Ταξιδιώτες μέσα στον χρόνο (Voyagers!)

billy

Retromaniax Co-Founder
Joined
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.232
Αντιδράσεις
244
Ταξιδιώτες μέσα στον χρόνο (Voyagers!, 1982-83), ΕΡΤ


Πρεμιέρα: Κυριακή 18/8/1985


Μιλάμε βέβαια για την διασκεδαστική εκείνη σειρά, με τον "ταξιδιώτη του χρόνου" Φινέας Μπογκ, και τον πιτσιρίκο που ήταν "σαϊνι" στην ιστορία, και τον βοηθούσε να "διορθώνει" τα διάφορα χρονικά παράδοξα !!

Θυμάμαι χαρακτηριστικά στην αρχή του κάθε επεισοδίου, που ο Φινέας έλεγε "Green light kid ...we did it !!", και αμέσως μετά κάτι γινόταν, έπεφταν οι τοίχοι γύρω τους ή κάτι τέτοιο !! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aπό τη σειρά έχω ήδη στον σκληρό μου τα επεισόδια 1-9 και 11.

Αναζητούνται τα υπόλοιπα ;-)
 
...μεθοδικός όπως πάντα, έτσι Aeon; ;)

Σου εύχομαι να βρείς σύντομα αυτά που σου λείπουν.
 
Η πιο αγαπημένη μου σειρά, αν τα σηκώσεις σε κανένα tracker plssssssssss δώσε και σε μας τίποτις
 
Με το μαγικο "όμνι" ε?...

Μου αρεσε ο πιτσιρικος με το μαλί, τον συναντησαμε επισης και σε καποια κωμικη σειρα γουεστερν(δε θυμαμαι ονομα)

Ο δε πρωταγωνιστης,Τζων Ερικ Χέξουμ, σκοτωθηκε λιγο μετα σε καποιο ατυχημα(επαιζε με ενα οπλο το οποιο εκπυρσοκροτησε)...
 
Voyagers! ή "Ταξιδιώτες στο χρόνο!"

Ποιος δεν θυμαται αραγε αυτη την φανταστικη σειρα που μεσουρανουσε στην Ελλαδα των 80's? Με την δευτερη απολυτη χρονομηχανη (η πρωτη ειναι το Delorean απο το Back To The Future!) το Omni!

Παντα ο Phineas Bogg εκανε και την γκαφα του, αλλα καλα που ειχε και τον πιτσιρικα απο διπλα να τον ξελασπωνει, και να προχωρουν στο χρονο!

Κυκλοφορησε και επισημα πλεον σε DVD, και ειναι must για οσους την λατρεψαν στην Ελληνικη Τηλεοραση οταν προβαλοταν τον καιρο εκεινο.

Voyagers.jpg


Αυτη η φωτο δεν ειναι το επισημο DVD, αλλα 4 compiled DVD's με ολα τα επεισοδια που ηταν οτι καλυτερο υπηρχε μεχρι στιγμης πριν την επισημη κυκλοφορια.

..
 
αχ τι μου έκανες τώρα ..πριν λίγες ημέρες έψαχνα για αυτή την σειρά..που θα βρούμε ρε παιδιά κανένα επεισόδιο ..πραγματικά απίστευτη σειρά ...να είσαι καλά τυχερέ phil_vr
 
λιγο πριν τις γιορτες, ειχα δει ολη τη season
 
Αν εννοεις απο που να την αγορασεις - ριξε μια ματια εδω :thumbup:

Αν εννοεις κατι αλλο - ριξε μια ματια πρωτα εδω :)
 
Μολις μου απαντησαν απο το allmyfavoriteshows οτι τα dvd δεν εχουν ουτε ελληνικους, ουτε αγγλικους υποτιτλους... :icon_cry:
 
Λοιπόν αυτό το είχα ξεχάσει εντελώς, ντροπή μου, ήταν φανταστικό..
 
μολις βγηκε σε original dvds απο τον θειο sam

και το βλεπω μολις τωρα και στα newsgroup:eek::eek::eek:
 
vaszio εχεις τη σειρα αυτη καπου ανεβασμενη?ειναι με υποτιτλους?μπορεις να μου στειλεις κι εμενα pm?εχω να την δω απο την δεκαετια του 80 και μου λειψε....
 
Απίστευτη σειρά πραγματικά! Όσο απίστευτη ήταν και η μοίρα του πρωταγωνιστή Jon-Erik Hexum όπου σκοτώθηκε το 1984 στα γυρίσματα μιας ταινίας όταν νιώθοντας ανία κατά τα γυρίσματα έστρεψε στο κρόταφο του ένα όπλο (Magnum 44αρι) και πάτησε τη σκανδάλη μη γνωρίζοντας ότι ήταν γεμάτο με πραγματικές σφαίρες...
 
Απίστευτο.. Δεν την είχα υπόψιν μου την ιστορία και μπήκα στην wikipedia να δω τι λέει. Γράφει πως στην πραγματικότητα ήταν άσφαιρες αλλά απ' ότι φαίνεται ακόμη κι έτσι, εάν πυροβολήσεις ακουμπώντας τον κρόταφο, η έκρηξη αρκεί για να σου προκαλέσει σοβαρό τραύμα :sad:

Δημήτρης :user:
 
πω πω τι μου θυμησες.....................
 
Πίσω
Μπλουζα