτ της θα μοιράζεται και αυτή την απώλεια... :sure:

Άλλωστε, πιο χαροκαμένος από αυτόν... δε γίνεται... :banghead:
 
akaliakoukou είπε:
Με τον Τέρρυ τι γίνεται?Όσο και να αγαπάει το θέατρο, δεν είναι ευτυχισμένος…

Όταν πέφτει η αυλαία και κλείνουν τα φώτα, ο Τέρρυ πρέπει να έρθει αντιμέτωπος με το δικό του θέατρο… το δικό του ρόλο…

Δεν είναι ευτυχία αυτό… :cry:



Όσο και να σε γεμίζει η τέχνη, δεν φέρνει από μόνη της την ευτυχία…
... Θα σας πω λοιπόν αλήθεια τι λέει ο Terry -αλήθεια όμως - κάθε φορά πριν κοιμηθεί. Νομίζω ότι το λέει και όταν ξυπνάει ...

«Καρδούλα μου καληνύχτα, σʼαγαπάω ! Αφού το ξέρεις! Δεν γινόταν αλλιώς....»

Τάδε έφη Αργύρης Παυλίδης... :fever:

Κάπως έτσι θα περνούν οι μέρες, οι μήνες, τα χρόνια.... :cry: :cry: :cry:

Και για να ελαφρύνουμε λίγο το κλίμα...

Juanita είπε:
Νταλάρα, Nessie μου... :angry: Νταλάρα...
(με τις νυν έχω το πρόβλημα... περιμένω να γίνουν πρώην... :D )

(και μην ξύνεις πληγές που 30 χρόνια τώρα δε λένε να κλείσουν... :sure: )
Κοίτα Juanita! Τα πράγματα είναι απλά! Τη γυναίκα του τη λένε Άννα, την πρώην του επίσης Άννα, την κόρη του Γεωργιάννα... Μάλλον κάποια Ιωάννα θα έχει σειρά! :award: Άντε και στα δικά μας οι λέφτερες! :D
 
nessie είπε:
... Θα σας πω λοιπόν αλήθεια τι λέει ο Terry -αλήθεια όμως - κάθε φορά πριν κοιμηθεί. Νομίζω ότι το λέει και όταν ξυπνάει ... «Καρδούλα μου καληνύχτα, σʼαγαπάω ! Αφού το ξέρεις! Δεν γινόταν αλλιώς....»

Τάδε έφη Αργύρης Παυλίδης... :fever:
Αυτός και αν έζησε το δράμα από κοντά...

Κοίτα Juanita! Τα πράγματα είναι απλά! Τη γυναίκα του τη λένε Άννα, την πρώην του επίσης Άννα, την κόρη του Γεωργιάννα... Μάλλον κάποια Ιωάννα θα έχει σειρά! :award: Άντε και στα δικά μας οι λέφτερες! :D
Nessie μου, :thanx2:

σ΄ ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις :2beers:

και αν και κατα βαση είμαι αισιόδοξος άνθρωπος :cheers:

(η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... :sure: )

γνωρίζω πως περισσότερες πιθανότητες έχει η Ιωάννα της Λοραίνης παρά εγώ... :banghead: :banghead: :banghead:
 
Θυμήθηκα ότι στο anime υπάρχει μια σκηνή στη Σκωτία, όπου ο Terry σώζει τη ζωή του Archie, με παρόμοιο τρόπο με αυτόν που η Σουζάννα θα έσωνε αρκετά επεισόδια αργότερα τη δική του ζωή... Στο manga δε νομίζω ότι υπάρχει αυτό το περιστατικό.

Τι να ήθελαν άραγε να μας πουν με αυτό το συμβάν; Μήπως ήθελαν να μας προετοιμάσουν κατά κάποιο τρόπο για τα δεινά που περιμένουν τον Terry; :cry:

Juanita είπε:
περισσότερες πιθανότητες έχει η Ιωάννα της Λοραίνης παρά εγώ... :banghead: :banghead: :banghead:
Μπα! Αυτή ακούει φωνές... Όχι φωνάρες!! ;)
 
Juanita είπε:
Δε φαντάζεστε πόσα βράδια πέρασα σκεφτόμενη πως θα γίνω Άννα στη θέση της Άννας...

[...]

(δε θα χωρίσει;;;; θα χωρίσει.. :sure: )
Να σε πληροφορησω οτι ο Νταλαρας ειναι μια χαρα ευτυχισμενος με την γυναικα και την κορη του και γυριζει στο Ιονιο με το σκαφος του :D Εχω και τα φωτογραφικα ντοκουμεντα απο κουτσομπολιστικο περιοδικο ;) Μα νομιζω οτι ειχε ηδη παντρευτει οταν ησουν μικρο παιδακι Juanita μου (55+ δεν ειναι ο Νταλαρας?) και ποτε δεν εχει ακουστει κατι για την προσωπικη του ζωη. Σαν σοβαρος ανθρωπος που ειναι, δεν εχει προκαλεσει ντορο με τη ζωη, αλλωστε δεν του χρειαζεται η εξτρα δημοσιοτητα...εχει τετοια λαμπρη καριερα, που δεν εχει αναγκη απο τετοια :clap:

nessie είπε:
Μπα! Αυτή ακούει φωνές... Όχι φωνάρες!! ;)
Οντως, ο Νταλαρας ειναι ΦΩΝΑΡΑ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
domniki είπε:
Να σε πληροφορησω οτι ο Νταλαρας ειναι μια χαρα ευτυχισμενος με την γυναικα και την κορη του και γυριζει στο Ιονιο με το σκαφος του :D Εχω και τα φωτογραφικα ντοκουμεντα απο κουτσομπολιστικο περιοδικο ;) Μα νομιζω οτι ειχε ηδη παντρευτει οταν ησουν μικρο παιδακι Juanita μου (55+ δεν ειναι ο Νταλαρας?) και ποτε δεν εχει ακουστει κατι για την προσωπικη του ζωη. Σαν σοβαρος ανθρωπος που ειναι, δεν εχει προκαλεσει ντορο με τη ζωη, αλλωστε δεν του χρειαζεται η εξτρα δημοσιοτητα...εχει τετοια λαμπρη καριερα, που δεν εχει αναγκη απο τετοια :clap:

Οντως, ο Νταλαρας ειναι ΦΩΝΑΡΑ!

Ναι βρε Dom μου, τα ξέρω όλα αυτά... :D

Αυτός είναι και ένας από τους λόγους που τον εκτιμώ αφάνταστα και σαν άνθρωπο... (Σαν καλλιτέχνη... δεν το σχολιάζω ). Ειδικά σε αυτόν τον τομέα δε θα ήθελα ποτέ ν΄ακούσω κάτι αρνητικό για τον Jorge και την Άννα! :sure:

Απλά... :cheers: παρέθεσα το δικαίωμα στο όνειρο που έχουμε όλοι όσοι θέλουμε να γίνουμε χαλίφηδες στη θέση του χαλίφη... (π.χ. Άλμπερτ στη θέση του Άλμπερτ :rofl: :rofl: :rofl: )
 
Σας αναφέρω μια σκηνή απο μια πολύ αγαπημένη ελληνική ταινία <<ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΕΡΕΣ>>.

Την σκηνή αυτή την έχω ονομάσει <<ο άντρας ο σωστός>> και την γράφω επειδή πιστεύω οτι οΤέρρυ θα έπρεπε να έχει δείξει την ανάλογη πυγμή και απάναντι στον πατέρα του, (όταν του ζήτησε να βοηθήσει την Κάντυ)και απέναντι στη Σουζάνα και την μητέρα της(όταν του έκαναν ψυχολογικό πόλεμο να μείνει δίπλα στη Σουζάνα)

πρωταγωνιστές : Ερασμία,Παναγής, μητέρα Ερασμίας, πατέρας Παναγή

λίγα λόγια για να καταλάβετε την σκηνη

η Ερασμία και ο Παναγής αγαπιούνται.Όμως δεν μπορούν να παντρευτούν, γιατί ο πατέρας του Παναγή θέλει μια νύφη που να είναι της <<τάξης>> του.

Όμως τα δυο παιδιά δεν το βάζουν κάτω. Συνεχίζουν να συναντιούνται μέσα απο διάφορες κωμικές καταστάσεις, μέχρι που φτάνει ο ναυτικός αδελφός της Ερασμίας. Μαθαίνει το τι συμβαίνει ανάμεσα στην αδελφή του και τον Παναγή, και βρίσκει σαν λύση, αντί να κλέψει ο γαμπρός την νύφη, να κλέψει η νύφη τον γαμπρο.

Πράγματι, με την βοήθεια φίλων, ο αδελφός της Ερασμίας, άρπάζει τον Παναγή, τον ντύνει γαμπρό και τον οδηγεί στο σπίτι, οπου η Ερασμία τον περιμένει ντυμένη νύφη.

Η γαμίλια πομπή ξεκινάει μαζί με τους οργανοπαίχτες για την εκκλησία.Στο δρόμο όμως τους περιμένει ο πατέρας του Παναγή.

πατέρας Παναγή: Παναγή, άστους και έλα εδώ.

'ενοχη σιωπή ο Παναγής.

πατέρας Παναγή :Παναγή, είπα

μια απο τα ίδια ο Παναγής.

πατέρας Παναγή :Σύνελθε, Παναγή

ο Παναγής σιωπά ξανά και με μια κίνηση αμηχανίαςβγάζει το άνθος λεμονιάς απο το πέτο του σακκακιού του και το αφήνει να πέσει κάτω.Μόλις το βλέπει η Ερασμία γίνεται έξαλληκαι απευθύνεται στον Παναγή

Ερασμία: Τι στέκεσαι λοιπόν; Τράβα. Τώρα σε διώχνω εγώ. Γιατί εγώ θέλω άντρα με φιλότιμο, λεβέντη. Μέχρι σήμερα τα τράβαγα όλα, τα κατάπινα.Τα παλαβά καμώματα, τους περίγελους, γιατί έλεγα πως άξιζες και σε αγαπούσα.Όμως, πια φτάνει. Δεν είσαι άντρας αν δεν μπορείς να υπερασπίσεις την γυναίκα που αγαπάς. Τράβα, τράβα σου λέω.

Μητέρα Ερασμίας: Ερασμία.......

Ερασμία (κοιτάζοντας ΄πάντα τον Παναγή) Κάνε στην άκρη μάνα.Τώρα εγώ ορίζω.Τέτοια παντρειά δεν τη θέλω. Φύγε! (και αφήνει απότομα το χέρι του Παναγή)

Παναγής: (αρπάζει την Ερασμία απο τους ώμους) Τα αστεία , αστεία αλλά η ώρα που παίζουμε με την ζωή μας και την καρδιά μας, είναι σοβαρή. Είμαι ο άντρας σου,και θα παραμείνω άντρας σου. Γιατί και σ' αγαπώ και μ'αγαπάς.

(κατευθύνεται προς τον πατέρα του) Τ' άκουσες πατέρα; Εγώ την παίρνω, εγώ την θέλω και δεν έχω να ρωτήσω κανένα.Δεν ζητάω παρά μόνο την ευχή σου. Μου τη δίνεις;

Ο πατέρας του Παναγή δείχνει προβληματισμένος απο τα λόγια του γιού του.

Παναγής:Έλα πατέρα, δείξε πως μ' αγαπάς.(πηγαίνει στη Ερασμία και την αγκαλιάζει). Δείξε πως θέλεις να γίνω ευτυχισμένος.

Πιστεύω να μην σας κούρασα
 
Αγαπητή Χριστίνα θα σου απαντήσω εδώ και για τα 2 πρόσφατα μηνύματά σου που διάβασα.

Αν ακυρώσουμε την αγάπη και τις αποφάσεις του τερρυ, και πουμε απλα οτι δεν ήτανε ʽʽαντρική συμπεριφοράʼʼ (ειλικρινά δεν ξέρω τι σχέση έχει το παραπάνω story με την περίπτωση τερρυ-καντυ!??!) τότε να ακυρώσουμε και τον albert, να τον πούμε κι αυτόν άνανδρο γιατί συμφωνούσε με την απόφαση του τερρυ!


Κι αν ο τερρυ έβαλε την λογική πάνω από το συναίσθημα, δεν σημαίνει ότι δεν αγαπούσε πραγματικά και δυνατά την καντυ!! Aν το πάμε έτσι, και η candy έβαλε την λογική πάνω από το συναίσθημα, κι ο albert είπε ότι το ίδιο θα έκανε! Άρα κανείς δεν θα αγαπούσε πραγματικά κανέναν? …δεν νομίζω!


Όσο για τις ʽʽμερικές στιγμέςʼʼ που περάσανε μαζι, νομίζω ότι η mizuki αφιερώνοντας τόόόσα επεισόδια στην αγάπη για τον τερρυ, μας έχει δώσει να καταλάβουμε πια, πόσο δυνατή ήταν αυτή η αγάπη και η χημεία μεταξύ τους!! Και τουλάχιστον το μεγαλύτερο μέρος των τηλεθεατών-αναγνωστών το έχει καταλαβει! Δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να την αμφισβητήσουμε αυτή την αγάπη!??! Όσο για το αν θα ξεθώριαζε με το χρόνο…αυτό μπορούμε να το υποθέτουμε για οποιοδήποτε ζευγάρι… και για τον antony και για τον albert.


Επίσης, τι πυγμή να δείξει στον πατέρα του για το θέμα της καντυ? Να τον υποχρεώσει να την βοηθήσει? Πως? Ε δεν γίνεται αυτό. Και τέλος, τον παράτησε κι έφυγε παρότι του είπε ότι θα τον αποκλήρωνε.


Όσον αφορά την Susana και την μητέρα της, σαφώς και του κάνανε ψυχολογικό πόλεμο, αλλά εάν υπέκυψε, ήτανε μόνο επειδή αισθανότανε υπεύθυνος γι΄αυτό που έπαθε και για το ότι ήτανε έτοιμη να τερματίσει την ζωή της για χάρη του, ένιωθε ότι χρωστούσε στην Susana. Δεν υπέκυψε επειδή ήταν της τάξης του ή για κάτι άλλο! Στο κάτω κάτω, πρώτα τον εαυτό του καταδίκαζε! Και όσο και αν μας τη δίνουν μάνα-κόρη, εάν ήσουνα η μητέρα της Susana, μπορεί τα ίδια να έκανες και να θεωρούσες άνανδρο το ότι δεν θα στεκότανε δίπλα στην κόρη σου, που τον είχε τόσο ανάγκη! Ακόμα και άλλα να πίστευες, εάν έβλεπες το παιδί σου έτσι, δεν θα ρίσκαρες να απομακρυνεις την πηγή ζωής της!


Νομίζω γενικά ότι οι αποφάσεις πάρθηκαν πολύ βιαστικά, πάνω στον πανικό, τις αναπηρίες και τις απόπειρες αυτοκτονίας… Ούτε κι ο τερρυ ξέρουμε τι θα έκανε, όταν καθάριζε το μυαλό του, εάν θα άντεχε αυτή την φυλακή και πως θα χειριζότανε τα πράγματα…μπορεί να ήτανε καλος ηθοποιός στην σκηνη, αλλα ητανε κακος ηθοποιος στην ζωη…


Εμένα το τέλος μου φάνηκε λίγο ʽʽβίαιοʼʼ, περισσότερο σαν το τέλος μιας season, παρά το τέλος της ιστορίας. Ίσως βέβαια να είναι και ευσεβής πόθος…Κάτι όμως μου λέει ότι η mizuki είχε και συνέχεια στο μυαλό της (πιστεύω ότι την έχει ήδη γράψει και κάπου καταχωνιάσει), διαφορετικά θα έλεγε ότι αυτό ήτανε το story και τέλος. Δεν θα έλεγε ότι ο λόγος που δεν μπορεί να ασχοληθεί με την καντυ και της προκαλεί πονοκέφαλο πλέον είναι επειδή την ενοχλεί συνέχεια η igarasi χρόνια τώρα. Αnyway,η ελπίδα μου παραμένει…tο whatever end…

 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα